29 Nisan , 2024, 12:32:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

clexane kullanan arkadaslara bi sorum var..

Başlatan rusta, 25 Şubat , 2012, 17:14:50

« önceki - sonraki »

lagrima

Alıntı yapılan: rusta - 06 Mart , 2012, 12:01:49
Alıntı yapılan: lagrima - 05 Mart , 2012, 22:54:48
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 05 Mart , 2012, 22:43:26
güzellerim bana doktorum doğuma kadar dedi.hatta raporu doğum yapacağım güne hazırladı 9 ay 10 günlük yani . ama doktorum ilk gebe kaldığımda ayın sonuna doğru belki keseriz demisti ama sonra bir daha birsey söylemedi iğne hakkında ve her seferinde devam dedi.erken doğum riskim olduğu içindi belkide...  :dontknow: [/size]bende günümden 3 gün önce doğum yaptım.evet bende tedbir amaçlı baslandı iğne,,kan pıhtılaşması yoktu...
kan pıhtılaşması olanlar sanırım sonuna kadar bırakmadan kullanıyor.çünki durumunuz riskli.
rukiyenin dediği gibi iğne kesilir ama bebek sezaryanla alınır,ALLAHIM kolay sıkıntısız doğumlar nasip etsin güzellerim
:opucuk:
valla sezeryan demedi gittiğim hiçbir doktor. ben ısrarla sezeryan istiyorum dediğim halde gerek yok iğneyi kullan 1 2 hafta önceden keseriz dediler normal doğurabilrisin ffalan dediler ama ben genede kullanacagım en az 39 . haftaya kadar inşallah. doktor ne derse desin bu konuda çocugumu riske atamam.. aminn sağolasın inşallah kolay doğum olur.
canm zaten iğneden dolayı değil sezeryan hani normal doğumun tarihi olmuyo ve sancı bekliyosun ya gününü dolduruyosn onu beklememek için sezeryan diyo doktorum çünkü benm 2 düşüğüm var daha önce 2 kürtaj yani riske atmak istemiyo sebep bu...o senn düşüncen istediğin zamn bırakırsn ne diyeyim

bilmiyorum benim ilk gebeliğim düşüğüm yada kürtajım yok. normal dediklerine göre bir bildikleri vardır bilmiyorum valla. hakkımda hayırlısı bunlara kafa yormuyorum artık.. yeterince yordum stres oldumama değişen birşey yok. sezeryana vercek param yok devlette yapmıyor bu.

qonca

bende iğne kullanıyorum başından beri
bana da doktorum eğer normal düşünüosan 3 hafta öncesinden iğneyi bırakmamız gerekiyor dedi
iğneyi bıraktıktan sonrada bebeğin hareketlerini çok iyi gözlemlemelisin dedi ölüm riski var dedi
kararı sen ver ister normal ister sezeryan sana kalmış dedi
daha öncede 3 düşüğüm var bunuda riske atamam sona yaklaşmışken
23 ünde kontrolüm var sezeryan istediğimi söylcem artık ne zamna doğum tarihi verirse  :dontknow: 

lagrima

her yiğidin yoğurt yiyişi farklı oldugu gibi her doktorunda görüşü farklı.. 4 doktora gittim 3ü normal doğum yapabilirsin sadece epidural olmaz dedi.  biri doğumdan 3 hafta önce bırakmalısın yoksa ölürsün bırakıncada bebeğin ölebilir dedi. sezeryan gibi bir zorunluluk yok. netten de cok doktora mail attım aldıgım cevap  bu.

rusta

Alıntı yapılan: qonca - 11 Mart , 2012, 20:08:51
bende iğne kullanıyorum başından beri
bana da doktorum eğer normal düşünüosan 3 hafta öncesinden iğneyi bırakmamız gerekiyor dedi
iğneyi bıraktıktan sonrada bebeğin hareketlerini çok iyi gözlemlemelisin dedi ölüm riski var dedi
kararı sen ver ister normal ister sezeryan sana kalmış dedi
daha öncede 3 düşüğüm var bunuda riske atamam sona yaklaşmışken
23 ünde kontrolüm var sezeryan istediğimi söylcem artık ne zamna doğum tarihi verirse  :dontknow: 

peki gonca sezeryandan ne kadar önce bırakacakmışsın iğneyi bişi dedimi canm doktorun?

makaron

Arkadaşlar selam. Doğumlarınız gerçekleşmiştir. Bilgi verebilir misiniz? İğneyi ne zaman bıraktınız? Sezeryan mı oldunuz? Sorun yaşadınız mı? Ben de ipne kullanıyorum dr kanama riskinden bahsetti rahatsız oldum. İçime kurt düştü. İğne kullanan kızlar bilgi verirse cok sevınırız.

lagrima

Ben cevap vereyim sana iğne kullandım 39 haftada hastaneye kontrole gittim hareket etmiyor diye acile doğum başlamış dedi 5 cm açılma var dedi dedim iğne kullanıyorum ve bu sabah vuruldum birsey olmaz bırakmak gibi zorunluluk yok dedi normal doğum yaptım hiçbir sıkıntı yaşamadım doğumdan sonra 2 ay daha vuruldum
Alıntı yapılan: makaron - 06 Şubat , 2014, 00:53:19
Arkadaşlar selam. Doğumlarınız gerçekleşmiştir. Bilgi verebilir misiniz? İğneyi ne zaman bıraktınız? Sezeryan mı oldunuz? Sorun yaşadınız mı? Ben de ipne kullanıyorum dr kanama riskinden bahsetti rahatsız oldum. İçime kurt düştü. İğne kullanan kızlar bilgi verirse cok sevınırız.

_inci_tanem_

bende clexsan kullandım gebeliğim boyunca benim dr.kanama durumundan dolayı sezeryan önerdi ve sezeryan oldum hatta epidural bile yapmadı kanama riski yüksek olur diye her dr.farklı bir çizgisi var RABBİM sanada hayırlısıyla yavrunu kucağına almayı nasip etsin  :amin: :amin: :amin: iğnemide sezeryan 24 saat önce vuruldum

Ateşin yakmadığı İBRAHİM'i Kuyunun boğmadığı YUSUF'u
Bıçağın kesmediği İSMAİL'i
Kruyn RABBİM
GÜL MUHAMMET aşkına
BENİM MELEĞİM VE TÜM MELEKLERİ KORU :amin: