100 gr şeker yüklememde yüksek çıktı :(

Başlatan xxcansuxx, 13 Ekim , 2011, 17:52:34

« önceki - sonraki »

cano_m

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 10:50:28
Alıntı yapılan: cano_m - 14 Ekim , 2011, 10:38:12
EN İYİSİ ÖYLE YAPMAK. ZATEN SABAHLARI MİDE BULANTILARI TEKRAR BAŞLADI. BİDE ERKENDEN ŞEKER YÜKLEMESİ FALAN DERKEN KALDIRAMAM SANIRIM. AŞIDAN SONRA BİLE MAHFOLDUYSAM HALA AĞRI ÇEKİYORUM ŞEKER YÜKLEMESİNDEN SONRA KENDİMİ DÜŞÜNEMİYORUM  :igrenc:
senin daha ilk iğnen değil mi ben 2.yi bile yaptıralı 10 gün sonra 1 ay olacak... bekle sen en iyisi şeker için... yok canım psikolojik olarak etkileme kendini küçük pet şişesiyle içiyorsun limonda sıkınca rahat oluyor içimi... limonata gibi :icon_thumright: :opucuk:
EVET CANIM 2 GÜN OLDU YAPTIRALI. BEN BİRAZ GECİKTİM SANIRIM. BAYRAMDAN SONRA 11 İNDE 2. İĞNE İÇİN GİDİCEM.  :k06: EE OZAMAN LİMONDA GÖTÜREYİM BEN YANIMDA  :k06: YOKSA ŞEKERLİ SU HAYATTA İÇEMEM ZATEN HAMİLELİK BAŞALAYALI DOĞRU DÜRÜST ŞEKERLİ BİŞEY YİYEMEDİM. NE DEMİŞLER YE EKŞİYİ DOĞUR AYŞEYİ  :ehi:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: cano_m - 14 Ekim , 2011, 10:54:31
EN İYİSİ ÖYLE YAPMAK. ZATEN SABAHLARI MİDE BULANTILARI TEKRAR BAŞLADI. BİDE ERKENDEN ŞEKER YÜKLEMESİ FALAN DERKEN KALDIRAMAM SANIRIM. AŞIDAN SONRA BİLE MAHFOLDUYSAM HALA AĞRI ÇEKİYORUM ŞEKER YÜKLEMESİNDEN SONRA KENDİMİ DÜŞÜNEMİYORUM  :igrenc:
senin daha ilk iğnen değil mi ben 2.yi bile yaptıralı 10 gün sonra 1 ay olacak... bekle sen en iyisi şeker için... yok canım psikolojik olarak etkileme kendini küçük pet şişesiyle içiyorsun limonda sıkınca rahat oluyor içimi... limonata gibi :icon_thumright: :opucuk:
EVET CANIM 2 GÜN OLDU YAPTIRALI. BEN BİRAZ GECİKTİM SANIRIM. BAYRAMDAN SONRA 11 İNDE 2. İĞNE İÇİN GİDİCEM.  :k06: EE OZAMAN LİMONDA GÖTÜREYİM BEN YANIMDA  :k06: YOKSA ŞEKERLİ SU HAYATTA İÇEMEM ZATEN HAMİLELİK BAŞALAYALI DOĞRU DÜRÜST ŞEKERLİ BİŞEY YİYEMEDİM. NE DEMİŞLER YE EKŞİYİ DOĞUR AYŞEYİ  :ehi:
:k06: :k06: bende hiç şekerli yiyemiyordum midem bulanıyordu hep dediğin gibi kızzz... götür canım limonu unutma çok rahat oluyor yarım limon bile fazlasıyla yetiyor...

cano_m

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 10:58:09
Alıntı yapılan: cano_m - 14 Ekim , 2011, 10:54:31
:k06: :k06: bende hiç şekerli yiyemiyordum midem bulanıyordu hep dediğin gibi kızzz... götür canım limonu unutma çok rahat oluyor yarım limon bile fazlasıyla yetiyor...
TAMAM CANIMM. YA KEVSER NE YAPTI ACABA  :dontknow: ALMIŞTIR KESİN YAVRUSUNU KUCAĞINA İNŞALLAHHHH. VALLAHİ MERAKTAN ÇATLİCAMM  :honk:

xxcansuxx

sorma bende merak ediyorumda onun yerinde olsam bende fırsat bulamayabilirim diyorum bekleyeceğiz az daha  :love9: :love9:

cano_m

BELKİDE ŞUAN HASRET GİDERİYORDUR BEBİŞİYLE. OHH NE KADAR GÜZEL Bİ DUYGU YAA. GÜNNLERRR ÇABUKK GEÇİNNNNNNN  :love9:  :love9:  :love9:

burcum

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 18:48:05
Alıntı yapılan: burcum - 13 Ekim , 2011, 18:39:13
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 18:31:59
Alıntı yapılan: burcum - 13 Ekim , 2011, 18:21:04
daha önce yazmıştım sana arkadaşımda da şeker çıktı diyet verdi dr demiştim o da hergün şekerini kontrol ediyor 1 ay sonra tekrar tahlil yapılacak çıkan sonuca göre devam edilecek üzülme sadece her gebe gibi her istediğini yiyemeyeceksin arkadaşım bundan şikayet ediyor bebeğine hiçbirşey olmayacak bir arkadaşımda diyetle hamileliğini tamamladı bebeğini kollarına aldı buarada şuan hamile olan arkadaşım 30.cu hafta da ve sadece 2 kilo aldı olumlu yanlarını düşünmeye çalış :icon_thumright:
drda öyle dedi hamileyim diye 2 kişilik yemene gerek yok eğer öyle yersen 3 kişilik kilon kalır böyle dah güzel olacak doğumunda rahat edersin dedi... diyette süt,yoğurttan başka birşey yok desem yeridir... 1 porsiyon meyve deyince ben her çeşit meyveden doldururdum 1 elma 1 porsiyonmuş  :dontknow: dr a ben bu listeyle zayıflarım dedim

:k06: :k06: evet arkadaşım söylüyor yumurta bile hafta da 2-3 kereymiş ama olsun bebeğin gelişimi gayet iyi arkadaşımın senin bebişinin gelişimi de gayet iyi olucak doğurucaksınız ve hamile kalmadan önceki kilonuz da olucaksını spor yok rejim yok  :k06: sonra biz de 2.ci bebeği yapacağımız zaman sizden şu diyet listesini isteriz :icon_thumright:

arkadaşıma sorayım onun kaç çıkmış yazayım sana canım
bana da haftada 3 kez verdi ama yumurta yersem peynir yemeyecekmişim  :dontknow: :dontknow:
köfte kadar etten, balıktan ben doyar mıyım ki bebeğim doysun bilmiyorum... ben 1 ayda 6 kilo almıştım nedeni bu şekerdenmiş şimdi anladım yoksa bende bir şeker  belirtisi yoktu zaten öylede olurmuş hamilelerde eğer düşük tehliken yoksa 45 dk yürü dedi birde bana dr
tamam canım sen sor bakalım sonuçlarını merak ettim bana 2000 kalorilik diyet verdi dr..

1800 kalorilik diyet vermiş
50 mg yükleme de açlık 87 çıkmış
1 saat sonra 190 çıkmış
2 saat sonra 150 çıkmış

diyetten sonra tekrar tahlilleri yapılmış
50 lik yüklenmiş açlık 87 çıkmış
1 saat sonra 160 çıkmış
2 saat sonra 82 çıkmış yani düşmüş diyete devam demiş şekeri fazla tüketme hamur işi fazla yeme kepek ekmeğine devam et tadımlık ye herşeyden ama tadımlık demiş

xxcansuxx

tşk ederim burcum  :opucuk: hımmm güzel düşmüş sonuçları ne güzel diyetle halletmiş inş. benimde dileğim o... geçmiş olsun arkadaşına sağlıkla kavuşsun meleğine  :amin:
bugün diyetle birlikte ölçümlere başladım inş. yüksek çıkmazda...
anlamadım şimdi yemek yedim ve arkasından aniden bulantıyla hepsini çıkardım  :igrenc: :igrenc:  :dontknow:
neden oldu ki tokluk şekerimi etkiler mi yedim mi sayayım kendimi yememiş mi offffffs ya ne zor  :sad1:

gökkusağı

cnm geçmiş olsun umarım herşey yoluna girer ciddi bişey yoktur.  :flowers: :flowers:
Nakşediyor yüreğime ilahi bir kudret.!
..diyor ki;
Eyy kul'um.!
imtihan'ın RABBiN.!...için,
Sabret.! ♥

xxcansuxx

Alıntı yapılan: kadriyee - 14 Ekim , 2011, 14:04:11
cnm geçmiş olsun umarım herşey yoluna girer ciddi bişey yoktur.  :flowers: :flowers:
inş. canım tşk ederim... şimdilik diyetimiz var alışana kadar epey zaman geçecek sanırım

burcum

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 13:57:09
tşk ederim burcum  :opucuk: hımmm güzel düşmüş sonuçları ne güzel diyetle halletmiş inş. benimde dileğim o... geçmiş olsun arkadaşına sağlıkla kavuşsun meleğine  :amin:
anlamadım şimdi yemek yedim ve arkasından aniden bulantıyla hepsini çıkardım  :igrenc: :igrenc:  :dontknow:
neden oldu ki tokluk şekerimi etkiler mi yedim mi sayayım kendimi yememiş mi offffffs ya ne zor  :sad1:

dr una sorsan canım hepsini çıkardım yemiş mi sayılıyorum şimdi diye

xxcansuxx

Alıntı yapılan: burcum - 14 Ekim , 2011, 14:08:03
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 14 Ekim , 2011, 13:57:09

dr una sorsan canım hepsini çıkardım yemiş mi sayılıyorum şimdi diye
salı günü dr gideceğim aklıma takılan soruları not edeceğim zaten hiç bilgim yok ki deneyimliyim desem herşey takılıyor kafama... ben ölçeyim şekerimi kaydedeyimde... açlık hissetmiyorum yalnızca başım ağrıyor

laracroftt

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 21:04:32
Alıntı yapılan: laracroftt - 13 Ekim , 2011, 20:48:34
ahh arkadasim seni en iyi ben anlrm. 15 gundur dietteyim beyaz ekmekten tut pilava kadar hersey yasaklandi. Gerci benim doktor biraz abartti sanirim ne yiyip ne icicem ben moralim cok fena :(  50 gr olcumde 145 cikti yarin yine teste gidiyorum insallah dusmustur de baska biseye gerek kalmaz. Allah yardimcimiz olsun
ayy canım ya sende mi  :sad1: aslında senin o kadar yüksek çıkmamış onda da epey sıkmış dr.un seni... benim 204 çıkmıştı  :sad1: dediğin gibi listede herşey var ama birşey yok gibi benim porsiyonlar çok fazlaymış bakınca onu anladım... inşaallah senin temiz çıkar bu sefer  :amin: yine mi 50 gr yükleme yapılcak sana  :icon_scratch:

Bugun doktordan geldim ve maalesef kotu haberle :( doktor yine 50lik test yapti ac karnina 95 tok karnina 188 cikti dahiliyeye gonderdi ordaki doktorda dedi ki seni yanlis yonlendirmis doktorun 15 gun arayla seker yuklemesi yapilmaz en az arada 1 ay olmasi gerekir o yuzden ikinci teste guvenmiyorum dedi. Seker olcme aleti aldirdi gunde 2 kere olcecekmisim biri ac karnina biri tok karnina olmak uzere 1 hafta boyle gidicek bi liste yapicam doktor inceliycek yuksek seyrederse degerler insuline basliycaz :( bakalim artik. Aksam yemekten 2 saat sonra olctum (doktor oyle dedi ) 98 cikti sevindim dusmus insallah boyle gider buarada diyete devam tabi ...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 14 Ekim , 2011, 22:47:11
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 21:04:32
Alıntı yapılan: laracroftt - 13 Ekim , 2011, 20:48:34
ahh arkadasim seni en iyi ben anlrm. 15 gundur dietteyim beyaz ekmekten tut pilava kadar hersey yasaklandi. Gerci benim doktor biraz abartti sanirim ne yiyip ne icicem ben moralim cok fena :(  50 gr olcumde 145 cikti yarin yine teste gidiyorum insallah dusmustur de baska biseye gerek kalmaz. Allah yardimcimiz olsun
ayy canım ya sende mi  :sad1: aslında senin o kadar yüksek çıkmamış onda da epey sıkmış dr.un seni... benim 204 çıkmıştı  :sad1: dediğin gibi listede herşey var ama birşey yok gibi benim porsiyonlar çok fazlaymış bakınca onu anladım... inşaallah senin temiz çıkar bu sefer  :amin: yine mi 50 gr yükleme yapılcak sana  :icon_scratch:

Bugun doktordan geldim ve maalesef kotu haberle :( doktor yine 50lik test yapti ac karnina 95 tok karnina 188 cikti dahiliyeye gonderdi ordaki doktorda dedi ki seni yanlis yonlendirmis doktorun 15 gun arayla seker yuklemesi yapilmaz en az arada 1 ay olmasi gerekir o yuzden ikinci teste guvenmiyorum dedi. Seker olcme aleti aldirdi gunde 2 kere olcecekmisim biri ac karnina biri tok karnina olmak uzere 1 hafta boyle gidicek bi liste yapicam doktor inceliycek yuksek seyrederse degerler insuline basliycaz :( bakalim artik. Aksam yemekten 2 saat sonra olctum (doktor oyle dedi ) 98 cikti sevindim dusmus insallah boyle gider buarada diyete devam tabi ...
canım ya geçmiş olsun diyetine dikkat et bak ben dün başladım bana dr günde 7 kere ölçeceksin günlük şekerini dedi... öğünlerden önce öğünlerden 1 saat sonra tokluk birde gece yatarken dünkü sonuçlarım çok güzeldi hiç yüksek çıkmadı şükür... seni diyetisyene gönderdi mi drun yoksa şunları yeme dikkat et mi dedi onu anlamadım... 15 gün sonra o ölçümleri dr.a götüreceğim bende bakacaklar eğer normalse insülin vermeden diyete devam diyeceklermiş... inş. gerek kalmadan böyle devam ederiz arkadaşım  :amin: sağlıklada gelir meleklerimiz...
ha bu arada şekerler normal çıkınca eşimin bak yiyormuşun işte normal çıkıyor şekerin demesinden bunaldım desem yeridir  :cildir: oysa dün açlıktan ayağa kalkamadım sürekli çıkardım onu  görmedi ya  :caca:

laracroftt

yok cnm dıyetısyene degıl dahılıyeye yolladı ordakı doktor dıyete devam dedı. lıste yapmadılar bana, yememem gerekenlerı soyledı sadece kı onları yemıyınce yıyecek bısey kalmıyor :(  kendımı ac hıssedıyorum cnm bısey cekmıyor. Hersey yasak mubarek anlamadım gıttı.  Sabahkı aclık sekerımse 85 cıktı sımdılık ıyı gıdıyorum :D ama bısey dıyeyım mı ben bu yukleme olayına guvenmıyorum sekerlı su ıcırıyorlar sonucta sekerımın cıkması normal degıl mı? Ben onu anlamıyorum, bırde streslıydım cok sekerım bundan etkılenmıs olabılır 1 saat oylee beklıyosun sıkıla sıkıla, eger persembeye kadr degerler boyle gıderse stresten olduguna kanaat getırıcem belkı senınkıde oyledır arkadasım kendını sıkmadan rahat olmaya calıs moralını yuksek tut oyle yap olcumlerını bende oyle yapıcam. Kurtarırız dıetle belkı :amin:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 15 Ekim , 2011, 19:59:38
yok cnm dıyetısyene degıl dahılıyeye yolladı ordakı doktor dıyete devam dedı. lıste yapmadılar bana, yememem gerekenlerı soyledı sadece kı onları yemıyınce yıyecek bısey kalmıyor :(  kendımı ac hıssedıyorum cnm bısey cekmıyor. Hersey yasak mubarek anlamadım gıttı.  Sabahkı aclık sekerımse 85 cıktı sımdılık ıyı gıdıyorum :D ama bısey dıyeyım mı ben bu yukleme olayına guvenmıyorum sekerlı su ıcırıyorlar sonucta sekerımın cıkması normal degıl mı? Ben onu anlamıyorum, bırde streslıydım cok sekerım bundan etkılenmıs olabılır 1 saat oylee beklıyosun sıkıla sıkıla, eger persembeye kadr degerler boyle gıderse stresten olduguna kanaat getırıcem belkı senınkıde oyledır arkadasım kendını sıkmadan rahat olmaya calıs moralını yuksek tut oyle yap olcumlerını bende oyle yapıcam. Kurtarırız dıetle belkı :amin:
canım hani bu şekerli suyu içinde vucudun bunu yok etmesi gerekir insülin salgılayarak ama bizim ki bunu tolere etmiyor vucutta şeker birikiyor işte bunun sonucunda şekerimiz yüksek çıktı ama bak bazılarında bunu içtiği halde değerler normal çıkıyor... diyette öyle aşırı şeker vucuda girmediği içinde normal çıkıyor şimdi şekerimiz... ben 2 gündür anladım çok ekmek yiyormuşum birde porsiyonlarım fazlaymış meyveyi çok yerdim yanlışmış... birde sabah kahvaltıda yumurtayla peynir yerdim bol bol bebeğe yarsın diye şimdi yumurta varsa peynir yokmuş  :dontknow: :dontknow: ama dün 4 su bardğı süt içmişim bunu ben 4 günde zor tüketirdim... anlayacağım diyetle faydalı şey alıp gereksiz şekerle vucudumuzu yormayacağız...
atlatacağız canım diyete sabırla devam ya ben tokluğu ölçtüm akşam yemekten 1 saat sonra o bile 85 çıktı sanırım bana diyet fazla abartılı geldi  :ehi: :ehi: