2. çocuğum olursa yapmayacağım dediğiniz şeyler

Başlatan aydinays, 26 Şubat , 2012, 09:12:11

« önceki - sonraki »

aydinays

26 Şubat , 2012, 09:12:11 Son düzenlenme: 27 Şubat , 2012, 14:01:18 aydinays
Kızlar ikinci çocuğum olursa yapmayacağım dediğiniz şeyler var mı? Pişmanlıklarınız yapmak istediğiniz ve yapamadıklarınız yada lohusalıkta bunaldığınız sizi sıkan şeyler neler???

Ben hemen paylaşayım ikinci çocuğum olursa eğere iki gögsümüde emzireceğim alamıyor diye uğraşmamazlık etmeyeceğim.
Bıkmadan usanmadan emzireceğim. (Oğlum üç buçuk aylık memeyi bırakmak üzere.)
Süt salgımın artması için elimden geleni yapacağım.
Ve çevremde olumsuz laf söyleyenleri dinlemeyceğim.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

susanna

hamileligimi birden fazla doktora da danisarak geciricem
dogum yapinca kendi evimde kalicam
aman kalp kirilmasin diye iki tarafin arasinda kalip gerilmicem
sutume laf soyleyene agzinin payini vericem

simdilik bukadar  :suclu:

ยรlคภ๓คz göภlüm

çocuğumun beslenmesi konusunda daha rahat olacağım, iştahsızlığını dert etmeyeceğim... uyku düzeninin olmasını sağlayacağım...

--elif--

2. çocuğum gelecek inş. ve ben bu defa;
hastaneden çıktığım gibi evime geleceğim
doğuma yakın gidip orda burda kalıp kimseyi strese sokmayacağım
hatta kendimde o gücü kuvveti bulursam doğuma kimseye haber vermeden eşimle gideceğim
bu çocuğun karnı aç,üşüyor diyen malum kişilere ağzının payını verecem  :violent1:
doğuma yakın hiç stres yapmıcam artık başıma ne geleceğini biliyorum  :basardim:

ecrin.su79

sallamam kızımdan çok çektim bunda rahat edim diyordum ama malesef kaynanacığım sağolsun alıştırdı ben ne kadar güzellikle uyarsamda :cildir: kızımda yaramazlıkta düz duvara tırmanıor maşallah :nazar:yandım anlayacağınız  :icon_pale:

hümeyra_t_e

doktorun lafına kanıp hemen mamaya başlatmıcam açlıktan ağlamadığı müddetçe memeyi bıraktırmıcam

duygusu

2.cocugum olmadan doktora gıdıcem planlı gebelık yapıcam sezeryana gırerken epidural olmuycam tumden bayılmak ıstıyorum kesınlıkle dogumdan sonra kaynanamın yanıma gelmesını ıstıyecegım.. hamıleyken yuruyus yapmıcam 7.aydan sonra yorulmamaya dıkkat edıcem .. sutume laf edenı takmıycam..

asya81

bebeğimi kimsenin yanında emzirmiycem okadar bol diye diye kuruttular.evimde kimseyi istemiycem.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

düşündüm taşındım bişey bulamadım
o zaman 2.dede yaptıklarımı yapmaya devam
:ehi:

muhribe

herkes sütüne söylenenden şikayetçi. ben nerdeyse hiç kimsenin yanında emzirmedim oğlumu. hatta kaynanam gücenip laf söylüyordu neden başka yere gidiyorsun emzirmeye diye. ben takmıyordum. 2. çocuğum olursa yine aynısını yapıcam.  :muzz: :muzz:

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 01 Mart , 2012, 15:38:57
bebeğimi kimsenin yanında emzirmiycem okadar bol diye diye kuruttular.evimde kimseyi istemiycem.

EFET CANIM HEP BENİ ÖYLE TEMBİHLEDİLER BAŞKASININ YANINDA EMZİRME DİYE. Benimde bol değildi ama mevlütten sonra sütüm oğluma yetmez oldu.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

ben kadınların gözlerinden çok korkuyorum. sanki yiyecek gibi bakıyolar. nazar da o bakışlardan oluyor zati  :-\

yiğit'in altını da değiştirmiyorum başkasının yanında mesela. sonuçta bebek de olsa bi özeli olmalı. ninesi dedesi de olsa almam altlarını yanlarında. daha bebekken öğrensin bedeninin kendine özel olduğunu

Balböceği

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 04 Mart , 2012, 21:54:30
düşündüm taşındım bişey bulamadım
o zaman 2.dede yaptıklarımı yapmaya devam
:ehi:
Bende oyle dusumdum  :ehi: :ehi:

ama dogumdan sonra kimsenin lafina uzulmiyecem  :-\ :-\

nurefşanelif

kesinlikle uykusunun düzenli olması için çok daha titiz davranırıımm

oslemturgay

olurda hamile kalırsam yok su faydalı bu faydalı diye 25 kilo almayacagım kimseleri takmayacagım
ve iyi bi doktor için tüm doktorları tek tek araştıracagım