DOĞUMU EYLÜL/EKİM/KASIM 2007 OLANLAR NERDESİNİZ?

Başlatan zümrüd-ü anka, 26 Ocak , 2007, 17:04:59

« önceki - sonraki »

esra_yesiloz

ben 4 aydır doktor kontrolleri haricinde ilk defa dün akşam dışarı çıktım ablamla dolaştık yoksa bana bişi aldırcakları yok biz alırız biz alırız diyolar ilk eşyaları haricinde kızıma bi don bile alamamıştım dün çıktım sonunda gezdim bir elbise aldım teyzeleri fıstık gibi olcak giyince inşallah küveti eksikti onu aldım hiçbi eksiğimiz yok ama zilli oyun oynuyo işte babası küstü kızına bugün çok heveslendi geliyo diye gelmeyince bozuldu haliyle konuşmuyom ben senle diyo şimdi kıza onunda çok umrunda yaa yeri rahat gelmeye niyeti yok artık yalvarmıcam gel diye naz yapıyo daha çok zamanı gelince gelsin çok istedim bayramdan önce olsun diye ama olmuycak sanırım neyse bidahaki bayrama giyeriz cicileri gezeriz

(¯`•._.• ( zuzzuu ) •._.•´¯) ,

Ayy Esra 4 aydır evden dışarı çıkmıyorum demişsin yaa bende eve hasretim valla artık çok yoruldum çalışırkende çok zorlanıyorum ama napayım bebeğimle daha çok vakit geçirmek için dayanıyorum bende, geçen hafta çalışabilir raporu aldım bu ayın sonuna kadar yani 15 gün öncesine kadar çalışıcam Allah bana güç versin ... TABİİ sizede versin ..  :amin:
Nihalcim senin bebiş Buseyi geçmeyi düşünüyo heralde dikkat et canım orda iki gün kalması bile senin için kar 37 - 38 haftadan  sonra hiç sorunsuz doğabilirmiş ondan öncesinde ciğerleri az gelişiyormuş valla ben dr yalancısıyım.

nihalim

dogru soyluyorsun zuhalcim bende ua ediyorum kizim iki hafta daha dayan diye ne kadar cok dursa o kadar iyi yani dogsa belki bir proble olmicak ama kilodan dusuk dogacak dayan kizim....insallah bir aksilik olmaz da hayirlisiyla dunyaya gelirler gorusuruz byyy

Canım hiç aklına kötü şeyler getirme sadece biraz dikkat et,  hayırlısıyla seninle topaç gibi bebişler doğurcaz.   :amin: 
Ne yesek de bu bebişler büyüse ... Gerçi o bizim elimizde değil bebeğin alması gerekiyoo..  :k06:

esra_yesiloz

nihalcim sen hiç dert etme canım o çıkcağı zamanı biliyo bak ben çıksın diye yalvarıyom çıkmıyo zamanı var işte gönlünü ferah tut elbet kavuşcazz  :amin:  :amin:

nihalim

esra gozun aydin 38 haftalik oldun artik heran gelebilir kizlar cok durmazmis zaten erkekler gec gelir diyorlar halk arasinda hatta bak teyzesi benimki dahada bir aceleci davranacakti nerdeyse neyseki simdi kendimi iyi hissediyorum sen ne durumdasin agrilarin falan doktora ne siklikla gidiyorsun nstde sanci falan gozukuyormu zuhalcim sende bu arada yalanci sancilarim var demistin ya hala varmi o sancin oldugunda seni nst ye aldilarmi biraz anlatin arkadaslar neler yasadiginizi insan kendine cok destek ariyor boyle zamanlarda sizinde bu zamanlarda neler yasdiginizi merak ediyorum dun birde ben bazi sitelerde erken dogumla ilgili dogum hikayelerini okudum okumaz olaydim okadar olumsuz hikayelerdiki olumden donenler bebegini kaybetmek uzere olanlar falan ay nerden okudum icimi bir korku sapladi o an evdede yalnizdimkendimi nasil kotu hissettim anlatamam arkadaslar bir daha boyle seyler okumicam sonra kiizimla dertlestik biraz beni sakinlestirdi minik kizim bide dogunca gozlerine bakip minik ellerini tutup konusunca nasil guzel olur kimbilir degilmi eminim sizde bunun hayalini kuruyorsunuzdur biliyormusunuz ben en cok bebisimin ayaklarini merak ediorum boyle bazen uzatiyor minicik ayaklarini elimle hissediyorum iste boyle gorusuruz byy

cute_00

nihalcim...bende  2  kere  girdim  nst  ye...dotor  dedii  sancın var  biraz...dedim nerde...nasıl... :k06: yani   ben yalancı  sancı  ne demek  onu  bile bilmiyorum...gerçi dün  gece  uyuyamadım  belimde   adet  sancısı  gibi  bir  arı  vardı...o  ağrıyla  nasıl uyudumu  hatırlamıyorum  bile...sabah  kalktım  bişeycikler  yoktu...o  dediğin  doğum  hikayelerine  bende  çok baktım  internetten...insan  ister  istemez  etkileniyo...ama  bir  yandan da  iyi  oldunuğunu  düşünüyorm o  hikayelerin...en  azından  bilinç  li  olmamızı  sağlıyolar bazı  durumlarda...sen genede  korkma  allahtan  hayırlısını  iste...
he bu  arada bende  senin gibi  bebeğimin  ayakalrını  çok  merak  ediyorumm....bazen  öle  tekmeler  atıyor  ki öyle  bi batıyoki  kemiklerime  o  ufacık  ama  marifeti  kocaman ayakları....doğduğunda  en  çok  onları  öpücem...çünki  bebeğim  en  çok  onlarla  içimde  olduğunu  hissettiriyo  bana...

esra_yesiloz

desenize yalnız değilmişim bende doğduğunda lk poposuna poposuna vurucam ayaklarını ısırcam öyle bir ittiriyorki ben dokununca o çekiyo içerde olduğunu hissediyorum  evet nihalcim tam 38 hafta olduk az kaldı ama bizimkinin hiç gelmiycekmiş gibi bi hali var biz doktora alel acele gittiğimiz için hemen ultrasonda kalp atışlarını takip etti muayene etti açılma varmı diye baktı çıktık nstye girmedim bidahaki randevum 15inde bakalım gelmezse o zamana kadar çok heycanlıyım yaa bildiğiniz gibi değil hiç inandıramıyorum kendimi ben çocukluğumdan beri bebek hastasıyım şimdi benim minik bi kızım olcak hayal etmesi bile çok güzel bi gelse bi kucağıma verseler şükür diycem

Almiş'inAnniş'i

amaaaaannn kızlar daha neler çekeceksiniz  :honk:
ayağının altını öpme kısmeti kapanır
ensesini öpme inat olur
bilmemneyini öpme bilmem nolur idye
beyninizin etini yiyecek kişiler çıkacak  :ehi:
benim çok sevgili anam ve kaynanam evlerine gittikten sonra herbiyerini öptüm kızım, sonra da telefon açtım söyledim onlara  :muzz:  :ehi:

esra_yesiloz

nihalim

valla dogru soyluyorsunuz dun annemin agzini yokladim yok neymis bebegin oldugu odaya supurge koycaklarmis ben dedim nerden bulayim supurgeyi size  careler bitmiyor tabii ozaman babasinin kirli gomlegini koyariz dedi falan filan o anlatti ben guldum sonra dedim ne yaparsaniz yapin karismicam kafami yoramam boyle seylere :) :) esra senin doktor haftada bir bakmiyormu artik sana 15 ine randevu vermis sana kizlar erken gelir diyorlar zaten bide bebeklerin coguda beklenen tarihten 10 gun kadar once yada 5 gun sonra olurmus istatistiklere gore ben gebelik org un yalancisiyim buna gore ben 20 gun sonra bekliyorum kizimi tabi bana doktor erken olabilir falan dediya bide diyorum beklerken gunum gecermis neyse saglikli dogsunda hic onemli degil ama cokda bekletmesin hadi kendinize iyi bakin arkadaslarim byy

nihalim

zuhaaal nerdesin merak ettim dun sabah girmissin en son iyisin degilmi ?...

cute_00

dün  gece  benden  10 gün  sonra  doğum  yapıcak  olan  dayımın  eşi...aniden  doğuruverdi...benimde 4  günüm  kaldı  ama  dün  geceden  beri  düşünüyom...oğluşum  4  gün  bekleyemeye  dayanamaz  erken gelmek isterse diye...ne  yalan  söyliyim  gene  tırstım.. :k06:

Bak ne güzel söylüyorsun doğuru verdi beklemedi diye bizde sen bebişini severken öyle diyeceğiz ne güzel hemencik doğuru verdi diye Allah biran önce kurtarsın canım hiç tırsma bebişini düşün  :hieyt:

cute_00

zaten  bebeğimi  düşününce  korkumun yerini...ifade edemediğim  bir  huzur  alıyor...benim korkum  aslında  hazırlıksız  yakalanmam...dün  gece  yengemin  yakalandığı  gibi...doktorumda  uzakta  biraz  bana...o  yüsden hazırlıksız  yakalanıpta  doktoruma  gitmeye  vaktim  olmaz  diye  tırsıyorum daha  çok...suyum yada  nişanım falan gelirsee...1  saat  uzakta  olan  doktoruma  gitmeye vaktim olur  dimi  kızlar...suyu  gelen  hemen  doğuruverir mi? :k06:  :k06: