27 Nisan , 2024, 16:38:20

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

2007 eylül doğumlu bebek anneleri hadi gelin

Başlatan betül_eylül, 04 Haziran , 2008, 19:38:55

« önceki - sonraki »

ozlem_edanur

bugün edanur 11 de çorba içti 2 de emdi hala acıkmadı 4 de yemek vercem.

ozlem_edanur

Alıntı yapılan: betül_eylül - 07 Haziran , 2008, 15:46:39
ya kıslar bi dönem çocuklar huy değiştiriyor sevmiyor yemeyi ao zaman neyi seviyolarsa onu verin. bırakın kendi hallerine . sev mediğinde yemediğinde ısrar etmeyin.

ben bugün 9 ta kahvaltı ettirdim. 11 de bizle 2 lokma anca yedi.2,30 da domates rendeledim yedirdim.peynirle. ikindi yoğurt yada muhallebi. akşamada bakalım işiler yapacam. melemenide çok seviyor kerata :k06:
evet bazen 2 saatte bir acıkıyor bazen 5-6 saat bişey yemiyor. En iyisi kendi haline bırakmak haklısın. Kız edanur dün akşam 7 de uyudu sabaha kadar sabahta 7 de kalktı ben 5 de bekliyordum :ehi: demin 1 saat uyudu artık uyumaz.

ozlem_edanur

yeşil

benim kızım ne gece nede gündüz doğru dürüst uyuyo yalnız kalmakta istemiyo ypışık ikiz gibiyiz

ozlem_edanur

Alıntı yapılan: yeşil - 07 Haziran , 2008, 16:17:27
benim kızım ne gece nede gündüz doğru dürüst uyuyo yalnız kalmakta istemiyo ypışık ikiz gibiyiz
neden uyumuyorki? Yemek yemeyle arası nasıl?

ELA ZEHRA

Alıntı yapılan: ozlem_edanur - 07 Haziran , 2008, 15:55:16
Alıntı yapılan: betül_eylül - 07 Haziran , 2008, 15:46:39
ya kıslar bi dönem çocuklar huy değiştiriyor sevmiyor yemeyi ao zaman neyi seviyolarsa onu verin. bırakın kendi hallerine . sev mediğinde yemediğinde ısrar etmeyin.

ben bugün 9 ta kahvaltı ettirdim. 11 de bizle 2 lokma anca yedi.2,30 da domates rendeledim yedirdim.peynirle. ikindi yoğurt yada muhallebi. akşamada bakalım işiler yapacam. melemenide çok seviyor kerata :k06:
evet bazen 2 saatte bir acıkıyor bazen 5-6 saat bişey yemiyor. En iyisi kendi haline bırakmak haklısın. Kız edanur dün akşam 7 de uyudu sabaha kadar sabahta 7 de kalktı ben 5 de bekliyordum :ehi: demin 1 saat uyudu artık uyumaz.
kızım nazar değirceksin söyleme artık uyuduğunu maşallah de bende bi gidemedim neyse hepinizi öpüyorum eşim geldi

yeşil

canı isterse yiyo ama daha çok emmek istiyo sigara tiryakileri gibi aklına gelince iki fıtta olsa ille emecek

ozlem_edanur

Alıntı yapılan: yeşil - 07 Haziran , 2008, 16:24:04
canı isterse yiyo ama daha çok emmek istiyo sigara tiryakileri gibi aklına gelince iki fıtta olsa ille emecek
hımm edanurda uyuduktan sonra emmek istiyor uyuyor uykusunu memede geçiriyor emdiğinden de deil ağzında tutuyor. Yatağına koyuyorum uyanıyor. Kocaelinin neresinde oturuyorsun?

minik tosbam

evet özlemcim çözdüm forumu birazcık diğerinin tam tersi  daha fazla incelemeye fırsatım olmadı ankarada bakarım artık
zehracım emmeleri azalt ve mutlaka öğünlerden sonra emzir yoksa yemez tabi sabah kalkınca ilk yiyeceği şey kahvaltısı olsun sakın emzirme möerak etme düzelir
yeşil sana da merhaba ben emine kızım damla 15 eylül doğumlu 9 aylık sayılır bi yöntem var onu uygula ama sabırlı olman lazım yoksa işe yaramaz merak etme ağlamaktan bişey olmaz bebeğine bi dene istersen

çocuğun uykusunun geldiğini hissettiğinde yatağına koy iyi geceler deyip yanından çık. o ağlayacak. yanına gitmeden önce aşağıdaki sürelerle bekleyeceksin. yanına gitmeden önce 3 dk bekle. yanına git kucağına almadan sakinleştirmeye çalış.sırtını falan pışpışla veya ninni söyle yeterki yanında olduğunu bilsin ama kucak yok, 1-2 dk sonra odadan çık. ağlama şiddeti artacak. sonra 5 dk bekle yanına git.. aynı şekilde devam edeceksin.

1.gun : 3 dakika, 5 dakika, 10 dakika, geri kalan hepsi hep 10 dakika
2.gun : 5 dakika, 10 dakika, 12 dakika, geri kalan hepsi hep 12 dakika
3.gun : 10 dakika, 12 dakika, 15 dakika, geri kalan hepsi hep 15 dakika
4.gun : 12 dakika, 15 dakika, 17 dakika, geri kalan hepsi hep 17 dakika
5.gun : 15 dakika, 17 dakika, 20 dakika, geri kalan hepsi hep 20 dakika
6.gun : 17 dakika, 20 dakika, 25 dakika, geri kalan hepsi hep 25 dakika
7.gun : 20 dakika, 25 dakika, 30 dakika, geri kalan hepsi hep 30 dakika (alıntıdır) işe yaradığı büyük çoğunluk tarafından söyleniyor eğer sabırla uygularsan gerçekten işe yarayacağına inanıyorum

ozlem_edanur

selam arkadaşlar nasılsınız?
Emineciğim bu uyku düzeni edaya uymuyor beşiğine koyuyorum gözleri kapanınca hemen ayaklanıyor.
Edanur dün gece 12 de uyudu sabah 6.30 da kalktı. hala uyumadı.

ozlem_edanur

Alıntı yapılan: betül_eylül - 08 Haziran , 2008, 09:47:28
eylül 9 da yattı sabah 7,30 da kalktı. şimdik uyudu ;D
günaydın eda da şimdi uyudu dün akşam misafirliğe gittik 6 da uykusu gelmişti uyutmadım sonrada 12 ye kadar uyumadı gündüz 3 te nasıl uyandıysa 12 ye kadar uyanık birde yerindede durmuyor. Alışmış sabah 6.30 7 de kalkmaya erkende yatsa geçte yatsa kalkma saati değişmiyor galiba.

ozlem_edanur

Alıntı yapılan: betül_eylül - 08 Haziran , 2008, 09:47:28
eylül 9 da yattı sabah 7,30 da kalktı. şimdik uyudu ;D
eylülü de özlemişim valla resimini koymuşsun ben de daha yapamadım. Bir iki denedim olmadı. Eda da emeklerken duruyor ayağa kalkıyor ama ellerini bıkırkan düşüyor hep ayakta olacakmış.

ozlem_edanur

kız düşmüyormu yürtecden iyice eğilmiş domates alıyor bayıldım bu resimine.

ozlem_edanur

Alıntı yapılan: betül_eylül - 08 Haziran , 2008, 10:06:15
kıs dedmendimmi size yürüteçten iniyor bu sıpa :toothy10:
ya kafa aşağı ineceği aklıma gelmemişti. :occasion14: :occasion5:

ozlem_edanur

ay bayıldım ya ben bu kısa edayı yürütece koymuyorum oda çekmece dolap ne varsa açıyor yere koyuyorum kalkıp açıyor dolapları bizimkide emeklemeye başladı hızladı herkes ne olmuş buna diyor tay tay duruyor ama çok kısa yakalasam resimini çekecem.
burda baya rsim konuluyormuş takvime yap kıs. Ay işimiz var valla bunlarla yürürlerse daha çok çekeriz.
aman dur nazar değmesin eylülümede   :nazar: :nazar:  :aferin: