İMKANSIZIN İMKANSIZLIĞI ALLAHIMIN İMKANSIZLIĞI BİTİRDİĞİ HİKAYELER (ALINTILAR)

Başlatan cute552, 19 Ocak , 2012, 20:17:13

« önceki - sonraki »

Sır_Çiçegi

Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

cute552

Alıntı yapılan: Sır_Çiçegi - 20 Ocak , 2012, 14:14:47
inş. gelmez kırmızıların cnm  :hello2: :opucuk:
İNŞALLAH CANIM AMA İŞTE PEK ÜMİTLİ DEĞİLİM KAHVERENGİ AKINTIM GELİYO SÜREKLİ KISMET ARTIK GERİSİ ALLAHTAN.

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

Nagis0626

hiyakelerinizi okurken içim dışıma çıktı ağlamaktan dua ediyorum biliyorum rabbim meleğimi en kısa zamnada verecek kollarıma ama sabır gerektiriyor farkındayım her saniye salis dua ediyrom bıktım artık etrafımdaki inasnlardan herkes var mı bir şey sen kilolusun ya ondan olmuyordur kesin 3 gündür ağlamaktan bir hal oldum dün bi akrabamızı gördüm bana demez mi kadın yeter artık zayıflada ne olacaksan ol diye lütfen arkadaşlar daularızı eksik etmeyin inşallah bende bir gün buraya o mutlu haberi vereceğim dualarınızla olmak ümidiyle allaha emanet olun
rabbim hayırlısı olsun

ponçik

Çok duygusal hikayeler  :crybaby2: insan kendini tutamıyor
Allah isteyip de olmayan herkese nasip eder inşallah, hep dua ediyorum  :amin:

ponçik

Bebeği olmayacağını düşünüp umutsuzluğa kapılan arkadaşlar lütfen okuyun bu hikayeleri  :flowers:

Alıntı yapılan: cute552 - 19 Ocak , 2012, 20:17:13
Tanıyanlar bilir, uzun süredir yumurtalıklarımda her ay oluşan kistlerimle uğraşıyordum. Adet söktürücü almadan adet göremiyordum. Kistlerin geçmesi için doktorlar bir de doğum kontrol hapı veriyorlardı. İlacı kullandığım süre içinde kist geçiyor, kullanmayı bırakınca kistler her defasında daha da büyüyerek geri geliyordu.

Bu arada son bikaç aydır gerçekten gebeliği çok istediğimi farkettim.

En sonunda bu ay yine çoook uzun bi süre adet göremeyince 23 Haziranda hamileyim galiba diye umutlanarak sağlık ocağında kan tahlili yaptırdımSonuç negatif çıktı, o zaman anladım ki yine kistler geldi..

İki gün sonra 25 Haziranda hastanede beni muayene eden doktor bu sefer kistlerimin 3cm olduğunu, daha da büyürse ameliyat olmam gerekeceğini söyledi. Yine bir adet söktürücü yazdı. İlacın 10 gün süreceğini, bittikten sonra da adet göreceğimi söyleyerek beni eve yolladı.

Bu olay benim için dönüm noktası oldu.Bu sefer canıma tak etti. Kendimi o kadar aciz hissettim ki o çaresizlikle Allaha sığındım. Dua kitabını karıştırırken Salat-ı Tefriciye duasını gördüm. 4444 tane okuyanın Allah gönlünün muadını verir yazıyordu. Kandil gecesi başladım. Bir hafta boyunca bütün işlerimi bi kenara bıraktım ve bütün kalbimle gece gündüz saatlerce bu duayı okudum.

4 Temmuzda adet söktürücü ilacım bitti ama ne gelen var ne giden İyiden iyiye gerildim. Bi gece ağlaya ağlaya saatlerce dua ettim Allahım sen duaları karşılıksız bırakmazsın. Nolur dualarımı kabul et.diye.

6 Temmuzda 4444 tane Salat-ı Tefriciyem bitti. Üzerine de Hacet namazı kılarak dua ettim. Gece de uyanıp yine dua ettimBu arada bu süre zarfında tanıdığım, gördüğüm herkese nasılsın deseler bana dua edin dedim.Arkamda bi dua ordusu topladım.

Ve 7 Temmuz..
Adet söktürücü bitti, ben daha niye adet göremedim? Yoksa kist büyüdü de ameliyat mı olmam gerekecek? gibi kafamdaki sorularla bu kez annem yanımda, yine doktora gittim. Doktor muayene etti Bi daha etti Bi daha etti Şaşırdı kaldı..Gebelik testi yaptırmış mıydın? dediEvet, negatifti.dedim. Ama hamilesin!!!!dedi Annemle ikimiz şaşkın birbirimize bakakaldık. Nasıl yani???Ya kistler?dedim. Kistler yok olmuş!!!dedi doktor. 10 gün içinde nasıl kistler gitti, bebek geldi anlamaya çalışırken annem Allah herşeye kadir.Dualarını duydu. dedi.

Eve gelene kadar yolda gördüğüm fakirlere sadaka dağıttım. Gelince de iki rekat şükür namazı kıldım. O kistlerin nasıl gidip , yerine bebeğimin nasıl geldiğini doktor da izah edemedi ama anladım ki Allah dilerse olmaz diye bir şey yok

Çocuğum olmuyor diye üzülen arkadaşlar; duaların gücüne inanın, umudunuzu yitirmeyin. Allaha sığının.Allaha dua edin. Onun kudreti bütün mucizeleri gerçeklerştirmeye yeter

DilanSM

CoK anlamliydi hikayeler.. Allahim her isteyen kadina bu duyguyu yansitsin...
Minigim gelde Babayi sevindirelim birlikte.. :(

simoche28

Alıntı yapılan: cute552 - 19 Ocak , 2012, 20:17:13
Tanıyanlar bilir, uzun süredir yumurtalıklarımda her ay oluşan kistlerimle uğraşıyordum. Adet söktürücü almadan adet göremiyordum. Kistlerin geçmesi için doktorlar bir de doğum kontrol hapı veriyorlardı. İlacı kullandığım süre içinde kist geçiyor, kullanmayı bırakınca kistler her defasında daha da büyüyerek geri geliyordu.

Bu arada son bikaç aydır gerçekten gebeliği çok istediğimi farkettim.

En sonunda bu ay yine çoook uzun bi süre adet göremeyince 23 Haziranda hamileyim galiba diye umutlanarak sağlık ocağında kan tahlili yaptırdım http://www.hamilelikte.com/ Sonuç negatif çıktı, o zaman anladım ki yine kistler geldi..

İki gün sonra 25 Haziranda hastanede beni muayene eden doktor bu sefer kistlerimin 3cm olduğunu, daha da büyürse ameliyat olmam gerekeceğini söyledi. Yine bir adet söktürücü yazdı. İlacın 10 gün süreceğini, bittikten sonra da adet göreceğimi söyleyerek beni eve yolladı.

Bu olay benim için dönüm noktası oldu.Bu sefer canıma tak etti. Kendimi o kadar aciz hissettim ki o çaresizlikle Allaha sığındım. Dua kitabını karıştırırken Salat-ı Tefriciye duasını gördüm. 4444 tane okuyanın Allah gönlünün muadını verir yazıyordu. Kandil gecesi başladım. Bir hafta boyunca bütün işlerimi bi kenara bıraktım ve bütün kalbimle gece gündüz saatlerce bu duayı okudum.

4 Temmuzda adet söktürücü ilacım bitti ama ne gelen var ne giden İyiden iyiye gerildim. Bi gece ağlaya ağlaya saatlerce dua ettim Allahım sen duaları karşılıksız bırakmazsın. Nolur dualarımı kabul et.diye.

6 Temmuzda 4444 tane Salat-ı Tefriciyem bitti. Üzerine de Hacet namazı kılarak dua ettim. Gece de uyanıp yine dua ettimBu arada bu süre zarfında tanıdığım, gördüğüm herkese nasılsın deseler bana dua edin dedim.Arkamda bi dua ordusu topladım.

Ve 7 Temmuz..
Adet söktürücü bitti, ben daha niye adet göremedim? Yoksa kist büyüdü de ameliyat mı olmam gerekecek? gibi kafamdaki sorularla bu kez annem yanımda, yine doktora gittim. Doktor muayene etti Bi daha etti Bi daha etti Şaşırdı kaldı.. http://www.hamilelikte.com/ testi yaptırmış mıydın? dediEvet, negatifti.dedim. Ama hamilesin!!!!dedi Annemle ikimiz şaşkın birbirimize bakakaldık. Nasıl yani???Ya kistler?dedim. Kistler yok olmuş!!!dedi doktor. 10 gün içinde nasıl kistler gitti, bebek geldi anlamaya çalışırken annem Allah herşeye kadir.Dualarını duydu. dedi.

Eve gelene kadar yolda gördüğüm fakirlere sadaka dağıttım. Gelince de iki rekat şükür namazı kıldım. O kistlerin nasıl gidip , yerine bebeğimin nasıl geldiğini doktor da izah edemedi ama anladım ki Allah dilerse olmaz diye bir şey yok

Çocuğum olmuyor diye üzülen arkadaşlar; duaların gücüne inanın, umudunuzu yitirmeyin. Allaha sığının.Allaha dua edin. Onun kudreti bütün mucizeleri gerçeklerştirmeye yeter

allah herkeze nasip etsin inşallah..

HASRET!M S@N@

Alıntı yapılan: HASRET!M S@N@ - 20 Ocak , 2012, 13:35:52
birgün eninde sonunda bizde bu gibi yerlerde hikayelerimizi baskalarına moral olsun diye paylasacagız kızlar inş önemli olan buna inanmak allahtan asla ümit kesmemek ve cok strese girmemek
bunları yazmısım kac sene önce
simdi 2 yasında ikizlerim var ve cok uzun hikayem
birara müsait olursam yazarım inş
allah isteyen herkese nasip etsin

ยรlคภ๓คz göภlüm

evet canım neler yaşadık en sonunda bebişlerimiz geldi çok şükür. Allahım isteyen herkese sağlıklı bebekler nasip etsin

ยรlคภ๓คz göภlüm

Eski üyeler neler yaşadığımı bilir yine de yazmak istedim.

2010 yılında bebeğimiz olsun diye düşündük daha doğrusu oğlum kardeş istedi. doktora gittim pko varmış sonra klomenden dolayı kist oluştu  sonra  bir kist daha oldu bir yıl tedaviyle geçti. daha sonra hiçbir sorun kalmadı ama iki yıl boyunca hamile kalamadım. rahim filmi, eşimin ve benim tahlillerimizde hiç sorun yoktu. 2011 yılında üç yumurta takibi, 2012 yılında üç aşılamada sonuç hep hüsrandı. tek çizgi görmek, kan tahlilinde negatif sonuçlar beni çok yıprattı. bebek düşünmeyen arkadaşlarımın hatta bebeği olması nerdeyse imkansız durumda olanların bile bebeği olmuştu. internetten gördüğüm bir çok kürü uyguladım. incir, çörekotu+bal+tarçın, soğan, hayıt tohumu, aslan pençesi,civanperçemi, buhar banyoları, yakı vs.

doktorum "en son tüp bebek kaldı ama tavsiye etmiyorum, senin en büyük sorunun stres , kafana çok takıyorsun" dedi. ben de bebek fikrini kafamdan silmeye, durumu kabullenme çalıştım. sonuçta bir tane çocuğum vardı. spora başladım, daha rahattım  yine de boş da durmadım ovulasyon testi kullandım. testi kullandığım ikinci ay çift çizgiyi gördüm.

içinize sinen, sizi anlayan ve destek olan bir doktor seçin. benim doktorum çok iyiydi muayeneden sonra sohbet ederdik, çocuğumun olacağına beni inandırmıştı. hamile olduğumu öğrenince de çok sevindi.
stresten uzak durun, dua edin ,spor yapın asla umudunuzu kaybetmeyin.

hikayem çok kısa oldu  zaten yaşadıklarım ve o zamanki duygularımı yazsam çok uzun olurdu, özet geçtim  :ehi: :ehi:

makaron

Ben de hikayemi yazayım dedim. Ayşe gibi ben de tazsam sayfalar sürer ama özet geceyım.

Yurt dışında okudum evlenıp cocuk sahıbı olmak cok uzaktı bana. Hep cocuk istemıyorum derdim. Buyuk konuşmamak lazımmış. Evliliğimizin 5. Yılıydı bebek istediğimize karar verdik. Hemen o ay alkolü vs. Kestim hamile hemen olurum sandım. Olmayınca sasırdım. Aylar boyle gecti doktor doktor gezmeye basladım. Hep aynı sözler. Bıseyınız yok bekleyım olur. Nerdeyse bir yul olmuştu. Tam tedavıye baslıycaktık ki sonunda cıft cızgıyı gordum. Herkese haber verildi, alışverişler yapıldı. Bşrgun iş yerindeydim once bel agrısı sonra kasık. Koştum tuvalete mütiş bir kanama. Düşmüş kuzum. Sonra hamile kalmam uzun sürdü. 1 yıl sonra bir düşük daha yaklaşık 6 ay sonra birtane daha. Son düşük kontrolünde dr yumurta satımın ciddi şekilde azaldıgını soyledi. Kan alalım dedı verdım ve sonuç; erken menapoz. Bır an evvel tup yapılmalı defı dr. Yoksa tup yapacak yumurta bıle bulamayız. Tup bebek merkezını seçtim. Tup kontrolünde dr rahimde bazı oluşumlar gorduğunu soyledı. Bunlar hallolmadan tupün faydası yok dedı. Hem yumurtam bıtıyordu zamanla yarışıyorduk hem de amelıyat cıkmıştı. Hemen o adetımle amelıyat oldum. 1 ay sonra adetımle de tedavı baslayacaktı. Adet olmadım. 1 gun 2 gun derken test yaptım; pozıtıf. Bu sefer ya yine düşerse endişesi. Gunleri saydım yataklardan çıkmadım. Rapor ustune rapor alıp işe gitmedim. Hergün bebeğime yasin, esmalar ayetel kürsi elimden geldiğince okudum. Ve sonuç. Kuzum kollarımda. Nur topu gıbı bir oğlum var. Allahım emeklerimi boşa çıkarmadı. İsteyen herkese nasip etsin kimsenin kucagı boş kalmasın.

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım senin de yaşadıklarına hep şahit olmuştuk sonunda bebişin geldi çok şükür

makaron

ยรlคภ๓คz göภlüm

amin canım. bebeğini kucağına alınca o sıkıntılı günlerini de unutup gidiyorsun. hatırlarsan hamile kalmadan önce ne karamsar şeyler düşünür ve yazardım

eyza