tecrübeli anneler,bebeklerimizin sizlere ihtiyacı var :)

Başlatan serife26, 18 Ekim , 2011, 00:33:02

« önceki - sonraki »

serife26

birçok konuda ben de dahil olmak üzere birsürü soru soruluyor,ama genelde hep yeni doğum yapan arkadaşlar kendileri soruyor,kendileri cevap veriyor.konu bebekler olunca yazma gereği hissettim ki kendimlede alakalı bir durum değil,genel soruları irdeliyordum gözüme çarptı açıkçası durum bu.
(çok tepki almam dimi  :laughing7: :laughing7:,aman Allah yandık  ;) )

°•.ℓανιηуα.•°

neden tepki alasın canım arkadaşım... çok doğru bir noktaya değinmişsin. birbirimize yanıt verip duruyoz. hepimiz tecrübesiziz. tecrübeliler bilgilendirirlerse daha iyi olur. mesela ben demir ilacıyla ilgili bişiler sordum,siz daha 4. aya gelmediğinizden ve damlayı kullanmadığınızdan cevaplayamadınız. tecrübelilerden de ses çıkmadı  :dontknow:

serife26

Alıntı yapılan: °•. °•.ℓανιηуα.•° .•° - 18 Ekim , 2011, 00:40:12
neden tepki alasın canım arkadaşım... çok doğru bir noktaya değinmişsin. birbirimize yanıt verip duruyoz. hepimiz tecrübesiziz. tecrübeliler bilgilendirirlerse daha iyi olur. mesela ben demir ilacıyla ilgili bişiler sordum,siz daha 4. aya gelmediğinizden ve damlayı kullanmadığınızdan cevaplayamadınız. tecrübelilerden de ses çıkmadı  :dontknow:
o işin şakası da,ciddi ciddi bu durum garibime gitti,oysa hakikaten insan bazen ailesine danışsada onların tarzları eski yaklaşımlarla dolu olduğundan ve değişen birsürü şey olduğundan,tecrübeli yeni nesil annelerin bilgisine ihtiyaç duyuyor.

тнє ρяιη¢є σƒ му нєαят

doğangüneş

yeni gördüm :-\  zaten ben herbişeyi gözden kaçırıyorum tecrübelerimde heba oluyor böylelikle :k06:
gördüğüm fırsat bılduğum ve bildiğim müddetçe tüm sorulara memnuniyetle cevap veririm kızlar :opucuk:

serife26

Alıntı yapılan: doğangüneş - 20 Ekim , 2011, 19:31:06
yeni gördüm :-\  zaten ben herbişeyi gözden kaçırıyorum tecrübelerimde heba oluyor böylelikle :k06:
gördüğüm fırsat bılduğum ve bildiğim müddetçe tüm sorulara memnuniyetle cevap veririm kızlar :opucuk:
tamamdır bu iş:)teşekkür ederiz.

burcum

kızım 27 aylık bende elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum faydam dokunuyorsa ne mutlu bana :icon_thumright:

serife26

Alıntı yapılan: burcum - 20 Ekim , 2011, 23:23:59
kızım 27 aylık bende elimden geldiğince sorularınızı cevaplamaya çalışıyorum faydam dokunuyorsa ne mutlu bana :icon_thumright:
sağol tatlım,eee söyle bakalım benim oğlan geceleri 2 saate 1 fln kalkıyor,uyku düzenini nsl oturtcam ben onun:)))
keşke elinde sihirli değnek olsaymış ya,ben sorunlarımı yazardım sen de ne güzel çözerdin.geçinir,giderdik.
aslında benim oğlum gündüz 1,5 saatte 1 yarım saatlik uykuya dalıyor genelde,gecede ilk yatışında 3-4 saat,sonrada her 2 saate 1 kalkıyor şanslıysam,anne sütü alıyor,gece bazen mama veriyorum,8 gün sonra 4 aylık olacak,bu uyku rutinini nasıl sağlarız,hem gündüz için soruyorum hem gece,var mı bilgin?baya araştırdım netten ama pek tatmin etmedi yazılanlar beni.

