Doğum sancılarının şekli hakkında bilgi verebilir misiniz arkadaşlar?

Başlatan <<<betty>>>, 24 Aralık , 2011, 17:04:14

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

:opucuk: :opucuk: :opucuk:  tatlım ne kaldı şurda artık bebeğin bugün yarın kollarında.kasılmaların başlaması sertleşmesi rahimin yumuşaması,açılmanın baslaması zaten.insallah kolay doğumun olur. :amin: :amin:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 26 Aralık , 2011, 08:57:34
:opucuk: :opucuk: :opucuk:  tatlım ne kaldı şurda artık bebeğin bugün yarın kollarında.kasılmaların başlaması sertleşmesi rahimin yumuşaması,açılmanın baslaması zaten.insallah kolay doğumun olur. :amin: :amin:

inşallah canım inşallah hepimiz sağsalim sağlıkla ve kolaylıkla kavuşuruz meleklerimize  :amin: :amin: :amin:
bu sabah yine ağrıyla uyandım ama gerisi gelmedi yine...
bakalım tatlım heyecanla bekliyorum  :love9: :love9: :love9:

Balböceği

Alıntı yapılan: şekerlik - 26 Aralık , 2011, 15:13:10
Alıntı yapılan: simurg01985 - 25 Aralık , 2011, 18:18:00
Benim sancılarım başlamadan bir hafta önce  kasılmalarım vardı kasılmalar karnı taş gibi yapıyor ..Sancı adet sancısına benziyor ve göbeğinin altında kasıklarında oluyor ama bence senin kasılmaların başlamışş.Kasılmalar doğumum yaklaştığının habercisiymiş ve rahimi yumuşatıyormuş ebe öyle demişti bana ....
aynen böyle olmustum bende  :icon_thumright:
Benimkide oyleydi  :k06:

rusta

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 26 Aralık , 2011, 20:00:47
Alıntı yapılan: şekerlik - 26 Aralık , 2011, 15:13:10
Alıntı yapılan: simurg01985 - 25 Aralık , 2011, 18:18:00
Benim sancılarım başlamadan bir hafta önce  kasılmalarım vardı kasılmalar karnı taş gibi yapıyor ..Sancı adet sancısına benziyor ve göbeğinin altında kasıklarında oluyor ama bence senin kasılmaların başlamışş.Kasılmalar doğumum yaklaştığının habercisiymiş ve rahimi yumuşatıyormuş ebe öyle demişti bana ....
aynen böyle olmustum bende  :icon_thumright:
Benimkide oyleydi  :k06:

benim kasılmalarımda haftasonu başladığına göre bu haftasonuna kadar vaktim var galiba  :laughing7:
zaten günümüzde 1 ocakta doluyor, kızım gününü bekliyecek galiba  :love9: :love9:

<<<betty>>>

°•.ℓανιηуα.•°

RABBİM HERKESE BENİMKİ GİBİ BİR DOĞUM NASİP ETSİN  :amin:

ben çok rahat bir doğum yaşadım. akşam üzeri 18.30 da suyum geldi.

19.30 da hastanedeydik.

hiç sancım yoktu ve açılmam oluyodu.

en son 7 cm olunca açıklık suni sancı verdiler. o da dayanılmayacak kadar büyük bir acı değildi. adet sancısının biraz daha şiddetlisiydi.

2 saat çektiğim sancı neticesinde sabaha karşı 02:09' da oğlum kollarımdaydı. 2. ıkınmamda çıktı  :k06:

doğum sancısı durmaksızın çekilen bir sancı değil. belli periyotlarla gelio,geçiyo,geliyo,geçiyo ve büyük tuvaletini yapacakmışsın gibi hissettiğinde de çatala alıyolar,doğuruyosun.

yani ben böyle yaşadım  8)

<<<betty>>>

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 27 Aralık , 2011, 11:11:39
RABBİM HERKESE BENİMKİ GİBİ BİR DOĞUM NASİP ETSİN  :amin:

ben çok rahat bir doğum yaşadım. akşam üzeri 18.30 da suyum geldi.

19.30 da hastanedeydik.

hiç sancım yoktu ve açılmam oluyodu.

en son 7 cm olunca açıklık suni sancı verdiler. o da dayanılmayacak kadar büyük bir acı değildi. adet sancısının biraz daha şiddetlisiydi.

2 saat çektiğim sancı neticesinde sabaha karşı 02:09' da oğlum kollarımdaydı. 2. ıkınmamda çıktı  :k06:

doğum sancısı durmaksızın çekilen bir sancı değil. belli periyotlarla gelio,geçiyo,geliyo,geçiyo ve büyük tuvaletini yapacakmışsın gibi hissettiğinde de çatala alıyolar,doğuruyosun.

yani ben böyle yaşadım  8)

amin inşallah böyle kolay doğumlar nasip olur bizlere  :amin:
bende de sadece karnımın taş gibi olup sonradan gevşemesi olayı var son bikaç gündür,
bakalım kontrolümüz var bugün, yakın mı doğumum öğrenicem inşallah  :amin:

Allah evladını size bağışlasın, sağlıklı mutlu uzun ömürleri olsun inşallah  :amin: