Doğum şeklinin kararında kim söz sahibi olmalı

Başlatan burçin, 27 Mayıs , 2008, 20:09:46

« önceki - sonraki »

Tabikide en etkili  dr olmalı ama bunun yanında tercih hakkı kimde olmalı?

Anne adayının kendisi
13 (92.9%)
Baba adayı
0 (0%)
Aile
1 (7.1%)

Toplam Oy Verenler: 14

duru boncuk

bencede bu ülkede insanlar kolaylarina geldigi icin o anlik acidan kacmak icin sezeryana yoneliyolar ama sonrasinda daha fazla aci yasanabiliyo ben mecburen sezeryan oldum malesef ve 1 yil gececek nerdeyse hala sizliyo yaram o yüzden cok iyi dusunup risk yoksa kesinlikle normalden yanayim burcin sende cok iyi dusun bence dr normal olabilir diyosa hic dusunme normal yap o sirada aci cekersin ama en azindan cabucak unutur gidersin benden tavsiye canim ama esininde normal diye tutturmamasi lazim senin psikolojininde iyi olmasi lazim normal dogum icin cunku yoksa kendini kasip bebege zarar bile verebilirsin istemeden girersen doguma :icon_thumright:

burçin

Evet haklısın kesinlikle normal doğumdan yanayım ama ben acı şokuna girebiliyorum.Yaşanan acının yoğunluğuna göre bayılmaya çok meğilliyim.Korktuğum normal doğum sırasında acı şokuna girip bayılırsam bunun zararı olurmu bebeğime bunun cevabı tabiki dr da ama henüz 6.ayıma yeni giriyorum o yüzden bunu şimdiden dr la tartışmak anlamsız olur gibi geliyor.Ama tavsiyeleriniz için gerçekten teşekkürler arkadaşlar:)

Almiş'inAnniş'i

Alıntı yapılan: Esen - 30 Mayıs , 2008, 13:27:56
Alıntı yapılan: Almiş'inAnniş'i - 30 Mayıs , 2008, 08:12:58
esencim sezeryan zaten bir doğum şekli değil
bir müdehale şekli olarak kabul ediliyor
yani "GEREKLİ GÖRÜLDÜĞÜNDE" uygulanıyo  :)

Reziye hnm. bu tip dilindeki anlami ama Türkiyeye gittigimde (ben Almanya da yasiyorum)  görüyorum ve duyuyorum cevremde o kadar cok insan varki artik sezeryan bir dogum sekli halini almis ,isteyerek yaptiran hatta hic bir sorunu olmadigi halde bunu tavsiye eden doktorlar bile varrr sirf para icin maalesef....

....
malesef çok haklısın  :-\
dr.ların da işine geliyo tabi
bir doğumun kaç saat süreceği belli değil
oysa ki sezeryan da işleri 15 dk. da bitiyo  :dontknow:

nihalim

bence bu sorunun cevabı su yada bu sorunun galıbı de dıyebılırız doktorlar.....cunku ben doktorum benı sezeryan ıcın doguma cagırdıgında sancılarım baslamıstı bana normal yapamıcagımı soyledıgı halde hala ben normal ıstıyoruuum dıye yalvarıyordum doktorum benı bıdaha muayne ettı ve yapamazsın canım zorlama hem kendını hemde bebegını ama ben hala yapabılecegımı dusunuyorum...ıs ısten gectı ama ıkıncıye ınsallah... :ehi: :ehi:

helen20

tabiki annenin vermesi gerekiyor
anne kendini neye hazırlamıs ise

benim eşimde kesinlikle karar senin diyor sen nasıl istersen öyle olabilir aksi kötü sonuclanabilir