27 Nisan , 2024, 12:17:17

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

hadi beni ikna et!

Başlatan lagrima, 14 Şubat , 2012, 14:34:36

« önceki - sonraki »

kelebegimm

Alıntı yapılan: lagrima - 14 Şubat , 2012, 15:20:00
Alıntı yapılan: kelebegimm - 14 Şubat , 2012, 15:12:08
bence sen kendini ikna edemedikden sonra baskasi seni zor ikna eder cunku hangisinin iyi hangisinin kotu oldugu acik olarak ortada
ins. istedigin gibi olur hersey

normalden korkutan gene kişilerdi yani kendi kendime normalden korkuyor değilim :) bu durumda düşüncelerimi gene kişiler değiştirebilir. ayrıca ne istediğimi de bilmiyorum ki. sezeryanıda istiyorum normalide. kararsızım yani.
ben senin onceki konulardada  yorumunu gormusdum normal dogummu sezeryanmi bolumunde ordada seni ikna etmek icin baya seyler soyleyen olmusdu htta ben bile kizmisdim sana cunku sen bi nevi bi yerlerinin bozulmasindan korkuyodun
rabbim öyle buyuk bi mucize gonderiyoki o zaman mesela hamilede kalmayalim sisioz kilo alioz kimimiz cirkinlesioz ama bi zaman sonra hersey duzelio ve eski halini aliyo
benim anlatmak istedigim aslinda dier yorumlarla birlikde senin normal doguma cokdan ikna olman gerekirdi cunku sezeryan olanlar bile normal olmasini cok isterdim diyo
senin bilcen bise sonucda yerinde olsam dokdorumla konusur ona gore kararimi verirdim

]

lagrima

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 14 Şubat , 2012, 15:19:38
:k06: :k06: :k06:
ciddiyim merak ediyorum.. sezeryan ameliyat evet ama normal doğumda da dikiş var oda ameliyat değil mi?

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: lagrima - 14 Şubat , 2012, 15:22:31
Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 14 Şubat , 2012, 14:48:31
BİRDE SEZERYANLA DOGAN BEBEKLERİN DAHA CABUK HASTALANDIGINI DUYMUSTUM
bende duydum ama önemsemiyorum bunu.kader diyorumm

yok ya alakası yok  bünyeyle alakalı bence o hastalanama benim kız maşallahh diyim dogdugundan beri sık hastalıklarla karsılasmadı  :amin:

lagrima

Alıntı yapılan: kelebegimm - 14 Şubat , 2012, 15:25:18
Alıntı yapılan: lagrima - 14 Şubat , 2012, 15:20:00
Alıntı yapılan: kelebegimm - 14 Şubat , 2012, 15:12:08
bence sen kendini ikna edemedikden sonra baskasi seni zor ikna eder cunku hangisinin iyi hangisinin kotu oldugu acik olarak ortada
ins. istedigin gibi olur hersey

normalden korkutan gene kişilerdi yani kendi kendime normalden korkuyor değilim :) bu durumda düşüncelerimi gene kişiler değiştirebilir. ayrıca ne istediğimi de bilmiyorum ki. sezeryanıda istiyorum normalide. kararsızım yani.
ben senin onceki konulardada  yorumunu gormusdum normal dogummu sezeryanmi bolumunde ordada seni ikna etmek icin baya seyler soyleyen olmusdu htta ben bile kizmisdim sana cunku sen bi nevi bi yerlerinin bozulmasindan korkuyodun
rabbim öyle buyuk bi mucize gonderiyoki o zaman mesela hamilede kalmayalim sisioz kilo alioz kimimiz cirkinlesioz ama bi zaman sonra hersey duzelio ve eski halini aliyo
benim anlatmak istedigim aslinda dier yorumlarla birlikde senin normal doguma cokdan ikna olman gerekirdi cunku sezeryan olanlar bile normal olmasini cok isterdim diyo
senin bilcen bise sonucda yerinde olsam dokdorumla konusur ona gore kararimi verirdim
vajinamın kesilmesi tmm ürkütücü geliyor ama sadece o değil. çok şükür mucizem tabiki o benim ama sen beni anlamıyorsun ben bunu anladım.neyse sağol yorumun için genede.

...ŞehzadEfe...

valla sezeryanla yaptım normal doğum yapmış insan gibi o gun ayaga kalktım oğlum kilolu dogdu kucagımda kolaylıkla tasıdım evimin işini çocuğumla eşiml igilendim ne agrı ne sızı his kaybım bile yok gayet ameliyatlı yerimi hissediyorum insan dan insana degişir diye düşünüyorum ben artık benim eltim ilk çocugunu normal ikincisini sezeryanla yapmış bana sorsalar der hep sezeryan derim diyor ama baskaları na göre normal hepsinden iyi bencede oyle imkanın varsa normal yap yaa bide kendini şartlanırma hakkında hayırlısı ne ise o olsun düşünme yanii normal yolla bekleyip sezeryana alınan bi çok kişi tanıyorum sezeryan tarihi belli olup suyu ve açılması vardı normal doğum yaptı yani hakkın da hayırlısı ne ise o olsun çok düşünme akşına bırakk  :icon_thumright:
Sadece filmlerde olur sanırdım böylesine büyük aşklar
Bizim seninle doğmayı bekleyen bir oğlumuz var

kelebegimm

ben seni anliyorum bence sen ikna olmak istemiyosun tam olarfak korkutan ne
canim bende hem kan sulandirici aliyorum hemde karnimdan igne yapiyorum kan sulandirici ama senin dedigin gibi korkular aklima bile gelmio ben hep keske normal dogum yapsam biran once toparlansam die dusunuyorum benimle olmasi icin dua ediyorum assaya atilan dikisden korkuyosun o daha hizli iyilesiyo ya karina atilan dikis hem daha uzun suruyo hem rahatsiz ediyo hemde iyilesme sureci biraz daha uzun

]

lagrima

Alıntı yapılan: nagihannn - 14 Şubat , 2012, 15:30:22
valla sezeryanla yaptım normal doğum yapmış insan gibi o gun ayaga kalktım oğlum kilolu dogdu kucagımda kolaylıkla tasıdım evimin işini çocuğumla eşiml igilendim ne agrı ne sızı his kaybım bile yok gayet ameliyatlı yerimi hissediyorum insan dan insana degişir diye düşünüyorum ben artık benim eltim ilk çocugunu normal ikincisini sezeryanla yapmış bana sorsalar der hep sezeryan derim diyor ama baskaları na göre normal hepsinden iyi bencede oyle imkanın varsa normal yap yaa bide kendini şartlanırma hakkında hayırlısı ne ise o olsun düşünme yanii normal yolla bekleyip sezeryana alınan bi çok kişi tanıyorum sezeryan tarihi belli olup suyu ve açılması vardı normal doğum yaptı yani hakkın da hayırlısı ne ise o olsun çok düşünme akşına bırakk  :icon_thumright:
benim bildiğim duydugumda bu tarz hikayeler oldugundan sezeryan bana daha sıcak geliyor. normal hakkında genelde hep zorlu şeyler duydum gördüm ama sezeryan öyle değil. benimde öyle tanıdıklarım var normal diye hastaneye gidip sezeryanla doğum yapan arkadaşlarım ya da tam tersi.bende sezeryan diye tutturuyorum normal olcak gibi geliyor içimden.içimdeki seshep öyle diyor. istediğin kadar yırt kendini ama normal doğurcaksın diyip duruyor içimdeki ses :)
teşekkür ederim, hakkımızda hayırlısı olsun.Rabbim hayırlısını vesin,dua edin bana içime ferahlık evrsin Rabbim. bu arada doktorumda normal diyor..

lagrima

Alıntı yapılan: kelebegimm - 14 Şubat , 2012, 15:32:16
ben seni anliyorum bence sen ikna olmak istemiyosun tam olarfak korkutan ne
canim bende hem kan sulandirici aliyorum hemde karnimdan igne yapiyorum kan sulandirici ama senin dedigin gibi korkular aklima bile gelmio ben hep keske normal dogum yapsam biran once toparlansam die dusunuyorum benimle olmasi icin dua ediyorum assaya atilan dikisden korkuyosun o daha hizli iyilesiyo ya karina atilan dikis hem daha uzun suruyo hem rahatsiz ediyo hemde iyilesme sureci biraz daha uzun

anlıyorum diyorsun ama beni yargılıyorsun. haklı olabilrisin kendi çapında. ama ikna olmak istiyorum.. çünkü içimden bir yerler normal derken biryerler sezeryan diyor. bilmiyorum bir sürü korkum var işte. belki korkum yok bilmiyorum. cevremdeki herkes sezeryan derken doktor normal diyor . ben sezeryana alısmısken normal ürkütüyor beni. belki bilinç altımda bilmediğim bişiler vaar bilmiyorum işte normal beni korkutuyor. kesi mesi bahanemden biri.

HASRET!M S@N@

OLAYI AKISINA BIRAK CANIM SON ANA KADAR BENM YENGEMEDE NORMAL DEDİLER GİTTİ SEZERYAN OLDU BEBEĞİN KALP ATISLARI ZAYIFLADIGI İÇİN BİR ARKADASIMDA NORMALDİ 15 GÜN ÖNCE SUYU GELDİ ACILMA OLMADI SEZERYANA ALINDI KADERİNDE NE VARSA ONU YASAYACAKSIN BENCE COK TAKILMA İNAN BEN VE BENM GİBİLER TEK BEBEĞİM OLSUNDA NASIL DOGUM OLURSA OLSUN SAGLIKLA DİYOR BUNU DÜŞÜN RAHATLAT KENDİNİ BEBEĞİN SAĞLIKLI VE VAR TATLIM TEVEKKÜL ALLAH DE

kelebegimm

bence sen basda kafana sezeryan koymussun
normali dusunmedin bile ama dokdor normal deyince korktun aslinda hicbi korkun yok benccede
aslinda bunlar bile bosuna hersey olacagina varcak ve sen hicde korktugum gibi deilmis diceksin hakkinda hayirlisi olsun ne diyim

]

lagrima

Alıntı yapılan: kelebegimm - 14 Şubat , 2012, 15:42:21
bence sen basda kafana sezeryan koymussun
normali dusunmedin bile ama dokdor normal deyince korktun aslinda hicbi korkun yok benccede
aslinda bunlar bile bosuna hersey olacagina varcak ve sen hicde korktugum gibi deilmis diceksin hakkinda hayirlisi olsun ne diyim

bak hala yargılıyorsun! neyse boşver.

lagrima

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 14 Şubat , 2012, 15:41:42
OLAYI AKISINA BIRAK CANIM SON ANA KADAR BENM YENGEMEDE NORMAL DEDİLER GİTTİ SEZERYAN OLDU BEBEĞİN KALP ATISLARI ZAYIFLADIGI İÇİN BİR ARKADASIMDA NORMALDİ 15 GÜN ÖNCE SUYU GELDİ ACILMA OLMADI SEZERYANA ALINDI KADERİNDE NE VARSA ONU YASAYACAKSIN BENCE COK TAKILMA İNAN BEN VE BENM GİBİLER TEK BEBEĞİM OLSUNDA NASIL DOGUM OLURSA OLSUN SAGLIKLA DİYOR BUNU DÜŞÜN RAHATLAT KENDİNİ BEBEĞİN SAĞLIKLI VE VAR TATLIM TEVEKKÜL ALLAH DE
aslında böyle değilimdir de bu konuda böyle oldum işte.Rabbim hayırlısını versin. bebeği olmayanlarda nasip etsin inşallah. bende geçtim o yollardan aklıma hiç gelmemişti bunları düşüneceğim.

hepinizi sıktım belkide hakkınızı helal edin ama sizlerle konsunca rahtlıyorum. düşüncelerim değişebiliyor. hayırlısı olsun sağolun..

__nil__

ben doktorumla doğum konusunda konuştum.benim doktorum normal doğum konusunda çok ısrarcı davranıyor devamlı bana normal doğumun avantajlarını anlatıyordu.Ancak ben sezeryan istediğimi belirtince bana şöyle dedi
" bak nilcim,normal doğumu anne yapar,sancıyı sen çekiceksin sen ıkınıcaksın sen doğurucaksın,ama sezeryanda sen yatıcaksın ben yapıcam.ama unutmaki sezeryan başlı başına bir ameliyat.normalde ise kesi de olsa iyileşme çok daha kolay oluyor dedi.Sonuç olarak normal doğum istemezsen ben seni zorla sancı çektirip ıkındıramam.Eğer sen bunu yapmaya kararlı ve istekliysen olur dedi.Hiç kimsznin etkisinde kalma,kimseyi dinleme,doğumla ilgili herkes bişiler anlatır kulaklarını tıka.Çünkü her 2 doğumda herkeste çok farklı olur dedi.Sen kendin için en doğrusunu seçiceksin dedi.Ama bana sorarsan normal doğum derim dedi."

Anlayacağın canım bence sen oturup kararı vericek olan kişisin çünkü  bunu sen yaşıcaksın.Mesela ben sezryan istiyorum ve kendimi buna öyle alıştırmışım ki sanki sezeryan olsam herşey çok daha güzel ve iyi olucakmış gibi geliyor.Dolayısıyla ben bu kadar sezeryan isterken kralı da gelse benim düşüncelerimi değiştiremez.Bence sende önce nerede doğum yapacağına karar ver.Eğer devlet hast. doğurucaksan normalden başka şansın yoksa o zaman kendini bu duruma odakla ve diğer ihtimali düşünme bile.

Birazda kader kısmet.Kimi çok normal istio ama sezeryan olmak zorunda kalıo,kimide tam tersi.yani anlayacağın birazda rabbim ne nasip ettiyse o oluyor.

allah yardımcımız olsun ve hakkında en hayırlısı neyse o olsun inş

lagrima

Alıntı yapılan: __nil__ - 14 Şubat , 2012, 19:51:23
ben doktorumla doğum konusunda konuştum.benim doktorum normal doğum konusunda çok ısrarcı davranıyor devamlı bana normal doğumun avantajlarını anlatıyordu.Ancak ben sezeryan istediğimi belirtince bana şöyle dedi
" bak nilcim,normal doğumu anne yapar,sancıyı sen çekiceksin sen ıkınıcaksın sen doğurucaksın,ama sezeryanda sen yatıcaksın ben yapıcam.ama unutmaki sezeryan başlı başına bir ameliyat.normalde ise kesi de olsa iyileşme çok daha kolay oluyor dedi.Sonuç olarak normal doğum istemezsen ben seni zorla sancı çektirip ıkındıramam.Eğer sen bunu yapmaya kararlı ve istekliysen olur dedi.Hiç kimsznin etkisinde kalma,kimseyi dinleme,doğumla ilgili herkes bişiler anlatır kulaklarını tıka.Çünkü her 2 doğumda herkeste çok farklı olur dedi.Sen kendin için en doğrusunu seçiceksin dedi.Ama bana sorarsan normal doğum derim dedi."

Anlayacağın canım bence sen oturup kararı vericek olan kişisin çünkü  bunu sen yaşıcaksın.Mesela ben sezryan istiyorum ve kendimi buna öyle alıştırmışım ki sanki sezeryan olsam herşey çok daha güzel ve iyi olucakmış gibi geliyor.Dolayısıyla ben bu kadar sezeryan isterken kralı da gelse benim düşüncelerimi değiştiremez.Bence sende önce nerede doğum yapacağına karar ver.Eğer devlet hast. doğurucaksan normalden başka şansın yoksa o zaman kendini bu duruma odakla ve diğer ihtimali düşünme bile.

Birazda kader kısmet.Kimi çok normal istio ama sezeryan olmak zorunda kalıo,kimide tam tersi.yani anlayacağın birazda rabbim ne nasip ettiyse o oluyor.

allah yardımcımız olsun ve hakkında en hayırlısı neyse o olsun inş
ne iyi bir doktormuş o öyle. ben daha hangisi olacagına karar vermiş değilim. kararsızım normalle sezeryan arasında. hakkımda hayırlısı olsun.görelim mevlam neyler neylerse güzel eyler. elbet bir şekil yazmıştır Rabbim.

βαlκιz

Alıntı yapılan: @@@gözde@@@ - 14 Şubat , 2012, 15:10:06
Alıntı yapılan: βαlκιz - 14 Şubat , 2012, 14:50:39
ben sezeryan oldum hiç şikayetim yok gayet iyi sezeryan olmak
ama tabiki normal dogum başka birşeydir yaa yaşayan bilir ama 
canından can çıkıyor agrın tabiki olucak sancı çekicen ama sonu muhteşem olucak
normal dogum yapma şansın varsa yapmalısın bence  :flowers: ben normali okadar merak ediyorumki inşallah allahım nasip ederde bende normal dogum yaparım ilerde  :amin: :amin:

canım hastanede kaçgün kaldın sezaryanda bide bebişlerin kaç aylık doğdu sitede tek ikiz annesi sensin yakalamışken sorim dedim  ;D
;D 1gece kaldım 38.haftada dogcaklardı gün alınmıştı ama bekleyemediler 37 haftada suyum geldi
:love3: güηвє güη вüуü∂üηüz ιçιм∂є,güηвє güη вüуüуσяѕυηυz şιм∂ι gözüмüη öηüη∂є  :love3: