16 Mayıs , 2024, 02:35:23

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Gebelikte şeker!!

Başlatan (A)yşe (D)eniz (A)da, 21 Şubat , 2012, 11:26:18

« önceki - sonraki »

(A)yşe (D)eniz (A)da

Kızlar merhaba doktorum bana 50  gr lık şeker yüklemesi yapmıştı.Sonuç sınırın baya bi üzerinde çıktı, cumartesi günü 100 gr lık yükleme yapılacacak ve muhtemelen ondada sonuç değişmeyecek bizde şeker hastalığı ırsi... Doktorum biraz endişeli görünüyordu sorun olurmu diye sordum, diğer sonuçları görelim ona göre konuşuruz dedi... :icon_scratch: :icon_scratch: bende çok endişelendim bir sorun olurmu, gebelik şekeri çıkan varmı aranızda??? çıkarsa ne gibi sorunlar yaşayabilirim, neler yapmam gerekir???

--elif--

geçmiş olsun cnm
bu konu hakkında hiç bi fikrim yok 
ben daha gitmedim bu ay banada yapılacak
ama kızımda gitmiştim çok şükür bişey çıkmamıştı
inş. sendede bi problem olmaz muhtemelen ilaç falan verecektir  :dontknow:

tulayysl

canım diyetle nomal sınırda ttutulmaya calısıcak sekerini gebelik boyunca. riski de büyük bebek doğurmak. 4 kg üstünde. o senn sekerinin nasıl seyrettiğine bağlı. bi de tabi buna bağlı olarak normal değil de sezaryen doğum

HASRET!M S@N@

canım cansu arkadasımızın basına gelmişti
hatta oda böyle bir konu acmıstı arattır bi bulursun bende bakıyım bulursam söyleyim sana

HASRET!M S@N@

sweetrose25

canım benım 50 gram yuklemem 150 çıkmıştı bı gun sonra 100 gram yapıldı ordada ilk saat 145 2.saat 137 3.saat 126 çıktı bı değerım bıraz yuksek çıkmış dedı tatlıyı azalt dedı onun dışında bişeyler sölemedı sanırım sanada o şekılde söyler bıde ben şeker 100 gram şeker yuklemesı yapıldıgı bı gun öncesınde saat 8 den sonra hıçbişey yemedım senınde eger cumartesı yapılcaksa o zamanda kadar tatlıyı felan azalt pırın tı makarnaydı o tür şeylerden uzak dur belkı değerın o şekılde düşük çıkabılır ınş bu degerın duşuk çıkar canım yuksek çıksada yapcagın tek şey tatlıyı azaltıp beslenmene dıkkat etmek olacak

HAYATIMIN ANLAMIYLA

bebeğimbenim(şerife)

canım bende başından beri aynı sorunla ugraşıyorummm tesadüfen hamileligimi ilk ögrendigim zaman larda şekerimin yüksekcıktı 100 gr yüklme yapıldı tabikide yüksek cıktı bizdede şeker irsi kardeşim şeker hastalıgından vefat etti 5 sene önce+ babam şeker hastası :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2: :crybaby2:yani durum vahimm korkuyorummm bendeee :sad1:hamilelik öncesi şekerimm iyi cıkmıştı onada bakıldı,,diyet listesi verildi uymaya çalışıyorumm
geçen 50 gr yükleme 158 cıkktı kaçamak yapmıştım kaç haftadir :'(hamile oluncada negörürsen canı çekiyor öncesinde yemeyecegin şeyleri canın cekiyorr :'( tatlı hamur ekmek hiç yok yemicek sin diyecekdir senin doktordaa
açlık şekeerinin düşük cıkması cok önemliii :icon_thumright:
ALLAHIMMM MELEGİMİZİ KORU YARABBİM "Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiNMake a pregnancy ticker:nazar: :nazar: :amin::amin:

(A)yşe (D)eniz (A)da

hepinize çok teşekkür ederim bende bekliyordum yüksek çıkmasını 50 gr lık yüklemede 176 çıktı ki ben tatlı hiç yemiyorum desem yeridir canımda istemiyor.... artık ne gerekiyorsa yapacağım benim korkum bebeğime zararı olmasın doktorla detaylı konuşamayınca kafamda bir sürü soru işareti kaldı... birde normal doğum çok istiyordum ben şimdi riske girerse üzülürüm :honk: :honk: :honk:

sweetrose25

canım kötü düşünme bende senin gibi normal dogum istiyorum inş dikkat edersek bebişlerimiz normal bi şekilde doğar

HAYATIMIN ANLAMIYLA

(A)yşe (D)eniz (A)da

Ahh bu şeker bana neler çektirdi günlerdir 100 grlık yüklemede 4 ölçümün 3 üde çok yüksek çıktı :-ooo :-ooo :-ooo doktor hemen hastaneye yatırdı günlerdir ne sıkıntı çektim :'( :'( şükürler olsun bugün değerler normale döndü ve taburcu oldum... asıl mesele bundan sonrası çok sıkı bir diyet uygulamak zorundayım ve en önemlisi dualarınıza ihtiyacım var  :amin: :amin:

HASRET!M S@N@

canım cok gecmiş olsun
rabbim sağ salim kucagına almayı nasip eder inş
dikkat et kendine

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 29 Şubat , 2012, 18:12:48
canım cok gecmiş olsun
rabbim sağ salim kucagına almayı nasip eder inş
dikkat et kendine

amin canım hamileliğim boyunca ilk defa bu kadar korktum, allahım bir daha yaşatmasın inşallah

burcum

ALLAH ım şifa versin canım sağlıkla ve sağlıklı yavrunu kucağına almayı nasip etsin :amin:

(A)yşe (D)eniz (A)da

Alıntı yapılan: burcum - 29 Şubat , 2012, 18:16:58
ALLAH ım şifa versin canım sağlıkla ve sağlıklı yavrunu kucağına almayı nasip etsin :amin:

amin canım inşallah... doğuma kadar zorlu bir süreç yaşayacağım :( :(

sweetrose25

canım inş bu süreci çok iyi atlatacağız bebişlerimiz için her türlü zorluğa katlanmalıyız ki doğduklarında dahada iyi olalım dikkatli olursak bence bişey olcağını sanmıyorum gerçi çok zor bir sürec ama yapcak bişey yok bebişler için herşey değer

HAYATIMIN ANLAMIYLA