८εռռεէ ĸօĸսlularım... abla kardeşin maceraları başlıyor :)

Başlatan xxcansuxx, 17 Ocak , 2012, 19:28:59

« önceki - sonraki »

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 20 Şubat , 2012, 22:17:58
Cananım dur 40. nız en dertli günlerinizdi. Asıl bundan sonra çok daha güzel olacak günler.  :love9: :love9: :love9:
ayşeeee herkes öyle diyor biraz daha büyüse ele avuca gelse sen o zamn gör diye bekliorum o günleri :love9: :love9: :love9:  şimdi görsen teyzesi uykusunda gidip öpmemmek için zor tutuyorum pörsüyecek yavrucum benim ilgimden  :ehi: :ehi: :love9: :love9:

ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 20 Şubat , 2012, 22:16:48
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 20 Şubat , 2012, 20:16:06
CANANIM 40IMIZ HAYIRLI OLSUN  :hello2: :nazar:
amnnn kevsr teyzesi ayyy bunlar günden güne tatlanıyorlar kendime hakim olamıyorum nasıl çok öpüyorum anlatamam kevser...

canım bir şey soracağım bebelerin gece uyku süreleri varya akşm kaçtan itibaren gece sayılıyor ki bu bebeler için mesela akşm 7de 8de uyusa gece uykusuna mı sayılcak... kaç saat uyuduğunu takip etmek istiyorum da gece-gündüz olarak  :dontknow: :dontknow:
canım benim 9,5 da gece uykusunda ecre  :nazar: ilk 2ay 11de uyuyordu annem kızdı bana kızım 11e bırakma buyume hormonu salgıladıgı saat 9-11 arasıymış bebeklerin annem dedi bende 9,5 alıştırdım ecreyi  :nazar: :nazar:

:amin:"Lα iℓαнє iℓℓα єηтє ѕüвнαηєкє iηηi кüηтü мiηєz zαℓiмiуη"  
мαşαℓℓαн A.E.OLUN.               [/url

aydinays

Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 20 Şubat , 2012, 22:25:45
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 20 Şubat , 2012, 22:16:48
Alıntı yapılan: ღ♥ღคşкเ๓ςเ๓ღ♥ღ - 20 Şubat , 2012, 20:16:06
CANANIM 40IMIZ HAYIRLI OLSUN  :hello2: :nazar:
amnnn kevsr teyzesi ayyy bunlar günden güne tatlanıyorlar kendime hakim olamıyorum nasıl çok öpüyorum anlatamam kevser...

canım bir şey soracağım bebelerin gece uyku süreleri varya akşm kaçtan itibaren gece sayılıyor ki bu bebeler için mesela akşm 7de 8de uyusa gece uykusuna mı sayılcak... kaç saat uyuduğunu takip etmek istiyorum da gece-gündüz olarak  :dontknow: :dontknow:
canım benim 9,5 da gece uykusunda ecre  :nazar: ilk 2ay 11de uyuyordu annem kızdı bana kızım 11e bırakma buyume hormonu salgıladıgı saat 9-11 arasıymış bebeklerin annem dedi bende 9,5 alıştırdım ecreyi  :nazar: :nazar:

Canım saat 10 ile gece 3 arası çocukların gece uykusu uyuması gerekli. Geçenlerde doktorum programında izledim. Bu saatlerde bebeklerin ve çocukların uyuması gerekli ve karanlıkta bu hormonlar daha iyi salgılanıyormuş. Benim oğlum genelde 10 yada 10:30 gibi uyur. İlk başlarda oğlum kırkından sonra gece daha fazla uyumaya başladı. her 3 saatte bir kalkardı. Kırkımız çıktıktan sonra uyanma süresi 4 saate çıktı. Dreken gece bir kere uyandı hep belli saatler uyanırdı. Şimdi sabah 6 ya kadar bazende 7 ye kadar uyuyor. Ama yattığı saat önemli bu aralar gece uykusuna malesef 11 hatta 12 yi buluyor. İşten benim gelmemi bekliyor kayınvalidem uyutamıyormuş. Benimki gece 6 saaat yada 7 saat uyanmadan uyuyabiliyor. Ama tabi arada mızıldanıyor o zaman emziğini veriyorum ağzına sallıyorum uyutuyorum. Gece altını açmıyorum canan. Alıştırma sakın. artık 40ınız çıktı. Daha az yapar. Emzir yatır. Onu emzirirkende çok az ışığı olan gece lambası kullan. Uykusunuu kaçırma böyle böyle gece uykusu düzenini sağlarsınız inşallah. 
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

xxcansuxx

AYŞEM ÇOK SAĞOL YA BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİN...
bak benim kız dün akşam 9 gibi uyudu arada hep mırıldandı anakucağında sallayınca geri dalıyor uykuya yalnız kendi yatağına bırakamıyorum o saatte :'( eşim 11 gibi geliyor biz 12-1 gibi yatacağımızda yatak odamıza götürüyoruz... çünkü yanından ayrıl uyanıyor kızım hissediyor gibi... birde acıktığında belli ediyor alıp emziriyorum gözü kapalı geri yatırıyorum...(genelde 2 saatte acıkıyor) doğdu doğalı geceleri lmba yakmıyorum yalnız odada sürekli ufo yanıyor düşük ayarında onun ışığının olması bile beni tedirgin ediyor  :dontknow: o odamız doğalgaza takviye yanması gerekiyor ısınmıyor...
keşke yatırabilsem karanlıkta... geçen hafta pişikle uğraştığım için çok sık altını açtım geceleri 2 gündür 1 kre açıyorum sadece çişini yapmış oluyor... birde sürekli devindikçe ıkılayıp tısılıyor gece bakma ağlamaya döndürüyor işi o zaman geri uykuya dalamıyor saatlerce ağlıyor ben çok sık yatağımdan kalkıp bakıyorum tıpışlıyorum sallıyorum hafif... aslında bunada alışmasını istemiyorum kedi kendine uykuya dalsın diye bekliyorum yok ağlamaya başlıyor...

şimdi banyo yaptı uyuyor inş. gece yatacağmızda uyanmaz  :binkybaby: :binkybaby:

xxcansuxx

21 şubat 2012
Ballı lokma tatlım 41 günlüksün :nazar: :nazar: bugün ilk gezmemizi yaptık seninle hiç üzmedin anneni maşaallah sana  :nazar: :nazar: kalabalıktı bir sürü çocuk sesi vardı ama sen hiç etkilenmedin uykun geldi uyudun sevdiler kucaktan kucağa ağlamadın çok sevdin teyzelerini... gerçi hepsinin sesine alışıktın karnımdayken bile okşayıp sevrlerdi seni ben szi tanıyorum der gibi hiç yabancılık çekmedin minik kuzum böyle devam et anne tedirgindi çok rahatladı artık korkmadan çıkabiliriz gezmelere  :k06: :k06: birde havalar iyi olsa  ;)

misafirlikten gelince yemeğimizi yedik ve seni yıkamaya koyulduk babişinle... biraz ağladın, biraz babişi ıslattık ama olsun misss gibi oldun  :k06: :k06: şimdi uyuyorsun gerçi ağlamak üzeresin uyu kızım bu gece rahat rahat hiç bu saatte yıkamazdık ya inş. hasta olmazsın  :icon_pale: :icon_pale:

ALLAHA EMANET OL MİNİK BUĞLEMİM  :amin: :amin: :nazar: 

aydinays

Canım bizde oğlumu genelde akşamları yatmadan önce yıkıyoruz saat 8 den sonra eşim genelde eve 8 den sonra geliyor. Birde aklında bulunsun bebeği gece yıkamak daha iyi. Gündüz yıkayıp dışarı çıkarmamak lazım. Yıkayıp dışarı çıkardığında hemen hasta olur. Gece yıka sar bir güzel uyur. Biz 2 günde bir yıkıyoruz. Hem gaz sancımıza hemde uyku düzenimizin oturmasına yardım ediyor banyo.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 21 Şubat , 2012, 20:24:42
Canım bizde oğlumu genelde akşamları yatmadan önce yıkıyoruz saat 8 den sonra eşim genelde eve 8 den sonra geliyor. Birde aklında bulunsun bebeği gece yıkamak daha iyi. Gündüz yıkayıp dışarı çıkarmamak lazım. Yıkayıp dışarı çıkardığında hemen hasta olur. Gece yıka sar bir güzel uyur. Biz 2 günde bir yıkıyoruz. Hem gaz sancımıza hemde uyku düzenimizin oturmasına yardım ediyor banyo.
biz hep gündüz yıkardık dışarıda çıkmıyorduk ya bugün çıkınca gelince yıkayalım dedim... bakalım bizde genelde hep 2 günde 1 yıkadık şimdi eşimin evde olma durumuna göre yıkarız artık... o tutuyor ben yıkıyorum sardım sarmaladım yatırdım evet ya yıkanınca daha rahat uyuyorlar maşaallah onlara

KONYALI

canancım valla uyku duzenını sımdıden yap ben yapamadım bak hala uyumuyor benım kızım...şimdi daha zor..

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KONYALI - 21 Şubat , 2012, 21:16:26
canancım valla uyku duzenını sımdıden yap ben yapamadım bak hala uyumuyor benım kızım...şimdi daha zor..
inş. canım bir düzeni olur maşaallah 2 gündür biraz rahat geceleri buğlem... dünden önce 9da uyudu gece ara ara uyandı emdi altı değişti ama öyle ağlama krizleri olmadı  :nazar: :nazar: :nazar: dünde yıkamıştık zaten öyle rahat uyudu... bakalım bugün kaçta uyuyacak ona göre düzen oturtmaya çalışacağım...

zereninde uykuları düzene girer inş.  :amin: :amin:

asya81

maşallah kırkınız çıkmış :nazar: :nazar: :nazar: bu arada benim kız gece 1den önce uyumuyor büyüme hormonu mormonu takmıyor bizimki :toothy10: öyle yapınca benim hormonlar devreye giriyor :cildir: :cildir:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: asya81 - 22 Şubat , 2012, 16:23:35
maşallah kırkınız çıkmış :nazar: :nazar: :nazar: bu arada benim kız gece 1den önce uyumuyor büyüme hormonu mormonu takmıyor bizimki :toothy10: öyle yapınca benim hormonlar devreye giriyor :cildir: :cildir:
asya sağlam bir bünyeye sahip olmak gerekiyor ruhsal olarakda güçlü olmak bu bebelere çok enerjikler ayyy ağlamasalar tamamda birde sürekli ağlayınca kötü oluyor

böyle böyle büyüyecekler sağlıklı olsunlarda hep meleklerimiz  :amin: :amin:

aydinays

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Şubat , 2012, 19:51:45
asya sağlam bir bünyeye sahip olmak gerekiyor ruhsal olarakda güçlü olmak bu bebelere çok enerjikler ayyy ağlamasalar tamamda birde sürekli ağlayınca kötü oluyor

efet katılıyorum ilk zamanlar ağladığında elim ayağıma dolanırdı şimdi alıştım ağlamasına sevimli bile geliyor o dudağını büzmesi. Benim paşam bebeğim onlinede canan teyzesi, nasıl büyümüşmüyüz???

asya81

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 22 Şubat , 2012, 19:51:45

evet canım ağladılarmı insan kopuyor :cildir: gerçi alıştım benim kız 40ına kadar çok iyiydi 41.gün değişti cadaloz oldu :k06:

xxcansuxx

23 şubat 2012

cadı kızım gün gün büyüyorsun ama sesinde çığlığında büyüyor  :honk: :honk: kızım neden uyumak için bu kadar yırtıyorsun kendini altın kuru karnın tok tek derdin uyku :sleepy1:  uyusanda kısacık uyuyorsun yanında biri olsun istiyorsun hep bize sinyal gönderiyorsun ha uyandım ha uyanacağım diye  :honk: :honk:  eskiden böyle değildin sende 40ından sonra değiştin meleğim asya teyzenin kızı gibi   :k06: :k06:

Allah bugünlerimizden geri koymasın bugünleri aratmasın sağlıklı olda bir gün bunların acısını çıkartırım merak etme  :aferin: :suclu: :suclu: o değilde sen ağlarken sana yumuluyorum öpüyorum ya daha bir sinirlenip iyice dudağını sarkıtıp ağlıyyorsun, sırf bunun için  ağlamanı kesersen şaşırmam  :k06: :k06:  çokkkk çokkkk seviyorum seni sabırsız annenin tek sabrettiği sensin aşkımmmmmmm  :love7: :love7: :love7:

A.E.OL meleğim 

aydinays

canım aynı benim oğlum benimkide yalnız gelmiyor. Kırkından sonra benimkide böyle huysuz oldu. Yarım saat uyusa iyi uyudu diyoruz. Dün gece kaç kere ağladı. Meme verdim durmadı. Mama yaptım durmadı. İstiyorki devamlı sallayayım. Sabaha kadar uğraştım. Dedik sabah bayılır kalır yok gözünden uyku akıyor gözlerini ovuşturmaktan yüzünü çizdi durdu. Eskilerin dediği gibi kırkından sonra bebekler değişirmiş çok doğru iyi olan bebekler sonradan çok huysuz oluyor. Cnım gazı var mı??? Benimkinin derdi gazıydı. Şimdi ne derdi var bilmiyorummm. :icon_scratch: :icon_scratch: :icon_scratch: