28 Nisan , 2024, 17:02:45

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

Doğum şeklinin kararında kim söz sahibi olmalı

Başlatan burçin, 27 Mayıs , 2008, 20:09:46

« önceki - sonraki »

Tabikide en etkili  dr olmalı ama bunun yanında tercih hakkı kimde olmalı?

Anne adayının kendisi
13 (92.9%)
Baba adayı
0 (0%)
Aile
1 (7.1%)

Toplam Oy Verenler: 14

burçin

Bu anketi başlatma sebebim eşim ve benim bu konudaki tartışmalarımız bu yüzdende sizinle paylaşmak istedim.Ben bu konunun tamamen seçiminin anne adayına bırakılmsından yanayken o korktuğum için sağlıklı düşünemeyip doğru karar veremiyceğimi söyleyip normal doğumda  ısrar ediyo.Zaten kararsızken bu iddaa dahada korkutuyo beni:)

emosum

bence bunu dogum yapacak kişi karar verir baskası deil ;)

çünkü o anı sen yasıyacaksın ve kendini ona göre hazırlayıp o psikolojiyle olcan.onlar olmucak sonucta bence dogumu yapacak kişi tek basına karar vermeli

burçin

yaşasın benimle aynı fikirde olan birilerinin destek vermesi süper bir duygu

mavili

bencede tabiki, dogumu kim yapacaksa onun karar vermesi çok mantıklı senin kendini ona odaklaman gerekir kendin karar vermezsen eger agrı ve acı hissetmen psikolojikmen artar bunları yaşayacak olan sensin elbette önce senin kararın önemli canım dogrusuda bu

emosum

Alıntı yapılan: burçin - 27 Mayıs , 2008, 22:56:02
yaşasın benimle aynı fikirde olan birilerinin destek vermesi süper bir duygu

canım benim zaten bu böyle olunmalı bütün acılara ve zorluklara sen katlanacaksın :icon_thumright: :icon_thumright: :opucuk:
benimde dogumuma az kaldı ama herke bana diyor sen kendşin icin ve bebegin için nasıl düşünüyosan öyle yap..

sevda

Ben kendim karar verdim çünkü normal doğum diyee başından beriii istedim durdum ve allah gönlüme göre verdide normal yaptım ama tabiki sizin kendinizin karar veremediği durumlarda var annenin tansiyonu yada bebeğin ters duruşu kalp ritminin fazlalaşmasıı herşeyy size bağlı olamayabiliyorr... ;)

emel..

BENCE DE KESİNLİKLE ANNE KARAR VERMELİ AMA ŞUNU DA UNUTMAKİ EŞİN DE SENİN İYİLİĞİNİ İSTER. SADECE KORKTUĞUN İÇİN SEZERYAN YAPMAYA KARAR VERİRSEN ÇOK PİŞMAN OLABİLİRSİN BUNUN O KADAR ÇOK ÖRNEĞİ VARKİ. BENCE ÇOK İYİ DÜŞÜN AMA TABİKİDE BU KONUDA KARAR VERME HAKKI SADECE SENİN.

Almiş'inAnniş'i

aksi bi seçenek işaretleneceğini hiç sanmıyorum  :laughing7:
kim douruyosa o seçer yöntemi  ;D

burçin

bana kalırsa ben suda normal istiyorum ama ist yok sanırım gebzede varmış.Orasıda bize uzak kalıyo.Epidural kolay geçiyo diyolar ama ilerki yaşlarda tehlike arz ettiğini duydum bu yüzden endişelerim var.Allah hepimiz için hayırlı olan doğumu nasip etsin diyorum..

Almiş'inAnniş'i

:amin:

suda doğum bende çok istiodum ama fazla yaygın diil
ve onunda riskleri olduğunu öğrendim  ::)
kordon kısa olursa
bebeği boğma ihtimali varmış  :honk:
Allah korusun  :amin:

normal doğum yaptım ve herkese tavsiye ederim  ;D

Esen

Ben iki dogum yaptim ,ilk dogumumda acilma o kadar yavas olduki son 3 saat epidural anestezi aldim kendim isteyerek cünki artik dayanamiyordum ,epidural anesteziden sonra cok hafifledi sancilar ve 3 saat daha sürdü sonra dogdu ilk kizim.Ikinci dogumum inanilmaz rahatti 4 satte dogdu normal ve az dikisli ...
  Bencede karari cok iyi arastirdikdan sonra annenin vermesi lazim ama riskleride unutmamali ,sezeryan bana göre cokda saglikli degil zorda kalmadikca..Sirf aci cekmemmeyi düsünerek sezeryana karar vermek bebege haksizlik olur diye düsünüyorum cünki normal dogumda o dogum aninda  kanaldan gecerken bebegin beyin gelisimi  devam ediyomus ,hem anne icinde saglikli icindeki kirli kan bi cirpida gidiyor.. 

Almiş'inAnniş'i

esencim sezeryan zaten bir doğum şekli değil
bir müdehale şekli olarak kabul ediliyor
yani "GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜNDE" uygulanıyo  :)

handan

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 29 Mayıs , 2008, 22:13:17
:amin:

suda doğum bende çok istiodum ama fazla yaygın diil
ve onunda riskleri olduğunu öğrendim  ::)
kordon kısa olursa
bebeği boğma ihtimali varmış  :honk:
Allah korusun  :amin:

normal doğum yaptım ve herkese tavsiye ederim  ;D

doğumdan sonra sende küfrettiklerimin arasındasın bliyorsun değilmi

Almiş'inAnniş'i

ben ne bilem bacım suni sancıyla doğurcanı  :toothy10: :toothy10: :toothy10:

Esen

Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 30 Mayıs , 2008, 08:12:58
esencim sezeryan zaten bir doğum şekli değil
bir müdehale şekli olarak kabul ediliyor
yani "GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜNDE" uygulanıyo  :)

Reziye hnm. bu tip dilindeki anlami ama Türkiyeye gittigimde (ben Almanya da yasiyorum)  görüyorum ve duyuyorum cevremde o kadar cok insan varki artik sezeryan bir dogum sekli halini almis ,isteyerek yaptiran hatta hic bir sorunu olmadigi halde bunu tavsiye eden doktorlar bile varrr sirf para icin maalesef....

....