İrmikli,Çikolatalı Pastam(Resimli)

Başlatan Pınar86, 31 Aralık , 2011, 00:56:07

« önceki - sonraki »

Pınar86

31 Aralık , 2011, 00:56:07 Son düzenlenme: 31 Aralık , 2011, 01:05:37 Pınar86

1kg süt
yarım kg irmik
1 vanilin
7 çorba kaşığı şeker
yarım paket margarin
hazır paket çikolata veya çikolata sosu

bugün yaptım güzel oldu :)
margarini tencereye koyun erisin sonra irmiği koyun birazcık ısınacak şekilde kavurun sonra yavaş yavaş karıştırarak sütü ekleyin biraz karıştırmaya devam edin daha sonra şekeri ekleyin tam kıvamı tutana kadar muhallebi olana kadar karıştırın en son vanilini ekleyin karıştırıp altını kapatın.
istediğiniz bir kalıba dökün ben dökmeden önce altına elma dilimleri koydum bu karışımı soğuyana kadar buz dolabına koyun 1 2 saat beklettim ben daha sonra bıçakla kenarlarını çizdim ve tabağa ters çevirdim bu şekilde elmalı kısım üste geldi. başka bir tencerede aldığım 2 adet fıstıklı çikolatayı margarin ve sütle erittim bu çıkan irmiğin üzerine döktüm tekrar buzdolabına koydum. soğuk olarak yiyin :) afiyet olsun...
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

hüzünden_gelme

ÇOK PRATIKK  :aferin: :aferin: DENEYECGIM BENDE BUNU KESIN IRMIGIDE YENI ALMISTIM ZATEN  :k06:  :muzz: :muzz: ELLERINE SAĞLIK HARIKA GORUNUYOR  :hungry: :hungry:

Pınar86

teşekkür ederim canım :) evet gerçekten çok pratik eminim sen daha güzelini yaparsın :)
:love9:''AŞK'' :love9:
Adın ile upuzun yıllar hep senin olsun,
Ömür'üm göz nurum mutluluk seni bulsun,
Yaradan yüce Rabbim daima seninle olsun...

zeynep0655

offff kızlar gece gece neler ekliyorsunuz böle ya. valla üşenmesem kalkıp yapacam çok güzel görünüyor. 1 dilimde bana yolla pınar yorma beni:)))

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