27 Nisan , 2024, 23:53:06

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

HAMİLELİKTE HURMA YENMEYE NEZAMAN BAŞLANMALI????

Başlatan bebeğimbenim(şerife), 14 Kasım , 2011, 15:02:19

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

Alıntı yapılan: ¤°´¯`°¤ PAMUĞUM  ¤°´¯`°¤ - 15 Kasım , 2011, 16:10:50
Alıntı yapılan: KasrıCinan - 15 Kasım , 2011, 16:09:14
Alıntı yapılan: ๑ ♡ Köy YuмυяTαм ♡ ๑ - 15 Kasım , 2011, 16:01:18
benim cildim kuru olduğu için sürdüm yoksa iç karınla ilgili birşey çatlak oluşup oluşmaması

yani iç karnın büyükse sürmesende çatlamaz karnın

hurmayı günde bir kez ye bence fazlası sancı yapabilir

hımm tamam canım sağol.iç karnım genişmiş sanırım.görenler daha küçük iç karnın büyük demekki dediler.ve daha çatlağım yok.sadece göğüslerim uçları dökülüyor en başından beri.simdi sürünce iyi geldi

maşallah yaaa bende iç karın filan yokmuş füze gibi sipsivri büyümüştü karnım gören doğuma gidiyorum sanıyodu.ne sürdüysem kar etmed  :sad1: :sad1: sonuççç göbek insan göbeğine benzemiyor şu anda
:ehi: :ehi: herkezin bünyesi farklı iste tatlım.ama bana bundan sonra çatlayacak gibi geliyor.napalım ya annelik iste çatlarsa çatlasın.ilkten canımız sıkılır ama alısırız o haline :ehi:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

denizkabuğu

dün hacıdan anneannem geldi birsürü hurma getirmiş bugün 8 tane yedim yedim yemesinede şeker var bende ölçmedimde bana dokunurmu acaba yaa bak şimdi gidip bir tane daha yiyecem :sad1:
Başkalarının Kusurlarını Örtmede Gece Gibi Ol. . .

MASAL ILGIN

ben hurmanın hamileleikte bu kadar yararlı olduğunu bilmiyodum bende artık hergün yemeye başlayayım

nelss

Hurma, Kuran'da pek çok ayette bahsi geçen, cennet nimetleri arasında "eşsiz-hurma" (Rahman Suresi, 68) ifadesiyle nitelendirilen bir meyvedir. Allah'ın Kuran'da bildirdiği bu meyve incelendiğinde, pek çok önemli özelliği olduğu ortaya çıkmaktadır. Bilinen en eski bitki çeşitlerinden biri olan hurma, günümüzde lezzetinin yanı sıra besleyici özelliği nedeniyle de tercih edilen bir besindir. Her geçen gün keşfedilen faydaları hurmayı, hem gıda hem de ilaç olarak kullanılan bir besin haline getirmiştir. Hurmanın sahip olduğu bu özelliklere Meryem Suresi'nde dikkat çekilmiştir.

Derken doğum sancısı onu bir hurma dalına sürükledi. Dedi ki: "Keşke bundan önce ölseydim de, hafızalardan silinip unutuluverseydim." Altından (bir ses) ona seslendi: "Hüzne kapılma, Rabbin senin alt (yan)ında bir ark kılmıştır." Hurma dalını kendine doğru salla, üzerine henüz oluşmuş-taze hurma dökülüversin." Artık, ye, iç, gözün aydın olsun... (Meryem Suresi, 23-26)

Allah'ın, Hz. Meryem'e "hurma yemesini" bildirmesinin pek çok hikmeti vardır. Allah'ın Hz. Meryem'in doğumunu kolaylaştırmak için sunduğu nimetlerden biri olan hurmanın, özellikle hamile ve doğum yapan kadınlar için önemi ve faydaları, bugün bilimsel olarak da bilinmektedir. Hurma, içerdiği %60-65 oran ile en çok şeker içeren meyvelerden biridir. Doktorlar, hamile kadınlara doğum yaptıkları gün meyve şekeri içeren yiyecekler verilmesi gerektiğini belirtmektedirler. Bunun amacı, annenin zayıf düşen vücuduna enerji ve canlılık kazandırmak, aynı zamanda da yeni doğan bebeğe gerekli olan sütün oluşabilmesi için, süt hormonlarını harekete geçirmek ve anne sütünü çoğaltmaktır. (alıntıdır)

Ya-semin

paylaşım için teşekkürler canım, yalnız  hamileliğin başlarında dikkatli olmak lazım hurma rahimdeki kasılmalrı artırdığı için doğumu kolaylaştırıyor ancak hamileliğin başlarında yendiği zaman düşük riskine yol açıyormuş. bu konuyu daha önceden biraz araştırmıştım, yeni hamile olan arkadaşlr için yazmak istedim.
Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline dönürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir. Mevlana

nelss

Bunu duymamstm canım tsk  :flowers:
hangi ayda baslamak lazm yemeye ve ne kadar yemk gerekiyor

Ya-semin

internetten araştırmıştım,son aylarda yenmeli yazıyordu. Eğer hamileliğim sağlıklı ilerlerse ben 36. haftadan sonra yemeyi düşünüyorum. zaten bazı arkadaşlar hurma yediklerinde sancılarının olduğunu yazmışlar o yüzden riske atmamak lazım. sen kaç aylık hamilesin?
Dikenden gül bitiren, kışı da bahar haline dönürür. Selviyi hür bir halde yücelten, kederi de sevinç haline sokabilir. Mevlana

nelss

Alıntı yapılan: Ya-semin - 01 Temmuz , 2013, 14:03:07
internetten araştırmıştım,son aylarda yenmeli yazıyordu. Eğer hamileliğim sağlıklı ilerlerse ben 36. haftadan sonra yemeyi düşünüyorum. zaten bazı arkadaşlar hurma yediklerinde sancılarının olduğunu yazmışlar o yüzden riske atmamak lazım. sen kaç aylık hamilesin?
suan 22 haftalk hamileym
ramazanda geldi tam zamanı smdi hurmanın  :hungry: :hungry:
senin ki kaç aylık yasemin

ツgöçmen_54 ツ

bende 22 haftalık hamileyim. başlamak için en doğru zaman ne zaman bende merak ediyorum.

Ya-semin

:nazar: Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım. benimki daha küçük 10 haftalık, biraz da durmumuz riskli, inşallah hepimiz sağlıkla sıhatle yavrularımızı kucağımıza aldığımız günleri görürüz

asya81

35.haftadan sonra başlayın arkadaşlar
tabi günde bir iki yemenin bi zararı olmaz potasyum kaynağı neticede 35 den sonra fazla fazla yiyin

ツgöçmen_54 ツ

Alıntı yapılan: Ya-semin - 01 Temmuz , 2013, 14:17:30
:nazar: Rabbim hayırlısıyla kucağına almayı nasip etsin canım. benimki daha küçük 10 haftalık, biraz da durmumuz riskli, inşallah hepimiz sağlıkla sıhatle yavrularımızı kucağımıza aldığımız günleri görürüz

adaşım senindemi tedaviyle oldu ?
benimkide tedaviyle oldu.başından beri riskli hamilelik geçiriyorum.doktorunu çok iyi seçersen bir sorun olmuyor allahın izniyle.
ben gebeliğin başından beri coraspirin ve progestan içiyorum.düşüğü engellemek için.bu ilaçlar sayesinde bu zamana kadar gelebildim.

Ya-semin

"üç hafta önce gece canım nasıl hurma çekti oturup bir paketi bitirdim ertesi gün yine buzdolabına koydum girip çıktıkça yedim geçen hafta erken doğum tehlikesi var diye doktorum hastaneye yatırdı hamileliğimde herşey çok normaldi halbuki siz siz olun benim gibi abartmayın sakın"

başka bir siteden alıntı yaptım arkadaşlar buna benzer başka yorumlar da var. bence sizin için de erken ama siz bilirsiniz. isterseninz doktorunuza bir danışın

Ya-semin

Alıntı yapılan: ツgöçmen_54 ツ - 01 Temmuz , 2013, 14:21:39
Alıntı yapılan: Ya-semin - 01 Temmuz , 2013, 14:17:30

adaşım senindemi tedaviyle oldu ?
benimkide tedaviyle oldu.başından beri riskli hamilelik geçiriyorum.doktorunu çok iyi seçersen bir sorun olmuyor allahın izniyle.
ben gebeliğin başından beri coraspirin ve progestan içiyorum.düşüğü engellemek için.bu ilaçlar sayesinde bu zamana kadar gelebildim.

yok canım tedaviyle olmadı, kendiliğnden oldu. daha önce pıhtılaşma yüzünden iki kez düşük yaptımıştım sonrasında uzun süre hamile kalamadım. çok doktora gittim herşey yolunda bir sıkıntı yok diyorlardı. sanırım bende göbek düşüklüğü varmış kaldırttık o ay hamile kaldım. pıhtılaşma yüzünden risk grubundayım, ara ara kanamalrım oldu üç gün hastanede yattım. ben de progestan ve clexan kullanıyorum. hamileliğim zor geçiyor. ben foruma çok uğramıyorum ama eskilerden çoğu kişiyi az çok biliyorum senin hamileliğne de çok sevindim Rabbim sağlıkla sıhatle yavrunu kucağına almayı nasip etisn inşallah

iklima

korktum valla yorumlari okudukça şimdi yiyelim mi yemiyelim mi ben anladım ya..
18.haftamdayim dün 3 tane 5 tane felan yedim kalkarken ağrı girdi devamli karnima.hurmayla bi alakasi var midir yani.
kimse dr una sormamiş mi gerçekten hurmadan mi kaynaklaniyormus ki
Bütün Kadınlar Melektir Aslında.

Sadece Kanatları Kırıldığında Süpürgelerine Binerler..

Hepsi Bu..!