oğlumu sallamadan nasıl uyuturum?

Başlatan muhribe, 09 Mart , 2012, 16:12:50

« önceki - sonraki »

muhribe

arkadaşlar, oğlum 7 aylık olmak üzere. maalesef sallamadan uyumuyor. uyku düzeni çok iyi aslında, tek sıkıntımız uyuyacağı zaman sallanmak istemesi. ayakta, beşikte, arabada.. nerde olduğu fark etmez yeter ki anniş sallasın :)

ama artık bu uyuma şeklini değiştirmek istiyorum. bi dönem uykusu geldiğinde kendi haline bırakayım, ağlar yorulunca uyur diye düşündüm. ama ağlayınca da için el vermedi. öyle kaldı işte. ne yapmalıyım sizce?

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

canım bunun çözümünü bulan varsa banada söylesin :Dbizimkide uykusu gelınce mızırdanır bir şekılde kucagında,beşiğinde ,arabada....sallanmak ister ve uyur  :dontknow:
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

hümeyra_t_e

canım değiştirmen çok zor ve zaten değiştirmeye çalışma biryerde okumuştum bebekler kendileri keşfeder herşeyi diye buna sallanmak ta dahil emzik vs.. bende sallayarak uyutuyorum ama sıkıntı yapmıyorum

nurefşanelif

Alıntı yapılan: muhribe - 09 Mart , 2012, 16:12:50
arkadaşlar, oğlum 7 aylık olmak üzere. maalesef sallamadan uyumuyor. uyku düzeni çok iyi aslında, tek sıkıntımız uyuyacağı zaman sallanmak istemesi. ayakta, beşikte, arabada.. nerde olduğu fark etmez yeter ki anniş sallasın :)

ama artık bu uyuma şeklini değiştirmek istiyorum. bi dönem uykusu geldiğinde kendi haline bırakayım, ağlar yorulunca uyur diye düşündüm. ama ağlayınca da için el vermedi. öyle kaldı işte. ne yapmalıyım sizce?
canm bir pedegogun kitabında okumustum  çokcukları yatağa bırakıp yorulunca uyur ağlar ağlar susar şeklindeki uyutma teknikleri çocuğun anneye karşı olan güven duygusunda sıkıntılar yaratıyormuş. bebekler 2 yaşına kadar anneyle sürekli ten teması halinde tabi gözlerinin içine bakarak olmalıyış.bebekleri 2 yaşına kadar bol bol kucağa almalı ve anneye doyurmalıymışızz. anneye olan güven duyguları gelişirmiş...

<<AyBüKe>>

Sizinkiler yine iyi beşikte arabada uyuyormuş . Benim kızım sadece yatağında uyuyor , başka yere gittiğimde resmen yatağını arıyor uyumuyor  :sad1:

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: <<AyBüKe>> - 09 Mart , 2012, 23:13:43
Sizinkiler yine iyi beşikte arabada uyuyormuş . Benim kızım sadece yatağında uyuyor , başka yere gittiğimde resmen yatağını arıyor uyumuyor  :sad1:

:k06: :k06: :k06: :k06: :k06: :k06: bu yüzden biz oğluma tavana asılan hamaklardan aldık şu yaylı yaylı olandan.memlekette hem ananede hemde babannede tavanda dübel var her gidişimizde onuda taşıyoruz.

bende orda uyutup kendi beşiğine alıyorum ama ole çok sallatmıyor sağolsun uykusu geldimi hemen dalıyor.hamakta azcık keyif yapıyor sonra kendi beşiğinde takılıyor.

tatlım yanına yat.bebişin sırtından sarıl o şekilde deneyin bakalım benimki bi ara ole uyurdu
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

muhribe

canım yanıma yatırıp sırtını pışpışlıyorum ama uyumuyor öyle. ille sallanacak. öyle uzun uzadıya sallatmıyor zaten, birkaç dakika sonra uykuya dalıyor. ama iki ay sonra işe başlıycam annem bakacak oğluma. kendi kendine uyumaya alıştırmak istiyorum ki anneme eziyet olmasın. aslında çok uyumlu bir bebek, gece gündüz uykuları çok düzenli maşallah. yemesi içmesi de. tek sıkıntımız sallanarak uyumak  :-\

Dilara Ebrar

Alıntı yapılan: muhribe - 10 Mart , 2012, 12:49:20
canım yanıma yatırıp sırtını pışpışlıyorum ama uyumuyor öyle. ille sallanacak. öyle uzun uzadıya sallatmıyor zaten, birkaç dakika sonra uykuya dalıyor. ama iki ay sonra işe başlıycam annem bakacak oğluma. kendi kendine uyumaya alıştırmak istiyorum ki anneme eziyet olmasın. aslında çok uyumlu bir bebek, gece gündüz uykuları çok düzenli maşallah. yemesi içmesi de. tek sıkıntımız sallanarak uyumak  :-\

canım yaa oda olsun artık.beşiğinde sallıyosan yani ayakta falan istemiyosa sorun olmaz annen için.zaten cok sallatmıyormuşya.bırak diğer huyları düzgün kalsın çocuğun tek sıkıntı bu olsun.ablamın oğluda annesinin elini tutarak uyurdu.sallanmadan olece.ama mutlaka annenin elini isterdi  :k06: :k06: çocukların tuhaf tuhaf huyları işte :love9: :love9: :love9: :love9: :love9:
Allahım! Bana değiştiremeyeceğim şeyleri kabul etme gücü, değiştirebileceğim şeyleri değiştirme cesareti ve bu ikisi arasındaki farkı anlayabilme sağduyusu ver...

°•.ℓανιηуα.•°

muhribecim değiştirmeye çalışma artık. malesef tıngır mıngır sallican. o artık öyle alışmış çünkü.

bizimki de meme başında uyur bi tek. sallama olayımız yok ama emerken uyuyo.  :-\

muhribe

çok üstüne gitmiyorum canım, yeter ki uyusun dinlensin yapacak bişey yok. başta alıştırmıcaktım tabi ama büyükler müdahale edince pek ses çıkarmadım, keşke ellemeyin alışmasın deseydim.  :BangHead: neyse artık..

iki gecedir iyice yoruyorum öyle koyuyorum beşiğine. uykusu çok oluyor, hemencik iki tıngırdatıyorum beşiği uykuya dalıyor  :-*

°•.ℓανιηуα.•°

demek iyice hırpalanması gerekiyo  :k06: boş ver ya uyusun da gerisi boş. önemli olan uyku düzeni.

aydinays

CANIM BENCEDE UYKU DÜZENİNİ BOZMA. Eğer sallanmak istiyorsa sallasın. Birşey olmaz. Daha seninki küçük biraz daha büyüsün yürümeye başlasın o zaten yorgunluktan uyuyacak.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

KONYALI

cnm bırak sallanarak uyuyorsa sallansın..hastanede benım kaınvalidem beşikte sallamamıza karısıyordu..işte sallamayın uyusun öle,yok beyni sallanır bilmem ne..hemşire duydu...sallayın bebekler sallanmayı sever dedii..salla annaesi..daha ne kadar sallıcaksınki..benım annemın belınde 7 tane vida var,o bile bakarken ayaklarında gayet rahat sallıyor,eziyet olmaz yani..ama tabi sen bilirsin genede

aydinays

muhribecim bırak salla canım. Uyuyorsa ben oğlumu nasıl uyutsam da uykuya dalar diye düşünüyorum denemediğim şey kalmıyor. Resmen kucağımızda zıp zıplıyoruz o zaman bazen pusuyor. Bazen o kadar çeresiz kalıyoruz ki eşimle battaniyede bile sallamayı deniyoruz.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

doğru söylüyosun canım ya, şükür zaten yiğit zor bir bebek değil. tek isteği sallanarak uyumak. ben de bolca sallıyorum zaten  :) uyusun da gerisi mühim değil. zaten kaç ay daha uğraştırır ki di mi. kudururken uyuyakalacak az büyüyünce  :k06: