27 Nisan , 2024, 17:24:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

aile içi maddi sıkıntılar ve arada sıkışmak :(

Başlatan lagrima, 21 Ocak , 2012, 21:52:23

« önceki - sonraki »

lagrima

Alıntı yapılan: Demet_dk - 22 Ocak , 2012, 11:14:20
AİLE İÇİNDE MADDİYAT PARA MAL MÜLK DAVASI ÇOK KÖTÜ BİŞEY
İNŞALLAH SORUNSUZ ATLATIRSIN BU DURUMLARI
kesinlikle kötü birşey.. keşke sezarın hakkı sezara olabilse..
neyse ben kararımı verdim akrdeşim evlenene kadar birşey demeyeceğim o zamanki duruma bağlı gelişecek olaylar. ben anlayacagımı anladım.

fıstık

KUSURA BAKMA AMA ANNEN VEFAT ETMEDEN HİÇBİRŞEYDE HAKKIN YOK BENCE

SONUÇTA MAL ANNENİN TABİ TAPUDA FARKLI BELİRTİLMEDİYSE

ZATEN MUTFAK MASRAFINIZI KARŞILIYORMUŞ

SEN EVLENİRKEN NASIL SANA YARDIM ETTİYSE KARDEŞİN İÇİNDE AYNISINI YAPACAK

EKMEĞİ SEN ALDIYDIN PEYNİRİ BEN ALDIYDIM HESABI YAPILMAZ AİLEDE

ENAZINDAN BEN BÖYLE DÜŞÜNÜYORUM

YOK TAPUDA DİĞER VARİSLERİN YÜZDELERİ BELLİYSE İLLAKİ ALICAM PARAYI DİYOSAN

YARGI YOLUNA BAŞVURMALISIN EE BUDA PEK HOŞ OLMAZ SANIRIM

lagrima

beni yargılayıcı yorum yapanlar nasıl okudugunuzu anlayamadım?
hukuken tapuda adım yazıyor hakkım bu bir kesin. ölmesi mi lazım ölmemesimi bu tartısılır. ayrıca yardım etti sağolsun ama bizde ona yardım ettik 15 bin tl borcunu tek seferde kapattık artı 3 senedir benim alamadım kira bedeli 10 bini geçti. ben hesaba vurmuyorum yani peynirdi suydu vs. neyse ben gereken cevabı aldım teşekkürler.

GÜL GÜZELİ

Canım durum epey karışık gözüküyor..Lakin ben şunu söylemek istiyorum..Tamam annen kendince haklıdır belki lakin siz böyle sıkıntıdayken senin hakkın olmasa bile (ki payın var mirasta) yardımcı olması lazım sana..Ayrıca aslında dinen vasiyet dene şey işte bu gibi durumların önüne geçmek için.Baban vefat etmeden önce mal paylaşımı yapsaydı bunlar olmazdı.Tabi kimse para-pul peşinde değil ama bunlar bizim hem yasal hem dini haklarımız..İslamda kadına 1- erkeğe 2 pay düşer..Annen sizin payınızı şimdi vermezse Allah korusun vefat ettiğinde kardeşinlede sorun çıkar belki..Bu gibi durumların yaşanmaması için evin babasının ölmeden önce vasiyetini bildirmiş olması gerekiyor..Olan aile bağlarına oluyor..Senin için söylemiyorum tabi ama bu yüzden ailesiyle kanlı bıçaklı olanlar var..Ayrıca annedir tabi yardım edecek..Ebeveyn olmak kolay mı ?? Allah korusun iki gün sonra hastalansa kim bakacak ona ? Gelin mi ? Bence annenin senin haklarını daha sıkı gözetmesi gerekiyor canım durumunuz ortada daha yapıcı olmalı destek olmalı..Ayrıca hani diyomuş ya kardeşin evlenince ona yardı edecekmiş !!! Allah'ü teala şöyle buyurmuş : evlatlarınız arasında iğne ucu kadar ayrım yapmayınız !!!!!!!!!! Ama burda çok açık bi haksızlık var..Rabbim yardımcın olsun inşaAllah..

lagrima

22 Ocak , 2012, 21:29:14 #19 Son düzenlenme: 22 Ocak , 2012, 21:32:02 lagrima
Alıntı yapılan: GÜL GÜZELİ - 22 Ocak , 2012, 18:15:16
Canım durum epey karışık gözüküyor..Lakin ben şunu söylemek istiyorum..Tamam annen kendince haklıdır belki lakin siz böyle sıkıntıdayken senin hakkın olmasa bile (ki payın var mirasta) yardımcı olması lazım sana..Ayrıca aslında dinen vasiyet dene şey işte bu gibi durumların önüne geçmek için.Baban vefat etmeden önce mal paylaşımı yapsaydı bunlar olmazdı.Tabi kimse para-pul peşinde değil ama bunlar bizim hem yasal hem dini haklarımız..İslamda kadına 1- erkeğe 2 pay düşer..Annen sizin payınızı şimdi vermezse Allah korusun vefat ettiğinde kardeşinlede sorun çıkar belki..Bu gibi durumların yaşanmaması için evin babasının ölmeden önce vasiyetini bildirmiş olması gerekiyor..Olan aile bağlarına oluyor..Senin için söylemiyorum tabi ama bu yüzden ailesiyle kanlı bıçaklı olanlar var..Ayrıca annedir tabi yardım edecek..Ebeveyn olmak kolay mı ?? Allah korusun iki gün sonra hastalansa kim bakacak ona ? Gelin mi ? Bence annenin senin haklarını daha sıkı gözetmesi gerekiyor canım durumunuz ortada daha yapıcı olmalı destek olmalı..Ayrıca hani diyomuş ya kardeşin evlenince ona yardı edecekmiş !!! Allah'ü teala şöyle buyurmuş : evlatlarınız arasında iğne ucu kadar ayrım yapmayınız !!!!!!!!!! Ama burda çok açık bi haksızlık var..Rabbim yardımcın olsun inşaAllah..
ewet babam öldü3. gün amcamlar babannem falan mal derdine düştü. 5. gün anneme diğer amcam teklif edildi mal dışarı gitmesin..
ben neler gördüm neler geçirdim yaşımın küçük olmasına rağman. anlatsam roman olur.. benim derdim paramı versin çeksin gitsin değil. ben annem ve anneannem için düzenimi bozdum onların oldugu semte hatta binaya tasındım ki bakayım ikisine diye.. beni bilip bilmeden yargılayanlar olmuş ama yargılamadan önce geçtiğim yollardandan geçmeniz lazım. annemdir yardım edecektir ama onun burnu kanasa ben kosarım ne oglu ne gelini. aradakinüansı anlayamamış bazı arkadaşlarım. ben hakkım var mı yok mu diye sordum. Rabbim biliyor 3ün 5in derdinde değilim farklımuhabbetler var ona istinaden sordum. neyse sagolun hepiniz..

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

canım sen konuyu açmışsın ama tabi biz detayları bilmeden nasıl yorum yapabilirz ki
yapılıncada haliyle yanlış anlaşılmalar oluyor
durumunu en iyi sen bilirsin
her seferinde yeni şeyler yazıyorsun  ben okudukça bakış açım değişiyor
için rahatsa benim diyecek bişeyim yok
ssen vicdanını sesini dinle o ne diyorsa onu yap,başkasını boşver

lagrima

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 23 Ocak , 2012, 15:07:45
canım sen konuyu açmışsın ama tabi biz detayları bilmeden nasıl yorum yapabilirz ki
yapılıncada haliyle yanlış anlaşılmalar oluyor
durumunu en iyi sen bilirsin
her seferinde yeni şeyler yazıyorsun  ben okudukça bakış açım değişiyor
için rahatsa benim diyecek bişeyim yok
ssen vicdanını sesini dinle o ne diyorsa onu yap,başkasını boşver

yazarak anlaşılmak çok zor biliyorum herşeyi anlatamıyorsun anlatsanda anlaşılmıyor.. ben kendi içimde hallettim teşekkür ederim cevap veren herkese arada gelirler bana annem laf soktogunda o zamanlar da hakkımı aramak geliyor içimden.susuyorum da böle forumda size soarak akıl alıyorum..

lagrima

Alıntı yapılan: sekerlik - 23 Ocak , 2012, 15:29:46
Aile ici para meseleleri cok zor  :sad1: helede anneyle  :-\
Allah yardımcınız olsun ins hayirlisyla bı çözüme ulaşır  :amin:

amin inşallah sağol. :amin: