14 Mayıs , 2024, 01:55:33

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

GEBELİKTE VAJİNA İÇ DUDAKLARDA ŞİŞME AĞRI

Başlatan KasrıCinan, 24 Ekim , 2011, 13:51:41

« önceki - sonraki »

KasrıCinan

KIZLAR 4.AYDAN BERİ BU SIKINTIM VAR.İLK BİR AY NORMAL OLUR GEÇER DEDİM SONRA Bİ BAKTIM WC YE GİTTİĞİMDE DIŞ DUDAK DEĞİL,,İÇ DUDAKLARIN SAĞDADA SOLDADA BÖYLE ŞİŞME VAR AĞRI YAPIYOR.SANKİ BÖYLE MORARMIS GİBİ.SONRA KONTROLE GİTTİM DOKTORA ANLATTIM MUAYENE ETTİ Bİ RAHATSIZLIK GÖREMEDİ.AMA ÜZERİNDEN 2 AY GEÇTİ BENİM HALA GEÇMEDİ.RESMEN BAZEN İYİCE ŞİŞİYOR VAJİNA GİRİŞİNİ BİLE KAPATIYOR.AMA DOKTOR KIZIM Bİ SORUN YOK HAMİLELİKTE OLABİLİR BÖYLE DEDİ.İDRAR TESTİ YAPMISTI 4.AYDA TEMİZ ÇIKMISTI.AMA EN BASINDAN SÜT KESİĞİ SARI AKINTIM VAR.BAZEN YANMADA OLUYOR.AMA İLTİHAP ÇIKMIYOR :icon_scratch: :icon_scratch: DOKTOR DA RAHİME HER GİTTİĞİMDE BAKIYOR AMA Bİ SORUN GÖRMÜYOR.BENİM ÇOK CANIM ACIYOR ELİME BİLE GELİYOR BAZEN PÜTÜR PÜTÜR ŞİŞLİK.BİRAZ ACIK YAZDIM BİRAZ ÖZEL Bİ KONU AMA ARTIK İYİCE BUNALDIM.NASIL GEÇECEK BİLMİYORUM.,İLİŞKİ ZATEN OLMUYOR EN BASINDAN BERİ AYDA Bİ KERE İDİ AMA SİMDİ ZATEN İMKANI YOK.NASIL GECECEK BÖYLE BASINA GELEN OLDUMU.YOKSA MANTAR RAHATSIZLIĞIMI VAR BENDE.NE OLUR YARDIMCI OLUN.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

°•.ℓανιηуα.•°

canım inanır mısın bende de olmuştu o şişlikler aynen anlattığın gibi. ama doğumdan sonra geçti. benim de doktorum hamilelikte olabilir demişti,önemseme demişti...

takma sen,olabiliyomuş yani.

KasrıCinan

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 24 Ekim , 2011, 14:04:03
canım inanır mısın bende de olmuştu o şişlikler aynen anlattığın gibi. ama doğumdan sonra geçti. benim de doktorum hamilelikte olabilir demişti,önemseme demişti...

takma sen,olabiliyomuş yani.

CİDDİMİSİN YEMİN EDERİM ŞUAN O KADAR ÇOK SEVİNDİMKİ.O KADAR BUNALDIM Kİ  3 4 AYDIR SEBEBSİZ YERE ŞİŞLİK AĞRI.İLAÇ İÇSEM BELKİ GEÇER AMA DOKTOR VERMİYOR DÜSÜNÜP DURUYORDUM.ÇOK SAĞOL ALLAH RAZI OLSUN SENDEN İÇİM RAHATLADI TEK KORKUMDA YA DOĞUMDAN SONRA GEÇMEZSE İDİ.YAZIK OLAN EŞİME OLACAK 9 AY ZATEN SESİNİ ÇIKARMADI ÇIKARMIYOR .BİDE DEVAM EDERSE İMKANI YOK HİÇ YANAŞAMAZ BANA.AMA GEÇİYOR DEMİSSİN İNSALLAH BENİMDE GEÇER. :opucuk: :opucuk: :opucuk: :opucuk:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

banu_fth

geçmiş olsun cnm yaa .. dr geçecek dediyse mutlaka gececektir .. ama işte insanın bi yeri ağrıyorsa canı ve aklı orda oluyor hep .. :(

bende şişlik olmadı ama içi kaşınmıştı resmen mantar olmuşum .. krem verdi sürdüm geçti .. şişlik olmadı sadece kaşıntı hissettim ben .. sona yanma oldu .. çişimi yaparken nası bi acı .. ufff.. idrar tahlili yaptırdım iltihap çıkmıştı .. ilaç verdi suya karıştırıosun içiosun bitane çıkıo içinden .. gece meshaneyi boşaltıosun öle içiosun .. tek o oluyor meshanede ve orayı ve tüm idrar yolunu temizlio o ilaç .. iki kez oldu bana iltihaplanma .. ikisindede o ilaç geçirdi .. istersen adını veriim ama evde kutusu duruyo .. gerçi dr un verir sana ilaç yanma için ..
benimde daha önce temiz çıkıodu ama yanma olunca yaptırdım baya bi iltihap olmuştu .. bi anda herşey oluyo ..

geçmiş olsun umarım acısız geçirirsin günlerini .. sağlıkla ..  :flowers:

°•.ℓανιηуα.•°

ah canım benim... üzülme sen ya boş ver bak gerçekten ben de çok korkmuştum hatta netten araştırmıştım birsürü kafa karıştıracak bilgi edinmiştim. 4.5 ay oldu doğum yapalı. hemen gitti o şişlik. şimdi maşallahı var  8) ben normal doğum yaptım,dikiş izi bile yok.  8)

KasrıCinan

Alıntı yapılan: eylül_üm - 24 Ekim , 2011, 14:09:16
geçmiş olsun cnm yaa .. dr geçecek dediyse mutlaka gececektir .. ama işte insanın bi yeri ağrıyorsa canı ve aklı orda oluyor hep .. :(

bende şişlik olmadı ama içi kaşınmıştı resmen mantar olmuşum .. krem verdi sürdüm geçti .. şişlik olmadı sadece kaşıntı hissettim ben .. sona yanma oldu .. çişimi yaparken nası bi acı .. ufff.. idrar tahlili yaptırdım iltihap çıkmıştı .. ilaç verdi suya karıştırıosun içiosun bitane çıkıo içinden .. gece meshaneyi boşaltıosun öle içiosun .. tek o oluyor meshanede ve orayı ve tüm idrar yolunu temizlio o ilaç .. iki kez oldu bana iltihaplanma .. ikisindede o ilaç geçirdi .. istersen adını veriim ama evde kutusu duruyo .. gerçi dr un verir sana ilaç yanma için ..
benimde daha önce temiz çıkıodu ama yanma olunca yaptırdım baya bi iltihap olmuştu .. bi anda herşey oluyo ..

geçmiş olsun umarım acısız geçirirsin günlerini .. sağlıkla ..  :flowers:
TESEKKÜR EDERİM CANIM SAĞOL.en azından senin şişlik yokmus ve ilaç kullanmıssın geçmiş.ama bende iltihapta çıkmadı.4 gün sonra kontrolümvar olmazsa tahlil isteyeyim.ve vajinaya baktığımda böyle beyaz beyaz yapışıklık olusmus.yıkasamda geçmiyor.galiba enfeksiyonda kaptım ben.belki bi anda oldu iltihap dediğin gibi.çok sağol canım.insallah seninde son olur tekrarlamaz. :opucuk: :opucuk: :amin:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 24 Ekim , 2011, 14:09:55
ah canım benim... üzülme sen ya boş ver bak gerçekten ben de çok korkmuştum hatta netten araştırmıştım birsürü kafa karıştıracak bilgi edinmiştim. 4.5 ay oldu doğum yapalı. hemen gitti o şişlik. şimdi maşallahı var  8) ben normal doğum yaptım,dikiş izi bile yok.  8)
:opucuk: :opucuk: çok sağoool.demekki rahimde baskı yapıyor şişliğe sebep oluyor.masallah sana.normal olmasına rağmen eski fıstık haline dönmüsün.darısı basıma. :opucuk: ;D

tulayysl

canım enfeksiyon varsa eğer bazen sadece idrar tahlilinde cıkmıyor. idrar kulturu yaptırıyolar. sen kultur de yaptırdınmı

banu_fth

mantar olduğumda görmüştüm öle ben beyaz pütür pütür elime geliodu kaşıdıkca  :sad1:

krem sürdüm 3.günü ancak gittiler .. gitmesine rağmen yine kullandım bi kaç gün daha .. sona ne zaman böle az kaşınsa hemen sürüyorum o kremi .. kurtarıcım ..  ;D

evet cnm kültür de çıktı benimkide ondan önceki temizdi çünkü dr bi daha yapalım dedi .. yanma var diosun dedi .. kültür de alalım dedi . yaptır mutlaka ..  :flowers:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: eylül_üm - 24 Ekim , 2011, 14:24:57
mantar olduğumda görmüştüm öle ben beyaz pütür pütür elime geliodu kaşıdıkca  :sad1:

krem sürdüm 3.günü ancak gittiler .. gitmesine rağmen yine kullandım bi kaç gün daha .. sona ne zaman böle az kaşınsa hemen sürüyorum o kremi .. kurtarıcım ..  ;D

evet cnm kültür de çıktı benimkide ondan önceki temizdi çünkü dr bi daha yapalım dedi .. yanma var diosun dedi .. kültür de alalım dedi . yaptır mutlaka ..  :flowers:
hımm canım sadece idrar vermistim o temiz çıkmıştı.kültür vermedim ben.
ne o senin kurtarıcı ilacın bende sorayımda süreyim bari :sad1:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: tulayysl - 24 Ekim , 2011, 14:22:40
canım enfeksiyon varsa eğer bazen sadece idrar tahlilinde cıkmıyor. idrar kulturu yaptırıyolar. sen kultur de yaptırdınmı
canım sadece idrar tahlili yaptırdım.ve 2 3 ay önce.

banu_fth

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 24 Ekim , 2011, 14:28:06
Alıntı yapılan: eylül_üm - 24 Ekim , 2011, 14:24:57

hımm canım sadece idrar vermistim o temiz çıkmıştı.kültür vermedim ben.
ne o senin kurtarıcı ilacın bende sorayımda süreyim bari :sad1:

evde yaa tüh .. neyse eve gider gitmez özeline msj atarım cnm olur mu ??
krem böle küçük tüpte bi krem ..  adı aklımda değil .. travocort mu öle bişiydi yaa .. ama yazırım eve gidince mutlaka sana

KasrıCinan

eylülcüm çok sağol canım teşükkür ederim.yaz mutlaka sen bana.

banu_fth

http://www.ilacrehberi.com/cgi-bin/vademecum.asp

doğru hatırlamışım .. bak bu sitede onunla ilgili bilgi var cnm ..

istersen eczaneden al sor hamilelere uygun değilmi diye .. ilk sürdüm nası yandı .. kaşındı ölüyorum sandım ..

hemen etki ediyor .. 3 gün sonrada kesin bi rahatlama yaşıosun .. 1 hafta kullandım gitti bitti .. arada böle accık kaşınsın hemen sürüorum kesinlikle tavsiye ediyorum herkese ..  :flowers:

KasrıCinan

Alıntı yapılan: eylül_üm - 24 Ekim , 2011, 14:40:39
http://www.ilacrehberi.com/cgi-bin/vademecum.asp

doğru hatırlamışım .. bak bu sitede onunla ilgili bilgi var cnm ..

istersen eczaneden al sor hamilelere uygun değilmi diye .. ilk sürdüm nası yandı .. kaşındı ölüyorum sandım ..

hemen etki ediyor .. 3 gün sonrada kesin bi rahatlama yaşıosun .. 1 hafta kullandım gitti bitti .. arada böle accık kaşınsın hemen sürüorum kesinlikle tavsiye ediyorum herkese ..  :flowers:
tamam canım çok teşükkür ederim.benim kaşınma olmuyor çok az yani.sadece yanma ağrı çok oluyor.ilgilendiğin için tesükkür ederim :opucuk: :opucuk: