09 Mayıs , 2024, 04:40:30

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

kızlar smear testim çıktı fikirleriniz nelerdir?

Başlatan pinarors, 02 Şubat , 2012, 17:15:49

« önceki - sonraki »

pinarors

16 ocakta kasık ağrısı sebebiyle doktora gittim önce idrar testi yaptırdım temiz çktı hiç bi sorun yok.
daha sonra  smear testi yaptırdım  az önce netten baktım onunda sonucu  çıkmış. randevu alıp doktora göstericem zaten ama sizin de fikirlerinizi almayı istedim.
bu arada adet oldum ben :( şuan 3.günü bu ay kısmetse çalışmalar devam edicek.

bir de önemli bi konu var.dün gece doktora gittim ben serum verdiler bayağı girip olmuşum ileri derecede hemde
boğazlarıma kulaklarıma başıma kadar bulaştı mikrop. çok üşütmüşüm  gece 4 te eve geldik serum anca bitti.
ilaç verdiler ilaçları daha almadım bu ay onları kullanırsam bi sakıncası olurmu? ne yapmalıyım bilemedim :(

pinarors

Hasta No    :   2012014536/1-PINAR ÖRS        T.C. Kimlik No    :   139*********2
Doğum Yeri-Tarihi    :   sarıyer  / 01.01.1989       Biopsi No    :   2090 / 2012
Cinsiyeti    :   KADIN/23       Gönderen Birim    :   TURHAN ÖZKAN-[KADIN DOĞ.-133]
Hasta Türü    :   SSK CALISAN AILESI       Gönderen Doktor    :   HÜSEYİN TURHAN ÖZKAN
Geldiği Tarih    :   16.01.2012       Gönderilen Materyal    :   SMEAR
Alınma Yeri-Şekli    :   SERVİKAL SMEAR -      Rapor Tarihi    :   24.01.2012
Ön Tanı    :   R10-ABDOMINAL VE PELVIK AĞRI

PATOLOJİ / SİTOLOJİ RAPORU
MAKROSKOPİK BULGULAR
1 adet boyasız preparat.

MİKROSKOPİK BULGULAR

TANI
Smear Yeterliliği :
- SMEAR DEĞERLENDİRMEYE ELVERİŞLİDİR
.Endoservikal ve/veya skuamöz metaplazik hücre: Var(Servikovaginal)
Genel Değerlendirme :
- NEGATİF (İntraepitelyal lezyon ya da malignite bulgusu görülmedi)
.İltihaba bağlı reaktif hücresel değişiklikler

RAPOR
Smearda endoservikal hücrelerde yaygın sitoliz ve reaktif değişiklikler mevcuttur. İltihabın tedavisinden 1 ay sonra smear tekrarı önerilir.

cute552

canım şimdi nette baktım poztif olması kanser var demekmiş seninki negatif yani yok sadece her kadında olduğu gibi iltihabın var okadar tabi sadece bunu doktorun açıklayabilir bende yaptırmıştım ama sonucu doktor sadece temiz olarak belirtti senin gibi ayrıntılı görmedim.

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

hümeyra_t_e

evet bende yaptırmıştm benimde negatifti yani temiz.sende sanırım iltehap var zatn ordada yazıyo ilaclardan snra bidaha yaptırırsın. Bu arada grip ilaçlarını kullan iyileş bi güzel snra çalışmalara başla.bukadar ağır gripte engel olabilir ztn hamileliğe bu şekilde hamile kalsan bile çok zor atlatırsın canım

suzannn

sonucun temiz cok sukur ama ıltıhap varmıs tedavı edılebılır ayrıca ıltııhaptan dolayı bebegınızın olması gecıkebılır dr verdıgı duzenlı kullanın

pinarors

şuan adetliyim ve  3.günüm ilaçlar grip ve soğuk algınlığım için dün gece verilen ilaçlar yumurtlama günüme kadar bitiyor.  idrar yollarım için dr herhangi bi ilaç vermedi. eğer bu hafta ilaçlarımı bitirirsem bu ay da çalışmalara devam edeyim mi yoksa bu ayı es geçmem daha mı sağlıklı olur bilemedim  :dontknow: .
ilaçların reçetelerinde 2 tanesinin hamilelikte ve emzirirken kullanımı yasak diyo 1 tanesinde de hamilelik öncesinde ve şüpheli durumda kullanılması yasak yazıor. toplam 3 ilaç var yalnız bir tanesi 500mg lık atibiyotik.
şimdi ilaçlar düzenli kullanırsam  4 gün sonra biticek. olmaz olmaz derim bide bu ay hamile kalırsam bu kullandığım ilaçların herhangi bi zararı olurmu bana?
  :icon_scratch:

pinarors

nurefşanelif

cnm bnce ilaçlarını iç bi güzel bu ay dinlen biraz bir daha ki ay başlarsın bence ilaçlar yumurtlama gününe kadar bitiyormuş ama bi anda vücudundan nasıl atcaksın ilaçları  :icon_scratch:
bence bu ay dinlen cnm :opucuk:

pinarors

:crybaby2: bir ay daha mı ileri tarihe kalıcakk  :y25:
kç günde kanımdan atılır acaba ilaçlar?