Yılbaşı Menünüz' de Neler Olacak

Başlatan hüzünden_gelme, 24 Aralık , 2011, 19:07:50

« önceki - sonraki »

ยรlคภ๓คz göภlüm

Alıntı yapılan: fıstık - 26 Aralık , 2011, 03:40:58
normal yemek yeriz özel bişi yapmayız

kestane pişirip mısır patlatırız farklı olarak

ama çok yeniliyo o gün ne alakaysa  :k06:

aynen çocukluğumdan bu yana yılbaşında çok yeniliyor meze, çerez, tatlı vs.

Demet_dk

Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 27 Aralık , 2011, 13:53:32
Alıntı yapılan: Demet_dk - 27 Aralık , 2011, 12:42:55
İNSANLAR KONUŞMALARIYLA KULLANDIKLARI KELİMELERLE ÜRÜNLERLE EŞYALARLA
BATIYI OLDUKÇA TAKLİT EDİYOR ZATEN

AĞAÇ SÜSLEMEYE GEREK KALMIYO   :laughing7:

:ehi: :ehi:

:laughing7: :laughing7: :laughing7:

Lă_Tăhzen!

Alıntı yapılan: derbeder - 27 Aralık , 2011, 10:18:07
bir adet koc aldim saat tam 12 olunca kesmeyi dusunuyorum  :ehi: derrrmisimmm

evimde gecirmeyi pilanliyorum, benim icin farkli anlamlar tasimayan gayet siradan bir gun iste. buarada su cam agaci dikenlere sesleniyorum burdan; o bir yilbasi agaci degildir. asli christmas' a dayanan birseydir. keske ulkemizdeki insanlar batiyi taklit etmekten vazgecseler. hadi herkes evde ne yapiyorsa yapsin alisveris merkezlerinde orda burda guyya yeni yil kutlamak adina yapilan bu tarz seyler cok yapmacik duruyor. bari bi taklit yapiyorsun onu bari usulune gore yap. neysehh oyle ya da boyle omur geciyor.

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: aynen katılıyorum hayatımm

hristıyan bi memleketteyim malum burda normal adamların bayramı heryer  suslenıyor  heryer'de çam agacı v.s
bizim turklere ne oluyorsa artık geri kalmıyorlar  ::)

derbeder

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 27 Aralık , 2011, 14:37:00
Alıntı yapılan: derbeder - 27 Aralık , 2011, 10:18:07
bir adet koc aldim saat tam 12 olunca kesmeyi dusunuyorum  :ehi: derrrmisimmm

evimde gecirmeyi pilanliyorum, benim icin farkli anlamlar tasimayan gayet siradan bir gun iste. buarada su cam agaci dikenlere sesleniyorum burdan; o bir yilbasi agaci degildir. asli christmas' a dayanan birseydir. keske ulkemizdeki insanlar batiyi taklit etmekten vazgecseler. hadi herkes evde ne yapiyorsa yapsin alisveris merkezlerinde orda burda guyya yeni yil kutlamak adina yapilan bu tarz seyler cok yapmacik duruyor. bari bi taklit yapiyorsun onu bari usulune gore yap. neysehh oyle ya da boyle omur geciyor.

:icon_thumright: :icon_thumright: :icon_thumright: aynen katılıyorum hayatımm

hristıyan bi memleketteyim malum burda normal adamların bayramı heryer  suslenıyor  heryer'de çam agacı v.s
bizim turklere ne oluyorsa artık geri kalmıyorlar  ::)

:opucuk: geri kalmasinlar ona lafimiz yok zaten, keske birde neyi neden kutladiklarini bilseler.
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

fıstık

Heryerin rengarenk süslenmesi ışıklandırılması insanların hoşuna gidiyor  ;)

Hele koca göbekli sevimli noel baba yı çocuklarda çok seviyor  :k06:

Yeni bir yıla girerken sadece süslü püslü neşeli girmek bence yapılan şeyler

Evimde hiç ağaç süslemedim bugüne kadar

Çocuğumun hoşuna gitsin diye yapsam ilerde bunu açıklayabilmem zor olabilir belki

Yinede yeniyıl yeni başlangıçlar olsun herkese

O akşamki soframız kadar bol bereketli neşeli huzurlu geçsin  :occasion16: :flowers:

Lă_Tăhzen!

Benimde anlamadıgım insanlar yenı yıl'ı neden kutlar !!!

Yeni bir yıl demek 1 yaş daha yaslanmak ölume bır yıl daha yaklasmak demek

Çokmu hazırız acaba ölüme !!! Bukada kutluyor bukada eglenceler düzenliyoruz  Bana çok korkutucu geliyor açıkcası okadar hızlı akıp geçiyor ki yıllar

Ben hala 2005 deyim beyın olarak ama 2012'e geldik bile ne bu hız  :honk:

Noel baba'ya gelince de ben küççükken hiç alakam olmazdı açıkcası ailem ilğimi onunla çekmediği için hiçbirzaman HİÇ İLĞİLENMEDİM kendi çocuguma da aynı tavrı sergileyecegim !!!

Çocukları kandırıp duruyolar hristiyan uydurmasıyla noel baba sana hediye getircek koy agacın altına aa gelmiş hediye ho ho ho :D

Evet yeni yıl bizlere daha az terörsüz daha az felaketsiz bir yıl olsunn ve tabiki daha az GÜNAH'SIZ!!!

Demet_dk

YA NEDEN BU KADAR ABARTIYOSUNUZ ANLAMIŞ DEĞİLİM

DÜNYA MESELESİ HALİNE GELMİŞ NERDEYSE FACEDEKİ PAYLAŞIMLAR VS

BIRAKIN KİM NEYİ KUTLUYOSA KUTLASIN HADİS-İ ŞERİFLERİN PAYLAŞILMASINA

AKIL DAĞITMAYA ÇALIŞMAYA HİÇ GEREK YOK HERKESİN GÜNAHI SEVABI KENDİNE

YENİ YILIN GELİŞİNİ KUTLUYORUM O YILA GÜZEL BAŞLAMAK ADINA

İNSANLAR KENDİ ARASINDA EĞLENİYO

BELKİ DİĞER GÜNLERDE YAPMADIĞI KADAR GÜZEL YEMEKLER SOFRALAR KURUYEMİŞLER VS VS HAZIRLANIYO

BUNUN NERESİ GÜNAH İNSANLARIN AZDA OLSA BİŞEYLER YAPARAK MUTLU OLMASININ NERESİ GÜNAH ???

Aytii

Alıntı yapılan: Demet_dk - 28 Aralık , 2011, 08:05:46
YA NEDEN BU KADAR ABARTIYOSUNUZ ANLAMIŞ DEĞİLİM

DÜNYA MESELESİ HALİNE GELMİŞ NERDEYSE FACEDEKİ PAYLAŞIMLAR VS

BIRAKIN KİM NEYİ KUTLUYOSA KUTLASIN HADİS-İ ŞERİFLERİN PAYLAŞILMASINA

AKIL DAĞITMAYA ÇALIŞMAYA HİÇ GEREK YOK HERKESİN GÜNAHI SEVABI KENDİNE

YENİ YILIN GELİŞİNİ KUTLUYORUM O YILA GÜZEL BAŞLAMAK ADINA

İNSANLAR KENDİ ARASINDA EĞLENİYO

BELKİ DİĞER GÜNLERDE YAPMADIĞI KADAR GÜZEL YEMEKLER SOFRALAR KURUYEMİŞLER VS VS HAZIRLANIYO

BUNUN NERESİ GÜNAH İNSANLARIN AZDA OLSA BİŞEYLER YAPARAK MUTLU OLMASININ NERESİ GÜNAH ???

ALLAH DER Kİ

İNSANLAR İYİ DÜŞÜNÜRSE İYİ BULURLAR KÖTÜ DÜŞÜNÜRLERSE KÖTÜ BULURLAR (BUNU BİYERDEN KOPYALAMADIM ANLADIĞIMI YAZIYORUM) SEN O GÜNAH ŞU GÜNAH ONLAR YAPAR BİZ ONLAR GİBİ YAPMAYIZ DERSEN O SENİN BİLECEĞİN İŞTİR TABİ. BENDE SENİN GİBİYİM. ASLA BİRİLERİNE ÖZENDİĞİMDEN YENİ YILIN GELİŞİNİ KUTLAMAM. TIPKI BAHSETTİĞİN GİBİ MAKSAT TOPLANMAK OLSUN BİR ARADA OLMAK OLSUN. YANİ YENİ YIL BENİM İÇİN Bİ BAHANE ASLINDA. BEN ÖYLE DÜŞÜNÜYORUM. ALLAH BENİM İÇİMDEKİ GERÇEK DÜŞÜNCEYİ NİYETİMİ BİLİYO. EN İYİ BİLEN O ZATEN. OYÜZDEN AYŞE FATMA NE DEMİŞ UMURUMDA DEĞİL  ;)

Demet_dk

YANİ BİRİLERİNİ YAPTIKLARI ŞEYDEN ÖTÜRÜ YARGILAMAK BENCE GÜNAH

HRİSTİYANSA HRİSTİYAN ODA B İNANÇ SONUÇTA ONLARI YARADANDA ALLAH

DEDİĞİN GİBİ AMAÇ BİRLİKTELİK TOPLANMAK İYİ VAKİT GEÇİRMEK

YENİ Bİ YILIN GELMESİ BENİ KORKUTMAZ UMUTLANDIRIR MUTLU EDER

tweety0555

Alıntı yapılan: ●๋:        ●๋:  ήẽz  ●๋:        ●๋: - 27 Aralık , 2011, 12:49:22
Alıntı yapılan: tweety0555 - 26 Aralık , 2011, 09:01:39
muhtemelen annemlerde oluruz kesın tavuklu bır yemek yapar babam pesıne ben yaspata vs yaparım onun harıcı bırsey yapmayız bımde patlamıs mısır var sıyah posette evdekı gıbı aynı hıc ugrasmıyoruz daha ondan yırık :ehi:
Özlem  :toothy10: :toothy10:

kız nez o sondakı yırık derken ne demek ıstemıs olabılırım cozemedım vallahı :suclu: :toothy10: :toothy10: :toothy10: :toothy10:nez ben ne sartlarda buradayım hebrın varmı...koltugun kolundayım tam dınbımde mert elı memelerımın  tam ortasında yaaa o kadar yazdıgıma sukret bakım :suclu: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

Lă_Tăhzen!

HERKES İNANDIGI GİBİ YAŞAR   ;)

KUTLAYIN PROBLEM DEGİLL BENİM İÇİN EVET HERKESİN GUNAHI KENDİNE  NEDE OLSA  ;)

AYRICA BİRLİK BERABERLİK İÇİNDE OLAIM DİYE ALLAH BİZE YENI YILI DEGİL BAYRAMLARI KANDİLLERİ NASİP ETMİŞ !!!

NEYSE YA TERCİH MESELESİ

EFENDİMİZ BİR YANLIŞ GÖRDUGUNUZDE ELİNİZLE OLMADI DİLİNZLE DUZELTİN DİYOR  BU DA BANA GÖRE YANLIŞ

OLDUGU İÇİN KAYITSIZ KALAMADIM KUSURA BAKMAYIN  KALBIMLE BUGZ EDEYİM EN İYİSİ :)

Demet_dk

BAYRAMLAR KANDİLLERİDE DEĞERLENDİRİYORUZ BİZ SEN MERAK ETME  ;)

Lă_Tăhzen!

merak etmiyorum zaten şekerim beni ilğilendirmediği için nedense yine bi polemik ve yıne sen uzun zamandır görunmuyodun demet    ::) kokumu aldınn   

türkiyeye gidiyorummmmmmm ya içimde acayip  birr eneri var yahuuu  :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt: :hieyt:

Demet_dk

KONUŞMALARINDA ÇELİŞKİYE DÜŞÜYOSUN NUR

SENLE POLEMİĞE GİRMEK GİBİ Bİ ÇABAM YOK EN SON HAKKINI HELAL ET DİYİP HELALLİK İSTEMİŞTİN

HATIRLARSAN !!!

BEN AYTENİN KONUSUNDA YAZIŞIYORUM SENİNLE İLGİLİ Bİ DURUM LA DEĞİL

EĞER ÖYLE Bİ ÇABAM OLSA İLETİLERİNDE KENDİNLE NE KADAR ÇELİŞTİĞİNDE YÜZÜNE VURURUM !

SENDE EN SİNİR OLDUĞUM ŞEY BU İŞTE

SANKİ Bİ TEK SEN İNANÇLIYMIŞSIN GİBİ YAŞAMAN

NEDEN BAZI ŞEYLERİ YAZARKEN ALLAH KORKUSU AKLINA GELMİYO ACABA

Demet_dk

AYRICA BEN HEP BURALARDAYIM AMA HER ZAMANKİ GİBİ FARKLI KULVARLARDAYIZ  :laughing7:

ÖZLEMİŞSİN SANIRIM  ;)