28 Nisan , 2024, 01:53:08

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Ümitliyiz, Anne olacağız inşaAllah

Başlatan elfo, 09 Şubat , 2012, 21:52:02

« önceki - sonraki »

mutluluk

Alıntı yapılan: güzgüneşim - 14 Mart , 2012, 10:54:56
Alıntı yapılan: mutluluk - 14 Mart , 2012, 10:51:18
valla ben ne kadar umursamasamda o gün oldumu aklıma geliyor :cildir:

canım böğürtlen köküne devam ediyor musun? ben 10 gün kullandım  sonra bıraktım... sen de bir fark oldu mu?

canım ben adet oldum tekrar devam edem dedim sıcak su torbasıyla beraber.bilmiyom ki bende şaşırdım heee :crybaby2:

esracım

aynurcum bende bu aydan sonra rahata kavuşacağım işlerde bir şu ayda bitsin ohhh diyeceğim :hello2: :hello2: :hello2:
yelizcim  en iyi kararı yine sen kendin verirsin tabi ama istersen bir görün konuş doktorunla belki içini rahatlatır.
meleğim bende iyiyim canım.bu haftada yavaş yavaş bitiyor.çok sevdiğim bir arkadaşım geliyor c.tesi günü.o yüzden çok mutluyum.birde p.tesi yola çıkıyoruz.bana çok iyi gelecek gezmeler.eğer benim bebeğimde gelmezse nisanda bizim bebek çalışmasıda sekteye uğrayacak ;D maalesef.nisanın ilk haftası eşim yok ikinci haftası ben yokum maalesef.hakkımızda hayırlısı olsun  :)

asya83

ARKADAŞLAR DÜN TEST YAPTIM AMA NETE GİREMEDİM PEK MAALESEF YİNE NEGATİF ÇIKTI SANIRIM HAFTAYA KAN TAHLİLİ YAPTIRACAĞIM:(

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: mutluluk - 14 Mart , 2012, 10:56:53
Alıntı yapılan: güzgüneşim - 14 Mart , 2012, 10:54:56
Alıntı yapılan: mutluluk - 14 Mart , 2012, 10:51:18
valla ben ne kadar umursamasamda o gün oldumu aklıma geliyor :cildir:

canım böğürtlen köküne devam ediyor musun? ben 10 gün kullandım  sonra bıraktım... sen de bir fark oldu mu?

canım ben adet oldum tekrar devam edem dedim sıcak su torbasıyla beraber.bilmiyom ki bende şaşırdım heee :crybaby2:

canım böğürtlen köküne zaten adetinin 1. günü başlayıp 15 gün devam ediyorsun günde 3-4 bardak yazıyor bana bu miktar çok diye düşündüm  2 bardak içtim

melek100lü

kızlar ben çıkıyorum  :opucuk: kendinize iyi bakın ALLAH A EMANET OLUN  :amin: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

ยรlคภ๓คz göภlüm

Böğürtlen Kökü kürü
Tarifi: Paket halinde aktarlarda bulunur. Kendiniz de toplayabilirsiniz. 500 gr kök, 6 lt suda yarım saat kaynatılır. Soğumaya bırakılır. Soğuyunca süzerek cam sürahiye boşaltılır ve buzdolabında saklanır. Günde bir defa aç karnına 1 su bardağı içilir. Şeker katılmaz. Bal konabilir.
Faydası: Yumurtalıkları uyarır ve rahmi kuvvetlendirir. Yumurta kalitesini arttırır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

Soğan suyu kürü
Tarifi: Kaynamakta olan 1,5 su bardağı suyun içerisine 1 orta boy kuru soğanı 4´e bölüp atiniz. 5 dk. ağzı kapalı olarak kaynatınız. Öğleden evvel ve öğleden sonra aç karnına ılık içilecek.
Faydası: Vücuttaki iltihap ve ödemlerin atılmasını sağlar. Yumurtalıkları uyarır. Bağışıklık sistemini kuvvetlendirir.

İncir suyu kürü
Tarifi: 8-9 adet kuru inciri yarim litre kaynayan suya 7-8 dk kaynatınız. Daha sonra ılımaya bırakınız. Günde 2 kez sabah kahvaltıdan sonra ve öğle yemeğinden 15 dk. sonra içiniz.
Faydası: Yumurtlamayı düzenler. Yumurta kalitesini arttırır ve hamile kalmayı kolaylaştırır.

Hayıt suyu kürü:
Tarifi: Yarım tatlı kaşığı hayıt tohumu hafifçe ezilir ve bir bardak sıcak suda 10 dak. demlenir. Ilık içilir.
Faydası: Hormon dengeleyicidir.

Ökseotu suyu Kürü:
Tarifi: bir tatlı kaşığı ince kıyılmış ökseotu, bir su bardağı soğuk suda 12 saat bekletilir. Akşam 8'den sabah 8'e kadar uygun olur. Sabah, kaynama derecesine kadar ısıtılıp hemen süzülür. Ilıyınca içilir.
Faydası: Çok iyi bir .Hormon dengeleyicidir. Rahmi kuvvetlendirir. Tansiyonu ayarlar. Mideyi rahatlatır

Civanperçemi + Aslanpençesi suyu kürü
Tarifi: İnce kıyılmış , yarım tatlı kaşığı bitki karışımı bir su bardağı sıcak suda 5 dak. demlenir. Ilık içilir.
Faydası: Kemik iliğini ve yumurtalıkları uyarır. İltihapları temizler. Hormonları düzenler. Mideyi rahatlatır ve korur.

Civanperçemi: Sindirim salgılarını uyarır ve böylece kramp çözücü etki oluşturur. Kadınlarda sinirlilik ve düzensiz adet görme gibi rahatsızlıklarda etkilidir. Ayrıca önemli bir kan temizleyicidir ve bu nedenle, akne ve egzema gibi rahatsızlıklara karşı kullanılabilir. Kanamaları durdurabilir ve yarayı antiseptik özelliği ile dezenfekte eder. Civanperçemi kullanımı ile birlikte enfeksiyonlar hızla yok olur.

Kadınlar, arada civanperçemi kullanırlarsa pek çok felaketle karşılaşmamış olurlar. Her kadın, civanperçeminin iyileştirici gücünden belirli bir disiplin halinde faydalanmalıdır. İster, düzensiz adet kanamaları olsun, ister menopoz dönemi sıkıntıları olsun, yıl boyunca günde 1 bardak taze demlenmiş çay soğutulmadan yudumlanmalıdır.

Aslanpençesi: Adet görme düzensizlikleri, rahim akıntısı, rahim şikayetleri, menopoz çağında etkilidir. Düşük yapmaya yatkın kadınlarda bebeğin rahimdeki durumunu güçlendirir. Hormon dengeleyicidir

mutluluk

AYŞECİM BİLMİOM Kİ BENDE NAPİM.ÖYLECE ŞAŞIRMIŞIM.OLMASA DR GİDEM HİÇDE GİTMEK İSTEMİYOM YA ALLAHDA BİLİR :y25:

melek100lü

AYŞECİM ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSIN CANIM :opucuk: HARİKASIN :opucuk:

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım doktor takibinde olmak daha iyi insan daha umutlu oluyor

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: melek100lü - 14 Mart , 2012, 11:08:24
AYŞECİM ÇOK GÜZEL ANLATMIŞSIN CANIM :opucuk: HARİKASIN :opucuk:

o senin harikalığın canım... internetten buldum paylaşmak istedim...

mutluluk

CANIM VALLA DR GİTTİM Mİ BNM PSİKOLOJIM DAHA ÇOK BOZULUYOR.2.5 YILDIR GİT GİT BUNALDIM ARTIK ORTADA BİŞEY YOK.ENSON BIRAKTIM GİTMEDİM HAMİLE KALDIM.ŞİMDİDE GİTSEM DAHA 6 AY TAMAMLANMADAN TEDAVİYE GİRSEM ACABA DAHA ÇOK SORUN OLMAZ MI :icon_scratch:

mutluluk

Alıntı yapılan: asya83 - 14 Mart , 2012, 10:58:43
ARKADAŞLAR DÜN TEST YAPTIM AMA NETE GİREMEDİM PEK MAALESEF YİNE NEGATİF ÇIKTI SANIRIM HAFTAYA KAN TAHLİLİ YAPTIRACAĞIM:(

NEDEN ŞİMDİ YAPTIRMIYON KAN TAHLİLİ

mutluluk

Alıntı yapılan: maviibeyaz - 14 Mart , 2012, 10:57:36
aynurcum bende bu aydan sonra rahata kavuşacağım işlerde bir şu ayda bitsin ohhh diyeceğim :hello2: :hello2: :hello2:
yelizcim  en iyi kararı yine sen kendin verirsin tabi ama istersen bir görün konuş doktorunla belki içini rahatlatır.
meleğim bende iyiyim canım.bu haftada yavaş yavaş bitiyor.çok sevdiğim bir arkadaşım geliyor c.tesi günü.o yüzden çok mutluyum.birde p.tesi yola çıkıyoruz.bana çok iyi gelecek gezmeler.eğer benim bebeğimde gelmezse nisanda bizim bebek çalışmasıda sekteye uğrayacak ;D maalesef.nisanın ilk haftası eşim yok ikinci haftası ben yokum maalesef.hakkımızda hayırlısı olsun  :)

NEREYE GİDİON BİZİ BIRAKIP HIII :caca:

yasmin24

kızlar ben bu incir kürünü denemek istiyorum ama ne kadar süre kullanmam gerek

esracım

saadetim yazıyorum yazıyorum bir türlü iletilmiyor.püff umarım bu iletilir :hieyt:

beni böyle saadetcim :aferin: :aferin: :aferin: :aferin: cici cici esra :))

yasemincim 21 gün uyguluyorsun bu kürü.ben 13.günümdeyim mesela.

ayşecim ellerine sağlık :flowers: