bebeğiniz bugün ne yedi

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 17 Mart , 2012, 17:37:24

« önceki - sonraki »

sabr

Dr sorun çok azcık bademcikleri büyük çekmeden ver diyor. 2 gün aç bıraktım banamısın demedi. Açıkıyor huzursuz ama fark etmiyor. Yemek yemekten nefret ediyor. 2 gün boyunca koydum kaldırdım öğünlerini her şey sundum ama yemedi. Ağzına sürmedi. O pes etmedi ben ettim. Patates kızartıyporum köfte yemiyor. Kraker bisküvi, çikolata asla yemiyor muz veriyorum hepsi ya ufalanmış ya yerlere atılmış ağzına götrmüyor hiç. sadece dondurmayı yalıyor ama bitirmiyor onu da. Meyve desen hiç bir çeşisini yemiyor  :cildir: aline sürekli pes etmeden veriyorum

sabr

Neyse çok uzattım.kusura bakmayın.
32 günlük oğlum var. siz çocuklarınıza kaç aylıkken tattırmaya başladınız. Ek gıdaya ne zaman başladınız. Neler verdiniz nasıl verdiniz. Oğlumda kızım gibi olmasın .İnanın denemediğim kalmıyo kızıma. Ne pastalar ne poğçalar ne abur cubur ne . Ne süslü tabaklar ağzılı gözlüşekilli cicili bicili. Bundanda bu kadar yıpranmayayım.

Balböceği

sabah süt icti 1 2 haftadır kahvaltıya yüzü yok

Ay pardon tost yedi akabinde süt icti  :k06:

Öğlede patates kızartması yedi 5 6 tane

Aksam yemeğinde nohut yedi iki kaşık bir lase bulgur pilavı yoğurtla

Bide kızarmış kanat yedi.. Sırada diğer yoğurdumuz var :)

Görünürde az mı çok mu bilemedim ama fazla yedirmemeye çalışıyorum  :ehi:

Ara Öğün olarak çok yiyor bazen.  ;D  

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: sabr - 24 Nisan , 2012, 21:47:36
Neyse çok uzattım.kusura bakmayın.
32 günlük oğlum var. siz çocuklarınıza kaç aylıkken tattırmaya başladınız. Ek gıdaya ne zaman başladınız. Neler verdiniz nasıl verdiniz. Oğlumda kızım gibi olmasın .İnanın denemediğim kalmıyo kızıma. Ne pastalar ne poğçalar ne abur cubur ne . Ne süslü tabaklar ağzılı gözlüşekilli cicili bicili. Bundanda bu kadar yıpranmayayım.

çok üzüldüm canım... kızının bebekliğinde geçirdiği hastalık yüzünden yemediği aşikar... ama merak etme. o bi şekilde alıyordur vitamininii besinini.

oğluna gelince... bence kesinlikle rahat ol. çünkü bebekler özellikle yemek yedirirken annenin ruh halini çözebiliyorlar.. ben 6 ay sadece anne sütü verdim. ve bu nedenle ek besine geçerken biraz zorlandık. istemedi. bence 4. ayını doldurduktan sonra, zaten önümüz de yaz, meyvelerden yoğurttan tattır...

susanna

1 haftadir (3. ogune basladigimizdan beri) kizim beni emmek istemiyodu  megersem bebekler memeyi birakicaklari donemde boyle yaparlarmis bende dunden beri ek besin olarak pek bisi vermiyorum oyle olunca hic aglamadan emiyo beni
dun aksam yatmadan once meyveli tahilli gece karisimini verdim
sabahta yarim seftali+yarim muz+yarim ceviz+bir caykasigi pekmez li karistirip muahallebi niyetine verdim

sabr

Haklısın 4. ayında başlayayım bu arada cevabın için teşekkür ederim o kadar yazdım sizden başka ilgilenen olmadı.

oslemturgay

29 Nisan , 2012, 15:54:13 #66 Son düzenlenme: 05 Mayıs , 2012, 22:34:13 oslemturgay

CANIM BENDE SENLE AYNI DURUMDAYIM kızım emmeyi buraktı bişey yemiyor. şuan 8 aylık9 kilo kilosu normal amabende cok yıprandım sürekli kucagımda gezerek yemek istiyor kolumun birine yatırıyorum sütünü yemeg,n, meyvesini öyle yediriyorum bu arada meyvedende nefret eder üstüne üstük çok hareketli hep ayakta durmak istiyor kolarından tutuyorum akşama kadar bi o odaya yürüyoruz bi bu odaya artık yemek günleri işkence oldu allahtan bnm kızımın tek iyi yanı eline ekmek bisküvi peynir felan verdigimde kendisi yiyebiliyor kaşıgıda tutup kendi emek istiyor ama onu daha beceremiyor kaşık tutmayı öğrense oda rahatlıyacak bende çok bilmiş bnm kızım cokkk   :BangHead:

°•.ℓανιηуα.•°

sarperim bugün:

-yumurtalı,lor peynirli, fındıklı, cicibebeli, pekmezli, tahinli kahvaltı

-yoğurt

-elma ve muz püresi

-telşehriyeli havuçlu mısırunlu yoğurtlu tavuk çorbası içti

-bi de yemekte bezelye ve pilav yapmıştım, ondan yedi epey  :k06:

