29 Mart , 2024, 17:47:54

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

spiral taktıranınız var mı?

Başlatan muhribe, 08 Mart , 2012, 14:38:21

« önceki - sonraki »

muhribe

hadi ya sağlık ocaklarıı bile yapıyor mu?

valla benim doktorun muayenesi 100 lira civarı + bi de spiral parası alacak. tahmin bile edemiyorum elime verecekleri faturayı  :-ooo

__nil__

ya benim eşim spiral taktırmamı istemiyor nasıl korunucaz hiç bilmiyorum kara kara düşünüyorum.eğer sppiral taktırırsam ben çıkartmadan tekrardan hamilelik olmucak diye kontrolü bana bırakmak istemiyor uyanık kocam ipler onun elinde olsun istiyor ama bende ona güvenmiyorum

muhribe

canım prezervatif kullanın, biz öyle yapıyoruz. bebekten önce 2.5 yıl öyle korunduk bi kaza olmadı. bebekten sonra da öyle yapıyoruz. bence çok güvenilir  :icon_thumright:

susanna

yaw ben spirali ocu gibi goruyorum  :icon_pale: icimde bisey olmasi fikri cok rahatsiz ediyo beni  :honk: bebisten once d.kontrol hapi kullaniyoduk birakinca 3. ayda hamile kaldim  :nazar: spiral kayar mayar diye stres yaparim ben
bi kondom kesvettik d.kontrol hapina geri donmeyebilirim  ::)

¨‘°ºO§§ ( Pisicikk ) §§Oº°‘¨

açıkçası kondom daha güvenli diye düşünüyorum spirali kaydımı birkere gittiiiiiii............ çok arkadasım var öyle hamile kaldılar
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

muhribe

kondom bana da çok pratik ve güvenilir geliyor, işin bitti mi at kurtul  :laughing7:

eşimin spiral konusunda aklını çelen doktor oldu, doğumdan sonra gel spiral takalım çok güvenilir dedi. ama ben hiç sıcak değilim spiral konusuna, zaten eşimle gündemimizden de düştü.  :icon_thumright:

erkeklerden çoğu spiralden yana yada doğum kontol haplarından....çünkü onlar daha özgür oluyorlar ve daha fazla zevk aldıklarını ileri sürüyorlarmış ama bence çok bencilce çok şükür eşim bencil bir insan değil .çoğu erkek kondomu kullanmıyor sırf kendisi daha az haz alıyor diye
Uîzükümâ bikelimâtillâhittâmmeti min külli şeytânin ve hâmmetin ve min külli aynin lâmmetin.

muhribe

benim eşim kondomu hiç sorun etmiyor, sadece doktor spiral takalım deyince napsak ki dedi. ben istemiyorum deyince de kapandı konu. kararımda haklı mıyım diye size de sormak istedim.

dediğin gibi bencil erkekler çok maalesef, nasılsa kadın her türlü cefayı çekiyor, bunu da çekiversin diyolar  :violent1:

her şey bitarafa muhribecim eğer çocuk düşünülmüyorsa kesinlikle korunulmalı diye düşünüyorum ,herkesin tercihi,spiraldende çok memnun olan vardır,aylık iğneler varmış birde ,vuruluyormuşun süresi neyse 2 ay falan korunuyormuşsun ama hiç denemedim  :icon_scratch:

muhribe

ben d.kontrol hapı bile kullanmadım canım, hep kondom kullandık en başından beri. çok da güvenilir. sanırım böyle de devam edicez

susanna

evliligimin ilk aylarinda kondom yirtilip icimde kalmisti  :'( 2 gun sonra cikti  :icon_pale: ozamandan beridir gundemimize bile gelmedi kondom
hamile kalmakta zorlanmayinca dogumdan sonra napicaz diye dusup duruyoduk dedigim gibi gecenlerde bi kacak olup stres yasayinca simdi kullandigimizi bulduk  :hieyt:
o aylik igneler bir arkadasimi menapoza soktu hemde daha 24 yasinda  :-ooo esimin kuzenindede yaglanma yapti  :icon_pale:

muhribe

canım nasıl yırtıldı ki kondom?  :-ooo

sakıncası yoksa ne markaydı? hiç duymadım böyle bir şey  :icon_pale:

Alıntı yapılan: susanna - 12 Mart , 2012, 15:41:35
evliligimin ilk aylarinda kondom yirtilip icimde kalmisti  :'( 2 gun sonra cikti  :icon_pale: ozamandan beridir gundemimize bile gelmedi kondom
hamile kalmakta zorlanmayinca dogumdan sonra napicaz diye dusup duruyoduk dedigim gibi gecenlerde bi kacak olup stres yasayinca simdi kullandigimizi bulduk  :hieyt:
o aylik igneler bir arkadasimi menapoza soktu hemde daha 24 yasinda  :-ooo esimin kuzenindede yaglanma yapti  :icon_pale:

hadi ya canım,aylık iğnelerin epey zararı varmış demek ??? benim arkadasımın ablasıda o şekılde hamıle kalmıştı prezervatif büyük gelmiş çıkıp içinde kalmış,cımbızla çıkarmışlar ancak,sonuç:hamile kallmış

zaten hiç bir yöntem %100 değil ki mutlaka %1 -%3 arası ihtimal varmış olacagı varsa oluyor bir şekılde işte

susanna

Alıntı yapılan: muhribe - 12 Mart , 2012, 15:44:07
canım nasıl yırtıldı ki kondom?  :-ooo

sakıncası yoksa ne markaydı? hiç duymadım böyle bir şey  :icon_pale:
tr de olan bir marka degildi canim tam hatirlamiyorum ismini 4 sene gecti  :dontknow: olay bittikten sonra farkettik biz patlad sandik megersem ortadan yirtilmis ve icerde kalmis 2 gun sonra kendiliginden disari cikinca anladik  :icon_pale: :ehi: simdi guluyorum ama ozaman icin gercek bi tranvaydi benim icin  :toothy10: evliligimin ilk ayi  burda ertesigun hapidayok d.kontrol haplarinada o ay baslamistim dusun benim icin nekadar gerilimli bi haftaydi  :-ooo