29 Nisan , 2024, 08:46:38

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

TETANOZ AŞISI

Başlatan kardelen06, 25 Ekim , 2011, 12:44:52

« önceki - sonraki »

kardelen06

ARKADAŞLAR TETANOZ AŞISI OLDUNUZ MU?BEN OLMAYI DÜŞÜNMÜYORUM  ÇÜNKÜ KÖTÜ STRİL OLMAYAN KOŞULLARDA DOĞUM YAPMAYACAĞIM VÜCUDA VİRÜS YÜKLENMESİNDEN YANA DEĞİLİM BENİM GİBİ DÜŞÜNÜP OLMAYAN ARKADAŞLAR VAR MI?

GELSQMİNQ

canım o sadece senin için değil bebek için önemli o antikorlar sayesinde bebeğin vücuduna geçiyo bebek bağışıklık kazanıyo bende geçen hafta yaptırdım hiçte bişi olmuyo sadece iki gün kolumun üstüne yatamadım başka bi problemim olmadı zaten bebek ölümleri olmasın diye hamilelere yapılıyo yeni doğan hastalıkları vvar maalesef istediğin kadat steril ortamda doğum yap

xxcansuxx

ben yaptırdım ne kadar steril ortamda olsa Allah korusun birşey olursa onun vicdan azabını çekeceğime 2 gün kolumun ağrısını çekerim daha iyi...ben hatta hamilelikten sonra devam eden dozlarınıda vurdurmayı düşünüyorum ki diğer hamileliklerimde vurulmayayım diye... elime iğne batsa birşey olsa acaba mı deyip duracağıma içim rahat... sadece steril ortamda değil topraktan,kıymık batmasından,çivi batmasından bile tetanoz olunuyor ayrıca bebeğinde bağışıklık kazanır aşıyla bunun bir zararı yok ki neden yaptırmamayı düşünüyorsun  :dontknow:

minis33

Bende şimdiye kadar 2 tane yaptırdım diğerleri doğumdan sonra...

galani

benim doktorum gerek olmadğını söyledi,  ben de yaptırmadım,

laracroftt

valla ıkı dozuda yaptırdım dogumdan sonra bı dozum daha var madem gereklıymıs nıye yaptırmayayım kı?  ???

asya81

canım vallahi bende gerek duymayıp olmadım senin gibi düşündüm nede olsa temis yerde olcam dediim daha sonra 33.haftamda koluma küçük nakış makası saplandı :-ooo :-ooo acil gidip dikiş attırdık ve aşı yaptılar çünkü makastı neticede daha sonra parmağımı yemek yaparken kaç kes kestim bilmiyorum çok sakarım sanırım :ehi: yani demem o ki başa ne geleceği belli oılmas bence ol aşını

kardelen06

teşekkürler arkadaşlar yanıtlarınız için.doktorum istersen yaptır dedi çok önmeli değil dedi.ebe olan arkadaşıma da danıştım o gebelere aşı yapmasına nağmen kendi hamileliğinde yaptırmamış.çünkü aşıyla vücuda virüs enjekte ediyorlar gebelikten önce yapılması daha iyi dedi.yani bebek varken aşı çokta iyi değilmiş zararlı değil ama tercih etmemiş o da.benim de kafam karıştı kolumun acımasıdan korkmuyorum hamileleikte aşı konusunda şüphelerim var.

eguzel89

bende ilk dozunu yaptırmıştım ikinci dozunu yaptırmadım doktorum da hastanede yapacağın için gerek yok dedi
kurban olayım sana Allahım nazardan korusun:)

¤°´¯`°¤ PAMUĞUM ¤°´¯`°¤

bende çok kararsız kalmıştım.gittim yaptırdım en sonunda 2 defa
✿Benim kendi minik,yolu uzun misafirim.. Yaşamak için en geçerli sebebim, Dilerim Rabbim en güzel yazıları yazmış olsun sana..✿

rusta

valla canm kendin bilirsn ama bencede bebek ve bizler için gerekli olmasa hamilelikte yapmazlardı bi zararı da yok ama nasıl istiyosan bak bakalım :dontknow:

__nil__

beni sağlık ocağından aradılar tetanoz aşısı için daha 19.haftadayız gel dediler.internette baktım 21.haftada yapılıyor diyo.Yarın doktoruma sorucam bakalım ne dicek.

GELSQMİNQ

Alıntı yapılan: __nil__ - 30 Ekim , 2011, 22:28:53
beni sağlık ocağından aradılar tetanoz aşısı için daha 19.haftadayız gel dediler.internette baktım 21.haftada yapılıyor diyo.Yarın doktoruma sorucam bakalım ne dicek.

nilcim bende 19. haftada gittim çağırdılar sonra dediler düşük tehlikesi oluyo erken vurulduğun zaman 20. haftayı doldur öyle gel dediler