zeynep0655

Alıntı yapılan: serife26 - 21 Ekim , 2011, 00:02:44
sağol tatlım,eee söyle bakalım benim oğlan geceleri 2 saate 1 fln kalkıyor,uyku düzenini nsl oturtcam ben onun:)))
keşke elinde sihirli değnek olsaymış ya,ben sorunlarımı yazardım sen de ne güzel çözerdin.geçinir,giderdik.
aslında benim oğlum gündüz 1,5 saatte 1 yarım saatlik uykuya dalıyor genelde,gecede ilk yatışında 3-4 saat,sonrada her 2 saate 1 kalkıyor şanslıysam,anne sütü alıyor,gece bazen mama veriyorum,8 gün sonra 4 aylık olacak,bu uyku rutinini nasıl sağlarız,hem gündüz için soruyorum hem gece,var mı bilgin?baya araştırdım netten ama pek tatmin etmedi yazılanlar beni.
canım bebeğin daha çok küçük geceleri çok uyanması normal. anne sütü çok fazla tok tutmadığı için acıktıkça uyanıyorlar. benim oğlum 14 aylık daha yeni yeni düzene giriyo. senin yaşadığın bu sorunu bende yaşıyordum. ama artık yavaş yavaş rayına oturuyo. sabredeceksin artık

burcum

öncelikle şunu söylüyeyim kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş :ehi: benim kızım 2.5 aylıktan 7 aya kadar öğlen 1 de gece uykusu yattı gece 3 de sabah oldu diye kalktı bence şükret :ehi: neler yapmadım sen bu çocuğu yoramıyorsun dediler uyutma uyandır dediler hiçbirşey etki etmedi kendiliğinden 7.ci ayında düzeldi 10.5 aya kadar emdi sabaha kadar 10 defa uyanıyordu emziriyordum yatırıyordum emmeyi bırakınca gece yatıyor sabah kalkıyor maşallahhhhhhhhhhhhhhhh diyeyim :nazar: bekleyeceksin zaman herşeyin ilacı :icon_thumright:

serife26

Alıntı yapılan: burcum - 21 Ekim , 2011, 00:17:29
öncelikle şunu söylüyeyim kelin ilacı olsa kendi başına sürermiş :ehi: benim kızım 2.5 aylıktan 7 aya kadar öğlen 1 de gece uykusu yattı gece 3 de sabah oldu diye kalktı bence şükret :ehi: neler yapmadım sen bu çocuğu yoramıyorsun dediler uyutma uyandır dediler hiçbirşey etki etmedi kendiliğinden 7.ci ayında düzeldi 10.5 aya kadar emdi sabaha kadar 10 defa uyanıyordu emziriyordum yatırıyordum emmeyi bırakınca gece yatıyor sabah kalkıyor maşallahhhhhhhhhhhhhhhh diyeyim :nazar: bekleyeceksin zaman herşeyin ilacı :icon_thumright:

ofsssssss aman Allahım:)feci bir durummuş seninkisi,ya bisürü yöntem fln varmış uyku düzenini oturtmak için fln da acaba dedim uygulasam mı fln neyse biraz daha askıda kalsın bakalım,Allah sabrını verdi ama dimi,kafaları yedin kesin  o dönem.
Allaha hamd olsun valla.Hani dedim varsa bildik bişe söyleyin:)olay bundan ibaret.

serife26

Alıntı yapılan: zeynep0655 - 21 Ekim , 2011, 00:13:15
Alıntı yapılan: serife26 - 21 Ekim , 2011, 00:02:44
canım bebeğin daha çok küçük geceleri çok uyanması normal. anne sütü çok fazla tok tutmadığı için acıktıkça uyanıyorlar. benim oğlum 14 aylık daha yeni yeni düzene giriyo. senin yaşadığın bu sorunu bende yaşıyordum. ama artık yavaş yavaş rayına oturuyo. sabredeceksin artık

zeynep oğlun maşallah çooook tatlıymış valla,şeker şeker:)

zeynep0655

Demet_dk

21 Ekim , 2011, 00:32:43 #13 Son düzenlenme: 21 Ekim , 2011, 00:34:38 Demet_dk
ŞERİFECİM GÜZEL Bİ KONUYA DEĞİNMİŞSİN

EVET BAZI ARKADASLAR SORUYO BİŞEYLER BENDE BİLGİM VE TECRÜBEM DAHİLİNDE YANITLIYORUM

AMA DİKKATE ALINDIĞINA DAİR HİÇBİŞEY HİSSETMİYORUM

Bİ TEŞEKKÜR YADA NE BİLİM DENİCEM VS YAZMIYO KİMSE

KONULAR SOHBETE GIR GIR ŞAMATAYA DÖNÜŞÜYO

BENDE DAHA SONRA SORULARI DİKKATE ALMAMAYA BAŞLIYORUM  :dontknow:

SANKİ SOHBET İÇİN ÖYLESİNE AÇILMIŞ GİBİ GELİYO BANA

°•.ℓανιηуα.•°

kesinlikle haklısın demet. sen de güzel bi noktaya değindin.

konuyu tıklıyorum ama alakasız bi muhabbet çıkıyo karşıma.

ben de yanıtlamıyorum... baştan o muhabbeti okuyacak kadar vaktim olmuyo  :dontknow: