28 Nisan , 2024, 20:58:40

Haberler:

www.herseyibilen.co Durma! Merak ettiğin her konuda her soruyu sen de sor!

bayram ziyaretleri

Başlatan derbeder, 10 Ekim , 2011, 15:37:11

« önceki - sonraki »

derbeder

10 Ekim , 2011, 15:37:11 Son düzenlenme: 10 Ekim , 2011, 15:38:46 derbeder
bayramlarda kucukler buyuklere ziyarete giderler, ellerini operler harcliklarini sekerlerini alirlar. buraya kadar hersey nornal  :k06: sevdiklerimiz oldugu zaman hic gocunmadan yapariz bunlari tabiiki. peki ya sevmedigimiz buyuklerimizide ziyarete gidiyormusunuz? mesela sevmediginiz akrabalarinizi sirf sizlerden once dogduklari icin ziyarete gittiniz mi? ellerini optunuz mu? yoksa onlar yokmus gibi davranip sevdiklerinize gidip sevmediklerini atladiniz mi?

onumuz bayram, bu durumla karsilasanlar veya karsilasacak olanlar var mi?
seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

suzannn

BEN GİDERİM BÜYÜKLERİMİN ELİNİ ÖPMEYE BİRİNCİ DERECE AKRABALARA DİĞERLERİNİDE TESADÜFEN GÖRÜRSEM BÜYÜKSE ELLERİNİ ÖPERİM BAYRAMINI KUTLARIM

derbeder

bende oyle yapmaya calisirim, ama bu bayramda bana gore hic bir sekilde saygiyi hak etmeyen ve gormek dahi istemedigim bi akrabam var. hatta yakin bir akrabam oluyor kendileri. ama gidesim yok, kus degilim ama evlerine hic bir sekilde gitmek istemiyorum. anneme gore gitmeliymisim, sirf benden once dogduklari icin yaneh.

suzannn

Alıntı yapılan: derbeder - 10 Ekim , 2011, 16:19:56
bende oyle yapmaya calisirim, ama bu bayramda bana gore hic bir sekilde saygiyi hak etmeyen ve gormek dahi istemedigim bi akrabam var. hatta yakin bir akrabam oluyor kendileri. ama gidesim yok, kus degilim ama evlerine hic bir sekilde gitmek istemiyorum. anneme gore gitmeliymisim, sirf benden once dogduklari icin yaneh.
BENCE Bİ MECBURİYETİN YOK

banu_fth

valla babam sag ıken essek gıbı hepsıne gıderdık en uyuzlarının bıle ellerını öperdım mecbur..

sımdı esımle sehır dısına cıkıoruz.. onlar sehır dısındaysa ıstanbuldayız .. eger ıstanbuldalarsa sehır dısına cıkıoruz  :suclu:  :toothy10: :toothy10:  esımın akrabaları var ıstanbulda benım de var bı kac kısı ama görusmuyoruz kopukluk oldu..

memlekette cogu benımkılerın gereklılerı arıyorum telle o kadar..

:dontknow:

derbeder

Alıntı yapılan: eylül_üm - 10 Ekim , 2011, 16:30:36
valla babam sag ıken essek gıbı hepsıne gıderdık en uyuzlarının bıle ellerını öperdım mecbur..

sımdı esımle sehır dısına cıkıoruz.. onlar sehır dısındaysa ıstanbuldayız .. eger ıstanbuldalarsa sehır dısına cıkıoruz  :suclu:  :toothy10: :toothy10:  esımın akrabaları var ıstanbulda benım de var bı kac kısı ama görusmuyoruz kopukluk oldu..

memlekette cogu benımkılerın gereklılerı arıyorum telle o kadar..

:dontknow:
en iyisini yapiyorsunuz bence en azindan sorana burda degildik dersiniz olur biter  :ehi:

derbeder

Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 10 Ekim , 2011, 16:21:06
bencede yok ama iste annemide kirmak istemiyorum. yoksa gitmek istemedigim kisilerin dusuncesi onemli degil. bu sefer gidersemde her seferinde gitmek zorunda kalacagimida biliyorum. neyse bakalim nasil atlatcam, o gune kadar bir kaytarma pilani hazirlamam sart  :ehi:

suzannn

Alıntı yapılan: derbeder - 10 Ekim , 2011, 17:22:17
Alıntı yapılan: ♥ PaPaTyaM ♥ - 10 Ekim , 2011, 16:21:06
bencede yok ama iste annemide kirmak istemiyorum. yoksa gitmek istemedigim kisilerin dusuncesi onemli degil. bu sefer gidersemde her seferinde gitmek zorunda kalacagimida biliyorum. neyse bakalim nasil atlatcam, o gune kadar bir kaytarma pilani hazirlamam sart  :ehi:
bencede kaytar gitsin :ehi:

asya81

bende sevmiyorum bayram ziyaretlerini  :cildir: :cildir: sevmediğim akraba çok gitmiyorumda normalde sevmiyorus zaten bayramda öpüşüp sarılınca yapmacık oluyorus hoş olmuo o yüsden ben gitmem

derbeder

cok pis gaza getirdiniz beni  haaa :ehi: :ehi:

umarim annem kemiklerimi kirmazz  :ehi: :ehi:

suzannn

Alıntı yapılan: derbeder - 10 Ekim , 2011, 17:31:50

:ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: 

asya81

Alıntı yapılan: derbeder - 10 Ekim , 2011, 17:31:50

:toothy10: :toothy10: :toothy10:

derbeder

aboo 2 gun kaldii  :-ooo hala kararliyim sonuna kadar direnicem  :basardim:

Lă_Tăhzen!

çok şükür böyle bir durumum yok gurbette oldugum ıcın ama arama mecburiyetı var normal zamanda aramadıgım akrabalarımı ıstemesem bıle aramak zorunda kalıyorum laf etmesınler dıye ben aramak ıstemesem bıle esım benım akrabalarımı mutlaka arar bu konuda çok dıkkatlı sımdı esım konustu kendı akrabamla ben konusmadıgımm olay olur :D hıc ıstemıyorum oyuzden bayram gelsın :D

derbeder

nurcum laf ederler 1 kez ederler 2 kez ederler 3. defaya alisirlar inan. bayramlasmak icin konusmak insanin icinden gelecek, oyle emr-i vakiilerle olacak sey degil. ancak yalandan olur tum sozler. ama tabii esinle aran acilacaksa konusmadin diye iki dakka konus gec, senede 2 kez konusursun daha fazlasinida ruyalarinda gorurler  :k06: