HIC BIR SORUNU OLMAYIPTA HAMILE KALAMAYANLAR....

Başlatan Yaşamsebebim, 09 Aralık , 2011, 23:47:28

« önceki - sonraki »

elfo

iyi birisine benziyordu ilk defa geçen hafta tanıştım.
ben düzenli yürüyüş yapmak istiyorum ama çok zor işim gereği hep arazideyim. bigün yoğun iş olmazken igün de 7 km bile yürüyebiliyorum. düzensiz biraz anlayacağın. ama şunu duymuştum her sabah 1 tane yumurta. hem tok tutuyormuş hem de zayıflatıyormuş. akşamları da senin gibi çorba yiyeyim peki meyve filan yedin mi akşamları?
peygamber efendimiz s.a.v. e bi adam gemiş benim çocuğum olmuyor demiş. o da hergün yumurta yemesini söylemiş. o sebeple de her sabah yumurta yemek çok mantıklı olacaktır. inş. Rabbim tez zamanda bana da bi yiğit gönderir  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:  :love9:
RABBİM! BEN SANA DUA ETMEKLE HİÇ BEDBAHT VE MAHSUN OLMADIM.

muhribe

amin canım inş  :amin: :amin: :amin: :amin: :amin:

meyveler çok şeker içerdiğinden bana günde 1 taneden fazla yeme demişti doktorum. tatlı, hamur işi, pilav makarna vs ağzıma koymadım. zaten diyet dediğin kafada bitiyor. ben kilo veremezsem anne olamayacağım dedim kendime. o andan sonra hayat tarzımı değiştirdim.

bi de pko'da yumurtlama günleri değişebiliyor. ben ovulasyon testiyle takip ediyordum işe yaradı.

elfo

o zaman sen tarzını artık hiç değiştirmedin. ben her akşam çorba içmeye başladıysam artık hep akşamları çorba içmeliyim. ne kadar az yiyorum desem de sabahları iş yerinde poğaça yiyorum  :BangHead:
artık bunu tarzım haline getirmeliyim

muhribe

yemek tamamen bir alışkanlık. poğaça yemeden doymuyorsan sadece poğaça yemeye alışkın olduğun için böyle düşünüyorsun. diyete başladıktan sonra midemin çöp kutusuna dönmüş olduğunu fark ettim ve üzüldüm. cipsler, çerezler, kolalar. neyime gerek? aksine zararlı. peki neden yiyip içtim? eh muhabbet yanında alışkanlık işte..

@@@gözde@@@

slm kıslar  :hello: elfo canım kilon çok fazla değil nkadar çok kafana takarsan kiloyu malesef vermesi okadar zorlanıyor bendede pko var her gitiğim doktor direk zayıfla diyodu benim kilom öle sizinkler gibi 60 70 lerde değil  :suclu: dokturum biri 15 20 klo ver kendiliğinden hamile kalırsın demişti spor+ diyet 13 kilo falan vermiştim ve hamile kaldım ama kimyasal gebelikmiş onun piskolojiyle herşeyi saldım verdiklerimn hepsini geri aldım.. kilolu hamile kalmak nekadar sağlıklı tartışılır ama malesef piskolojimn iyice bozulmasınında etkisiyle veremedim.. kendim veremedim yani verdiysemde kalıcı tutammadım ama zayıflama konusunda uzman oldum diyebilirim kaç yıldan beri.. o yüzden kilona çoook takılma önce kafada bitirmek önemli anladığım kadarıyla çalıştığın için fazla zamanın olmuyo  eğer imkanın varsa eve yürüyüş bandı al çok faydası oluyo birde az ve sık yiyerek metolizmanın durmasını engelleyebilirsin  7 öğün 4 ara 3 ana olmak üzere..mesala öğle yemeği ile akşam yemeği arasında çok uzun zaman olduğu için saat 5.30 gibi 1 griserin  1ayran vermişti doktorum bu sayede midemi bastırıyo ve akşam yemeğinde direk yiceklere saldırmamı dizginliyodu.. çok uzattım sanırsam  :suclu:

ayse_etiskenece

gerçekten kilo çok etkili hamilleikte ve öncesinde..bend eşimdilik pko falan yok ama daha çok iyi bi dr. görünmedim çıkabilir belkide hiç birşey belli olmuyor çünkü bi gdiyosun başka başka şeyler....ben 68 kiloyum ve boyum 1.65 son 2 yılda evlenince aldım kilo...versem çok iyi olacak ama aç olunca aklım hep miğdemde oluyorrrrrrrrrrr :ehi: :ehi: :ehi:

elfo

ayşecim bende ne varsa sen de kendinde var sanıyorsun önce troid şimdi pko  :ehi:  :ehi:  :ehi: ayyhh çok güldüm.  :toothy10:  :toothy10:  :toothy10: inş. hiçbiri sende yoktur canım.
gözde ben de muhribe gibi abur cuburu çok seviyorum ama son 2 aydır bıraktım cips kola kraker bisküvi öğün aralarımın vazgeçilmezleriydi. doktor bana dediki: şu anda doğal yolla hamile kalabilrsin ama 5 kilo daha alırsan bu defa işin çok zorlaşır veya tam tersi 4-5 kilo verirsen çok daha kolay hamile kalabilirsin. bi taraftan senin dediğine katılıyorum bekarken kilo olayını kafama takıp hem yemekten kesmiştim hem de egzersiz yapmıştım zamanla elim kolum titremişti bu defa tekrar salmıştım. eskiye oranla kilo bile almıştım. karar verdim her sabah 1 tane haşlanmış yumurta yiyecem. poğaçadan vazgeçyorum, her akşam sadece çorbayla doyabilir miyim bilmiyorum muhribe gibi ama en azında öğün aralarımda kuru üzüm hurma gibi bişeyler yiyebilirim hem tok tutar hem de çok faydalı. hatta cebime koyarım arazide yerim. inş. Rabbim tez zamanda nasip eder hayırlı sağlıklı evlatlar  :amin: hurma felan kilo aldırmaz di mi? hani şekerli ya

ayse_etiskenece

Alıntı yapılan: elfo - 29 Nisan , 2012, 19:20:37
ayşecim bende ne varsa sen de kendinde var sanıyorsun önce troid şimdi pko  :ehi:  :ehi:  :ehi: ayyhh çok güldüm.  :toothy10:  :toothy10:  :toothy10: inş. hiçbiri sende yoktur canım.
gözde ben de muhribe gibi abur cuburu çok seviyorum ama son 2 aydır bıraktım cips kola kraker bisküvi öğün aralarımın vazgeçilmezleriydi. doktor bana dediki: şu anda doğal yolla hamile kalabilrsin ama 5 kilo daha alırsan bu defa işin çok zorlaşır veya tam tersi 4-5 kilo verirsen çok daha kolay hamile kalabilirsin. bi taraftan senin dediğine katılıyorum bekarken kilo olayını kafama takıp hem yemekten kesmiştim hem de egzersiz yapmıştım zamanla elim kolum titremişti bu defa tekrar salmıştım. eskiye oranla kilo bile almıştım. karar verdim her sabah 1 tane haşlanmış yumurta yiyecem. poğaçadan vazgeçyorum, her akşam sadece çorbayla doyabilir miyim bilmiyorum muhribe gibi ama en azında öğün aralarımda kuru üzüm hurma gibi bişeyler yiyebilirim hem tok tutar hem de çok faydalı. hatta cebime koyarım arazide yerim. inş. Rabbim tez zamanda nasip eder hayırlı sağlıklı evlatlar  :amin: hurma felan kilo aldırmaz di mi? hani şekerli ya
ya öylemi denk gelmiş canıımmmm dikkat etmedim hiççççççç :ehi: :ehi: :ehi:ne bileyim korkuyorum elifcim ya kontrollere gdip içim rahat etsin istiyorummmmmm...o pkodan da şöyle şüphe edildi..benim geçen ay hep kahve akıntı oldı adet dönemimde aile hekimmiz aile dostumuz bizim belki çikolata kisti olabilir kontrollre gt dedi ondan hayırlııs inş bişey çıkmaz :amin: :amin:

elfo

inş. bişey çıkmaz ayşecim. eğer özellikle karın bölgende kilo sorunu varsa mutlaka zayıflamak gerekiyor. ben her sabah bir tane yumurta yemeye karar verdim. adamın birisi peygamber efendimize sormuş Ya Resulallah benim çocuğum olmuyor napayım demiş o da her gün yumurta yemesini söylemiş. yani hem tavsiye edilmiş bir yiyecek hem de diyetisyenler öneriyorlar tok tuttuğu ve kalorisi düşük olduğu için

ayse_etiskenece

Alıntı yapılan: elfo - 29 Nisan , 2012, 23:39:08
inş. bişey çıkmaz ayşecim. eğer özellikle karın bölgende kilo sorunu varsa mutlaka zayıflamak gerekiyor. ben her sabah bir tane yumurta yemeye karar verdim. adamın birisi peygamber efendimize sormuş Ya Resulallah benim çocuğum olmuyor napayım demiş o da her gün yumurta yemesini söylemiş. yani hem tavsiye edilmiş bir yiyecek hem de diyetisyenler öneriyorlar tok tuttuğu ve kalorisi düşük olduğu için
hep karın bölgesi zaten miğdeyle ikisi aldımmı her tarafıma kilo alıyorum ama orada daha çok belli oluyor...bende eşimle onu konuşuyordum şimdi o zaten hiç sevmiyor kiloyu yürüyüşlere çıkalım diyordum inş  ama boğazımdan kısabilirmiyim bilmiyorum :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

elfo

bence sıkı bi yürüyüşe çık. en iyi spor yürüyüş bence  :icon_thumright: nasılsa yaz da geldi. haftada 4 gün günde 4-5 km tempolu yürüyüş yap. zaten zamanla hızlandırırsın o günde 6-7 km olur

ayse_etiskenece

bu arada troid ve guatr a baktırdım temiz çıktı herşey çok şükür en azından bu noktada aramaıyacaz :love9: :love9:

elfo

offf

kan testi yaptırdm hamile degilm :S adetme 7 gün kaldı acaba geç döllenme olabilir mi :S kendimi mücizelere inandrmaya çalışıyorm mayısın 8nde evlilik yıldnümüm 1 senem foluyo inş allahm hediye olarak bebiş verr bize :S
merve

elfo

benim de mayısın 22 sinde 1 yılım doluyor  :honk: