DOĞUMU EYLÜL/EKİM/KASIM 2007 OLANLAR NERDESİNİZ?

Başlatan zümrüd-ü anka, 26 Ocak , 2007, 17:04:59

« önceki - sonraki »

zümrüd-ü anka

26 Ocak , 2007, 17:04:59 Son düzenlenme: 29 Ocak , 2007, 08:32:53 zümrüd-ü anka
Selam hamişler. Ben 5 haftalık hamileyim. Muhtemel doğum tarihim 28 Eylül. Aranızda yeni hamile olan varsa gelin paylaşalım :hello2:

zümrüd-ü anka

OooOOooo kimsecikler gelmemiş sayfamıza ??? O zaman ben yazmaya başlayayım, sonra sayfanın diğer üyeleri de gelir nasıl olsa değil mi? :) Bu gün itibariyle 5 hafta 3 günlük hamişim. Bende bulantılar çok hafif şekilde ama genellikle akşam saatlerinde oluyor. Kokulara karşı aşırı bir hassasiyet gelişmedi. Sadece mutfak masasındaki amerikan servisler çok kötü kokuyor ;)Ama onun dışında bir şey yok Allaha şükür. Bu sabah biraz baş dönmem oldu. Baş dönmesi zaman zaman oluyor bende. Bir de akşam 8-8.30 gibi resmen sızıp kalıyorum. Uykucu oldum çıktım:))) Cumartesi bebişimizin ilk fotoğrafını aldık. Küçücük bir kesecik:))) Ama öyle kıymetli, öyle güzel görünüyor ki bize. Cüzdanıma koydum. Eee ne de olsa meleğimin ilk fotoğrafı. Bir de cumartesi eşime benzinlikte bir oyuncak araba vermişler promosyon olarak. O da sevine sevine geldi çocuğumuzun ilk oyuncağı diye :D :D Yiyip içtiklerime gelince; Hergün 1 yumurta ve 1 bardak diyet süt, biraz diyet peynir, diyet kaşar ve zeytin. Onun dışında ara öğün olarak kuru kayısı ve ceviz yiyorum. Sık sık et, balık ve tavuk yemeye ayran içmeye çalışıyorum. Tatlı midemi bulandırıyor o nedenle tatlı şeylerden uzak duruyorum. Hergün folik asit ve 3 litre de su içiyorum. Giyim konusuna gelince giymekten çok hoşlandığım topuklulara veda etme zamanım geldi ;) Artık sadece düz pabuç giymeye özen gösteriyorum ama fazla düz pabucum da yok ki :oSanırım alışveriş zamanı yakın :D Neyse benden bugünlük bu kadar. Herkese sevgilerimizi ve öpücüklerimizi yolluyoruz. Bebiş isteyen herkese de bol bol dua ediyoruz :icon_flower: :-* :-* :-*

Emine

hayırlı olsun canım.Bilgilerini verirsen leylek leylek havada listemize ekleyelim seni de  :-*

SEVİNÇ

Sayfanız hayırlı olsun.Ay ben şimdi kıdemli mi oldum ha. :k06:

tubito

SLM HAYIRLI OLSUN SAYFANIZ

valla henüz değilim ama olabilirim hafta sonu test yapcam önümüzdeki hafta bende hamisim diye size haber verebilirim belli olmaz  ;)

zümrüd-ü anka

Günaydın,
Emine teşekkürler Leylek sayfasına yazdım bilgilerimi :D
Sevinç hoşgeldin, tecrübelerinden yararlanırız ne güzel sayfamıza hep gel bence :D
Tubito inşallah haftaya hayırlı sonuç alır ve bu sayfaya gelirsin ;)

Gelelim gelişmelere... Mide bulantıları henüz çıkarma boyutuna gelmemiş olsa da yavaş yavaş kendini belli etmeye başladı. Baş dönmesi ise artık olmazsa olmazım haline geldi. Çok yavaş ve dikkatli hareket etmeye kendimi zorlamamaya dikkat ediyorum. Stres konusunda ise aynı şeyi başarabildiğim söylenemez. Son günlerde hayatımdaki zorluklar ve endişeler arttı ya da bana öyle geliyor. Örneğin haberleri daha dikkatli dinler oldum, toplumsal olaylarla çok fazla ilgiliyim, geleceği düşünmekten kendimi alamıyorum. Sanırım bütün bunlar annelik içgüdüsünün bir parçası. Dünyaya getirdiğin varlığı koruma içgüdüsü gibi bir şey olmalı :icon_pale: Bugünlük havadisler böyle. En kısa sürede listemizin dolup taşması ümidiyle herkese saygılar, sevgiler....

zümrüd-ü anka

01 Şubat , 2007, 08:55:39 #6 Son düzenlenme: 01 Şubat , 2007, 08:57:59 zümrüd-ü anka
Eveeeet yine Eylül/Ekim sayfasında bebişim ve ben yalnızız. Neyse, ne yapalım diğerleri gelene kadar sayfaya sahip çıkmak bize düştü demektir bu :D Bugün 5 hafta 5 günlük olduk. Allahım sana sonsuz kere teşekkürler :angel12: Sanki son iki günde bulantılarda ve baş dönmesinde bir nebze artma oldu. Canım turşu çekiyor ve tatlı şeyler yediğimde çok midem bulanıyor. Sanırım bu bulantılar vs. 6. haftadan sonra başlıyordu. Ne diyelim yaşayıp göreceğiz. Kasık ve bel ağrıları ara ara geliyor. Ama ben biliyorum ki bunlar bebeğim aşkım büyüdüğü için oluyor. Kendimi hiç zorlamamaya çalışıyorum. Elimden geldiğince dikkatli olmaya gayret ediyorum.Bu arada her hareketimde otomatik olarak besmele çekiyorum onu farkettim. Bu bebeği çok bekledik, uğruna çok gözyaşı döktük. İnşallah rabbim bize bağışalr yavrumuzu. Sonuçta benim değil Allahın diye düşünüyorum. İnşallah rabbim onu ve anne babasını korusun. Amin. Herkesinkiyle beraber, içlerinde bizimkini de tabii ki. Olmayanlara ve isteyenlere de tez zamanda nasip etsin inşallah.

Emine

Canım ben de hep öyle düşündüm bu bebek Allahın onun verdiği emaneti en iyi şekilde taşıyıp dünyaya getirip yetiştirmeliyim diye düşündüm.Allah yavrularımızı bize bağışlasın

zümrüd-ü anka

Günaydınlar,

Sayfamıza dün Emine ve güzel kızı uğramış ne güzel :D Amin diyorum Eminecim gerçekten insan elinden geleni yapıyor ama bir yerden sonra teslimiyet gerekiyor...

Bu arada son gelişmeleri yazalım. Dün akşam annemlere gittik yemeğe. Aman Allahım ne kadar fena oldum. Resmen 8.30 da uyudum koltukta. Evde uyuyunca insan anlamıyor ama misafirlikte gerçekten perişanlık oluyor. 9.30 gibi güç bela uyandım o soğukta uyurgezer gibi eve döndük. Anladım ki bir süre akşam yemeği davetleri bana göre değil. Eşim benimle dalga geçiyor. Sanki içinde çiğ yumurta taşıyorsun da kırılmasından korkar gibisin diyor ;D Yürürken bile yavaş ve yumuşak adımlarla yürüyormuşum :laughing7: Bu arada bulantılar arttı ama hala çıkarma yok. Baş dönmesi ise tam gaz devam. Cildim her geçen gün daha da felaket hale geliyor. Bir de tatlı şeyleri özellikle de fazla yemeye kalkarsam midem bulanıyor fena halde. Tatlılara karşı çok temkinli olmayı öğrendim. Bunun haricinde salçalı ve baharatlı yemekler hoşuma gitmeye başladı. Turşu da çok canım çekiyor ama yediğim turşuların hiçbirinden istediğim lezzeti alamıyorum. :sad1: Bir de annemin çok yetenekli bir arkadaşı bebeğime bir hırka örmüş. Ama nasıl tatlı ve güzel bişey bayıldım. Tülden fırfırlar ve kurdele işi ile süslemiş nefis olmuş. Ama kız hırkası. Ben daha gebe olduğumu öğrenmeden bebek geliyor demiş ve örmüştü. 6. hissi kuvvetlidir. Acaba diyorum kız olacağını da mı hissetti :k06: Allah biliyor ya gönlümden geçen kız ama erkek olursa da çok mutlu olacağım. Önemli olan sağlıklı, aklı başında iyi huylu olmaları bence. Bugünlük de bizden bu kadar. Herkese sevgiler :hello:

zümrüd-ü anka

Günaydın  :)
Bu sayfaya artık yazmayacağım sanırım. Boş yere forumu işgal etmek istemem. Kimse yazmıyor ve pek az kişi okuyor :D Neyse herkese iyi sohbetler dilerim. Benden sonra bu sayfanın hamişlerle dolması temennisiyle, hoşçakalın....

Emine

Canım neden böyle dedin şimdi henüz öğrenmeyen anneler vardır hamile olduğunu dur bakalım öyle küsüp gitmek olmazzz  :opucuk:  daha bebişin çok minik annesi

ayşe

canım bebeğin hayırlı olsun,sayfanızda öyle..Eminenin dediği gibi daha hamile olduğundan bile haberi olmayan anneler vardır yakında gelirler.Sakın bi yere kaybolma emii  :flowers:

zeliha

Merhaba zümrüdü anka..Baş dönmesi ,mide bulantısı derken hamileliğin diğer belirtisi olan alınganlıkta başlamış bakıyorum..Seni ve bebişini takipteyizz..Diğer anneler de öğrenir öğrenmez bebeklerini gelirler eminim :love2:

ღ°cerenay.♥.

Alıntı yapılan: zümrüd-ü anka - 05 Şubat , 2007, 08:33:23
Günaydın  :)
Bu sayfaya artık yazmayacağım sanırım. Boş yere forumu işgal etmek istemem. Kimse yazmıyor ve pek az kişi okuyor :D Neyse herkese iyi sohbetler dilerim. Benden sonra bu sayfanın hamişlerle dolması temennisiyle, hoşçakalın....

bak ne dicem canım ,buraya yeni hamileler gelene kadar bizim sayfaya takılsana,mart-nisan-mayıs sayfasına...
bizim sayfada pek bi hareketsiz ,malum bu site yeni ,biraz beklememiz lazım.
  :hello:

mirayım

ya şey zaten kasımda yada ekimde doğum yapacak olan kişiler belkide şu an hamile olduklarının farkında değiller zaten çok sayıda üye yok ::)