DOĞUMU EYLÜL/EKİM/KASIM 2007 OLANLAR NERDESİNİZ?

Başlatan zümrüd-ü anka, 26 Ocak , 2007, 17:04:59

« önceki - sonraki »

pelinim

hazır çorba,konserve yiyecekler ve katkı maddeli hiçbirşey yememek gerekiyor..
öykü ben arada hissediyorum çok kuvvetli değil..ama benim ikinci hamileliğim bu o yüzden ayırt edebiliyorum  hangisi bağırsak hareketi hangisi bebek:)

jbdun

sevinç kontrol sonuçların nasıl?merak ettim canı.

bu arada hazır yoğurt neden zararlıymış?hiç duymadım onu ve de hamileliğimde bolbol yedim :icon_scratch:

SEVİNÇ

Bende yedim ve de yiyorum.Canım,bizim burda süt projesi dağıtımında süt ve yoğurt üretim,ithallat ihracattı yapan bir firma var.Geçenlerde bi süt firmasının kanserojen gıdalarla üretim yaptığını duyp ,sormuştum.Siz yabancı değilsiniz.Asla uht yani pastörize sütlerden korkmayın dedi.Katkı maddesi asla koyamayız,koyamazlra dedi. Fakat hazır yoğurt ve yoğurtlarımızda belirli miktarda kanserojen katkı maddeleri olur.Olmaz diyen haltetmiştir dedi. 
Düşünsenize dedi eskidn analarımız yoğurt yaparlardı ve bu yoğurt 3-4 günde ekşirdi.Bu yoğurtler ise 1-1,5 ay boyunca eskimiyor,aklınız alabiliyor mu dedi.Eğer illah hazır yoğurt yiyecekseniz dedi.Bakkal yoğurtlarından alın derim dedi.Onlar bu derece sahtekarlıkları beceremezler demişti.Gerçekten öyle yöresel bakkal yoğurtları oluyor ya al bi süre sonra ekşiyor bunlar.
Bu arada dr un dediklerini haziran-temmuz-ağustos formunda yazdım canım.İlgin için çok teşekkürler.

jbdun

açıklama için sağol sevinçcim,
ben hemen diğer sayfaya gidiyim o zaman ;) merak ediyorum kontrol sonuçlarını,ilgilenmez olur muyum :opucuk:

pelinim

merhabalar..çoktandır uğrayan yok sayfamıza..öykü nerelerdesin canım?

şu pazartesi gelsede bende bebeğimi görsem içim rahatlasa..15 gün beklemek bile ne zor geliyor..

öykü

geldimmm .. pelincim selam

ya çok moralim bozuk..
üçlü taramam yapıldı .. yarın sanırım sonuçlar gelicek..
ikili taramamın bir tanesinde ufak bi risk varmış. moralim sıfır oldu..  ense kalınlığında sorunyok . ama hcg hormonum hafataya göre olması gerekenden birazcık falza çıktı. doktor ultrasoan sokt. ultrason da ki incelemede çok sağlıklı olduğunu söyledi bebeğimin.. ama 3 lüde riskli bir durum çıkarsa bu hafta amniosenteze karar vericekmiş.. kızım çok sağlıklı ama insan iyinede moralman çöküyo

pelinim

öykücüm biliyorsun ikili ve üçlü test taramalarındaki değerler çok güvenilir değil..ultrasonda iyi görünüyorsa çok canını sıkma..inşallah üçlü testin  iyi çıkarda için rahatlar..20.haftada doppler ultrasona girmeni tavsiye ederim..o daha da ayrıntılı..amniyosenteze gerek duymaz doktorun inşallah canım..iyi şeyler düşün hep iyi olsun herşey..

öykü

evet pelincim 22. haftada fgircem dopplere .. du baklaım yarın.. üçlü test sonuçlansın rahatlıyım istiyorum. ..canım

pelinim

öykü

CANIM SEVİNÇ GELMİYO MU HİÇ..
EPEYDİR KİMSE UĞRTAMAMIŞ .. BENDE GİREMEDİM. CUAM İZİNLİYDİM CUMARTESİ YOKTUM..
SEN NEREDESİN ŞEHİ ROLARAK

öykü

pelinnnn
dr um aradı. üçlü tarama test sonuçlarım çok iyi gelmişşş.. amniosenteze gerek yokmuş...

:):):):): çok mutlyuum

pelinim

öykücüm çok sevindim sonucunun iyi çıkmasına..darısı başıma..ben bugün doktordaydım..oğlumun sağlığı iyi görünüyormuş..hareketliydi oldukça..yarın üçlü test yaptırıcam ..
sevinç foruma giriyor ama bizim sayfaya gelmiyor çoktandır canım...

öykü

pelincim inşallah iyi sonuçlar gelsin üçlü testten bana hemen haber ver tamammı

SEVİNÇ

Öykücüğüm,dünürüm canım sağol merak etmişsin beni.Yoktum canım dün.Bu arada sonuç için sevindim canım hayırlısı.

jbdun

öykü 3lü test sonuçlarının iyi çıkmasına çok sevindim gözün aydın canım,
pelin, darısı senin başına,inşallah senin test sonucun da iyi çıkar...