Kaçıncı Ayda Kaç Kilo Aldınız?

Başlatan zeyno, 29 Ocak , 2007, 16:39:01

« önceki - sonraki »

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Aytii

Aynurum ben calsyum aliyorum magnezyum aliyorum süt içiyorum yogurt yiyorum ama benim dondik aliyo demek hepsini  :k06:

banu_fth

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 16 Nisan , 2011, 14:34:36
VALLA EYLULCUM AZRADA IKI DIS GITTI ALT ARKA BUNDADA UST ARKA DISLERIM SIZLIYO  :sad1: BENIM MIDEM BULANIYO ICEMIYORUM PEYNIR YEMEYE CALISIYORUM ONU YEDIKCE AZALIYO AGRI  :-\ HAYIRLISI NAPALIM BEISLERE CAN FEDA  :binkybaby: :love9:

Alıntı yapılan: eylül_üm - 16 Nisan , 2011, 14:31:22
folik asit ,kalsiyum filan .. henüz 4+6 yız biz .. 15 mayısta 8+6 olucaz .. ve o zamana kadar destekleyici ilaç almamış olucam .. sizce bişe olmaz dimi  :icon_scratch:

CANIM ECZANEDEN FOLIK ASIT AL CANIM ONU IHMAL ETMESAKIN  :icon_thumright: ZATEN GENELDE AYNILAR ECZACI VERIR SANA UCUZDA  :k06: SONRA DOKTORA GOSTERIRSIN BUNU KULANDIM DIYE  ;) HAMILE KALMADAN 3 AY ONCE KULLANILMAYA BASLANIYO SEN GEC KALIRSIN TATLIM  :k06:

ayy canım benim tabiki can feda yavruma  :binkybaby: onun hayaliyle yaşadım ben .. büyük bi özlemle bekliyorum..
ilaç konusunda eşim  :violent1: sen yiyceni ye ne hapı diyo  :violent1: dr a gidelim diyorum sırf bu yüzden ... ssk olucak gidicez işte diyo .. ama daha bir ay var ve bu ay bebişimin organları oluşuyor  :violent1: :violent1: :violent1:
yaa eczaneye gitsemmi acaba kendim .. folik asit yeter dimi

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 16 Nisan , 2011, 14:44:20
Aynurum ben calsyum aliyorum magnezyum aliyorum süt içiyorum yogurt yiyorum ama benim dondik aliyo demek hepsini  :k06:

VAY KERATA VAY  :k06:  :k06: OZAMAN AGIZLARI BOL BOL CALKALAYACAZ AYTENCIM  :icon_thumright:

EYLULCUM HEMEN FOLIK ASIT AL ESINE NE BAKIYON SEN ZATEN FOLIK ASIT ILK 3 AYDAN SONRA ISE YARAMAZ ILK GELISMESINDE COK BUYUK ONEMI VAR GIT HEMEN BUGUN YARIN KAPALI OLUR AL GUNDE BIR TANE IC TATLIM YAZIK OLUR BEBISE  :k06:

banu_fth

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 16 Nisan , 2011, 14:44:20

:ehi: :ehi: dondikine afiyet olsun .. dişini çürütmese iyiydi  :-\ ::)
dinlemiycem kavga edicez ama pazartesi eczaneye gidiyim alıyım ne gerekiyorsa bari ..
beyime kalsa bu yaşta damak takıcam  :-ooo :violent1: :violent1: :violent1: :violent1: :cussing:

banu_fth

Folik asit bulunan yiyecekler

Folik asit eksikliğinde nöral tüp açıklığı (Bebeğin kafa kemiklerinde veya omurgasında açıklık olması) görülebilir.

Ayrıca folik asit eksikliğinde düşük, erken doğum ve bebekte gelişme geriliği olabilir.
Hamilelikten önceki 3 aylık dönemden itibaren günde 0.4 mg folik asit takviyesi, nöral tüp bozukluklarının oluşmasını engeller.

Folik asit narenciyede, yeşil yapraklı sebzelerde, fındık, badem ve baklagillerde bulunur.
Hamilelik öncesi dönemden itibaren doğal besinlerle alınan folik asitin yanında 0.4 mg folik asit içeren multivitaminler veya asit tabletleri önerilir.

Bu nedenle hamile olabilecek tüm kadınların günde 0.4 mg folik asit alması önerilir. Daha önceki hamileliklerinde nöral tüp açıklığı görülen kadınlar ise ha kalmadan en az 3 ay öncesinden başlayarak, hamileliğin ilk 3 ayı boyunca günde 4mg folik asit almalıdırlar.

Ancak günlük ihtiyacı karşılamak için ilaç seklinde almak gerekebilir...

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

CANIM BU YICEKLERDENDE YE BOL BOL AMA ILACIDA IHMAL ETME COK ONEMLI  :icon_thumright:

banu_fth

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 16 Nisan , 2011, 15:04:10
CANIM BU YICEKLERDENDE YE BOL BOL AMA ILACIDA IHMAL ETME COK ONEMLI  :icon_thumright:
tamam canım çok teşekkür ederimm.. pazartesi alıcam ..  :hieyt:

SUsKuN aNnE

bende şuan 21 inci haftadayım ve yaklaşık 6 kilo aldım doktorum biraz fazla dedi ama ne yapayım çok ödem var vucudumda onlar kilo yapıyo bence...

güneşş

28+5 olduk toplam aldığım kilo 10  :k06:   :k06:  doktorum fazla diyor ama sadece kendimede almamışım prensesim maşallah tombul tombalak olmuşş  :k06:  ana kız şişiyoruz yani anlayacağınız benim kilo almamın tek nedeni ekmekkkkk  :cildir:  onu çok fazla tüketiyorumm onun dışında zaten yağlı yiycekler tüketmiyorumm birde şişlik var vücudumda ellerim ayaklarımda yüzümde sanki pompalamışlar gibi  :ehi:

serife26

ben de 29. girecem kısmetse yarın,ben de güneş senin gibi 10 kilo kadar aldım,normalde ayda 1 kilo diyelim sana diyordu en başlarda ama imkanı yokki,fazla yemeden de ayda 2-2,5 kiloyu alıyorum yani,yapcak bişe yoook

Aytii

anam ben 27 haftamdayım bu hafta itibari ile 7,5 8 kilo arasında gidip geliyorum ama görenler sadece göbeğin var diyo 8 kilo aldım diyince şöyle bi etrafımda dönüyolar bakınıyolar  :ehi:

serife26

Alıntı yapılan: ๑ ♡ мση вéвé ∂'αмσυя ♡ ๑ - 18 Nisan , 2011, 10:09:27
anam ben 27 haftamdayım bu hafta itibari ile 7,5 8 kilo arasında gidip geliyorum ama görenler sadece göbeğin var diyo 8 kilo aldım diyince şöyle bi etrafımda dönüyolar bakınıyolar  :ehi:
aldığın kilo haftana göre normal olunca karnın almış oluyor alanı ztn,3-4 kilo kalırmış derler anneye normal kilolarda doğurursa bebeği,o da sen de belli bile olmuyordur,benim bile karnımda şişlik,arka taraf eskisi gibi nerdeyse,erkek bebek beklememlede alakası var tabi,basen kısmı artar derler kız bebek bekleyenlerin,benimse maşallah karnım öne doğru çıktı baya:)