bi sorum var bi sorunum var

Başlatan pinarors, 07 Şubat , 2012, 17:07:22

« önceki - sonraki »

pinarors

kızlar bişiyi merak ediyorum ben adetime bir gün kala merakran gittim kan testi yaptırdım 30 ocak akşamı
31inde kan sonucumu almaya gidicektim ki adet oldum. adetim 2 gün önce bitti.
ama adetim boyunca ve adetimden sonra şuan bile mide bulantısı 2-3akşamdır da aşırı baş ağrısı baş dönmesi var. 2 gündür kasıklarım ağrıor, sabah uyandığımda midem bulanıor.üzerinde durmak istemedim ama bunları evde  dediğimde hamilesindir diyolar daha çok benı panik yaptırıyorlar.
hem Kan testinde bhcg  0.01 sonuç çıktı hemde adet oldum bu mümkün olamaz değilmi? böyle bişiy mümkünse önce şaşkınlıktan sonra sevinçten kafayı yicem de oyüzden size bi sorayım dedim.

Lă_Tăhzen!

Sonucun çok düşük hamilelik degil gibi geliyor çunku kan testi adetten önce bile neyse sonuç o çıkıyomus   :dontknow:

ayy

canım değerin düşük hamile değilmişin gibi (ama mucizilerde oluyor inşallah öyle olur :amin:) fakat ümitlenme kendini rahat bırak..bahsettiğin belirtiler psikolojikte olabilir...hem daha çok yeni evlisin ..inşallah gelecek meleğin  :amin: :amin:

serserim

canım kan testinin yanılıcağını sanmıyorum adetin kısamı sürdü yani üstüne görmeden şüpheleniyorsun canım ama belirtiler pisikolojikte olabiliyor canım inşallah süpriz olurrr :binkybaby:

pinarors

ben şüphelenmiyordum çünkü adetim olması gereken gün ve saatini şaşmadan oldu ve aynı derecede 4-5 gün sürdü.adetim boyunca sancım olmadı herzamanki gibi normal şekilde geçti.anormal olan normade adetimden önce göğüslerim şişer acırdı üzerine bile yatamazdım ama bu ay adetim bitti göğüslerim acımaya kasıklarım ağrımaya başladı. sonra baş ağrısı mide bulantısı ve aşırı derecede akıntı olunca işte...

serserim

canım sanmıyorum normal adet görmüşsün pisikolojik olabilir etkiler benim adet zamanıda midem bulanır o yüzden bende anlayamam inşallah önümüzdeki ay hamiş kalırsın canım :binkybaby:

pinarors

bende psikolojik olduğunu düşünüyorum. inşallah düzelir gereksiz yere böyle olmadık şeyleri belirtilere yoruyorum. adet oldum diyorum kanda da çıkmadı olmaz diyorum birileri de yok olabilir gibisinden konuşunca insan panik oluyo. olma payı varmı die düşünüyo hep.. inşallah bu ay tutar. kür mür ne varsa denicem işte :hieyt:  :hello2: yumurtlama günüme kadar gerektiği kadar çalışma  :muzz: az stres az yorgunluk daha çok dikkat edicem. gül bana sabah birlikte ol dedi bakalım kısmetttt  :love8:

<<<peri masalı >>>

canım galiba biraz psikolojik ama takma kafana bu kadar çok üstüne düşersen kednine zarar verirsin inşallah tez zmanda bebeğin gelir :amin:

elfo

canım ben evlendiğimden beri korunmuyorum şu an 8. ayımdayım. evet insanın elinde değil ama özellikle ilk 3 ay üzülüp üzülüp evliliğimin tadını tam olarak çıkaramadığımı farkettim. hala hamile değilim ama çevremdekilere tavsiye bence kimse ilk 6 ay üzülmemeli. ondan sonra doktora gidersin varsa bi sıkıntı inşaAllah yoktur zaten çok çok üzülürrsün. 6. ayın dolana kadar çok rahat davran. tabi sonrasında da rahat ol ama en azından şimdilik bunu dene  :icon_thumright:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

CAN TANEM

Pınarcım benim geçen ay yaşadığım belirtileri anlatsam burdaki 10 kişiden 9 u hamilesin derdi ama olmadı. :dontknow:
Biz kendimizi hamile olarak görmek istediğimiz için vucut da hamileymiş gibi belirtiler veriyor...

Bu ayda kendimi hiç hamile gibi düşünmedim üstünede düşmedim ve hiç bir belirtim yok inanırmısın belirtilerin tamamı psikolojik bunu anladım kendimizi fazla kaptırmamak en güzeli çünkü sonundaki hüsran büyük oluyor  :y25:

ยรlคภ๓คz göภlüm

evet beynimiz bize oyun oynuyor... geçen yıl iki kez bende de oldu görenler kesin hamilesin diyordu... artık hiç belirtilere takılmıyorum

pinarors

pskikolojik olduğunu bugun daha iyi anladım.
dün derdimi sorunlarımı size yazdıktan sonra sizin cevaplarınızla biraz rahatladım demekkisi.  :k06:
kendi kendimi hamile değilim bu belirtiler de psikolojik hem adet olup hem kan testinde çıkmadı die gece boyunca inandırdım. sabah uyandım mide bulantım da olmadı.diğer belirtilerde olmadı.
karar verdim bende olsun olsun olsun olsun die düşünmeyeceğim.
olursa neler yapacağım onunla die hayal kuracağım sadece, böylesi daha kolay zaman geçirmeme sebep olucak.
adetim o kadar düzenli ki saatini şaşmıor zaten, eğer hamile kalırsam günü geçicek muhtemelen
ozamana kadarda ne kan testi ne de idrar testi yapmayacağım.. onları yapıp daha çok sıkıntıya giriyorum.
okadar negatifi görünce insan hemen umutsuzluğa kapılıyor.olmicak olmicak diyorum.
bide kendi kendimi suçluyorum sürekli, sebzeden nefret ediyorum ve hiç yemiyorum.
fast foodlar etler  tavuklar sürkeli kuru yiyecekler püreler abur cuburla karnımı doyuruyorum. en son ne zaman çorba yediğimi bile hatırlamıorum  :honk: bu ay şu yemek konusundaki alışkanlıklarımı düzene sokmayı  planlııyorum. hakkımda hayırlısı artık  :amin:

serserim

Alıntı yapılan: pinarors - 08 Şubat , 2012, 14:07:36
dün derdimi sorunlarımı size yazdıktan sonra sizin cevaplarınızla biraz rahatladım demekkisi.  :k06:
kendi kendimi hamile değilim bu belirtiler de psikolojik hem adet olup hem kan testinde çıkmadı die gece boyunca inandırdım. sabah uyandım mide bulantım da olmadı.diğer belirtilerde olmadı.
olursa neler yapacağım onunla die hayal kuracağım sadece, böylesi daha kolay zaman geçirmeme sebep olucak.
adetim o kadar düzenli ki saatini şaşmıor zaten, eğer hamile kalırsam günü geçicek muhtemelen
ozamana kadarda ne kan testi ne de idrar testi yapmayacağım.. onları yapıp daha çok sıkıntıya giriyorum.
okadar negatifi görünce insan hemen umutsuzluğa kapılıyor.olmicak olmicak diyorum.
bide kendi kendimi suçluyorum sürekli, sebzeden nefret ediyorum ve hiç yemiyorum.
fast foodlar etler  tavuklar sürkeli kuru yiyecekler püreler abur cuburla karnımı doyuruyorum. en son ne zaman çorba yediğimi bile hatırlamıorum  :honk: bu ay şu yemek konusundaki alışkanlıklarımı düzene sokmayı  planlııyorum. hakkımda hayırlısı artık  :amin:

adetinin düzenli olması çok iyi yumurtlama zamanını dr a gitmeden bile anlıyorsundur bende de bir ara olmuştu en ufak mide bulantısı acaba hamileliğe işaretmi diye kafayı yemiştim bir ara sende kendini rahat bırak canım ama yemenede dikkat et sen bir anne olma adayısın beslenmen bile çok önemli vitaminli hamile kalki bebişin güzel beslensin kesinlikle gün geçmeden test yapılmamalı bende hep sabırsızlanıp yapıyodum  en iyisi gününü beklemek bak sende ne güzel gününde oluyormuşsun hayırlısı inşallah bu ay gelir bebişin bebişlerimiz :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

pinarors

Alıntı yapılan: serserim - 08 Şubat , 2012, 14:30:48
Alıntı yapılan: pinarors - 08 Şubat , 2012, 14:07:36

adetinin düzenli olması çok iyi yumurtlama zamanını dr a gitmeden bile anlıyorsundur bende de bir ara olmuştu en ufak mide bulantısı acaba hamileliğe işaretmi diye kafayı yemiştim bir ara sende kendini rahat bırak canım ama yemenede dikkat et sen bir anne olma adayısın beslenmen bile çok önemli vitaminli hamile kalki bebişin güzel beslensin kesinlikle gün geçmeden test yapılmamalı bende hep sabırsızlanıp yapıyodum  en iyisi gününü beklemek bak sende ne güzel gününde oluyormuşsun hayırlısı inşallah bu ay gelir bebişin bebişlerimiz :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:

evet yumurtlama günümü iki aydır günü gününe anlıorum :)bugun diyorum işte yani. geçen ay yumurtlama günümde birlikte olamadık eşimle :( ev azına kadar misafir doluydu :) yerlere bile yatak açmıştık :)))
bi gün öncesi ve sonrasında olduk ama tutmadı :/ bu ay kısmetse işte :D çizelge yaptım ben takvimde birlikte olmamız gereken günleri işaretledim :) bu ay misafir kabul etmiyorum :))

serserim

aman şu misafirlik olayınıda anlamam hem siz yeni evlisiniz ya insanlar anlayışlı olmalı valla çalışıyomusun bilmiyorum ama ben çalıştığım için bize kolay kolay kimse gelmez gelemezde kimse kusura bakmasın valla kendimize vakit ayıramıyoruz eşimle çalışmaktan :binkybaby: