Kadınların evlilikteki hataları

Başlatan ♥♥♥gülbeşeker♥♥♥, 11 Ocak , 2012, 13:56:32

« önceki - sonraki »

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Kadınların evlilikteki hataları
11 Ocak 2012 Çarşamba 00:55

Bir maratondur evlilik... Bir yastıkta kocamak için başlar her ilişki... Yuvayı yapan dişi kuşların da hataları olabilir oysa... İşte birkaçı...

- İyice tanımadan evlenmek
   Kız çocuklarının küçük yaşlarda dinledikleri masallar, büyüdükçe izledikleri filmler, okudukları aşk romanlarının etkileriyle kurdukları hayaller...Genç bir kız, boyu, posu, göz rengine kadar kim gibi biriyle evleneceğini bildiğini düşünebilir. Dış görünüşüne bakarak aşık olduğuna emin olduğu biriyle de, iyice tanımak için uğraşmadan hemen evlenebilir. İlk hata bu aceleyle başlar evlilikte...

- Eşini istediği kişi olmadığı için suçlamak
Birkaç özelliği ve çekim alanına kendini kaptırarak yapılan evlilikte, aynı evde geçen günler, karşısındaki insanın aslında hayalindeki insan olmadığı gerçeğini çıkarır ortaya. Kadın, bundan eşini sorumlu tutar. Hatta eşini değişmekle suçlar.

- Çalışmaktan vazgeçmek
"İki gönül bir olunca samanlık seyran olur" derler. Bayanlar için inanılması istenen bir rüya gibidir bu. Evlenince; aldıkları eğitimi, belki iş geçmişini de bırakarak kendini evliliğine adamaya karar verebilir kadın. Pekçok olayda ise bunun ne kadar sağlıksız bir tercih olduğu görülmüştür. Çünkü erkeğin evlendiği kadın gitmiş, O'nun da tanımakta zorlandığı yeni bir insan gelmiştir yerine.

- Çocuk özlemi
Ne güzeldir çocuk sahibi olmak... Ne özeldir... Ancak eşlerin birlikte karar vermesi gerekir. İyice tanımadığı ve evlenirken acele ettiği eşiyle, evliliğine renk katması için çocuk sahibi olmak, hayatı daha iyi bir hale getirmez. Belki de ileride, çocuğun en zararlı olacağı bir süreci başlatır.

- Çocuk, temizlik, yemek, çamaşır dörtgeninde geçen günler
Kendini sadece çocuğuna ve evine adamış bir hayatı yaşamaya başlayan kadın, kendini yorgun ve bazen bunalımda hisseder. Etrafındaki hiçkimsenin kendisini anlamadığından dert yanar. Yaptığı işler mecburiyetleri olmuş, çocuğuyla kalifiye zaman geçiremez haldeyken, aşık olup evlendiği insanı neredeyse tamamen unutmuştur.

- Kendini unutmak
Evlilikte kadının en büyük hatalarından biri de, kendini unutmaktır. Kendini daha güzel, daha özel hissedecek hiçbirşey yapmaz. Günlerce eşofman takımla hayatına devam edebilir, saçlarını mecburen toplar, makyaj yapmaz. O evin herşeyiyle bir başına ilgilenmektedir. O'na destek olmayanlar suçludur bu durumdan. Herkes O'nu unutmuştur. Aslında farketmediği gerçek, önce kendisinin kendini unuttuğudur.

- Eşinin annesi olmaya çalışmak
Erkekler evlenecekleri kişinin annesinin özelliklerinden bir kısmına sahip olmasını isteyebilirler. Ancak bu istek, eşinizin sevgilisi olmanızın daha önemli olduğu gerçeğini değiştirmez. Kadın, eşine annelik yapmaya kalkınca, hayat arkadaşlığı rolünden yavaş yavaş uzaklaşmaya başlar.

- Konuşmak, çok konuşmak...
İster çalışan bir eş, isterse ev hanımı olsun; her kadının hayatında eşinden başka fikir alışverişinde bulunduğu küçük bir arkadaş grubu olmalıdır. İşinden yorgun gelen bir erkeğe, tüm gün boyunca aklında biriktirdiği onlarca konuyu arka arkaya sıralayan kadının söyledikleri, yavaş yavaş gürültü olarak duyulmaya başlar.

- Hedeflerinin, fikirlerinin, tercihlerinin olmaması
Kadın kendi isteklerini, tercihlerini, fikirlerini sır gibi saklar, söylemeden anlaşılmayı beklerse en büyük kötülüğü kendine yapmış olur. Bir süre sonra karşısındaki insan, her konuda tercihin kendisine bırakıldığına emin olarak hareket etmeye başlar.

http://www.haberprogram.com/Haber/203948/2012/01/11-kadinlarin-evlilikteki-hatalari.php

banu_fth

- Kendini unutmak
Evlilikte kadının en büyük hatalarından biri de, kendini unutmaktır. Kendini daha güzel, daha özel hissedecek hiçbirşey yapmaz. Günlerce eşofman takımla hayatına devam edebilir, saçlarını mecburen toplar, makyaj yapmaz. O evin herşeyiyle bir başına ilgilenmektedir. O'na destek olmayanlar suçludur bu durumdan. Herkes O'nu unutmuştur. Aslında farketmediği gerçek, önce kendisinin kendini unuttuğudur.

bır aydır bu durumdayım yenı yenı sılkelenıorum ..
sıkıldım kendımden  :k06:

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

bu paragrafı okuyunca kendimi buldum
sen 1 aydır yine iyi
ben aylarca devam ettim
son 1 aydır hergün değişik giyiniyorum artık
oturma odasında rujum kalemim parfümüm duruyor
eşim çıkarken arıyor, gelmeden hemen süsleniyorum
bazı şeyler değişti,daha güzel
suçu çocuğa bulmamak lazım

°•.ℓανιηуα.•°

ben evlilik delisi olup hiç tanımadan evlenip hemen çocuk yapanlara uyuz oluyorum.

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Balböceği

Aysegul, suanda evlendigime pisman ettin kiz  :ehi:

burcum

Kendini sadece çocuğuna ve evine adamış bir hayatı yaşamaya başlayan kadın, kendini yorgun ve bazen bunalımda hisseder. Etrafındaki hiçkimsenin kendisini anlamadığından dert yanar. Yaptığı işler mecburiyetleri olmuş, çocuğuyla kalifiye zaman geçiremez haldeyken, aşık olup evlendiği insanı neredeyse tamamen unutmuştur.

- Kendini unutmak

:y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25: :y25:

FeHi

- Kendini unutmak

:'( :'( :'(

♥♥♥gülbeşeker♥♥♥

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 13 Ocak , 2012, 14:27:02
Aysegul, suanda evlendigime pisman ettin kiz  :ehi:

:ehi: niye böcüğüm seni etse etse validen etmiştir ben naptım yaa :ehi:

Balböceği

Kız bana kimse birsey yapamaz  :ehi:

Yılarım ben adamı  :toothy10:

°•.ℓανιηуα.•°

Alıntı yapılan: ♥♥♥gültanesi tontik annesi♥♥♥ - 11 Ocak , 2012, 20:41:04
kim kızdırdı seni öznur :ehi:

ay sorma ayşegülüm görümcem yaptı vallahi.

tanıştılar,1 ay sonra nişan,bikaçay sonra düğün ve yanlış değilsem 13. aylarında bebeklerini aldılar kollarına.

ama şimdi de binpişman.

sanki atlı kovalıyodu.

yani kızdığım şey bunların hepsini yapacak olgunluğa sahip değilken yapması. yoksa olbilir böyle bi evlilik,suç değil elbette. ama çok uyarmamıza rağmen yaptı ve çok mutsuz....

Balböceği

doğangüneş

yazıyı okumadım korktum.. :k06:
okuyanların suratından düşen bin parça çoğuda tek çocukludur..
ben okursam beni anlatacak ifade olmadığından okumuyorum.. :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

KONYALI

Alıntı yapılan: doğangüneş - 16 Ocak , 2012, 16:29:49
yazıyı okumadım korktum.. :k06:
okuyanların suratından düşen bin parça çoğuda tek çocukludur..
ben okursam beni anlatacak ifade olmadığından okumuyorum.. :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

:toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Ezocan84

Canim emegin icin tesekürler cok begendim  :icon_thumright: