15 Mayıs , 2024, 14:30:03

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

folik asite başlasam mı kızlar?

Başlatan gökçe58, 05 Ocak , 2012, 16:06:55

« önceki - sonraki »

gökçe58

arkadaşlar folik asite gebelikten ne kadar önce başlanıyor yardımcı olur musunuz?

ยรlคภ๓คz göภlüm

canım  üç ay öncesinden başlamak gerekiyor.. bence başla

Sır_Çiçegi

cnm ben bebek düşündügümün 1. ayında gittim doktora o zaman wermişti doktoruna sordun mu hiç
Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

derbeder

gebelik dusunulen zamandan 3 ay once yaziyor prospektusunde. sen bebek dusunuyorsan hemen basla ilk ayda hamile kalma ihtimali cok yuksek degil.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

gökçe58

benim kardeşim hemşire o getrimişti bana kullan diye ama pek öenmsemedim nedense ilaç ya zararlı olur diye sanki ondan daha iyi bilecem.:) günde bir tane mi almak gerekiyor?

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: gökçe58 - 05 Ocak , 2012, 16:13:40
benim kardeşim hemşire o getrimişti bana kullan diye ama pek öenmsemedim nedense ilaç ya zararlı olur diye sanki ondan daha iyi bilecem.:) günde bir tane mi almak gerekiyor?
hic bi zarari yok kullan günde bi keren aliniyo  ::)
:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

Sır_Çiçegi

Hayatım Eşimle Değişti,
Oğlumla Mükemmelleşti...

gökçe58

teşekkür ederim kızlar çok sağolun. iyiki üye olmuşum bu siteye çok faydasını görüyorum...

senayy88

canım ben olmayınca 3.ayda doktora gttim ağrım vardı çok doktor verdi temmuzdan beri kullanıyorum ama daha tık yok gerçi benm kullanmaya başladıktan sonra bebeğim olmayınca ben yine gttim sonra kistlerim çıktı bıraktım o ara şimdi yine devam ediyorum sen hiç doktora gittin mi bi gözük istersen o zaten sana verir benim doktorum hamile kalmyaı planlayan kadınlarda başlatıyoruz folik asite demişti

gökçe58

Alıntı yapılan: senayy88 - 05 Ocak , 2012, 16:19:52
canım ben olmayınca 3.ayda doktora gttim ağrım vardı çok doktor verdi temmuzdan beri kullanıyorum ama daha tık yok gerçi benm kullanmaya başladıktan sonra bebeğim olmayınca ben yine gttim sonra kistlerim çıktı bıraktım o ara şimdi yine devam ediyorum sen hiç doktora gittin mi bi gözük istersen o zaten sana verir benim doktorum hamile kalmyaı planlayan kadınlarda başlatıyoruz folik asite demişti

aslında hiç doktora gitmedim çalıştığım için izn almak zor oluyor birde tuhaf bişey kadın doğum ürkütüyor beni nedense....

suzannn

folic asit çok önemli bebeğin ilk oluşumunda o yüzden kullanmalısın

gökçe58

Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 05 Ocak , 2012, 16:37:01
folic asit çok önemli bebeğin ilk oluşumunda o yüzden kullanmalısın

sağol canım bugün hemen başlıyorum allah ın izniyle...

rusta

evet 3 ay önce başlasan iyi olur canm ama kadın doğumcu ürkütmesin çok ihtiyacn olacak bebek  kaldığında bide önce de git istersen rutin kontroller yapılır tedbirini alırsn

gökçe58

Alıntı yapılan: rusta - 05 Ocak , 2012, 16:42:49
evet 3 ay önce başlasan iyi olur canm ama kadın doğumcu ürkütmesin çok ihtiyacn olacak bebek  kaldığında bide önce de git istersen rutin kontroller yapılır tedbirini alırsn

tamam canım en kısa zamanda izin ayarlayıp gidiyorum.. :)

elfo

ben folik asit biraz kullanıp bırakmıştım sonra buraya konu bile açtım ya tekrar başlasam mı diye. çok sevdiğim bir arkadaşım da arısütüne başla rahim ve yumurta kaliteni arttırıp hormonlarını düzenlediği gibi folik asit işlevi de görüyor demişti ve şu an arısütü kullanıyorum inşaAllah tez zamanda vesile olsun.  :amin: (yine arısütü dedi diyecekler  :toothy10: )
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.