12 Mayıs , 2024, 07:09:01

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ölum korkusu

Başlatan derbeder, 14 Aralık , 2011, 15:14:20

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

bende ölümü düşünüyorum sürekli ama ben geride bırakacaklarımı düşünmüyorum bencilim bu konuda sanırım... bana biri ölmüş dediklerinde o gece uykum kaçar acaba o ilk gece sorgu suali nasıl geçecek diye hep o insanı düşünürüm dua ederim... kendi adımada bundan korkuyorum yoksa ölüm yok olmak değil birde sevdiklerimizle nasılsa orada birlikte olacağız diye kocaymış aileymiş çocukmuş düşünmüyorum geride onlar napar diye...

FeHi

Son bi kaç aydır (doğumdan sonra) bende aynı korkuları taşıyorum hep duamda ''RAbbim sana layık olduğum kulluk görevimi en iyi şekilde yerine getirdiğim zaman beni yanına al'' diye dua ediyorum... :amin: :amin: :amin:
Nefsime yenik düşürme ALLAHIM :amin: :amin: :amin: bu aralar çok savaşıyorum nefsimle :y25: :y25:

derbeder

aslinda ben kendi olumumu dusunuyormusum gibi olmus yazimda. ama bendeki sevdiklerimi kaybetme korkusu daha cok. bir gun cocugum olursada sanirim ben onsuz ne yaparim dusuncesinden cok bensiz ne yapar diye dusunurum.

cok yakin birilerini kaybetmis insanlarin beni ne kadar anladiklarini hissediyorum. Allahim gecmislerimize Rahmet eylesin  :amin:
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

HASRET!M S@N@

çok korkuyorum ölümden
ölüm değil AMELİMDEN
bende hep korkarım bazen rabbimin yakınlıgını öyle hissederim ki al beni yanına rabbim nolur diye dua ettiğim zamanlarda olur ama kabirde yanlız kalmak ahirette yanlız kalmak ve en önemliside nasıl hesap vereceğim korkusu vardır bende mesela dedem hep idrarın kabir azabına neden olacagını demiştir bana ve ben bu konuda olabildiğinie hassasımdr kanir azabı cekmekten cok kkorktugum için yoksa ölümden hiç korkum yok zerre kadar bir mümininde korkmaması gerekir aslında ama nefsime uydugum için bazı konularda cok korkuyorum allah hepimze kelimeyi sehadet getirerek ölmeyi nasip etsin inş iman o kadar ince bir cizgiki bir sözünle dinden cıkabiliyor insan veya bir hareketile cenneti kazanabiliyor farkında olmadan bu yüzden hep duam allahım imanımla gitmeyi nasip et diye nve bu sebeble ki cok cok okuyup dinimizi en ince ayrıntısında kadar öğrenmek gerek cünkü en ufak bir söz bile dinden cıkarabiliyor insanı buna örnek vermek gerekirse hasa allah yukarda yada yukarda allah var demek insanı dinden cıkarmaya yetiyormus cünkü allah mekandan münezzehtir bunu babam dediğinde sok olmustum niyet kötü bile olmasa dinden cıkmana yeterli demişti bu gibi seylerin bilmiyorum bilmiyordum demek gibi bir bahanesi olamaz dedi babam allahın sıfatlarını bilmek her müslümana farz dedi ve bundan beri cok korkarım her sözüme dikkat ederek konusurum ve bu yüzdendir ölümden korkum bilmeden imandan cıkarsam diye

muhribe

ölüm düşüncesi ben de sık sık ortaya çıkıyor bir süredi,r özellikle doğumdan sonra.
bazen geceleri uyumadan önce ben ölürsem yiğite kim bakacak diye düşünüyorum, ağladığım bile oluyor.
içimde bir vesvese var, sanki ölümüm kanserden olacak gibi.
elbette ölümsüz değiliz, vaktimiz dolunca gideceğiz. hatta zaman zaman ölümü hatırlamak kendimizi düzeltmemiz için bir fırsat ama abartıp komplo teorileri üretmemek lazım benim gibi  :BangHead: :BangHead: :BangHead:

--elif--

Alıntı yapılan: muhribe - 05 Mart , 2012, 16:10:49
ölüm düşüncesi ben de sık sık ortaya çıkıyor bir süredi,r özellikle doğumdan sonra.
bazen geceleri uyumadan önce ben ölürsem yiğite kim bakacak diye düşünüyorum, ağladığım bile oluyor.
içimde bir vesvese var, sanki ölümüm kanserden olacak gibi.
elbette ölümsüz değiliz, vaktimiz dolunca gideceğiz. hatta zaman zaman ölümü hatırlamak kendimizi düzeltmemiz için bir fırsat ama abartıp komplo teorileri üretmemek lazım benim gibi  :BangHead: :BangHead: :BangHead:
muhribecim ne yalan söyleyim doğum yaptıktan sonra hiç girmeyince ben senin doğumda öldüğünü düşünmüştüm  :y25: (ALLAH gecinden versin) de nedense öyle bişey geldi aklıma hatta kayıp üyelerdede sormuştum seni

muhribe

ayy canımmm  :opucuk:

bende de nedense öyle bi düşünce vardı doğumdan önce eşime sürekli diyordum eğer ben doğumda ölürsem oğluma iyi bak sakın üvey anne eline bırakma onu  :caca: hay Allahım, vesvese işte. doğumdan sonra hem internetim yoktu hem de azman oğlum rahat vermedi ilk 3 ay. çok gazlıydı  :-\