spiral taktıranınız var mı?

Başlatan muhribe, 08 Mart , 2012, 14:38:21

« önceki - sonraki »

**fatoş**

arkadaşlar kızım 3 yaşına yaklaştı ve ben kızım doğduktan 3 ay sonra taktırdım spirali ama bana gelmiyor sürekli adet görüyorum her onbeş günde bir ve nerdeyse on gün oluyor yani bir ayı hemen hemen adetli geçiriyorum sancısı ağrısıda cabası ama çıkarttırmak istemiyorum eşim kendi korunmaya yanaşmıyor geçen gün doktora gittim ağrılarım vardı enfeksiyon kapmışsın dedi doktor ilaç kullanıyorum adet gördükten sonra gidip baktırıcam çıkarıp çıkarmamaya ozaman karar vericez sizlerden taktıran varmı memnunmusunuz çıkartmalımıyım bilmiyorum diğer korunma yöntemlerini hiç denemedim bana y%100 koruyacak bişi önerirmisiniz çok cnm sıkılıyo iki çocuğum var başka istemiyorum ne yapacağımı bilmiyorum

Esmaa

merhaba bende spiral taktırmayı düşünüyorum 3 aylık iğne kullandım memnun kalmadım adet düzenimi bozdu spiraldende korkuyorum ama en mantıklısı o gibi görünüyor şu an  :dontknow: :dontknow: :dontknow:

iklima

doğum sonrası korunma çok önemli bi sorun
benim hiç bir fikrim yok ne yapıcagima dair
spralden korkuyorum,hap da igne de vücut düzenini alt üst ediyor.prezervatife de ne kadar güvenilir bilmiyorum 2 seneyi kazasiz atlattik ama çocuktan sonra o da güvenli gelmiyor
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

Balböceği

2.5 senedir bişeyler korunmadık, işte o korunmayı bıraktığım ay hamike kaldım  ::)

ponçik

Ben de doğumdan sonra taktırdım ama adetlerim 10-15 gün sürünce çıkartmaya karar verdim, hap aşırı derecede baş ağrısı yapıyor, prezervatif deseniz ona da eşim bi kere evet der iki kere hayır der.
Şimdiye kadar da malum ilkel yöntemle korunduk. Ama doğumdan sonra yeniden nasıl korunuruz bilmiyorum.
Spiral taktırmayacağıma eminim , ama doktorlara göre de en iyi korunma yöntemi oymuş ???

**fatoş**

spiralin yüzde doksan koruduğu söyleniyor oda tabi bünyenize uygunsa sancılarım geçsin yerinden kaymışsa tekrar taktırıcam yapcak bişi yok malesef  :cildir:

ยรlคภ๓คz göภlüm

doğumdan sonra ben de bir yöntem bulmalıyım... doğum kontrol hapı migreni tetikliyor... spirale cesaretim yok... ben böyle düşünürken 3.'ye hamile kalırım

makaron

ayşem inşallah üçüncüyü de hayırlısıyla alırsın kucağına :)

kızlar spiral döllenmeyi engellemiyor maalesef. döllenmiş embriyonun rahime tutunmasını engelliyor. yani bir can oluluyor aslında. dolayısıyla çok tercih edilmemeli diye düşünüyorum. tabi bu benim görüşüm.

ben ki iki yıldır korunmayarak hiç bir başarı elde edememiş biriyim belki de ahkam kesmemem lazım bu konuda sadece bildiğimi söylemek istedim.

ponçik

Alıntı yapılan: makaron - 30 Eylül , 2013, 15:16:34
ayşem inşallah üçüncüyü de hayırlısıyla alırsın kucağına :)

kızlar spiral döllenmeyi engellemiyor maalesef. döllenmiş embriyonun rahime tutunmasını engelliyor. yani bir can oluluyor aslında. dolayısıyla çok tercih edilmemeli diye düşünüyorum. tabi bu benim görüşüm.

ben ki iki yıldır korunmayarak hiç bir başarı elde edememiş biriyim belki de ahkam kesmemem lazım bu konuda sadece bildiğimi söylemek istedim.

Hiç korunmayıp  çocuğu olmuyor diye tüp bebekle hamile kalan , sonrasında yine nasıl olsa çocuğumuz olmuyor diye korunmayı bırakıp kendiliğinden hamile kalanların hikayelerini çok duydum  ::) O yüzden mutlaka  uygun bir yöntemle korunmalı  :icon_thumright:

Bluegirl

Spiral taktırıp iyiki taktırmışım cok memnunum diyen pek duymadım  :dontknow:
Bende düşünmekteyim hala  :dontknow:
Ben biara doğum kontrol hapı kullandım adetim kısaldı normalde 6-7 gün sürüyordu şimdi 4 günde bitiyor  :dontknow:
Bırakalı 5 ay falan oldu ama hala aynı   :dontknow:
Doktora da gitmedim uzun zamandır bi problem yoktur inş  :dontknow:  :-\

ponçik

Benim doktorum doğumdan sonra en iyi yöntemin spiral olduğunu ama kanamalarımı arttıracağını söylemişti
Gerçekten adetim çok uzun sürüyordu , sanırım 1 sene dolmadan çıkarttırmıştım
Uzun süren kanama dışında bir problem yaşamadım  :icon_thumright:

iklima

Doğumdan sonra nasıl korkunacagim sorunsalını nasıl çözümliycem bilmiyorum
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!

cananyakut

Güvenilir değil diye biliyorum arkadaşlardan duyduklarımı söylüyorum.Pek memnun kalan arkadaşım yok.İltihap kapılmasına ve çıkartıldığından sonra bile bebek yapma eğiliminde zorluklar yaşandığını söylüyorlar.

xxcansuxx

bende ne yapacağım nasıl korunacağım bilmiyorum 2 çocuk var 3.kazayla yakın olursa korkarım :-ooo :-ooo
spiralden korkuyom bu yazılnlardan dolayı kontrol hapına eşim karşı... karmakarışığım  :honk: :honk:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 02 Kasım , 2013, 15:15:19
bende ne yapacağım nasıl korunacağım bilmiyorum 2 çocuk var 3.kazayla yakın olursa korkarım :-ooo :-ooo
spiralden korkuyom bu yazılnlardan dolayı kontrol hapına eşim karşı... karmakarışığım  :honk: :honk:
ay valla sanki beni anlattin  :ehi: :ehi: :ehi: 3.cocugu istemiyorum cok cok dikkat etmek lazimmm  :honk: :honk: 40im cikti esimden kaciorum suan  :ehi: :ehi: :toothy10: :toothy10:
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar: