kızlar kavanoz mamalarını ve şu kutuda olan tahıl mamalarından veriyormusunuz

Başlatan izemsevi, 05 Mart , 2012, 09:41:28

« önceki - sonraki »

Balböceği

Alıntı yapılan: burcum - 08 Eylül , 2012, 13:26:57
kavanoz mamalarına hiç güvenemedim hiç vermedim 1 tl ye satılan kavanoz maması bana pek sağlıklı gelmiyor milupanın tahıllı kaşık mamalarından verdim :icon_thumright:
Yok kiz o kadarda değil  :ehi:

Ben pahalıya alıyordum  :suclu:

°•.ℓανιηуα.•°

gerek mama olsun gerek devam sütü ve kavanoz mamaları..

hepsinde katkı maddesi ve raf ömrünün uzaması için sağlıksız koruyucular var.

ben vermedim hiç. bi yere giderken yanımda meyve ve cam rendemizi de götürdüm. yoğurdu da hep kendim mayaladım.

bi kere aptamilin devam sütünü aldım sabah kahvaltısının içine koyim dedim. aslında içim pek rahat da değildi. neyseki oğlum devam sütünün varlığını hissederek yemedi zaten,hatta kustu.

ben dışarıdan oğluma sadece cici bebe ve pirinç unu kullanıyorum. onları bile kullanırken içim rahat değil aslında. onun dışında her besini doğaldır... :icon_thumright:

laracroftt

kızlar gerekmedıkce vermeyın haklısınız bende oyleyım ama bılın dıye soyluyorum. O kavanoz mamaları vakumlandıgı ıcın uzun sure dayanıyor. Annelerımız domatesten salca yapar kavanozlara da 1sene dayanırya aynı mantık. Zaten hangı fırma olursa olsun ıcındekılerı yazmak zorundadır. Bakın ıcıne, oranları ıle bırlıkte sebze,bıraz uzum yada elma suyu tatlansın dıye,su o kadar baska bısey yok. Bebelac tada boyle mılupadada. Ustunu okumadan almıyorum zaten. 2 kavanoz aldım gecen aydan berı duruyor mutfakta kullanmadım ıhtıyac olmadı. ama olursada kasmamak gerek dıye dusunuyorum ben  :D

minis33

BENDE KULLANIYORUM HEM APTAMİL HEMDE HERO BABY SABAH KAHVALTILIKLARINI ÇOK TA GÜZEL YİYOR KIZIM.

asya81

benim kız aptamil tahıllı gece ve bisküvii tahıl onu yer gece bazen milipa sütlaç kavonoz maması.arının sebzeli muhallebisine bayılır :igrenc: sütlü pirinçlileri hiç semedi heronun meyva pürelerinide sevmedi.milupaları sevio pahalı mübarekler.ben bazen balkabaklı muhallebi yaparım içine pirinçunlu muhallebisini yapar karıştırır yediririm onuda sever

banu_fth

MUHallebiyi pirinç unu dışında neyle yapıyorsun başka asya ???

balkabaklı muhallebisini nası yapıosun yine pirinç unu atmıyormusun içine ?

asya81

Alıntı yapılan: eylül_üm - 11 Eylül , 2012, 17:52:36
MUHallebiyi pirinç unu dışında neyle yapıyorsun başka asya ???

balkabaklı muhallebisini nası yapıosun yine pirinç unu atmıyormusun içine ?
200cc kadar suda balkabağını haşlıyorum 5-6 dilim.bi tarafta sütlü pirinçli mamasını hazırlayıp ikisini karıştırıyorum bazen püre kabağı kahvaltısınada koyuyorum sevio

banu_fth

BALKABAĞI almak yedirmek hiç aklıma gelmemiş ti  :k06: :k06:

pazara bakayım perşembe günü bakalım varsa orda  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

asya81

Alıntı yapılan: eylül_üm - 21 Eylül , 2012, 16:36:20

pazara bakayım perşembe günü bakalım varsa orda  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:
al dilimle at dondurucu kısma lazım oldukça kullan ben öle yaptım rahat oldu.dene ben sebze çorbasına bile attım arada

@Melek Yüzlüm@

yakın olsaık ben memleketten isterdim büyük böyle balkabagı verirdim sanaa şu an olmuşlarmıdır bilmiyomm

banu_fth

Alıntı yapılan: asya81 - 21 Eylül , 2012, 16:38:04

al dilimle at dondurucu kısma lazım oldukça kullan ben öle yaptım rahat oldu.dene ben sebze çorbasına bile attım arada

ay süpermiş yaa .. valla sevdim bunu .. sorayım kaynanama trabzondan getirebilir  :hieyt: :hieyt:

banu_fth

Alıntı yapılan: ahmetfatma - 21 Eylül , 2012, 16:43:21

yakın olsaık ben memleketten isterdim büyük böyle balkabagı verirdim sanaa şu an olmuşlarmıdır bilmiyomm

ayy cnm benim çok sağol düyşünmen yeter .. neresi memleket  :love9: