preeklemsi yaşayıp doğum yapan anneler psikolojiniz nasıl etkilendi ?

Başlatan MASAL ILGIN, 11 Ocak , 2012, 16:56:31

« önceki - sonraki »

MASAL ILGIN

merhabalar hamileliğinde preeklemmsi yaşayan anneler psikolojiniz nasıldı
doğumdan sonra neler yaşadınız neler hissettiniz
bebeklerinizin gelişimi nasıl

bende yaşadığım için çok ama çok zor bi dönem olduğunu biliyorum heleki premetüre bi bebeğe bakmak büyütmek kadar zor olan bişey yok çünkü diğer çocuklardan çok farklılar çok küçükler

tulayysl

canım ben preeklemsi nedeniyle 12 gun hastanede yattım. bayramı hastanede geçirdiğim için cok bozulomustu psikolojim. bi de 32 haftadan sonra da calısıp 5 haftayı dpgum sonrasına aktarmayı planlamıstım. tam ben izne ayrıldım o gun hataneye yattım acil. 36+5 de sezaryen ile doğum yaptım. 2460 gr. son 10 gun hiç gelişmemişti bebeğim. suan kızım 4ay 1 haftalık 6400 gr.yenidoğan yoğunbakım hemşiresi oldugum içi bakımında cok zorlanmadım. hatta cok minik bebekler baktıgımız için benm kızım bana buyuk bile geliyordu :) 1 hafta da kuvöz maceramız vardı buarada.

MASAL ILGIN

SEN O KONUDA ŞANSLIYMIŞSIN YANİ HEMŞİRE OLDUĞUN İÇİN
BENDE 1.5 AY YATTIM HASTANEDE AMA İLK BAŞLARDA BİLEMEDİLER HASTALIĞIMI SADECE TANSİYON VARDI BEN 30 HAFTALIKKEN DOĞUM YAPTIM 1 350 GR DI DOĞDUĞUNDA KIZIM SONRA 1 190 A DÜŞTÜ 2 HAFTA KUVEZDE KALDI MİNİCİKTİ KULAKLARI BİLE YAPIŞIKTI İLK BAŞTA ÇOK KORKTUM NASIL BAKICAM DİYE AMA ÖYLE Bİ CESARET GELDİKİ BANA

ŞİMDİ KIZIM ŞUBATIN 14ÜNDE 2 YAŞINA GİRECEK İNŞALLAH SADECE GÖZÜNDE KAYMA DIŞINDA Bİ PROBLEMİMİZ YOK ODA YAŞI BÜYÜDÜKÇE GEÇER DEDİLER ÇOK CİMCİME Bİ KIZ OLDU BENİMLE KAVGA BİLE EDİYO  :k06: :k06:

tulayysl

MASAL ILGIN