beyazlarım daha beyaz,bembeyaz olsun istiyorum..yardım..

Başlatan beynâ, 29 Şubat , 2012, 15:43:14

« önceki - sonraki »

beynâ

beyazlarımın içine karışmış ufak bir çamaşır yüzünden beyazlarım pembeleşti..bembeyaz olması için ne yapabilirim..dün çamaşır suyuna yatırdım hala içinde ama hala pembe..çamaşır makinesinin ön yıkamasına çamaşır suyu konulduğunu duydum sizce iyi bir yöntem mi??bi akıl lütfen,çıldırıciiimm :cildir:

Balböceği

Kiz ben geceden makinayi calistiriyorum

camasir suyu ekliyorum halileyle aynen dedigin gibi 1 saat caliyor kapatiyorum

sabaha kadar duruyor hecde bisi olmuyor  :k06: :k06:

beynâ

su alınca kapatiim dedim edacm ıccık su aldı makine tam dolu değil zaten,gözüm kesmedi çıkardım bastım kovaya. :k06:.ama sonuç :dontknow:

rümeysaa

Aynen yaa bende cok gicik oluyorum gomleklerin kollari yakalari sararmaya basladi
camasir suyunda beklettim ama olmadi  :dontknow:

beynâ

bimin çamaşır beyazlatıcısını aldım ilk defa kullancm,bu arada o günkü çamaşır suyu işe yaradı..sabaha kadar beklettim ama napimm bembeyaz oldular şükür.. ;D

muhribe

valla iyi aklıma getirdin beyna, ne zamandır çamaşır suyuna basmadım beyazları.

bugün oğlanı gezdirmeye gidince bi ace alayım akşama icabına bakayım  :-*

beynâ

bak bak canım,beyaz..bembeyaz..beyaz daha da beyaz olsun ;D ;D ;D

muhribe

aslında benim annem beyazları 2 defa yıkar arka arkaya.

sakız gibidir beyazları.

ama çok masraflı  :-\

ツgöçmen_54 ツ

ariel 3 boyutlu temizlik deterjanı + domestos koyuyorum makinenin gözüne bembeyazzz oluyor  ;)

beynâ

Alıntı yapılan: muhribe - 20 Mart , 2012, 11:12:43
aslında benim annem beyazları 2 defa yıkar arka arkaya.

sakız gibidir beyazları.

ama çok masraflı  :-\

evet canım zaten 3 saatte yoğun programda yıkıyor makinem..6 saat israf olur yahu..  :-\

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 20 Mart , 2012, 11:15:56
ariel 3 boyutlu temizlik deterjanı + domestos koyuyorum makinenin gözüne bembeyazzz oluyor  ;)

domestosu ön yıkama gözüne mi koyuyosun canım?bu beyazlatıcıyı nereye koycm ben bak hiç aklıma gelmemişti??

ツgöçmen_54 ツ

evet ön yıkama gözüne koyuyorum canım.
birde deterjan olarak ariel 3 boyutlu temizliği kullanmadıysan mutlaka dene.ne kiri olursa olsun söküp atıyor  :icon_thumright:

beynâ

ariel complete 7 parlak renkler kullanıyorum canım,kocaman almıştım 4 aydır kullanıyorum bereketli maşallah..daha 3 ay da gider sanki ;D beyazlatıcıyı nereye koyuyorum ki acep?bilgin var mı canm?

ツgöçmen_54 ツ

;D ben okadar büyük almam.çünkü çok sıkılganım yenilikleri severim  :)
beyazlatıcıyı makine biraz çalıştıktan sonra  su alırken koyabilirsin ben öyle yapıyorum.makinede 3 göz var ortadaki göze ne koyarsam koyayım orda duruyor nedense makineye gitmiyor  :dontknow:

beynâ

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: beynâ - 20 Mart , 2012, 11:32:22
deterjanı koyduğum göze mi koyacağım yani?
evet tatlım deterjan koyduğum göze koyuyorum ben  ;)