28 Mart , 2024, 13:33:19

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

ÖMRÜMÜN İLK BAHARI Cnm oğlum KAYRAM

Başlatan aydinays, 19 Ocak , 2012, 12:34:55

« önceki - sonraki »

KONYALI

cnm ya kıyamam kayrama refluymuymus...olsun ama zamanla gecıyor cm..konu acıp sorsana burada ıllaı vardır reflusu olan bebekler..çözüm önerileri olur belkı aysecım...birde annenın coknazarı degıyor aysecım...ben ne zaman zeren için bişeyi yapıyor yada yıyor desem o gun aksıne yapmıyor..sende uykusunu,yemesını kendıne bıle söleme cnm...içinden masallah de gec...çok gecmıs olsun kayrama...

aydinays

Canım oğlum paşam, anneciğim seninle doya doya 10 gün geçirdik. Bana çok kızıyordun. Son zamanlarda bana hiç yüz vermiyordun. İnat ettim ve seni kendime bağladım kuzucuğum. Annene kavuşmak seni inadınıda kırdı. Babaannen bile şaşırdı. Benim oğlum ne kadar uslanmış dedi. Seninle 10 gün içind eneler yapmadık ki kuzum. Artık uyku durumuna göre seni uyutma şekillerimizde değişiyor. Mesela kucağımda benimle konuşurken yüzümü okşarkken uyuyabiliyorsun  :aferin: :aferin: :nazar: :nazar: :nazar: Ve sen yüzümü okşadığında ben cici diyorum sende bana a,e, o, u gibi seslerle karşılık veriyorsun.
Ve canım oğlum benim bizim yatağımızda uyumaya bayılıyorsun. Sanırım anne babanın sıcacık kolları sana güven veriyor. Sonra artık kendi kendine oynamayı öğrenmeye başladın. Artık 5 dakikada olsa kendi başına kalabiliyorsun.  :nazar: :nazar: :nazar: Bu biizm için çok büyük bir olay. Artık devamlı konuşmak istiyorsun. Doktorun verdiği ilaçlar mı yaradı. Yoksa büyüme atağı mı yaptın bilmiyorum. Bu haline bayılıyorum canım oğlum. İnşallah uzun bir süre böyle akıllı uslu olursun. Ve artık seninle çok güzel vakit geçirmeye başladık. Sana şarkılar mı söylemiyorum. Masallar mı anlatmıyorum. Ve sana masal anlatırken uyuman biel beni mutlu ediyor. Sen nasıl bir mucizesin. Bana neşesin cansın. Rabbim senin acını göstermesin kuzum benim. İnşallah şu reflünde bitecek sende rahat edeceksin.

Ve artık katı gıdalara geçtik. Pirinç ununu yiyorsun ve az kusuyorsun onu. Bunada şükür canım oğlum. Çorbanıda yaptım paşam. İnşallah yemişsindir. Elmayı beğenmedin yemiyorsun. Çok gıcık oluyorum oğlum cam rende bulamıyorum Traboznda. Halan Rizeden bakacak. Ne şansızsın canım.  :-[ :-[
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

muhribe

maşallah paşaya  :nazar: :nazar: :nazar:

daha da değişecek annesi, zamanla çok akıllı ve uslu olacak. ilk 6 ay sıkıntılı olabiliyor bebekler, napalım annelik demek sabır demek  :opucuk:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

dünürüm kayramı öp  :opucuk:
benim damadım zaten uslu

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 08 Nisan , 2012, 13:31:58
maşallah paşaya  :nazar: :nazar: :nazar:

daha da değişecek annesi, zamanla çok akıllı ve uslu olacak. ilk 6 ay sıkıntılı olabiliyor bebekler, napalım annelik demek sabır demek  :opucuk:

çok şükür betülüm bu günlere geldik ya. Çoğu sıkıntımız geçti. Dişlerimizi saymıyorum  :y25: :y25:

yiğitim nasıl canım?
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

aydinays

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 09 Nisan , 2012, 08:44:19
benim damadım zaten uslu

öpmezmiyim canım. Sende ecremi öp. Bir ara seni aramak geldi içimden sonra çekindim müsait değilsindir diye. Ecremi merak etmiştim. Geçen hafta bende yoktum. 10 gün raporluydum. Parmağımdan ameliyat oldum.

muhribe

canım ameliyatı oldun demek. çok geçmiş olsun  :opucuk: Allah bir daha öyle sıkıntı vermesin  :amin:

minnoş yiğit uyuyor şu an  :nazar: akşamları biraz huzursuzlanıyor, diş çıkaracak galiba. henüz hiç çıkarmadı  :icon_scratch: doktoruna sordum geç çıkarsın daha iyi dedi. daha sağlıklı oluyormuş

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 09 Nisan , 2012, 16:22:32
canım ameliyatı oldun demek. çok geçmiş olsun  :opucuk: Allah bir daha öyle sıkıntı vermesin  :amin:

minnoş yiğit uyuyor şu an  :nazar: akşamları biraz huzursuzlanıyor, diş çıkaracak galiba. henüz hiç çıkarmadı  :icon_scratch: doktoruna sordum geç çıkarsın daha iyi dedi. daha sağlıklı oluyormuş

efet canım çok şükür tırnak batması olayınıda atlattık. Paşamla dolu dolu 10 gün yaşadım çok güzeldi. 10 günde oğlum çok uslandı.  :nazar: :nazar: :nazar:
Maşallah yiğidime. Ayy diş  :-[ :-[ kuzum inşallah ağrısız sızısız hemencecik çıkartır kuzum. Evet canım geç çıkarmak daha iyiymiş. Benim eşim 4 aylık çıkarmış ama hepsi çürük nerdeyse. :-[ :-[ :-[

asya81

Alıntı yapılan: aydinays - 07 Nisan , 2012, 17:18:39
Canım oğlum paşam, anneciğim seninle doya doya 10 gün geçirdik. Bana çok kızıyordun. Son zamanlarda bana hiç yüz vermiyordun. İnat ettim ve seni kendime bağladım kuzucuğum. Annene kavuşmak seni inadınıda kırdı. Babaannen bile şaşırdı. Benim oğlum ne kadar uslanmış dedi. Seninle 10 gün içind eneler yapmadık ki kuzum. Artık uyku durumuna göre seni uyutma şekillerimizde değişiyor. Mesela kucağımda benimle konuşurken yüzümü okşarkken uyuyabiliyorsun  :aferin: :aferin: :nazar: :nazar: :nazar: Ve sen yüzümü okşadığında ben cici diyorum sende bana a,e, o, u gibi seslerle karşılık veriyorsun.
Ve canım oğlum benim bizim yatağımızda uyumaya bayılıyorsun. Sanırım anne babanın sıcacık kolları sana güven veriyor. Sonra artık kendi kendine oynamayı öğrenmeye başladın. Artık 5 dakikada olsa kendi başına kalabiliyorsun.  :nazar: :nazar: :nazar: Bu biizm için çok büyük bir olay. Artık devamlı konuşmak istiyorsun. Doktorun verdiği ilaçlar mı yaradı. Yoksa büyüme atağı mı yaptın bilmiyorum. Bu haline bayılıyorum canım oğlum. İnşallah uzun bir süre böyle akıllı uslu olursun. Ve artık seninle çok güzel vakit geçirmeye başladık. Sana şarkılar mı söylemiyorum. Masallar mı anlatmıyorum. Ve sana masal anlatırken uyuman biel beni mutlu ediyor. Sen nasıl bir mucizesin. Bana neşesin cansın. Rabbim senin acını göstermesin kuzum benim. İnşallah şu reflünde bitecek sende rahat edeceksin.

Ve artık katı gıdalara geçtik. Pirinç ununu yiyorsun ve az kusuyorsun onu. Bunada şükür canım oğlum. Çorbanıda yaptım paşam. İnşallah yemişsindir. Elmayı beğenmedin yemiyorsun. Çok gıcık oluyorum oğlum cam rende bulamıyorum Traboznda. Halan Rizeden bakacak. Ne şansızsın canım.  :-[ :-[
maşallah paşaya bu arad cam rendeyi ben hepsiburada.comdan aldım 5tl ye haberin olsun oradan al

aydinays

Alıntı yapılan: asya81 - 10 Nisan , 2012, 09:07:45
Alıntı yapılan: aydinays - 07 Nisan , 2012, 17:18:39

maşallah paşaya bu arad cam rendeyi ben hepsiburada.comdan aldım 5tl ye haberin olsun oradan al

saol canım buldum sonunda bir yerde. Yarın alıcam kısmetse. Ama elmayı pek sevmedi galiba. Yemiyor. Meyve olarak ne yedirebilirim başka? Sen ne yediriyorsun. Elmayı haşlayıp verdim püre şeklinde onuda sevmedi.  :honk: :honk: :honk:

muhribe

aydinays

Alıntı yapılan: muhribe - 10 Nisan , 2012, 21:52:43
armut deneyebilirsin ayşecim
armut ishal yapıyor dikkatli yedir dediler.  Elmayı denicem tekrar.
Havuç suyu falan içirebilriim değil mi?
Betül kayranın reflüsü var ya mamayı kusuyor. Diğer yediği gıdaları neredeyse hiç kusmuyor. Bu yüzden artık yavaş yavaş mamasını azaltmak istiyorum. Günde 3-4 keze düşürmek istiyorum. Zaten 6. aydan sonrada düşmesi lazım.
Birde canım bu aylarda anne sütü almıyor. Ona hangi sebzeleri verebilir. Brokoli, kabak, bal kabağı, ıspanak pazı bunlara erken mi daha?

muhribe

canım ben 6. aydan önce sadece meyve suyu vermiştim. elma, armut ve havuç.

sebze çorbalarına ve pürelerine 6. aydan sonra başladım. ama doktorum ek gıdalar konusunda çok hevesliydi, 4. aydan sonra çorbalardan tattır biraz biraz demişti. kabak, brokoli, patates gibi.

eğer bunları vereceksen sulu şekilde vermeye başla. sonra pürelere geçersin.

tabi yoğurt da verebilirsin bu dönemde. yerse sade şekilde, yemezse meyve püreleriyle karıştırarak.

ek gıdalara ilk  geçiş döneminde kabızlık olabiliyor. dikkatli ol canım.

armut ishal yapar demişsin ama yiğitte öyle bir şey olmadı  :nazar: hatta bazen kabız gibi olduğunda elma ya da armut püresi veriyorum ki bağırsaklarını çalıştırsın.

diğer sayfada da sormuşsun oraya da yazdım canım  :opucuk:

KONYALI

aysecım ben kuru kayısı bile veriyorum kızıma..5,5 ayı doldurduktan sonra vermeye basladım..kuru kayısı,kuru erik,kuru üzüm sabah kahvaltılarına koydum..ben kahvaltı ederken ona peynır kırıntısı verdım tadına alıssın dıye...abartmadan yavas yavas ver cnm...yogurt en az dokunan sey..gunde 1-2 çay kasıgıyla yogurda baslayabılırsın..ben yarından ıtıbaren yumurta koyucam kahvaltısına..suanda peynır,tereyağ,pekmez koyuyorum vallahi..labne peynırı eklıyorum bazen sebze pürelerine..hepsıne yavas yavas alıstıra alıstıra baslayabılırsın cnm..

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: aydinays - 09 Nisan , 2012, 16:20:30
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 09 Nisan , 2012, 08:44:19
benim damadım zaten uslu

öpmezmiyim canım. Sende ecremi öp. Bir ara seni aramak geldi içimden sonra çekindim müsait değilsindir diye. Ecremi merak etmiştim. Geçen hafta bende yoktum. 10 gün raporluydum. Parmağımdan ameliyat oldum.
:opucuk: öptüm ecreyi canım ne zaman istersen arayabilirsin  :opucuk: zaten eşimede söledim numaramın sana verdiğimi ara ne zaman istersen  :opucuk: dunurum gecmiş olsunn ya nasılsın iyimisin  :dontknow: ben pek giremiyorum artık eskisi gibi malum ecre buyudu benimle ilgilen surekli diyor hatta suan bile beni çağırıyor yanına  :love9:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url