prensesime isim önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar

Başlatan cano_m, 26 Ekim , 2011, 17:51:42

« önceki - sonraki »

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 26 Ekim , 2011, 20:08:15
Şimal ismide yazılmıs görunce yazmak ıstedım ben şimal ismine bayılıyodum kızım olursa koyarım dıye dusunuyodum bı gun kuran okurken karsıma çıktı vakıa suresınde  soldakıler ne yazıkki o soldakılere diye hemen vazgectım kuranı kerımde gecıyor ama anlamı ıyı degil tavsıye etmem yani

TUANA gibi isimlerden cennete dusen ilk yagmur damlası gıbı uydurulmus anlamı olan bi isim

benim önerecegim isimler

herzaman önerdıgım isim kızımın ismi olan ASEL

EBRAR   MEVA
asel ismini bende koymak isterdim cok güzel ama burda esel derler kizima yani essek anlami diye koyamam  :cildir: :cildir: :cildir:
:nazar: :nazar:

Lă_Tăhzen!

:k06: :k06: :k06: :k06:

BİZİM BURDA DA HİÇ DUZGUN HITAP EDEN OLMADI YA ESEL DERLER YA ASET DERLER YA ASAL DERLER  :k06:

HII BİDE ÖNERECEGİM İSİMLER ARASINDA ZÜMRA VAR 

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

Alıntı yapılan: Lă_Tăhzen! - 26 Ekim , 2011, 20:16:04
:k06: :k06: :k06: :k06:

BİZİM BURDA DA HİÇ DUZGUN HITAP EDEN OLMADI YA ESEL DERLER YA ASET DERLER YA ASAL DERLER  :k06:

HII BİDE ÖNERECEGİM İSİMLER ARASINDA ZÜMRA VAR
:k06: :k06: :k06: beceripde diyemezler anam ne güzel isim  :k06:

cano_m

Cennet Tabakaları: İbn Abbâs (r.a.)'dan gelen bir rivayette, Cennetin yedi tabakası olduğu haber verilmektedir. Bunlar, Firdevs, Adn Cennet'i, Nâim Cennet'i, Daru'l-Huld, Me'va Cennet'i, Daru's-Selâm ve İlliyyûn'dur. Bu tabakalardan her birinde, müminlerin yaptıkları iyi işler karşılığında girecekleri veya yükselecekleri derece veya mertebeler vardır (el-Beydâvî, Envâru't-Tenzîl, Beyrut (t.y.), I, 119). Bunlar:

1-Cennetü'n-Nâim: "Beni Cennetü'n-Nâim'in varislerinden kıl... " (Şuârâ, 26/85) Ayrıca (bk. el-Mâide, 5/65; et-Tevbe, 9/21; Yunus, 10/9).

2-Cennetü'l-Adn: "Şüphesiz ki, iman edenler ve güzel amel işleyenler yok mu, işte onlar mahlûkatın en hayırlısıdırlar. Onların mükâfâtı Rableri katında And Cennetleridir ki onların altlarından nehirler akar, orada onlar ebedî kalıcıdırlar, Allah onlardan razı olmuştur, onlar da ondan razı olmuşlardır. Bu Rabb'inden korkanlar içindir. " (Beyyine, 98/8, Ayrıca bk. et-Tevbe, 9/72; er-Ra'd, 13/23; en-Nahl, 16/31)

3-Cennetü'l-Firdevs: "Şüphesiz, iman edip güzel amel işleyenler için barınak olarak Firdevs Cennetleri. vardır " (el-Kehf,18/107 ve el-Mü'minun, 23/11).

4-Cennetü'l-Me'vâ: "İman edip güzel amel işleyenlere gelince, onlar için Me'vâ Cennetleri vardır. " (Secde, 32/19 ve En-Necm, 53/15).

5-Dârü's-Selâm: "Halbuki Allah Dârü's-Selâm'a çağırıyor ve O, dilediği kimseleri dosdoğru bir yola hidâyet buyurur. " (Yunus, 10/25 ve el-En'âm, 6/127).

6-Dârü'l-Huld: "O Rab ki, fazlından bizi durulacak yurda (Cennet'e) kondurdu." (Fâtır, 35/35).

cano_m

burcum

tanem hamile kaldığımda kızıma koymak istediğim isimlerden di arkadaşım doğum yaptı o koydu çok gzel bir isim bence
güneş
almira
yağmur
inci

cano_m

OFF NE KADAR ZORMUŞ MEĞERSEM BU İSİM KONUSU YAAAA  :y25:  :y25:  :y25:

tulayysl

ben de çok arastrmıstım sanıorım farklı isim arıyorsun. fikirlerim yüsra,zümra, ikra. kızımın adı berra buğlem

doruk38

canım listedeki me'va aslında meğva hatta arapçada ğ harfi yok sadece yonun yerine kalın ufak bir ses olayı var yanlış telafuzlar yanlış anlama gelir bilgin olsun canım

cano_m

Alıntı yapılan: doruk38 - 28 Ekim , 2011, 11:27:38
canım listedeki me'va aslında meğva hatta arapçada ğ harfi yok sadece yonun yerine kalın ufak bir ses olayı var yanlış telafuzlar yanlış anlama gelir bilgin olsun canım
TEŞEKKÜRLER BİTANEEM BİLGİLENDİRDİĞİN İÇİNNN  :opucuk:

cano_m

İSİM ÖNEREN VE FİKİR VEREN ARKADAŞLARIMA ÇOOK TEŞEKKÜR EDİYORUMM  :opucuk:  :opucuk:  :opucuk:

hüzünden_gelme

Ela

İkra

Zülal

Yüsra

tuana

minel

alya dua

Bunlar benım çok sevdıgım kız ısımlerıdır  :love9: :love9:  Bu arada rabbım hayırlısıyla kucagını almaya nasıp etsın  :amin:

suzannn

ツgöçmen_54 ツ

cemre81

bende birtane daha kızım olursa adını sare koymayı düşünüyorum
SARE