İki yaşındaki çocuğunuzun özgürlük duygusu..

Başlatan Lă_Tăhzen!, 15 Şubat , 2012, 23:53:27

« önceki - sonraki »

Lă_Tăhzen!

Çocuğunuz küçük bir bebekken, sizin ve kendisinin ayrı birer varlık olduğundan habersizdi. O zamandan bu zamana fiziksel, mental, duygusal olarak çok gelişti. Artık kendisini bir birey olarak görüyor. Kendi kişiliği, vücudu ve duyguları var. Yaptığı işleri kendi yöntemleriyle yapmak istiyor. Tabii ki sizde bu durumdan hiç hoşnut değilsiniz. Ama bu çok doğal bir olay.

Artık kendi bağımsızlığı için mücadele veriyor. Kendi limitlerini zorluyor; duvarları boyuyor, en çok söylediği şeylerden biri "Ben kendim yapabilirim." Sevdiği ve sevmediği yemekler var, istediği ve beğendiği pijamalarla uyumak istiyor.

Her ne kadar bebeğiniz özgürlüğünü ilan etmeye çalışıyor olsa da, size ihtiyacı olduğunda yanınızda olmanıza ihtiyacı var. Onu gündüz bakıcıya bırakıp gittiğinizde üzülebilir ama yeni duruma çok çabuk alışacaktır. Çünkü her gün geri döndüğünüzü fark edecektir. Döndüğünüzde ona sıkıca sarılın ve onla ilgilenin. Büyük ihtimalle üç yaşına doğru daha uysallaşacaktır.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

Valla ah iki yasina gelse diyordum simdi uce cikardim iki de kucuk kaldi  :ehi:
Ozgurluk ve asiri yaramazlik zmane cocuklari o kadae akilli ki bazen ben bile yuhh diyorum nasil dusunebiliyor..
Dun en son beraber mutfak dolaplarini gezdik  :ehi:
Hergun yeni yaramazliklara acigim  :ehi:
Cocuk kolay buyutulmuyor cocukla cocuk oluyor insan  :love7:

Lă_Tăhzen!

Hiç sorma gözdecim yaaa çıldırmaya az kaldı doktorum nerdee  :cildir:  :k06:

Ben direkt şöyle 6 7 yaşına gelsin istiyorum  :k06: dicem ama o yaşda sorunları olmayacakmı hemde daha zor olacak belki apayrı sorunları olacakk

BOşuna cennet anaların ayakları altında degil ya her türlü zorluklarına katlanıyoruz

Mesela az önce giydirdim üstünü basını güzelce dışarıya gezmeye gidicektik kahvaltı yaptırıyorum bıtaraftanda agzına suyu toplamıs biranda gıcıklıgına hepsini püskürdü agzında ne var ne yok üstü battı sinirlendim poposuna bi şapalak indirdim dedim sana gezme falan yok evdeyiz takılıyoruz  :k06:

°♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥°

cekilinnnn iki yasindaki kizi v 4 aylik bebegiyle cildirma modundaki anne geldiiii  :ehi: :ehi: :ehi:
bu arada paylasim ayni azrayi ifade ediyor  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

:love9: KUZUCUKLARIM RABBIM SIZI KORUSUN :love9:

Aytii

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 16 Şubat , 2012, 15:22:41
cekilinnnn iki yasindaki kizi v 4 aylik bebegiyle cildirma modundaki anne geldiiii  :ehi: :ehi: :ehi:
bu arada paylasim ayni azrayi ifade ediyor  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

:ehi: :ehi: :ehi:

6 yaşına kadar anneye ihtiyaçları oluyomuş çocukların. ve o yaşta daha anlaşılır ve akıllıca davranabiliyolarmış. bence 6 yaşı sabırsızlıkla beklemek lazım  :laughing7:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: °♥°k@rd€L€ñ¬@zr@°♥° - 16 Şubat , 2012, 15:22:41

ÇAK DOSTUMMM BENDENSİNNNN  :ehi: BAŞA GELEN ÇEKİLİRR NAPCAN CANLARI SAOLSUNNN  :k06:

fıstık

3 yaşımıza 3 ay kaldı çok şükür yolu yarılamışım  :nazar: :nazar: :ehi: :ehi: :ehi:

ya benim kız fırlamanın önde gideni dil zaten pabuç yani o kadar

dün akşam biyere gidicez hadi kızım üstünü giy

hayır ben gitmek istemiyorum siz gidin diyo

eşimle giyindik iyi o zaman biz gezip gelelim sen evde bekle dedik

BU HİÇ ADİL DEĞİL dedi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

akşam çorbasını içti 3-4 kaşık kalanını masaya döküyo

yapma kızım niye yapıyosun doğru düzgün yesene dedim

BÖYLE YAPMAK HOŞUMA GİDİYO BEN BÖYLE SEVİYORUM ÇÜNKİ  diyo  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:

Balböceği

Alıntı yapılan: fıstık - 17 Şubat , 2012, 00:48:25
3 yaşımıza 3 ay kaldı çok şükür yolu yarılamışım  :nazar: :nazar: :ehi: :ehi: :ehi:

ya benim kız fırlamanın önde gideni dil zaten pabuç yani o kadar

dün akşam biyere gidicez hadi kızım üstünü giy

hayır ben gitmek istemiyorum siz gidin diyo

eşimle giyindik iyi o zaman biz gezip gelelim sen evde bekle dedik

BU HİÇ ADİL DEĞİL dedi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

akşam çorbasını içti 3-4 kaşık kalanını masaya döküyo

yapma kızım niye yapıyosun doğru düzgün yesene dedim

BÖYLE YAPMAK HOŞUMA GİDİYO BEN BÖYLE SEVİYORUM ÇÜNKİ  diyo  :cildir: :cildir: :cildir: :cildir:
wowwwwwwwwwwwwwww  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

amerikan filimlerindeki gibi  :ehi: :ehi: bu hic adil degil  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Masallah simdiki cocuklar cok zeki  :nazar: :nazar: :nazar:

fıstık

AMAN EDA CAİLLOU SALAĞINDAN ÖĞRENİYO HEPSİNİDE

ZATEN SİNİR OLUYORUM O ÇİZGİ FİLME

BAYAĞI OLUYO SÜT İÇTİ AĞZINI KOLUNA SÜRDÜ  :caca: :caca: :caca:

ŞİMDİ IŞILDA ÖYLE YAPIYO  :cildir:  :cildir: :cildir:

NE YAPTIYSAM VAZGEÇİREMİYORUM

burcum

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: ışılım maşallah kuzuma :nazar: derin de aynı nagiş hazır cevap
yarın sabah kahvaltısına boyoz alalım mı annecim dedim az önce babama söylücem baba bana boyoz alırmısın dicem o da tamam tatlım alırım dicek diyo :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: bir de kahvaltı yapıyoruz kuşa sesleniyorum mavişşşşş diye derin de yumurtasını soyuyor anneeeee diyo ben burada kahvaltı yapıyorum sen mavişi kudurtuyorsun diyo :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: benim laflarımı bana satıyor :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

fıstık

bak sen sıpaya büyümüşte hanımolmuş  :ehi: :ehi: :ehi:

aman nazar değmesin  :nazar:

Dilek&Yusuf

ben çıldırmak üzereym daha iki yaşına gelmedi 19 aylık bütün yaramazlıklarını geçtm gün boyu yerinde durduğu yok yeterki uyusun bunun uyku problemi öldüreck beni saat 2.30 halaa uyuyacak saat 22.00dan beri uyutmaya çalışıyorum uykudan ölüyor ama uyumuyor hayatımızda düzen denen bişey kalmadı gündüz 9 da kalktı öğlen 2 saat uyudu gündz saatlerce uyusa tamam delirmeme az kaldı sanırım

ยรlคภ๓คz göภlüm

siz bir de yedi yaş sendromunu görün... ergenlik döneminin küçük bir versiyonunu yaşıyoruz... bu yeni neslin ergenliğini düşünemiyorum  :icon_scratch: :dontknow: :dontknow: :dontknow: :dontknow:

Balböceği

7 yasinda dedinde canim.. benim kardesim 7 yasina girecek

okumuyor okutamiyor annem.. okul hergunmu olur diyormus.. birgun olur birgun olmaz diyormus..

yerinde duramiyor dil papuc gibi annecim cok uzgun.. doktora goturduler bugun..

doktor, gordugum kadariyla cok hiperaktik akilli kiz demis.. bir takim testlerden gececek  :(

cok moralim bozuluyor bu duruma  :y25:

elif35

amaannn yağmurda aynı valla 21 aylık oldu çat pat konuşuyor atrık ne giymek istediğini parmağı ile gösteriyor bunu bunuuu diyor  :ehi: :ehi: :ehi: geçen gün giydirdim kırmızı beyaz üst kot pantolon dedim beyaz aykkabısını giydireyim giydridim baktım aa aaaaa dedi bunu bunuu dedi beyaz ayakkabıyı çıkarttı kırmızı ayakkabıyı giydirdi  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: