İMKANSIZIN İMKANSIZLIĞI ALLAHIMIN İMKANSIZLIĞI BİTİRDİĞİ HİKAYELER (ALINTILAR)

Başlatan cute552, 19 Ocak , 2012, 20:17:13

« önceki - sonraki »

cute552

Tanıyanlar bilir, uzun süredir yumurtalıklarımda her ay oluşan kistlerimle uğraşıyordum. Adet söktürücü almadan adet göremiyordum. Kistlerin geçmesi için doktorlar bir de doğum kontrol hapı veriyorlardı. İlacı kullandığım süre içinde kist geçiyor, kullanmayı bırakınca kistler her defasında daha da büyüyerek geri geliyordu.

Bu arada son bikaç aydır gerçekten gebeliği çok istediğimi farkettim.

En sonunda bu ay yine çoook uzun bi süre adet göremeyince 23 Haziranda hamileyim galiba diye umutlanarak sağlık ocağında kan tahlili yaptırdımSonuç negatif çıktı, o zaman anladım ki yine kistler geldi..

İki gün sonra 25 Haziranda hastanede beni muayene eden doktor bu sefer kistlerimin 3cm olduğunu, daha da büyürse ameliyat olmam gerekeceğini söyledi. Yine bir adet söktürücü yazdı. İlacın 10 gün süreceğini, bittikten sonra da adet göreceğimi söyleyerek beni eve yolladı.

Bu olay benim için dönüm noktası oldu.Bu sefer canıma tak etti. Kendimi o kadar aciz hissettim ki o çaresizlikle Allaha sığındım. Dua kitabını karıştırırken Salat-ı Tefriciye duasını gördüm. 4444 tane okuyanın Allah gönlünün muadını verir yazıyordu. Kandil gecesi başladım. Bir hafta boyunca bütün işlerimi bi kenara bıraktım ve bütün kalbimle gece gündüz saatlerce bu duayı okudum.

4 Temmuzda adet söktürücü ilacım bitti ama ne gelen var ne giden İyiden iyiye gerildim. Bi gece ağlaya ağlaya saatlerce dua ettim Allahım sen duaları karşılıksız bırakmazsın. Nolur dualarımı kabul et.diye.

6 Temmuzda 4444 tane Salat-ı Tefriciyem bitti. Üzerine de Hacet namazı kılarak dua ettim. Gece de uyanıp yine dua ettimBu arada bu süre zarfında tanıdığım, gördüğüm herkese nasılsın deseler bana dua edin dedim.Arkamda bi dua ordusu topladım.

Ve 7 Temmuz..
Adet söktürücü bitti, ben daha niye adet göremedim? Yoksa kist büyüdü de ameliyat mı olmam gerekecek? gibi kafamdaki sorularla bu kez annem yanımda, yine doktora gittim. Doktor muayene etti Bi daha etti Bi daha etti Şaşırdı kaldı..Gebelik testi yaptırmış mıydın? dediEvet, negatifti.dedim. Ama hamilesin!!!!dedi Annemle ikimiz şaşkın birbirimize bakakaldık. Nasıl yani???Ya kistler?dedim. Kistler yok olmuş!!!dedi doktor. 10 gün içinde nasıl kistler gitti, bebek geldi anlamaya çalışırken annem Allah herşeye kadir.Dualarını duydu. dedi.

Eve gelene kadar yolda gördüğüm fakirlere sadaka dağıttım. Gelince de iki rekat şükür namazı kıldım. O kistlerin nasıl gidip , yerine bebeğimin nasıl geldiğini doktor da izah edemedi ama anladım ki Allah dilerse olmaz diye bir şey yok

Çocuğum olmuyor diye üzülen arkadaşlar; duaların gücüne inanın, umudunuzu yitirmeyin. Allaha sığının.Allaha dua edin. Onun kudreti bütün mucizeleri gerçeklerştirmeye yeter

ANNESİNİN Bİ'TANESİ BÜYÜYOR.

cute552

Herkese merhabalar,
Hikayemi baştan sona yazmak istiyorum ki herkese umut olsun... Benim yaptığım yanlışları yapmayın... En kısa sürede minicik kalpler atsın bedeninizde...

Hikayem Pcos la başladı.... Kronik Pcos hastasıyım. İlaçsız adet olmam çok zor... Yıllardır doğum kontrol hapı ve Glukophage kullandım... Bu sayede hep zamanında adet oldum. Ama bebek isteyince hapı bıraktım... Tarih Ocak 2009.. Nisan ayında ancak adet olabildim. Adet söktürücülere rağmen aylarca adet olamadım.... Nisan ayında adet olunca hemen doktora koştum. Bebek istiyorum ben ama adet dahi olamıyorum ne yapacağız dedim.... Klomen tedavisine başlayalım yumurtalarını takip edelim dedi...
Ve o stres dolu günler başladı. Yumurtam kaç mm olmuş görmek için 2 günde bir doktora gittim geldim... Büyüdümü kaç tane ne olacak çatlayacakmı diye sürekli stres yaptım içten içe.... neyseki 2 yumurta 19mm olmuştu ve hemen çatlatma iğnemi oldum... birliktelik oldu eşimle... beklemeye başladım ama zaman geçmek bilmiyor... 1 hafta kala ilk b-hcg testimi yaptırıp negatif sonucumu aldım...çok canım sıkıldı..saatlerce ağladım.. neden olmuyordu? yumurta oldu, çatladı (progestan testi yaptırmıştım orda gördük çatladığını) sorun ne peki? olmayacak mı acaba? ve beklenen adet.... geldi çattı.... mayıs doğumluyum.. tek hayalim doğum günümde bir müjde.... ama yok.. sonuç hüsran..
böylelikle mayıs ayıda geçip gitmiş oldu.. haziranda kalıcı misafirlerim gelecekti. tamda yumurtlama günlerimde.. o nedenle ara verdik o ay... temmuzda tatile gittik.. yine ara oldu... geldik ağustos ayına...
2. deneme için tekrar doktorun kapısındayım.. Yine klomen.. yine takip.. bu sefer 7 tane yumurta gelişti... doktor bu kadar yumurtaya iğne veremeyiz çoğul gebelik riski var dedi... peki ya ilişki? ne dersiniz dediğimde siz bilirsiniz size bırakıyorum dedi... çoğul olabilir, hiç birşey olmayabilirde dedi... hayydaaaa..bu sefer bunun stresi... acaba kaç tanesi çatlar kendiliğinden... ilişki olsa çoğul gebelik olurmu.. ne yapıcaz???? karar verdik denicez.. madem bu yola çıktık, rabbim nasıl yazdıysa öyle olacak zaten... değerlendirdik malum günleri... progesteron testi yaptırdım 70 çıktı.. tüm yumurtalar çatlamış.. eyvaahh... korku başladı.. inş korktuğum başıma gelmez... ve beklenen adet.. geldi çattı.. olmadı.. 7 yumurtanın çatlamasına rağmen olmadı ya bu iş zor olacak anlaşılan... böylelikle ağustos ayıda hüsran.. ve de derin bir üzüntü... galiba olmayacak bebeğimiz düşüncesi =((
bu arada eş dost akraba herkes bebek soruyor.. ailedekiler baskı yapıyor...sürekli bu konunun işkencesine maruz kalıyoruz...
geldi eylül ayı.... 3. klomen tedavisi.... yine takip... 3 yumurta ve çatlatma iğnesi..... bekleyiş... ve beklenen adet..... yine hüsran... derin bir üzüntü....
bu arada her türlü belirtiyi yaşıyorum... her seferinde hamileyim sanıyorum... her belirti var..ateşim artmış... yanıyorum.. karnımda sancı ve batmalar... akıntı.. herşey var..
ekim ayı... 4. deneme... klomen tedavisi.... çatlatma iğnesini devlet 2 defa karşılıyor. 3. yü karşılamıyor... benim yumurtalar iğnesizde çatlar herhalde deyip iğnesiz beklemeye başladık.. geçen ay 7 yumurtam çatlamıştı ya kendiliğinden.. bu ay da çatlardı herhalde...... bekleyiş... ve beklenen adet... sonuç aynı.... artık klomen tedavisi olmak istemiyorum.... fena halde bunalımdayım.... başka doktor arayışına geçmeliyim.. Bu konuda uzman bir yardımcı doçent buluyorum. tüm tahlillerimi ve hikayemi anlatıyorum... bakıyor, muayene ediyor, inceliyor... stres yapma, git evine sakin kafayla dene...doktorlara gitme stresin artıyor dedi... iyide nasıl olacak o iş? çok zor.... yapamıyorum....kilom ve boyum ideal ölçülerde...zayıfım..yinede spor yap diyor...pcos zincirini kırmakta etkili diyor...
geliyorum eve.kafam çok karışık.. doktora gitme diyor ama doktorsuz ilaçsız zamanında adet olamıyorum ki yumurtlayamıyorum ki...üfff..ne yapacağım..allahım yardım et....
geldi kasım ayı..içim rahat etmedi.. kendi haline bırakamazdım bu işi... klomen tedavisi gördüğüm doktorumu aradım.. bu ay hsg çektir dedi... aldım randevumu ve aralık ayının ilk haftası çektirdim korka korka.. çok şükür temiz çıktı.... hsg çekilen ay hamile kalma olasılığı fazlaymış... çok umutluyum... kk da bir sürü imkansız hamilelik hikayeleri okuyorum. Sürekli girdiğim topicde o ay bir sürü hamile haberi alıp çok mutlu oluyorum. Umudum kat kat artıyor... İlk kez o ay yumurtlama günlerimi takip etmiyorum.. ayın kaçı o gün bilmiyorum.. adetimin kaçıncı günündeyim, yumurtlama günlerimmi hiç bilmiyorum.... yalnızca gün aşırı ilişki var.. hepsi o... elbette aklımda bebek düşüncesi var ama kendimi hiç kaptırmıyorum... hiç bir belirti aramıyorum... aralık sonu evlilik yıl dönümümüz.... eşime hediye alıyorum bebek oluşumu ile ilgili dvd ler... paket yaptırıyorum. aynı zamanda b-hcg yaptırıyorum... bu güzel günü berbatta edebilirim bayrama da çevirebilirim sonuca göre... içim içimi yiyor... ilk kez 31. gün oldu ama kanamam olmadı.. bu güzel haber..çok sevinçliyim.. ama akşam sonucu alıyorum..negatiiifffff..... dünyam yıkılıyor..... yine aynı hüsran... eksik olan ne? neden olmuyor.. yoksa ben bebek sahibi olamayacakmıyım? ağlama krizleri her sefer olduğu gibi... artık b-hcg yaptırmak yok... aynı yerde yaptırmaktan artık utanır oldum oradaki insanlara.... doktorada gitmicem.. ne hali varsa görsün bu pcos... bu kadar stres yaptığı yeter... bırak yakamı!!!.....
beklenen 29 aralıktaki adet gelmiyor...eyvaahh!!! yine aynı şey.. adet olamıyorum... klomen kullanmadım ya bu ay.. işte böyle oldu.. doktora gitmeliyim... ama hangisine? başka bir doktor araştırayım.. hem pcos içinde belki birşey söyler.. bebek sahibi olabilmem için yardımcı olur... araştırdım... yeni birisini buldum... alanında oldukça başarılı bilgili.. aldım randevumu gittim.. tüm testleri inceledi.. ve ultrasonda bariz görünen pcos gerçeğini bir kez daha yüzüme vurdu.. adet söktürücü verdi... bunu kullan adet olacaksın dedi.. ayrıca klomen tedavisi olmuşsun artık işe yaramaz sende dedi.. ee ne yapacağım peki? tüp bebek merkezine gidip aşılama yaptıracaksın.. aşılama!!!! aklımın ucundan geçmeyen durum... tam bir şok havasında geldim eve.. eşime anlattım... kendimi hazır hissetmiyorum..gitmeyeceğim tüp bebek merkezine...
kullandım doktorun verdiği ilacı ama olmadı... hala kanama yok... arada ilişki sonrası kanama oluyor.. ama adet kanaması değil... sabaha kesiliyor... aradan geçti 10 gün.. tekrar gittim aynı doktora... dedim birşey yok napıcaz? muayene etti ve bekliceksin dedi..elbet gelicek.. pcos bu... böyle yapıyor işte...
hırs yaptım soğan kürü yapıcam düzenli adet olucam ve hamile kalıcam.. ama şu adet bir gelsee.... bu arada civanperçemi çayı (adet söktürücü özelliği var) içtim 1 hafta... ama hala birşey yok.. çok dengesiz bu hormonlarım..ah şu pcos...
oldu tam 55 gün..... haftasonu ve ben evdeyim... temizlik yaptım tek başıma.. kıyı köşe temizledim saatlerce... koltukları ittim çektim... herşey yaptım.... kaslarımın ağrısından günlerce inledim.. o kadar yormuşum kendimi... hala adet yok... derken internetten bir yöntem ile hamile kalan pcoslu bir kadına rastlıyorum... istanbulda bu yöntemi uygulayan doktor arayışına giriyorum... sadece üniversite hastanelerinde uyguluyorlar sanırım bu yöntemi.. bulunmuyor bir doktor.. zar zor tesadüf bir doktor adına ulaşıyorum.. arıyorum randevu veriyor hemen... ertesi sabaha... tüm tetkikleri alıp gidiyoruz eşimle.. adetin 60. günü..... aşılama gerek diyor... tüm presedürü konuşuyoruz.. herşeyi anlatıyor ve eşin spermiogram versin ben bir ameliyata girip gelicem diyor.. eşimde işini hallediyor ve bekliyorz.... tüp bebek bölümündeyim bir sürü kadın var bekleyen... aşılama için gelmişler... doktor gelip gel bakalım önce seni muayene edip göndereyim diyor... kist varmı bakıcak ona göre adet söktürücü bir ilaç verecek ve aşılama için iğne tedavisine başlayacağız... muayene etti... "çok belli" dedi... evet dedim kronik pcos... hayır dedi hamilesin....... o an dünya karardı... şok oldum... ağladım.... krize girdim... tutamıyorum kendimi... eşimi çağırdılar odaya... oda beni öyle ağlarken görünce kötü birşey oldu sanmış.. beni sakinleştirmeye çalıştı ama ne mümkün...bir süre baktım monitöre boş boş.. beynimdeki tüm şarterler kapalı... doktor biz çıkalım giyin gel dedi.. ayaklarım yere basmadı.. sevinç değil yaşadığım... hep hayal ettim bu anı..aylarca bekledim... çoookk mutlu olacaktım.. çoookk sevinecektim.. o şokla ne sevinç hissettim nede mutluluk.... çok karışık hissettim kendimi.. ne hissettiğimi dahi anlayamadım.. kese var dedi doktor.. yaklaşık 5 hafta 5 günlük kese ölçülerine göre dedi... 2 hafta sonra gel hem kalp atışlarını duyalım emin olalım hemde gebelik testlerini yapalım dedi..... çıktım ordan... kapıdaki aşılama için bekleyen kadınlarda ağlıyorlardı... oturdum yine ağladım.... şu an yazıyorum yine boğazım düğümlendi =) allahım ne kadar büyüksün.... şükürler olsun sana... olmayacak iş oldu... adetimin 60. gününde 5 haftalık hamileyim..demekki adet olmam gereken tarihde yumurtladım ben.... ne oldu nasıl oldu hiç bilmiyorum.. tek bildiğim bu ayın öteki aylardan tek farkı kafamın rahat oluşu ve yumurtlama günlerimi hesaplamayışımdı.. zaten hesaplasamda bir anlamı olmayacakmış çünkü adet günümde yumurtlamışım =))))) inşallah rabbim nasip eder de kalp atışlarınıda duyarım.. kesenin içinde bir de minicik bedenin oluşmaya çalıştığını görürüm....
Rabbim isteyen herkese hayırlı evlatlar versin... her ay derman aramak zorunda bırakmasın....
Şu an hamileyim... hiç bir belirtim yok... Ne akıntı, ne ateş, ne bulantı, ne uyku, ne göğüste damarlar, ne batma... hiç bir şey..... sadece göğüslerim acıdı... onuda aldığım adet söktürücülere bağlamıştım... hayatımda göğsüm acımadı benim çünkü...
söyleyebileceğim bir diğer şey ise stres yönetimi... kendi kendimizi kontrol edemezsek o stres alıp başını gidiyor ve zaten zor olan bu işi iyice arap saçına dönderiyor...
Adet tarihinden önce test yapma işine ise asla takılmayın... benim gibi adet geçtikten sonra bile b-hcg den negatif sonuç alınsada doktor ultrasonla 2 kez bakıp bir şey yok diyorsada siz inanmayın ve adet gelene kadar sabırla bekleyin....
İşin özü ise şu... Her kadın kendine özgüdür.. Belirtileri de hamileliği de yaşadıkları da.. asla ama asla kendinizi bir başkasıyla kıyaslayıp acaba neden belirtim yok demeyim.... dediğim gibi ben hiç bir belirti taşımıyorum, gebeliğimi ancak 60. gün öğrenebildim, 40 ve 50. gündeki ultrasonlarda görünmedi....
rahat olun...sabırlı olun... dileyin..isteyin...

cute552

Bu tam 22 yıllık bir hikaye. 20 yaşımdaydım ve çok genç ve yeni evli olduğum için çocuk istemiyordum. Doğum kontrol haplarını hep düzenli kullanmayı unuttuğum için sürekli aşırı rahatsızlanırdım. Bu nedenle doktora gittiğimde Kontrol hapı kullanmanıza gerek yok. Sizin rahiminiz küçük henüz gelişmemiş ,ayrıca kalça yatağınız çok dar ,bu durumda çocuğunuz olamaz'' dedi ve hikayem başladı. İlk defa kadın doğum doktoruna gitmiş olmanın utancı,heyecanı ile bana ilk söylenen buydu. İlk önce şok geçirip kaderime razı oldum. Ama sonra başka bir doktora gidip durumu kontrol ettim. Evet rahim gelişmemişti tedavi gerekiyordu;ama sezeryan diye de bir şey vardı. İki yıl süren tedaviler başladı. İki yıl sonunda beni devamlı tedavi eden doktor ''Rahimimden parça aldı. Evet artık herşey normale dönüyor. Vereceğim ilacı kullanıcaksın hamile kalınca bırakacaksın dedi. Ama ben bu arada evliliğimi yitirmiştim. Sabırlı davranamamış ve şiddetli geçimsizlik başlamıştı. Sonra iyice düşününce ondan çocuğum olsun istemediğimi fark ettim. Bu çok önemli bir olguydu. Sevgimizi ve saygımızı süratle yitirmiştik. Sonra geçen 13 yıl zaman zaman doktora gidip kendi kendimi kontrol ettirdiğim kısır değilsin diye sürekli raporlar aldığım saplantı dönemim oldu. Arkadaşım oldu ama ben evlenmek istemiyordum. Çünkü bir adam evlenince çocuk isterdi neden ben onun başını yakayım. Benim hiçbir zaman kendime ait bir ailem olmıyacaktı. Bu aşağılık duygusu ile tam 13 yılımı geçirdim. Boşluk ve sıkıntı ileAlkol almaya başlamıştım. Tam 10 yıl gizli alkol aldım. Gene kendi kendime mücadele ederek bıraktım.

İKİNCİ HAYAT

Birgün İlk evliliğimden tam 13 yıl sonra ve tam 35 yaşında ömrümün sonunu bu adamla geçirmeliyim dediğim kişi karşıma çıktı. Boşanmıştı. 9 yaşında bir erkek çocuğu vardı ve çocuğu ve kendi annesi ile yaşıyordu. Çocuğuna düşkün mükemmel babaydı. Güleryüzlü,şakacı bir insandı ve son derece mütevazi yaşantısı vardı. Çok kötü bir evlilik geçirmişti. Bana yaşlılık günlerimizde birbirimize destek oluruz. dedi ve biz evlendik.

MÜCADELE BAŞLIYOR

Yaşlılık günlerine destek olmak istiyordum ama bir de çocuk istiyordum. Oğluna öyle güzel sarılıyorduki. Çocuğu çok sevmiştim ve hemen içimde benimsedim. Ama onun bir annesi vardı ve bana bu sık sık hatırlatılıyordu. 9 yaşında ki bir çocuk annesini çok güzel hatırlıyor ve etrafına da çok güzel hatırlatıyordu. Bu işi artık sıkı tutup kendim halletmem gerekiyor dedim ve benim tedavi serüvenim böylelikle başlamış oldu. Çok sevdiğim bir tanıdığm vasıtası ile Dr. Zuhal ÖZEN İle tanıştım ve onun tedavi ve yönlendirmeleri ile İstanbulda ünlü bir klinikte kontrolle işe başladım.

- İlk önce hormonal bozukluk var dediler iki yıl tedavi gördüm.
- Vücudun kist yapıyor dediler . Bir müddet onun tedavisini oldum.
- Rahimde veya yumurtalıklarda yapışıklık varmı diye araştırdılar. Laparoskopi oldum.
- İlaç tedavisi olurken rahimde miyomlar oluştu ve bunlar büyüdü. Tekrar laporaskopi oldum ve bunların bir kısmı temizlenebildi.
- Rahmimin bir papates çuvalı gibi miyomlardan yumru yumru olduğunu söylediler . Gene tedavimi sürdürüyordum.
- Bu arada sürekli olarak Aşılama yaptırıyordum . Belki 10-15 defa yaptırdım.
- İstanbul'da çok ünlü lüx bir kıyı hastahanesinde 3 defa tüp bebek tedavisine girdim. Yumurtalarımın sayısının yetersiz olduğunu söylediler ve Tüp bebeğe bile almadılar. . Onca ilaca hep üç yumurta çıkıyordu. Onlarsa en az 7-8 tane istiyorlardı.
- Ankaraya gittim. Orada da gene Tüp bebek işlemleri ile ünlü hastahanesinde 3 defa tüp bebek tedavisine girdim. Üç yumurta ile beni kişisel ricamla mikroenjeksiyona soktular. Üç tane yumurtanın üçü de döllendi. İki tanesi oldukça kaliteli idi ama rahim tutmadı. Başarısız oldum. Ama doktorlar bile şaşırdı ve üzüldü. Gerçekten umutluydular çünkü.
- Döndüm Dr. Zuhal Hanıma tedavime devam ettim.
- Sonra tekrar İstanbul'daki ünlü hastahaneye geri döndüm ve bana orada doktorlar artık hiç çocuğumun olamayacağını çünkü yaşımın 40 a geldiği için yumurtalarımın bittiğini menapoz başlangıcı olduğumu ve LH ve FSH değerlerimin kötü çıktığını, istersem İngiltere'ye ya da Belçika'ya gidip başka bir kadının yumurtalarını satın alıp bu şekilde gebe kalabileceğimi söylediler.

İnanın O anda orada ölmek istedim. Oturduğum saldalyeden aşağıya doğru kayıp birdaha oradan kalkmamak öylece yerin dibine gömülü kalmak istedim. Daha kırk yaşında idim ve menapoza girdiğim söyleniyordu. Hemde kocamın yanında ,hemde başka bir kadının yumurtalarını alın diyorlardı. Yanaklarım yanıyordu, başım yere eğikti, Utancımdan ağlıyamadım bile. İçimde korkunç bir öfke ve başkaldırı dalga dalga vucuduma yayılıyordu. Başka bir kadını yumurtasını istemiyordum. Kemdi genlerimi istiyordum. Benim ovunduğum huylarım vardı doğacak cocuğumdada onlar olmalıydı,pratiktim hızlı ve işbitirici olmakla övünürdüm ,resme kabiliyetim vardı,her şeyi bir defada anlar ve hemen uygulardım. hem cok gülec hemde cok asiydim. Bunlar benim cocuğumdada da olmalıydı. Biz birlikte resim yapmalıydık. .
HAYATA ŞİMDİ BAŞLIYORUM

Söylenenler eve geldikten sonra bende tam bir kamçı etkisi yarattı. Ne yapıp yapıp bu işi kendim halledeceğim dedim. Bu kadar genç üstelik(kırk-mırk kendimi hiç öyle hissetmiyordum göstermiyordum da), 5 yıllık evliydim. Elimin altında ve yakınlarımda ne kadar kısırlıkla ilgili bilgi ,bitkisel tedavilerle ilgili eski yeni kitap ansiklopedi vs varsa toparladım ve başladım okumaya. Uzunca bir aktar listesi çıkardım ve bir arkadaşımla beraber Mısır çarşısına gittim ve hepsini aldım. Tekrar Dr. Zuhal hanıma gittim ve yaptıklarımı anlattım. Moralimi yüksek tutmam gerektiğini. Hastahanenin büyük bir yanlışlık yaptığını benim henüz menapoz için çok genç olduğumu ve sadece sinirsel olarak çok yıprandığımdan tahlillerimin bozuk çıktığını söyledi. Ve bana bir çok yaşadığı imkansız denecek olayları anlattı. İnanıyorsan bütün otları dene dedi ama . dikkatli olmak şartıyla. Ona o kadar inanıyordum ve inanmaya hazırdım ki hemen moralim düzeldi.

Tam bir yıl boyunca bunları yedim içtim. Sizlere de tarifini yaptığım salataları yedim,Yemeklere bu bitkileri karıştırdım. Bu arada iki ayda bir kendi başıma LH ve FSH kontrolleri ve ultrason yaptırdım. Yumurtlamam son derece düzenliydi ve zaman zaman kendi kendine çatlıyordu. Alman Hastahanesinde rahim içinin düzgün olup olmadığını kontrol ettirdim. Gayet iyi olduğumu ve yumurtalıklarımın düzenli çalıştığını söylediler. Menapoz falan yoktu. Dr. Zuhal Hanım En iyi en başarılı Tüp bebek merkezlerini çok dikkatle takip ediyordu onun tavsiyesi ve benim gibi olan çok yakın bir arkadaşımın büyük desteği ile Amerikan hastahanesine gittim.

Amerikan hastahanesin de Doç. Dr. Bülent Urman'a bütün özgeçmişimi anlattım. Ve yeni bir teknik varsa denemek istediğimi beni istatiklere almamasını çünkü herhangi bir başarısızlık durumunda onların istatistiki bilgilerini düşürmek istemediğimi söyledim. . Her türlü ilaca yalnızca üç yumurta ile cevap verebiliyordum. Bunu açıkca söyledim. ''Eğer bunda da başarısız olursan üzülür müsün'' diye sordu. '' Hayır'' dedim. ''Çünkü o kadar çok başarısız oldum ki artık her şeye hazırlıklıyım. Biraz daha bekler yeni bir şey olunca gene gelirim'' dedim. Güldü ve'' çok iyi bir ekibimiz var senin için elimizden geleni yapacağız'' dedi. Ve ben olacağını o anda hissettim. Beynimin içinde bir lamba yandı ve sen doğru yerde doğru zamandasın artık herşey çok güzel gidecek dedim. İlk defa birisi benim için bir şeyler yapacağını söylemişti. Hayır dememişti olamaz dememişti.Çalışacagız demişti... İlk defa . . İlk defa...İlk defa...
Hastaneden çıkar çıkmaz alışveriş yaptım. Kendime kış için bol bir palto aldım. E. . nede olsa hamile olacaktım. Saclarımı boyattım. Uzunca bir sure boya yaptıramıyacaktım ve dişçiye gittim. Önümüzdeki aylarda olabilecek bir çürük beni sıkıntıya sokardı . Tedavi yaptıramazdım. Hemen o gün her şeye hazırlandım. Çok mutluydum . Kendimi bomba gibi hissediyordum. Hastane İlk adetimde tahlil için çağırdı ve benim tahlillerim o kadar güzel çıktı ki doktor bile bu işe çok şaşırdı bu kadarını beklemiyordum dedi. Bana hemen operasyon başlatıldı ve mikroenjeksiyon yapıldı. . . Sonra. . . . .

Beni 14 gün sonra hastahaneye çağırıp tahlil yaptılar. Sonuç HAMİLESİN. . . Rahim bu defa tutmuştu. .

18. 08. 1998 de bir kızım dünyaya geldi
Kızımla oynarken bu kadar çok mücadeleden sonra bu kadar geç bebeğimin olmasının mutlaka bir nedeni olmalı,benim bir misyonumun, bir görevimin olması gerektiğini düşündüm. Bu hiç aklımdan çıkmıyor.

senayy88

okurken gözlerim doldu gerçekten Rabbim öyle büyükki inşallah bizimde dualarımız kabul eder.ilk hikaye benimde hikayeme benzediği için öyle tuhaf oldum ki bende 6 aydır kistlerden kurtulamıyorum doğum kontrol haplarını içiyorum eriyip gidiyolar tam bebek için deniyoruz yine hüsran yine ümitlerim kırılıyo temiz olan yumurtalıklarımda yine kist...Rabbim evlat kokusunu bize yaşatsın inşallah :amin:

cute552

Alıntı yapılan: senayy88 - 19 Ocak , 2012, 21:12:18
okurken gözlerim doldu gerçekten Rabbim öyle büyükki inşallah bizimde dualarımız kabul eder.ilk hikaye benimde hikayeme benzediği için öyle tuhaf oldum ki bende 6 aydır kistlerden kurtulamıyorum doğum kontrol haplarını içiyorum eriyip gidiyolar tam bebek için deniyoruz yine hüsran yine ümitlerim kırılıyo temiz olan yumurtalıklarımda yine kist...Rabbim evlat kokusunu bize yaşatsın inşallah :amin:
umarım birazda olsa düşüncelerini değiştirmiştir nette okadar yazılar varki hangilerini eklesem bilemedim banada umut oldular 2. eklediğim pcolu bayan beni çok etkiledi hiç adet olmadan olaz derken allahım inşallah bizlerede nasip eder bu güzellikleri.

senayy88

inşallah canım sen nekadardır bekliyosun CANIM PKO MU VAR SENDE?? benim 9 ay oldu kistler çıktı erittik dedik denedik büyük olan kistim yok aMA SOL YUMURTALIĞIMDA TEMMUZDAN BERİ GİTMEYEN 1.5 CMLİK KİSTİM DURUYO VE DOĞUM KONTROL HAPLARINA RAĞMEN GİTMİYO:( 2 gün önce yine gittim yumurta takibine başlarız diye doktorum kist varken hapları vermek istemiyorum dahada büyütebilir dedi 2-3  ay deneyin bekleyelim dedi belki normal yolla gebe kalıcaksın bebeğin yoketcek o ufak ve basit dediği kisti OLMAZSSA ONDAN SONRA TEDAVİYE BAŞLARIZ DEDİ ama umutlarım günden güne kırılsada ben inanıyorum Rabbim benimde ve benim gibi bekleyenlerin yüzünü güldürcek.Artık oluruna bıraktım her ay ya hamileysem acaba hamilemiyim psikolojik belirtiler test yapmalar ama sonuçlar hep hüsran hamileyimiyim diye pepeneklenmekten dengemi bozdum artık kafaya takmıcam olcağı güne kadar sabırla ve duayla beklicem meleğimi

melek100lü

:muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:semaaaaa inanmıyorum hamilemisin kafam allak bullak oldu aptallaştım hemen cevap verirsen çok sevinirim :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz: :muzz:

melek100lü

şenay cım bütün  hepsimi alıntıydı yaaa  bende sema hamile sandım

cute552

yok canım hamile değilim bekliyorum işte son iki gün cumartesi belli olucak ama kahverngi akıntım geliyo olmadı heralde yine  :crybaby2:

Sır_Çiçegi

:opucuk: cok güzel bi paylaşımdı cnm inş. daha fazla bekletmez meleklerimiz bizi  :amin:
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

cute552

Alıntı yapılan: senayy88 - 19 Ocak , 2012, 21:44:52
inşallah canım sen nekadardır bekliyosun CANIM PKO MU VAR SENDE?? benim 9 ay oldu kistler çıktı erittik dedik denedik büyük olan kistim yok aMA SOL YUMURTALIĞIMDA TEMMUZDAN BERİ GİTMEYEN 1.5 CMLİK KİSTİM DURUYO VE DOĞUM KONTROL HAPLARINA RAĞMEN GİTMİYO:( 2 gün önce yine gittim yumurta takibine başlarız diye doktorum kist varken hapları vermek istemiyorum dahada büyütebilir dedi 2-3  ay deneyin bekleyelim dedi belki normal yolla gebe kalıcaksın bebeğin yoketcek o ufak ve basit dediği kisti OLMAZSSA ONDAN SONRA TEDAVİYE BAŞLARIZ DEDİ ama umutlarım günden güne kırılsada ben inanıyorum Rabbim benimde ve benim gibi bekleyenlerin yüzünü güldürcek.Artık oluruna bıraktım her ay ya hamileysem acaba hamilemiyim psikolojik belirtiler test yapmalar ama sonuçlar hep hüsran hamileyimiyim diye pepeneklenmekten dengemi bozdum artık kafaya takmıcam olcağı güne kadar sabırla ve duayla beklicem meleğimi
evet canım bende pcoluyum yeni oldu sayılır öğreneli bu ay ilaç tedavisine başladık kısmet artık bekliyorum CUMARTESİYİ

melek100lü

sema cım özür dilerim canım seni üzdüysen başlığı ala acele okudum sonra yazıyı okumaya başladım aptal gibi oldum alıntı olduğunu anlamadım  nolur canım hakkını helel et seni üzmek istemedim çok heycanlandım birden :y25:

cute552

Alıntı yapılan: melek100lü - 19 Ocak , 2012, 22:05:32
sema cım özür dilerim canım seni üzdüysen başlığı ala acele okudum sonra yazıyı okumaya başladım aptal gibi oldum alıntı olduğunu anlamadım  nolur canım hakkını helel et seni üzmek istemedim çok heycanlandım birden :y25:
AHH CANIM NE ÖZRÜ OLURMU HİÇ SACEDE YÜZÜMÜ GÜLDÜRDÜN ZANNETMESİ BİLE GÜZEL SAKIN ÖLE DÜŞÜNME TAMAMMI  :opucuk:

melek100lü

canım inş enkısa sürede sağlıklı bir gebelik  oluşurda bizde seviniriz emin ol kendi kardeşim gibi mutlu olurum hepimizde aşa yukarı aynı dertten muzdaribiz rabbim büyük başarıcaz eminim tektek kutluycaz birbirimizi

cute552

BU ALINTILARI SADECE BİZLERE UMUT OLSUN DİE EKLEDİM İNŞALLAH SİZLERE ILIK OLMUŞTUR BANA OKADAR İYİ GELDİKİ ADET OLSAMDA OKADAR ÜZÜLMİCEM NASIL OLSA KOCAM VAR  :love7: YATAK ODASI VAR :love8: EN ÖNEMLİSİ ALLAHIM VAR BİĞÜN BANADA VERİCEK  :binkybaby: :binkybaby: :binkybaby:  :amin: