Bebişlerimize hergün 1 meyve 1 sebze

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 17 Mart , 2012, 17:31:06

« önceki - sonraki »

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bebeklerimize hergün en az 1 çeşit meyve sebze yedierelim buraya yazalım
hem teşvik hem paylaşım olur ne dersiniz

susanna

bugun kizim kabak ve havuc yedi  :hungry: irmikle pisirdim ve 1 kasikta labne koydum cok sevdi  :icon_thumright:

*•.¸♥gonca♥¸.•*

brokoli havuç kereviz ıspanak iki parcada et attım et suyuyla piştii piştikten sorada zeytinyağı ve cok cok az tuz... kızım sevıoo bu corbyıı ..
hayatıma hoşgeldin aşkların en güzeliiiii Yağmur Meleğim....

asya81

benimkide armut püresi yedi bugun öğlende patates brokoli havuç püresi

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

oy maşallah kuuzularıma yarasın zeka küpü olsunlar inşallah
benim oğluşumda dün meyve olarak elma muz sebse olarak brokoli çorbası içti

Dilara Ebrar

bende dünü yazayım (bugün daha yedirmedim)

sabahtan elma ve muz püresi
sebze çorbası olarakta patates ve havuç

daha çok çeşit veremiyorumkiiiiii     .bunlarıda yaklaşık 30 ml falan veriyorum.çok deildir heraaal  ??? ??? ??? ??? ???
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

Aytii

Alıntı yapılan: *•.¸♥gonca♥¸.•* - 18 Mart , 2012, 13:03:32
brokoli havuç kereviz ıspanak iki parcada et attım et suyuyla piştii piştikten sorada zeytinyağı ve cok cok az tuz... kızım sevıoo bu corbyıı ..

et suyunun hiç bir faydası yokmuş

doktorum öyle söyledi

atacaksan bir köfte büyüklüğünde kıyma atacakmışsın

öyle yedireceksin

muhribe

yiğite kıymalı çorba yaptım.

pırasa, patates ve brokoli var. biraz da tel şehriye koydumi doyurucu olsun diye.

meyve olarak da elma suyu sıktım. 2 tane  :-ooo

akşama da muz yiyecek. tosunum tosunum  :love9:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

Lă_Tăhzen!

Asel 1 muz 1 elma 1 mandalına yedı versem daha yıyecektı de vermedim  :k06:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 20 Mart , 2012, 15:54:50
biz daha gecmedik eklere bakalım  :k06:

ama 6.ayın içindesin bence tattırmalıkta olsa gün içinde vermen gerek.ben 1 elmanın 4 te birini bide tadı olacak şekilde muz ekliyorum o kadar.çorbasınıda üşenmiyorum küçücük bi kapta kaynatıp 3-4 çay kaşığı veriyorum.size doktormu vermeyin dedi  :dontknow: :dontknow:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

KONYALI

yaklasık  haftadır sabahları kuru kayısı,kuru erık,kuru uzum haslayıp blendırdan gecırıp içine kucuk  adet elmayı ve bır adet cıcı bebeyı ekleyıp tekrar blendırdan gecırıyorum..sonra 30 ml mama eklıyorum misler gıbı yıyor kızım...buradan sezenın tarifi bu deneyım derım...meyvelerı hergun degıstırıyorum bazen kayısı koymuyorum bazen erık..bu tamamen sıze baglı...
aksamlarıda marketlerde satılan arı mamalar var,pirinç unu yerıne ondan yapıyorum..1 çorba kaşığı arı mamayı 1 bardak suyla pişiriyorum sonra içine 3 ölçek formül mama yada 1 kasık aptamılın irmikli meyveli mamasından ekliyorum...afıyetle yıyor zeren

aydinays

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 20 Mart , 2012, 15:54:50
biz daha gecmedik eklere bakalım  :k06:

kevsercim bence geçmelisin. Sonra anne sütüne bebek apıyor yemekleri red ediyor. Sonra yemeyen çocuklarla anneler uğraşıyor. Bence bu ay yoğurda geçebilirisn. Artık 5.5 aylık olacak ecrem.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

Aytii

BENCEDE YAVAŞ YAVAŞ GEÇ EK BESİNLERE KEVSER

SONRA ZOR OLUR SENİN İÇİN

ยรlคภ๓คz göภlüm

kevserciğim bence de yavaş yavaş geç sonra zorlanırsın... meyve sularıyla başla