bebeklerimiz için lezzetli tarifler

Başlatan izemsevi, 24 Ocak , 2012, 13:34:34

« önceki - sonraki »

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: izemsevi - 24 Ocak , 2012, 13:52:00
aytenim ya oğuz paşa maşallah amma yiyormuş kız nezim ya hamişmişsin çok sevindim çatır çatır doğumlar diliyorum sana :) öznurum klasik kahvaltı demişsin ama ben daha klasik kahvaltıya başlamadım aylık dr götürüyoruz o nederse onu yapıyorum şimdi benim kız şöyle besleniyor

sabah kalktığında emiyor sonra aptamil devam sütü veriyorum 150cc sonra 10-11 arası meyve suyu öğlen eve gidiyorum emziriyorum meyveli yoğurt veriyorum öğleden sonra 3de felan beni emiyor ya mama yapıyorum yada meyve püresi veriyorum 5-6 gibi çorba yapıyorum onu yiyor 8-9 gibi beni emiyor biraz daha meyve suyu veriyorum (50cc felan) 11gibi beni emiyor aptamil devam sütü veriyorum sonra sabah bu saydıklarım gene başlıyor:)))))) :k06: :k06: :k06:

İŞTE BUNLARA EK OLARAK KAHVALTI DA VER. AYTEN YAZMIŞ BAK TARİFİ. ONDAN YAP. BEN SADECE LABNE PEYNİR KULLANIYORUM EK OLARAK. O KADAR.

izemsevi

dr 6ay bitince yumurtayı öyle ver dedi oda sarısını ilk başta bir çay kaşığı ver yada biraz meyve suyuyla karıştır dedi birde zamanla yumurtayı verdikten sonra mutlaka peşine bir meyve suyu ver kan yapıyormuş özellikle portakal ve yumurta çok kan yaparmuş peş peşe yenince ama şimdi bebekler asitli olduğu için içemiyor o başka mevzu

izemsevi

kızlar şimdi farklı denediğiniz çorba,muhallebi tarifleriniz yokmu canlar

burcum

1 çay bardağı suya
1 tatlı kaşığı pirinç unu
muz veya kayısı
eti cici bebe
öğütülmüş ceviz çok lezzetli ve besleyici oluyor pirinç unu kof kilo yapan birşey ben besleyici değerini arttırmış oldum ve 2-33 günde bir yaptım pirinç unlu mama hergün yapmadım :icon_thumright:

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 24 Ocak , 2012, 14:03:44
kızlar şimdi farklı denediğiniz çorba,muhallebi tarifleriniz yokmu canlar

biz henüz muhallebiye başlamadık

°•.ℓανιηуα.•°

MUHALLEBİ ŞART MI  :-\ BİLMİYORUM Kİ.

ZAMAN KALMIYO YA ÇOCUĞA HABİRE BİŞİLER YEDİRMEKLEGEÇİYO ZAMAN  :-ooo

°•.ℓανιηуα.•°

SEVAL SEN BANA O DAMLANIN ADINI YAZSANA. BALIK YAĞI DAMLASI.

Aytii

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 24 Ocak , 2012, 14:10:01
MUHALLEBİ ŞART MI  :-\ BİLMİYORUM Kİ.

ZAMAN KALMIYO YA ÇOCUĞA HABİRE BİŞİLER YEDİRMEKLEGEÇİYO ZAMAN  :-ooo

:k06: :k06: :k06:

aynen bende aynı şeyi söyledim geçen gün :D

hani yiyo içiyo s.çıyo dedikleri olay gerçekmiş  :toothy10: :toothy10:

Nezo

Seval  :ehi: Çatır Çatır Doğurcam İnşallah Sonra Bende Yumurtaylan Meyve Suyunu. Ondan sonra Yumurtanın Beyazıyla Sarısını Karıştırcam Yedircem  :ehi: Ayti Başka Ne Vardı Be? Manisa Elmasıyla da Amasya Elmasını Dövüştürüp Çıkan Çatışma Sonucu Oluşan Püreyled Bişiler Düşünürük  :ehi:

°•.ℓανιηуα.•°

:ehi: :ehi:

EVET AYTEN YA HABİRE BİŞİLER HAZIRLIYORUM, Bİ DE AĞIR AĞIR YİYO  :igrenc: AH ŞU YAZ GELSE DE GÜNLER UZASA.

Aytii

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 24 Ocak , 2012, 14:13:13
:ehi: :ehi:

EVET AYTEN YA HABİRE BİŞİLER HAZIRLIYORUM, Bİ DE AĞIR AĞIR YİYO  :igrenc: AH ŞU YAZ GELSE DE GÜNLER UZASA.

aynen yaaa

yazı özledim

geçen sene zaten hiç bişi anlamadım yazdan  :-[

izemsevi

burcum teşekkürler öznur adını hatırlamıyorum ama bugün bakıyım yarın yazarım sana burdan nez sen gül g
l şimdi bizde senin gibiyken gülüyorduk görürüm senin halini  :k06: :k06: valla kızlar bende muhallebi vermiyorum ama kaşık mamalarına bakıyorum muhallebi sütlaç her bişey var birde burda az önce bir yazı okudum karışık beslenen çocukalr çok sık hastalanırmış yazının tamamını okursanız mantıklı gelecek acaba onu okuyuunca kahvaltıya geçmi başlasam diye düşündüm of offffffffffffffff

evet yeyip içiyor ama bizimki mıçmıyor en son cumartesi mıçmıştı :dontknow:

Aytii

Alıntı yapılan: izemsevi - 24 Ocak , 2012, 14:19:49
burcum teşekkürler öznur adını hatırlamıyorum ama bugün bakıyım yarın yazarım sana burdan nez sen gül g
l şimdi bizde senin gibiyken gülüyorduk görürüm senin halini  :k06: :k06: valla kızlar bende muhallebi vermiyorum ama kaşık mamalarına bakıyorum muhallebi sütlaç her bişey var birde burda az önce bir yazı okudum karışık beslenen çocukalr çok sık hastalanırmış yazının tamamını okursanız mantıklı gelecek acaba onu okuyuunca kahvaltıya geçmi başlasam diye düşündüm of offffffffffffffff

evet yeyip içiyor ama bizimki mıçmıyor en son cumartesi mıçmıştı :dontknow:

mıçma sıkıntısı bizdede var malesef  :sad1:

Nezo

İçimi Dışıma Çıkardınız Ben Gidiyom 2 Çöm Var Onlarla İlgilencem  :suclu:

izemsevi

dr mıçması için şunları verdi duphalac şurup günde bir defa 5cc bio gaia oda günde bir defa 5 damla kayısı hoşafı (şekersiz) kayısı püresi ,kara erik hoşafı ve püresi gene yok gene yok geçen elle muayene etti biraz makatı dar dedi bu arada 2tanede krem verdi hametan ve anestol diye onuda popoya sürüyor beklemedeyiz cumartesinden beri