6 AYDAN SONRA BEBEKLERE PÜRE TARİFLERİ

Başlatan ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤, 06 Ocak , 2012, 16:52:12

« önceki - sonraki »

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

Bİ SİTEDE BULDUM PAYLAŞMAK İSTEDİM SİZLERLE
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

DOMATESLİ SEMİZOTU PÜRESİ (6 AY)

1 avuç semizotu
Yarım küçük patates
1 küçük domates
Çeyrek soğan
1 çay bardağı su
1 tatlı kaşığı zeytinyağı
Tuz

HAZIRLANIŞI:
Domates, soğan ve patatesleri küçük küçük doğrayın. Tencereye suyla beraber koyun, hemen semizotunu ilave edin. Haşlandıktan sonra tuz ve zeytinyağını ilave edip rondodan geçirin. Püreyi tabağa alıp servis yapın.

Not: İsterseniz içine yarım dilim ekmek içi ilave edebilirsiniz. Ama bebek püreleri normal pürelere göre daha sıvı olmalıdır.
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

MUZ PÜRESİ (6 AY)

Bir miksere 1 çorba kaşığı krema, 1 küçük muz ekleyip karıştırın, daha sonra şekerli vanilin ve yarım bardak su ekleyip tekrar karıştırın. Bebeğinize yedirin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

PATATES HAVUÇ PIRASA PÜRESİ (6 AY)

1 patates, 1 havuç ve 1 pırasa beyazını buharda ya da düdüklüde pişirin, ince kıyılmış maydanoz ilave edin. Püre kıvamı alana kadar süt ekleyerek karıştırın. Bebeğiniz sevecektir.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

YEŞİL PÜRE (6 AY)

2 patatesi buharda pişirip soyun, kıyılmış, pişmiş 1 avuç su teresi ya da ıspanağı püreye katın, 1 tatlı kaşığı tereyağı ile iyice karıştırın.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

KREM BEZELYE (6 AY)

20 gr ve marul
80 gr bezelye

Marul yapraklarını yıkayın. Bezelyeleri 15 dakika kaynar suda pişirin. Marulları ekleyin 5 dakika daha pişirin. Bir mikserde mütün malzemeyi homojen bir krema olana kadar çırpın. Bebeğe yedirin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

PROVENSAL USULÜ PÜRE (6 AY)

1 patates
1 havuç
1 domates

Patates ve havucu yıkayın soyun doğrayın. Domateslerin kabuğu soyulup, çekirdekleri çıkartılır. Bütün sebzeleri 15 dakika buharda pişirin. 1 çorba kaşığı zeytinyağı ekleyin, beraberce püre yapın.

asya81

çok güzel tarifler kızım 6.ayına gelsin denicem inşallah :amin: :muzz: :muzz: :muzz:

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

YUMURTALI KABAK PÜRESİ (6 AY)

Kabak 150 gram
1 yumurta sarısı

Kabağı kazıyıp yıkayın tüm tohumları temizleyip doğrayın. Biraz su içeren tencerede 10 dakika pişirin. Miksere koyup püre yapın. Haşlanmış yumurtanın sarısını ekleyin. Püreyi bebeğe yedirin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

YEŞİL FASULYE PÜRESİ (6 AY)

1 patates
1 avuç taze fasulye
1 yumurta sarısı (sert)
biraz tereyağı
maydanoz

Patates ve fasulyeleri tuzlu suda ya da buharda pişirin. Piştikten sonra bütün malzemeyi miksere aktarın püre yapın, en son tereyağı ile karıştırın.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

REZENELİ PATATES PÜRESİ (6 AY)

1 büyük patates
1/4 rezene
1 çimdik tuz

Buhar veya mikrodalgada dilimlenmiş patates ve rezeneleri pişirin. Piştikten sonra çatalla; eze eze püre yapın.

Not: Bir yumurta sarısı veya beyaz peynir ekleyebilirsiniz.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

KÖPÜK ELMA (6 AY)

4 golden elma
400 g krem peyniri
120 g pişmiş tavuk göğsü
bir çimdik tarçın
bir çimdik tuz

Elmaları yıkayın, soyun, orta çekirdek yataklarını temizleyin, üzerlerine tarçın ekin, buharda 10 dakika pişirin. Elma ve peyniri beraberce blanderden geçirin, iyice karışınca haşlanmış didiklenmiş tavuk göğsünü ekleyin, bir tutam tuz ekin ve bebeğe yedirin.

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

YUMUŞAK YEŞİL PÜRE (6 AY)

1 veya 2 kabak
1 kibrit kutusu büyüklüğünde peynir
1 küçük diş ezilmiş sarımsak
1 çimdik tuz
biraz kıyılmış badem

Küçük bir tencere içinde, kabak ve sarımsak biraz su 10 ila 15 dakika kaynatılır. Peynir katılır mikserden geçirilir. biraz tuz ve badem ilave edilir.

Aytii

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 06 Ocak , 2012, 16:55:33
MUZ PÜRESİ (6 AY)

Bir miksere 1 çorba kaşığı krema, 1 küçük muz ekleyip karıştırın, daha sonra şekerli vanilin ve yarım bardak su ekleyip tekrar karıştırın. Bebeğinize yedirin.

1 yaşından önce muz yasak bebeklere Nurum

<<AyBüKe>>

aaa yasakmı  :icon_scratch:   Ben yediriyorum ama , doktorumuzda 7. aydan itibaren yedir diye listemize yazmıştı bizim  :dontknow:  Ne zararı varmış ?