100 gr şeker yüklememde yüksek çıktı :(

Başlatan xxcansuxx, 13 Ekim , 2011, 17:52:34

« önceki - sonraki »

burcum

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 18:31:59
Alıntı yapılan: burcum - 13 Ekim , 2011, 18:21:04
daha önce yazmıştım sana arkadaşımda da şeker çıktı diyet verdi dr demiştim o da hergün şekerini kontrol ediyor 1 ay sonra tekrar tahlil yapılacak çıkan sonuca göre devam edilecek üzülme sadece her gebe gibi her istediğini yiyemeyeceksin arkadaşım bundan şikayet ediyor bebeğine hiçbirşey olmayacak bir arkadaşımda diyetle hamileliğini tamamladı bebeğini kollarına aldı buarada şuan hamile olan arkadaşım 30.cu hafta da ve sadece 2 kilo aldı olumlu yanlarını düşünmeye çalış :icon_thumright:
drda öyle dedi hamileyim diye 2 kişilik yemene gerek yok eğer öyle yersen 3 kişilik kilon kalır böyle dah güzel olacak doğumunda rahat edersin dedi... diyette süt,yoğurttan başka birşey yok desem yeridir... 1 porsiyon meyve deyince ben her çeşit meyveden doldururdum 1 elma 1 porsiyonmuş  :dontknow: dr a ben bu listeyle zayıflarım dedim

:k06: :k06: evet arkadaşım söylüyor yumurta bile hafta da 2-3 kereymiş ama olsun bebeğin gelişimi gayet iyi arkadaşımın senin bebişinin gelişimi de gayet iyi olucak doğurucaksınız ve hamile kalmadan önceki kilonuz da olucaksını spor yok rejim yok  :k06: sonra biz de 2.ci bebeği yapacağımız zaman sizden şu diyet listesini isteriz :icon_thumright:

arkadaşıma sorayım onun kaç çıkmış yazayım sana canım

KasrıCinan

canım benim geçmiş olsun üzüldüm bak simdi.ama diyetle doktorunun gözetiminde düzelir hersey sıkma canını.üzme kendini bebeğinde etkilenmesin...tedavi ile mutlaka düser düzene girer.bebeğine birsey olmaz canım.çok geçmis olsun :opucuk:

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: burcum - 13 Ekim , 2011, 18:39:13
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 18:31:59
Alıntı yapılan: burcum - 13 Ekim , 2011, 18:21:04
daha önce yazmıştım sana arkadaşımda da şeker çıktı diyet verdi dr demiştim o da hergün şekerini kontrol ediyor 1 ay sonra tekrar tahlil yapılacak çıkan sonuca göre devam edilecek üzülme sadece her gebe gibi her istediğini yiyemeyeceksin arkadaşım bundan şikayet ediyor bebeğine hiçbirşey olmayacak bir arkadaşımda diyetle hamileliğini tamamladı bebeğini kollarına aldı buarada şuan hamile olan arkadaşım 30.cu hafta da ve sadece 2 kilo aldı olumlu yanlarını düşünmeye çalış :icon_thumright:
drda öyle dedi hamileyim diye 2 kişilik yemene gerek yok eğer öyle yersen 3 kişilik kilon kalır böyle dah güzel olacak doğumunda rahat edersin dedi... diyette süt,yoğurttan başka birşey yok desem yeridir... 1 porsiyon meyve deyince ben her çeşit meyveden doldururdum 1 elma 1 porsiyonmuş  :dontknow: dr a ben bu listeyle zayıflarım dedim

:k06: :k06: evet arkadaşım söylüyor yumurta bile hafta da 2-3 kereymiş ama olsun bebeğin gelişimi gayet iyi arkadaşımın senin bebişinin gelişimi de gayet iyi olucak doğurucaksınız ve hamile kalmadan önceki kilonuz da olucaksını spor yok rejim yok  :k06: sonra biz de 2.ci bebeği yapacağımız zaman sizden şu diyet listesini isteriz :icon_thumright:

arkadaşıma sorayım onun kaç çıkmış yazayım sana canım
bana da haftada 3 kez verdi ama yumurta yersem peynir yemeyecekmişim  :dontknow: :dontknow:
köfte kadar etten, balıktan ben doyar mıyım ki bebeğim doysun bilmiyorum... ben 1 ayda 6 kilo almıştım nedeni bu şekerdenmiş şimdi anladım yoksa bende bir şeker  belirtisi yoktu zaten öylede olurmuş hamilelerde eğer düşük tehliken yoksa 45 dk yürü dedi birde bana dr
tamam canım sen sor bakalım sonuçlarını merak ettim bana 2000 kalorilik diyet verdi dr..

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 13 Ekim , 2011, 18:44:50
canım benim geçmiş olsun üzüldüm bak simdi.ama diyetle doktorunun gözetiminde düzelir hersey sıkma canını.üzme kendini bebeğinde etkilenmesin...tedavi ile mutlaka düser düzene girer.bebeğine birsey olmaz canım.çok geçmis olsun :opucuk:
sağol canım  :opucuk: bende üzüldüm hiç beklemediğim içinde ayrıca şaşkındım  :y25: kasrim bundan sonra dikkat edeceğim bebeğim için  :love9: düzene girmesi için ne gerekiyorsa yaparım saat aksatmam yemeklerimde...

KasrıCinan

Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 18:52:39
sağol canım  :opucuk: bende üzüldüm hiç beklemediğim içinde ayrıca şaşkındım  :y25: kasrim bundan sonra dikkat edeceğim bebeğim için  :love9: düzene girmesi için ne gerekiyorsa yaparım saat aksatmam yemeklerimde...
yani sen böyle  azimli olduktan sonra birseycik olmaz tatlım.kendin için kızın için elinden geleni yaparsın biliyorum ben...insallah hemen düzelir düzene girer tatlım.benim teyze kızım doğum yaptı hamilelik sekeri onunda çok yüksek çıkmıs ama hiç tedavisine bakmadım dedi.bebeği doğdu 2 aylık ve ikiside çok sağlıklı.

اَعُوذُ بِكَلِماَتِ اللهِ التَّآمّةُ مِنْ كُلِّ شَيْطَاَنِ وَ هآمَّةِ وَمِنْ كُلِّ عَيْنٍ لاَمَّ

xxcansuxx

Alıntı yapılan: KasrıCinan - 13 Ekim , 2011, 18:56:08
Alıntı yapılan: xxcansuxx - 13 Ekim , 2011, 18:52:39
yani sen böyle  azimli olduktan sonra birseycik olmaz tatlım.kendin için kızın için elinden geleni yaparsın biliyorum ben...insallah hemen düzelir düzene girer tatlım.benim teyze kızım doğum yaptı hamilelik sekeri onunda çok yüksek çıkmıs ama hiç tedavisine bakmadım dedi.bebeği doğdu 2 aylık ve ikiside çok sağlıklı.
belki onun düşüktür şekeri canım bana üni. kadın doğumcu muayene bile etmeden direk endokrinolojiye git hemen diyet listeni al dedi... yok diyabet eğitimi, yok cihaz için rapor elimizde bir sürü kağıt vardı... hatta dr geçici cihaz bile baktırdı varsa ellerinde ama yokmuş yarın eşim eczaneden temin edecek... zaten annede kilodaan başka etki yapmıyormuş doğumdan sonra normale dönüyormuş ama anne tedavi olmazsa bebek etkileniyormuş birde anne ilerde diyabet hastası olabiliyormuş ileri yaşlarında... drum senin şekerin düşünce bebeğinde düşer birden artınca bebeğinde artar bu iniş çıkışlar olumsuz etkiler dedi... gözüm korktu korkmasıda iyi oldu aslında bu kadar bilgi vermeselerdi bende tedavisine bakmazdım belki bilmiyorum ki  :dontknow:

°º•✿вoɴcυĸ ɢözlüм✿•º°

:nazar: :nazar:

:nazar: :nazar:

xxcansuxx

Alıntı yapılan: gulum22 - 13 Ekim , 2011, 19:05:45
cnm insallah düzelir skma canini  :opucuk:
inşaallah canım takip edilecek sorunsuz geçer 3 ayımız  :amin: :opucuk:

xxcansuxx

ark. tşk ederim hepinize benim duygusal anımda iyi geldi konuşmamız şimdi kalkayım mutfağa akşam yemeğimizi yiyelim teyzeleri :hungry: :opucuk: Allah gönlünüzde ne muradınız varsa versin  :amin: görüşmek üzere  :wave:

laracroftt

ahh arkadasim seni en iyi ben anlrm. 15 gundur dietteyim beyaz ekmekten tut pilava kadar hersey yasaklandi. Gerci benim doktor biraz abartti sanirim ne yiyip ne icicem ben moralim cok fena :(  50 gr olcumde 145 cikti yarin yine teste gidiyorum insallah dusmustur de baska biseye gerek kalmaz. Allah yardimcimiz olsun

xxcansuxx

Alıntı yapılan: laracroftt - 13 Ekim , 2011, 20:48:34
ahh arkadasim seni en iyi ben anlrm. 15 gundur dietteyim beyaz ekmekten tut pilava kadar hersey yasaklandi. Gerci benim doktor biraz abartti sanirim ne yiyip ne icicem ben moralim cok fena :(  50 gr olcumde 145 cikti yarin yine teste gidiyorum insallah dusmustur de baska biseye gerek kalmaz. Allah yardimcimiz olsun
ayy canım ya sende mi  :sad1: aslında senin o kadar yüksek çıkmamış onda da epey sıkmış dr.un seni... benim 204 çıkmıştı  :sad1: dediğin gibi listede herşey var ama birşey yok gibi benim porsiyonlar çok fazlaymış bakınca onu anladım... inşaallah senin temiz çıkar bu sefer  :amin: yine mi 50 gr yükleme yapılcak sana  :icon_scratch:

<<<betty>>>

canancım çok geçmiş olsun canım... ama ilk yüklemende de konuşmuştuk ya sakın moralini bozma çünkü moralle çok alakalı şeker iniş çıkışları canım ve ben inanıyorum ki sen diyetle hallediceksin bu sorunu, düzene girecek bak şekerin... sen yeter ki canını sıkma, üzülme, stres yapma canım benim...  Allah yardımcın olsun...

xxcansuxx

Alıntı yapılan: <<<betty>>> - 13 Ekim , 2011, 21:14:06
canancım çok geçmiş olsun canım... ama ilk yüklemende de konuşmuştuk ya sakın moralini bozma çünkü moralle çok alakalı şeker iniş çıkışları canım ve ben inanıyorum ki sen diyetle hallediceksin bu sorunu, düzene girecek bak şekerin... sen yeter ki canını sıkma, üzülme, stres yapma canım benim...  Allah yardımcın olsun...
bilmiyorum canım inş. halledebilirim şimdi kadın doğumcu kendi drumu aradım oda bak diyetine dikkat et insülin zor inş gerek kalmaz dedi... bebeğin gelişimi iyi ama diğer aylar dikkat etmezse etkiler dedi  :dontknow: eşime diyorum stresde şekeri artırıyor sen üzmüyorsun ama yinede tembih edeyim beni strese sokma diyorum  :love9: bakalım canım bugün son kanı vermeden önce kötü oldum ağladım  :y25: :y25: sonrasında kan verdim o normal çıkmış aksi gibi... yemeğe gittik kan verme bitince ben çok fena oldum çay içerken yarı baygındım epey sonra toparlandım ama eşim çok korktu

aydinays

Canancım kıyamam sana ben. Canım stres yapma sakın hamilelikte diyet çok zor birşey. Rabbim kolaylığını verecektir sana. Sen hiç korkma canım. Kızında sende çok sağlıklı bir şekilde birbirinize kavuşacaksınız inşallah.
Allahım sen bütün bebek isteyenlere hamile olanlara hayırlı evlatlar nasip et. Kimseyi evlat acısı ile sınama.

xxcansuxx

Alıntı yapılan: aydinays - 13 Ekim , 2011, 22:11:03
Canancım kıyamam sana ben. Canım stres yapma sakın hamilelikte diyet çok zor birşey. Rabbim kolaylığını verecektir sana. Sen hiç korkma canım. Kızında sende çok sağlıklı bir şekilde birbirinize kavuşacaksınız inşallah.
canımsın evet diyet listesine normal insan uyamazken hamile hamile uymak zor gelecek... şimdilik iyiydi öğünlerde doyduk ama biliyorum bu iştahsızlığım üzüntümden ilerde nolur bilemem acımmm acımmm diye yerlerde sürünürmüşüm... inşaallah canım  :amin: kızıma sağlıklı kavuşayımda  :love9: :love9:
artık arkadaş gezmesinde senin yamen lazım 2 canlısın ye boşver laflarına nasıl tepki veririm bilmiyorum çünkü yasaklar arasında kek,poğaca,börek ben süt içermişim sadece  :aferin: :aferin: