28 Nisan , 2024, 10:55:54

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Oğlum hasta oluyor :(

Başlatan aydinays, 09 Mart , 2012, 09:40:33

« önceki - sonraki »

aydinays

Kızlar babamız grip olmuş. Hasta oğlumda sabah burnu aktı. Öksürüyor ve hapşırıyordu. Sanırım grip olacak. Benimde boğazım fena. Gribinin ilerlememesi için ne yapmalıyım??? Sabah ağrı kesici ateş düşürücü fitil verdim. İlerlemesin diye. Başka ne yapabilirim kızlar???
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

canım çoook geçmiş olsun, eğer burnu tıkanırsa serum fizyolojikle açabilirsin. çok rahatlatıyor. hani minik tüplerde okyanus suları var ya, onları diyorum. burnuna damlatıyorsun nefes almasını rahatlatıyor. eczanelerde var

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 09 Mart , 2012, 09:45:40
canım çoook geçmiş olsun, eğer burnu tıkanırsa serum fizyolojikle açabilirsin. çok rahatlatıyor. hani minik tüplerde okyanus suları var ya, onları diyorum. burnuna damlatıyorsun nefes almasını rahatlatıyor. eczanelerde var

sabah serum fizyolojik kullandım  zaten canım.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

izemsevi

ayşe canım hiç zaman kaybetmeden bence dr götür grip çocuklarda hemen geçmiyor antibiyotik olmayan bitkisel ilaçlar var onalrdan dr verir birde kivi,portakal suyu sıkıp ver  ve bolca uyut benim kızda benden kapmıştı okadarda sakındığım evde maskeyle dolaştığım halde

KasrıCinan

canım çok geçmiş olsun.insallah ilerlemez ya.içim gidiyor bebeklerimiz hasta olmasın.gözümüzden sakınıyoruz ama yinede hasta ediyoruz.benim oğlum da grip hemde çok kötü.öksürüğü çok.doktora gittik 3 4 tane ilaç yazdı.antibiyotik olmayan ilaçlar...gece baygın bi sekilde yattı 4 saat normalde imkanı yok uyumaz uzun.uyanmadı ama öksürüğüyle hep yataktan fırladık annemle.öksürürken  balgam tıkıyor toparlayamayp morarıyor nefes alamıyor.sabaha kadar yüreğim pır pırdı.bi ara hiç nefes alamadı.çok üzülüyorum.
bide verem karma aşı yapıldı 3 tane.hafiften ateşide var,ooff ne yapacağım bilmiyorum..
:crybaby2:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

aydinays

Sümeyram ahh çok küçükler hemen kapıyorlar haastalığı. Çok şükür verdiğim ağrı kesici fitil işe yaramış kayınvalidemle konuştum. Sadece burnu tıkalıymış. O kadarla atlatırız inşallah. :amin: :amin:

aydinays

Alıntı yapılan: izemsevi - 09 Mart , 2012, 10:41:47
ayşe canım hiç zaman kaybetmeden bence dr götür grip çocuklarda hemen geçmiyor antibiyotik olmayan bitkisel ilaçlar var onalrdan dr verir birde kivi,portakal suyu sıkıp ver  ve bolca uyut benim kızda benden kapmıştı okadarda sakındığım evde maskeyle dolaştığım halde

sevalcim dediğin gibi canım yarın izinliyim sabah daha kötü olursa mutlaka götürürüm doktora. Ama biz daha ek gıdalara başlamadık seval teyzesi. :y25: :y25:

EnDuruYanım

Canım Duru da gripti bugünde ben oldum :crybaby2:

Duru iyi şimdi. 2 saatte bir burnuna sprey sıktım ..sonra otribebenin burun temizleyicisi ile  temizledim burnunu .. 3 saatte bir ıhlamur içirdim içi ısınsın diye.. Bide peditus nezle soguk algınlıgı surubu var sabah öğle aksam onu verıyorum ve bol bol emziriyorum.. Çok şükür iyi şimdi.. 

Kayrama geçmiş olsun onlar bizlerden daha cabuk atlatıyorlar masallah :nazar:

aydinays

Canım Duruyada geçmiş olsun. Bende otribebenin o şeyi var ama kayra çok korkuyor. Onu yapamıyorum sadece sıkıyorum. Malesef çekemiyorum. Sıkraken bile kızılca kıyameti koparıyor. Bende ağrı kesici ateş düşürücü fitil verdim sabah. Bende ıhlamur yaparım eve gidince. Ihlamuru nasıl verdin canım?? Sade ıhlamuru içti mi??? Nasıl kaynattın kaç dakika??? Benimki sulu şeyleri içmiyor.

EnDuruYanım

canım avucumun yarısı kadar ıhlamuru koydum cezveye yarısına su koydum damacanadan ama ..sular maasef cok kotu burda :sad1:10 dk kaynattım. hafıf soguyunca kasıkla 10 15 kasık ıcırdım.. burnunu temızlemeye calıs ama huysuzlastıran tek sey burun tıkanılkıgı...

Aytii

geçmiş olsun Ayşe

minicik halleriyle hasta oluyolar  :sad1:

ıhlamurda ver arada canım

içleri yumuşasın

öksürmesini engeller

izemsevi

ayşecim ozaman ek gıdada yoksa mecburen drun verdiği ilaçları kullanacaksın.pınarcım benim kızımda geçen hafta hastaydı bende ıhlamur vermek istedim drmuz aktardan alınan hiç bir bitki çayını vermeyin buna ıhlamurda dahil dedi bilgin olsun

aydinays

Alıntı yapılan: Pınar. - 09 Mart , 2012, 13:06:52
canım avucumun yarısı kadar ıhlamuru koydum cezveye yarısına su koydum damacanadan ama ..sular maasef cok kotu burda :sad1:10 dk kaynattım. hafıf soguyunca kasıkla 10 15 kasık ıcırdım.. burnunu temızlemeye calıs ama huysuzlastıran tek sey burun tıkanılkıgı...

Yok zaten bende mamasına falan hep erikli su kullanıyorum. Erikli suyu ısıtıyorum doktorumuz erikli suyun en temiz güvenilir su olduğunu söyledi. Birde suyu kaynatıp soğutunca içindeki bazı minarelleri ölüyormuş.
Eve gidince bende ıhlamur içreyim ona.

EnDuruYanım

Alıntı yapılan: izemsevi - 09 Mart , 2012, 13:16:27
ayşecim ozaman ek gıdada yoksa mecburen drun verdiği ilaçları kullanacaksın.pınarcım benim kızımda geçen hafta hastaydı bende ıhlamur vermek istedim drmuz aktardan alınan hiç bir bitki çayını vermeyin buna ıhlamurda dahil dedi bilgin olsun

cnm ben hem özel dr a hemde saglık ocagındakı dr soledım verebılırsın dedı.. o kadar rezene vs verdık.. Hiç duymamıstım zararı olduğunu.. Neden zararlı olduğunu söyledimi?? neyi etkiliomuş acep :icon_scratch: 

EnDuruYanım

Alıntı yapılan: aydinays - 09 Mart , 2012, 13:18:18
Alıntı yapılan: Pınar. - 09 Mart , 2012, 13:06:52

Yok zaten bende mamasına falan hep erikli su kullanıyorum. Erikli suyu ısıtıyorum doktorumuz erikli suyun en temiz güvenilir su olduğunu söyledi. Birde suyu kaynatıp soğutunca içindeki bazı minarelleri ölüyormuş.
Eve gidince bende ıhlamur içreyim ona.

Sorma ben işi abarttım Duru ' yu yıkadığım suyu bile 100 derecede kaynatıyorum.. Sizin oralarda cok kotu degıldır su ama burda ben duş alırken bile hiissedıom hafif koku var bide rengi değişio bazen korktum valla :crybaby2: