19 Nisan , 2024, 09:04:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Devam sütü

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 23 Ocak , 2012, 16:23:47

« önceki - sonraki »

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bebeğim 9 ay 11 günlük ve ek gıdaya başladıktan sonra ben hiç devam sütü vermedim
hiç mamada vermedim
dr da bişey demedi
uyku öncesi sonrası ve öğün aralarında anne sütü alıyor
devam sütü şartmı
şaşkınım şuaan,dün bi arkadaş bebeğine verirken aklıma geldi
ben nasıl düşünemedim kesin gerekliyse

**Gül**

Aysegulcugum devam sutude bir cesit formul mama. Anne sutu olmadigi durumlarda veya az oldugunda onun yerine kullanilir. Senin sutun yeterli ve pasanin gelisimi iyiyse hiic gerek yok. Ek gidasini da aliyor. Ama yasindan sonra sutun azalabilir yada kalitesi duserse o zaman tercihine gore inek sutu veya 1 yas ustu devam sutu verirsin. Pasamiz hep iyi ve saglikli olsun  :aferin:
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

canım sağolasın ya bi an içimde bi korku oluştu

maşallah gülcüm kilosuda gelişimide çok iyi hatta önde bile

yaşıtlarından önce oturdu emekledi,şimdide adımlıyor

renklere sesler çok duyarlı duyduğunu unutmuyor

sütümde iyi olunca hiç ihtiyaç duymadım

1 yaşdan sonra inek sütüne başlamayı düşünüyorum zaten

biberonu pek sevmiyor ama acaba deavam sütü alıp onunlamı alıştırsam şimdiden

**Gül**

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 23 Ocak , 2012, 16:36:24
canım sağolasın ya bi an içimde bi korku oluştu

maşallah gülcüm kilosuda gelişimide çok iyi hatta önde bile

yaşıtlarından önce oturdu emekledi,şimdide adımlıyor

renklere sesler çok duyarlı duyduğunu unutmuyor

sütümde iyi olunca hiç ihtiyaç duymadım

1 yaşdan sonra inek sütüne başlamayı düşünüyorum zaten

biberonu pek sevmiyor ama acaba deavam sütü alıp onunlamı alıştırsam şimdiden

Binlerce kez maasallah Alperenime. :nazar: :nazar: hep iyi olsun insallah gelisimi de annesini hic uzmesin.  :aferin:Hizli cikti desene. Maasallah ona Sercan abi oluyor daha yeni basladi adimlamaya  :D
Sen bilirsin canim eger alissin diyorsan azar azar baslarsin. Anne sutunude aksatmadan arada verirsin yine.biberon sevmiyorsa suluk da denesen. Belki onu sever. hic olmadi bardakla verirsin. 
Minik Bir Ask Dogdu
     22/01/2011

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

gülcüm kendi kendine yürümüyor zaten alpimde ama 1 ayı geçti kanepe kenarında fır dönüyor ,yürümeside yakındır
bugün dr u aradım sormak için  ulaşamadım ama bakalım ne diyecek

°•.ℓανιηуα.•°

ayşegül inanır mısın canım benim de daha dün değil evvelki gün aklıma kurt düştü. aptamilin sitesine üye oldum ve orda bi test vardı onu yaptım. bana sütünüz yeterli gelmeyebilir dedi. şok oldum.

oysaki sarper de emmeyi çok seviyo ve bol bol emiyo. acaba 500 ml. i buluyo mu diye içime kurt düştü.

dün kipaya gittik eşimle ve devam sütü aldım. bu gün kahvaltı karışımını onunla hazırladım. çünkü bizimki de biberonu asla kabul etmiyor.

napıcam ya ben de versem mi ki ?

°•.ℓανιηуα.•°

ya bi de onca şeyi verin de verin diyolar.

zaman kalmıyo ki.

kahvaltısı,meyvesi,çorbası,yoğurdu derken bi de devam sütünü mü vercez.

ne zaman emecek bu çocuklar.

valla bizimki hepsinden çok az yiyo ve üzerine de emiyo bi güzel.

burcum

benim kızım 10.5 aylıkken emmeyi bıraktı dr devam sütü dedi ama benim kız 4.cü ayından itibaren kaç kere denediysem ki dr un isteği üzerine içiremedik bende içmesi taraftarı hiç olmadım hiç başlama zaten büyümüş paşan 1 yaşına birşey kalmamış direk inek sütüne başlarsın :icon_thumright:

medine

aysegulum sutun var masalllah mamaya ne gerek var canim benim, devam sutu anne sutunun yeterli olmadigi durumlarda oneriliyo gece gunduz zaten emiyo pasa bende vermiyorum cunku emiyo 1 yasina girince inek sutune basliycam mamaya hic ama hic gerek yok :opucuk:
sen benim herseyimsinn:)

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

medoşum ben acaba bi eksiklik mi yapıyorum diye düşündüm yoksa amacım mama yada gereksiz şey vermek değil
dr la görüştüm anne sütü alıyorsa gerek yok dedi
devam sütü anne sütü hiç almayan yada az alanlar içinmiş
bide gelişimini sordu kilosunu davranışlarını söyledim çok güzel dedi
içim rahatladı
burcum biberona alışsın diye günde 1 kez yarım biberon vermeyi düşündüm
ama tadı değişince inek sütünü kabul etmez belki diye vazgeçtim
şimdilik aynen devam bakalım

aşkitoom

arkadaşlar kendi kafanızdan mamaya falan başlamayın,sütünüz yeterli olmasaydı,bebeğinizin gelişimi geri olsaydı doktor önerirdi zaten.bebenim kızım yazık 2,5 ay emdi doktor mama takviyesigerekiyor dedi,zaten küçük doğmuştu,sonra dr bana kaşıkla ver falan diye uyarmadı,bende biberonla verdim.ne bileyim ilk çocuğumdu,tayin meselemiz olduğu için ailemde yanımda değildi,şimdi yine mama içiyor.1 yaşından sonra bıraktırcam bebek sütleri veya inek sütü vercem.oda yatacağında,gün içinde bizimle beraber yer.şimdi 11 aylık günde 2-3 defa ancak içiyor.ek gıda aldığı için,fazla gerek olmuyor.ben ek gıdayada erken başladım,bebeğim tek mamaya dayanmasın diye 1er çay kaşığı ile 3 aylıkken başladım.ama durup dururken vermeyin,ne güzel emiyor ve yarıyor demekki.ama 2.ci bebişimi hem emzircem,doktor önerirse mamayı kaşıkla vercem.normalde iyi bişey değil ama sütü olmayan anneler içinde çok iyi. ;)