çok şükür artık yeniden yemeğe başladı  :nazar:

°•.ℓανιηуα.•°

minik kuşum bu gün:

-lor peynirli cevizli tahinli pekmezli tam buğday unlu ekmekli kahvaltı

-elma ve havuç suyu

-yoğurt

-semizotlu, kabaklı, havuçlu,patatesli ve kıymalı çorbamsı bişi  :igrenc:

-havuçlu tarçınlı kek yedi  :k06:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

kahvaltıda incir kayısı üzüm püreli labneli yumurtalı bisküvi karışımı

akşam tarhana çorbası 5-6 yemek kaşığı

semizotlu ymurta 8-10 lokma

aralarda çilek-erik

yatmadan önce yoğurt

yine aralarda anne sütü

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

kahvaltı yumurtalı patates 2 yemek kaşığı kadar
1dilim domates

öğlen uykusundan uyanınca incir püreli labneli bisküvi

akşam 1 kepçe yoğurt çorbası

2-3çilek 1yenidünya

yatmadan önce yoğurt

aralarda çubuk kraker ve anne sütü

°•.ℓανιηуα.•°

ayşegülüm seninki de kaşık kaşık sayılı yiyo sanırım. ben de öyle çok fazla yedirmiyorum. yani toplam gün içinde yediği ek besin en fazla 2.5 çay bardağı. maksat vitaminini alsın.

banu_fth

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 29 Nisan , 2012, 21:26:38
sarperim bugün:

-yumurtalı,lor peynirli, fındıklı, cicibebeli, pekmezli, tahinli kahvaltı

-yoğurt

-elma ve muz püresi

-telşehriyeli havuçlu mısırunlu yoğurtlu tavuk çorbası içti

-bi de yemekte bezelye ve pilav yapmıştım, ondan yedi epey  :k06:

çok şükür artık yeniden yemeğe başladı  :nazar:

neden lor peynırı verıorsunuz normal peynır tuzlu yaglı dıye mı yoksa baska bı sebebı mı var  :icon_scratch:

benımkı 5.ayını yenı bıtırdı..
sebzelerı ve bı kac kemık atıp (patates sogan havuc kemık ) kaynatıyorum suyunu azıcık tuz atarak ıcırıyorum gunde 50 ml saat aksamustu 5 gıbı ıcıyo .. en azından o dönem sutum yok ıdare edıyoruz ..
cıcıbebelı sut verıyorum bazende .. bı tatlı kasıgı sut katıyorum gerısı su yıne 50 ml.
cıleklı sut yaptım azcık seker kattım..
pekmezı bıseye karısık yemıo bı  cay kasıgının ucuyla tattırıyorum aklıma geldıkce ..

yanlıs yaptıgım bıse varsa söleyın .. yada yapabılcegım yenı seler varsa..
bız dr gıtmıyoruz cunku  :-\
bıde saglık ocagına gıttıgımde soruyorum verme bıse dıorlar .. anne sutu alsın ıyıde o kadar sut yok cocouk buyudu ayrıca mamada ıcmıyo dogdugundan berı aclıktan karnı agrımadıgı surece cocuk mama ıcmedı sevmıyor tadını öguruyo :dontknow: :-\
ne vereyım dıorum bı fıkrım olsun dıye .. verme dıyıp gecıolar  :cussing:
esıme dıorum dr soralım .. netten bak dıor anneme sor dıor  :caca:

°•.ℓανιηуα.•°

banucum ben ilk başlarda pınarın labne peynirini verdim.

daha sonra onun da içinde katkı maddesi olabileceğini düşündüm ve tuzsuz lor peyniri verdim hep.

zaten lor peynirinin kalsiyum değeri daha yüksekmiş. ve daha doğal.

sen bence yavaş yavaş ek besin ver.

canım bence çok şekerli şeyler tattırma.

o havuçlu patatesli çorbadan yap. ama içine et ya da kemik suyu henüz koyma. şöyle bi 6-7 aylık olsun öyle.

meyve suyu tattır.

bi de ev yoğurdu yedir.

bunlar şimdilik yeter bence. pekmez de verebilirsin.

önümüz yaz. birsürü yaz meyvesinden tattırırsın.

banu_fth

hımmm anladım bende lor alayım o zaman .. bu ayıda atlatalım da..  :amin:

cıcıbebe verdım dun emerek yedı dişsiz nine gıbı  :k06: ıkı elıme yapıstı cekmıyım elımı dıye cok sevdı cıcıbebeyı ama ıste sekerlı o  :icon_scratch: :-\

çilek verdım ( ondada ıkı elıme yapıstı  :ehi: )
muz verdım
elmanın suyunu tattırdım pek sevmedı eksıydı cunku bıraz  :k06:

gece hala uyanıp emıyo cadı  :k06:
sadece saat 4-5 arası bısıler yemesı gerek 50 ml..

et kemık neden koymayım cnm cok mu besleyıcı olurmus nette okudum ılerde kılolu olurmus obezlık yapıomus et sulu corbalar  :icon_scratch:  haftada ıkı gun vereyım dıye dusundum bende .. hıc mı vermeyım  :icon_scratch: ??