bebeğimin kilosu az

Başlatan aşkitoom, 10 Ekim , 2011, 23:45:12

« önceki - sonraki »

aşkitoom

cnm 2400 doğmuştu.47 cm idi.1 buçuk hafta önce 6 buçuk geldi.boyu 68 cm,doktor boyuna alıyor dedi.
kahvaltı yaptığımda yumurta sarısı,beyaz peynir,yoğurt veriyorum.ara öğünlerde devam sütünü veriyorum,sonra çorba veya kavanoz yemek maması.akşam yemeğindede bizim yediklerimizden veriyorum.gece boyunca devam sütü.başka nasıl yapabilirim.düzene koyunca kilo alır mı,nasıl düzen yapmalıyım.

dirim

13 Ekim , 2011, 09:29:56 #16 Son düzenlenme: 13 Ekim , 2011, 09:34:47 dirim
kansızlık var deyince insanlar üzüm,incir vs.yemiyormusun diyor
10 yıldır yapmadığım kalmadı.hergün üzüm,incir,günkurusu,keçiboynuzu
hergün 1 çay bardağı pekmez(keçiboynuzu,diğerlerinide denedim).her hafta 2-3 defa ciğer
çay vs.içmiyorum zaten
diyorum ya yemediğim kalmadı.belli aralıklar bırakıp demir ilacı kullanıyorum o yüzden
herkesin bünyesi farklı işte.oda bende saç dökülmesi yapıyor aksilik.o yüzden mecbur önlem almak zorundayım:(((

neyse konuya geçeyim canım ayda kaç kilo alıyor bu yemeyle?
doktorun dediği gibi boyuna alıyor bence yoksa yedikleri fazla bile sanki.
ben 6 aylıkken kahvaltı vermiyordum mesela.meyve vermiyormusun?
yoğurt(çay bardağı),meyve( 1tane),çorba(1 kase),kavanoz maması günde 4 öğün aralarda devam sütü versen.ki ben nerdeyse bu kadar oğluma veriyorum.biz 8.5 aylığız.
mama çocuğa iyi kilo aldırır normalde,yada akşam yatmadan önce 1 kase muhallebi yap
mamayı kaç cc yapıyorsun?
ayrıca doğum kilosu azmış,iyi toparlamış yine

aşkitoom

13 Ekim , 2011, 22:35:35 #17 Son düzenlenme: 13 Ekim , 2011, 22:38:01 aşkitoom
dirimcim yazımdada belirtmiştim yemeği hiç seçmiyor.meyve,yoğurt hep yiyor.sadece kaşık mamasını sık vermiyorum ondan olabilir mi.onu pek yemiyor. devam sütünü 125 ml 3 saatte bi içiyor.haftada 150 gram gibi alıyor cnm.

dirim

açıkçası şaşırdım devam mamasınıda iyi yapıyorsun.
mama yaparken ölçeğini üzerindeki miktardan yapıyorsun değil mi?
şöyle söylim benimkide hiç muhallebi almadı.halada almıyor.
muhallebi çok aldırır.ama mamada çok aldırır.muhallebiden olduğunu da sanmıyorum
anlamadım neden fazla almıyor  ???
6.aydan sonra zaten kilo alımı azalıyor.
6.aydan sonra 500-600 alıyosa iyi zaten.
doktorun dediği gibi boyuna verebilir.

aşkitoom

cnm bugün doktora götürdüm,kan tahlili falan yapıldı,hiç sorun çıkmAdı temiz çıktı.sadece gelişim geriliği var dedi,vitamin ve folik asit kan ilacı falan verdi.