29 Nisan , 2024, 00:32:55

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

epidural normal doğum hakkında

Başlatan __nil__, 28 Aralık , 2011, 19:32:27

« önceki - sonraki »

çeçenli

selamlar
bende epidural doğum düşünüyorum ama iğne sonrası yaşanabilecek sorunlar düşündürüyor beni :( kararsızım sizce epidural mantıklı olurmu?

EMEL 26

Alıntı yapılan: çeçenli - 11 Şubat , 2013, 15:15:42
selamlar
bende epidural doğum düşünüyorum ama iğne sonrası yaşanabilecek sorunlar düşündürüyor beni :( kararsızım sizce epidural mantıklı olurmu?
canım epidural anestezi ile sezeryan oldum çok memnun kaldım  çok şükür bir sıkıntı yaşamadım
ama dr da çok önemli
sana hayırlı doğumlar :flowers:
Kızlarımla hayat çok güzel💖

elfo

ben daha 3 gün önce bu konuyu konuştum doktorumla. 1. si dedi uyuşturma işlemini yapan uzman bir ekip olmalı biliyorsunuz ben işin doğurtma kısmında görevliyim. uyuşturma anestezi uzmanının işi dedi. epidural sezeryan yaptırıyoruz ama normal doğum için bunu tavsiye etmem dedi. benim doktorum suni sancı nerdeyse hiç vermeyen verince de çok az veren bir doktor. biz normal doğum yapamayacak dayanamayacak hastayı zaten hemen anlıyoruz tavırlarından dolayısıyla sezeryan tavsiye ediyoruz dedi.
bi de eğer epidural normal doğumda ıkınma hissi eğer kaybolursa bebeği vakumlamak zorunda kalıyorlarmış. dolayısıyla bu bebeğin beynine zarar verebiliyormuş. Allah dayanamayacağımız acıları yaşatmasın  :amin:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

muhribe

epidural normal doğumu benim doktorum da tavsiye etmedi
ağrı duymayacağın için yeterince ıkınamayacaksın
bebek kanalda ilerlemiycek
sorun çok büyük olabilir, kanalda sıkışabilir, vakum kullanmak zorunda kalabiliriz vs dedi
zaten dediğin gibi doktorlar anlıyorlar hastalarını 9 ayda
bana sen delikanlı kadınsın normal doğurursun evelAllah dedi
dediği gibi de oldu 15 saat sancı çektim ama hiç bağırmadım mesela
bol bol ıkındım çatım çok müsait de değildi
ama Allah normal doğumu nasip etti  :amin:
normal gibisi yok insan hiçbir şey olmamış gibi devam ediyor hayatına doğumdan birkaç saat sonra

°•.ℓανιηуα.•°

elifim en güzeli normal olan doğum. yani çatır çatır olanı  :ehi:

okuldan bi arkadaşım ilkini epidural normal doğumla yapmış. çok pişmandı. doğumdan sonra çok baş ağrısı çektim dedi bi de bebeği tehlikeye sokmuşlar sanırım. şimdi 39 haftalık hamile dün konuştuk telde bunu ağrılı normal yapıcam dedi. epidural istemiyorum dedi.

muhribe

he çatır çatır  :ehi:

bana da nasıl doğurdun diyenlere normal yerine çatır çatır diyorum  :ehi: :ehi:

elfo

doktorum zaten aynen şunu söyledi. insanlar dünya kurulduğundan beri eğer böyle ağrılı doğuruyorlarsa en uygunu emin olun budur. acısını sancısını dindirmeye gerek yok dedi. eğer normal doğumdan korkuyorsanız ama bi tarafınız normal olsun diyorsa ve fiziksel olarak uygunsanız inş. ben sizi normal doğurtacam dedi.  :laughing7: adamın kararlığı bana güven verdi.
ben aslında daha 2 haftaya kadar bayan bi doktora muayene oluyordum. genel olarak memnundum. 4d renkli çıktı istediğimde bu defa veriyorum ama sürekli vermem  ücretli olarak alabilirsiniz çıktılar pahalı dedi. biz bu kadına kapıda 70 tl veriyoruz  :caca: yeni doktorum erkek, adam 2 tane a4 karton kağıda basıyor. her birinden 6 tane foto. bi de oğlum genelde yüzünü gizliyor. eğer yüzünü gösterirse 30 resim bile basarım diyor ve 5 kuruş istemiyor. aslında bayan doktorun olduğu yerde en uygunu onu tercih etmektir ama 5 kuruşun hesabını yaptığı için kendimi ve evladımı önce Rabbime sonra bu adama teslim etmek istedim
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

asya81

Bende epidural normal dogum yaptim.epidural cok verilmez dedikleri gibi fazlasi ikinmayi engeller.ben doguma yaklasik 2 saat kala edidural istedim dayanamadim bi saat sancimi kesti okadar yani hissizlik felan yoktu kalkip yurudum.bir saat sonra kesildi ben catir catir dogurdum

Bluegirl

Epidural normal doğumu bende düşünmüştüm canım kıymetlidir biraz ağrı sancı gözümü korkutuyordu
Ama Dr um tavsiye etmedi bende çatır çatır doğurdum Rabbime şükürler olsun hiçte korktuğum gibi olmadı  :basardim:
İki yavrumuda ağrılı sancılı normal doğurdum çok şükür
Bebişini kollarına alınca herşey geçiyor ağrı sızı hemen unutuyorsun  :love9:

asuman1981

ALLAH YARDIMCILIN OLSUN BİR AVAZDA KURTALSIN İNŞ :amin: