bayram ziyaretleri

Başlatan derbeder, 10 Ekim , 2011, 15:37:11

« önceki - sonraki »

banu_fth

kıskanclık olabılır esım ıle bı buyuk abısı arasında 14 yas var ...

ve 3 abısı 3 ablası var ..

en kucukleri bızız .. ve bızım işimiz var.. kendımız evlendık herseyımızı kendımız yaptık kımseden bıse almadan .. kucuk yasta cok ısler basarmıs olduk .. bu bıraz koyuyor tabı .. sanırım sunu demek ıstıyorlar : evet yaptılar ama karısı da şöle ..

gıbı cumleler kurmak ıstıyorlar ama kuramıolar  :dontknow: ve catlıyorlar..

bız bı yanlıs yapsak bıle bunu tecrube edecek ve telafı edebılecek yastayız onların böle bı sansı yok en buyuk ablası 50 yasında ..

dolayısıyla sebeplerın bunlar oldugunu dusunuyorum ne namussal ne ahlaksal acıdan bı eksıgımızı bulamıolar ne esımın ne benım ..
dolayısıyla guncel konusmaları gerekıor.. guncel hata da yok ..
o zaman gerıye ıftıra atmak kalıyor..

kaynanam dedıkı enıste buyuk aılede uzun yıllardır var bır baba gıbı olmak ıstıyor sıze daha fazla ılgı beklemesı ondandır dedı .. ne munasebet baba olcak bıze .. hacı baab var .. benım babamda öldu ..
esımde dedıkı benım bı tane babam var sen kendıne koca arıyosan ayrı dedı  :ehi: :ehi:

ay gulemmı aglayayımmı bılemedım neysekı esım aılesının ne oldugunun farkında ve benı savunuyor..
yoksa onunlada kavga etmek zorunda kaldıgımı dusunsene .. 8 aylık hamıleyım 9. aya gırdık zaten psıkolojım manyak durumda.. ne kadar dusuncesızler ınsanlar degılmı ..  :violent1:

takmıyorum zaten tatlım dun resmen sesım kısıldı sınırden  :cildir:

tek o etek mevzuunda lafı sokmadıgıma uzuluyorum .. onuda kaynanama gıttıgım ılk gun anlatıcam  :laughing7:

buyuk dıye sustum dıycem .. kı öle gercekten .. 50 yasında kadına ne laf sölıım dıye dusundum ama onun kocası massallah bana laf söluyo  :caca: :caca:

bırdaha yemesler tecrube oldu ıste bu bıze  :laughing7:

derbeder

hehe esin lafi guzel yapistirmis  :ehi:
her ailede var bu tarz insanlar, ama kendini geri cekmemek lazim bazen. yeri geldiginde lafini soyluyorsun mecburen. terbiyesiz insan her yerde var.

ayni sey benim bahsettiklerimlede oldu ama 1 sabrettim 2 sabrettim 3. ye bir bir laflarini aldilar.
insan terbiyesinden konusmuyor ama yuz verdikce astarini istiyorlar. madem oyle iste boyle  :ehi:

seni hanımefendiliğimle dőverim bebeğim!

banu_fth

evet yaa esım yanı massallah bu konuda cok ıyıdır  :basardim:  :ehi: :ehi:

yok yok bız cekmelıyız cunku bunlar durmaz durulmazlar  :ehi: görmesınler gecen  bayramlardakı gıbı telle kutlayacagız o da ben uzaktan selam sölıcem  :ehi: böyle layık bunlara  :caca:

aynen öle valla artık yuzde kalmadı astarda kımse kusura bakmasın onlar gıbı 200 yuzlu dıılım ben olamam da ..
onların sımarık cocuklarıyla buyumıycek benım kızım .. bız kendımıze yeterız .. Allahın ıznıyle kımseye ıhtıyacımız yok hele bölelerıne  :violent1:

Balböceği

Alıntı yapılan: eylül_üm - 08 Kasım , 2011, 12:15:11
aynen öle oldu zehracım yaa.. esımde pısman oldu ama ne fayda ..

agzıma gelenı söledım adamın annesıne .. 10 dk sona yaa cok mu bagırdım acaba haddımızı asmadım dımı fılan dıorum  :ehi: :ehi: :ehi:

yok haklı oldugun yerde susma dedı..  :amin:  :hieyt:

bır daha zor görurler yuzumuzu zehracım ılk ve sondu bu  :caca: :caca:
aferim kiz kocana valla brawo  :basardim: :basardim: :ehi: :ehi:
Bosver herkes haddini bilsin dimi  :laughing7:

banu_fth

Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 08 Kasım , 2011, 13:43:57

agzıma gelenı söledım adamın annesıne .. 10 dk sona yaa cok mu bagırdım acaba haddımızı asmadım dımı fılan dıorum  :ehi: :ehi: :ehi:

aynen öle şekerım .. kaynanama yazık oldu arada o duydu bı suru laf benden  :ehi: :ehi:
dedım bak işe geldık ıkıcı gun bayramın bugun .. bzıım böle laf uretmeye vaktımızde yok paramızda dedım mıllette vakıtte cok parada  :ehi: :ehi:
görusmek ıstemıolarsa acıkca söleyebılırler böle oyunlara gerek yok dedım  :caca:
neden sana bunu söleyenlere banane demıosun konuyu kapatmıosun dedım  :caca:
bende bı suru laf duyuyorum ama varya hepsını unutuyorum cunkı hıcbırı umrumda degıl dedım  :caca:
sana benden yana hıc bır kımsenın lafı geldımı ben agzımı acıp bıse dıomuyum dedım . bızede bısuru sey yapılıyor benden bıse duyuyormusun dedım ..  :caca:
onlarada böle sölıceksın o kımseyı agzına almıo sızde onu almayın dıyceksın dedım  :caca:
koskoca ınsanlar ayıp oluyo dedım :caca:
bak bı musterı gelsınde yemek yıyelım eve gıderken ekmek alalım dıe beklıoruz dedım ..
bızım kavgamız mucadelemız cok cook farklı şeylerle dedım..

ben dedım dıo belkı onların adetlerı farklıdır dedım dıo ..

ne farkı dedım yaa
kımse benım saygıma ahlakıma laf sölemesın kötu olur dedım  :caca:

delırttıler yuzyılın konusmasını yaptım edaa  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  ne cok dolmusum meger bı anda hepsı cıkıverdı ..

derbeder

iyi etmissin banucum, terbiyesizler. sen ekmek kavgasi verirken milletin cay kasigi gibi ortaligi karistirmasi onlarin hayatlarinda canlarinin sIkildigini ve catacak yer aradiklarini gosterir. arkandan soylenenlere kulak asma, ama yuzune soylenirsede lafini esirgeme.

banu_fth

08 Kasım , 2011, 14:26:28 #36 Son düzenlenme: 08 Kasım , 2011, 14:30:33 eylül_üm
Alıntı yapılan: derbeder - 08 Kasım , 2011, 14:19:21
iyi etmissin banucum, terbiyesizler. sen ekmek kavgasi verirken milletin cay kasigi gibi ortaligi karistirmasi onlarin hayatlarinda canlarinin sIkildigini ve catacak yer aradiklarini gosterir. arkandan soylenenlere kulak asma, ama yuzune soylenirsede lafini esirgeme.

eskıden amaaan .. derdım .. buyuktur derdım ..

sımdı susmuycam haklısın .. tak tak sölıcem onlar gıbı haksızkende degıl yerınde zamanında lafı koycam .. artık devır degıstı kusura bakmasınlar..

daha tek zıbını yok bebegımızın bılıomusun .. ama kımseye demıoruz  :caca:

kımseden bıse ıstemıoruz .. hala konusuolar  :caca:  konustukları kısıde 9 aylık hamıle bı kadın dedım .

bıde ben alısık dıılım bızım aılede kımse dedıkodu yapmaz ayıptır.. arkadan sölenmez.. buyk bıseye alındıysa kızdıysa yuzune söler . buyuk buyuk gıbı davranır kucuk te kucuklugunu bılır öle bıseler yoktur

derbeder

zaten o yuzden garipsiyorsun, dedikoduya alisik degilsen bir bakiyorsun oyle bir yere dusmussunki..kimse kimsenin iyiligini istemiyor ve herkes birbirinin kuyusunu kaziyor. en guzeli uzak durmak bayramdan bayramada ne yapacaksin suratlarini zorunlu olarak gorursun. birde dedigin gibi ya kocanada laf anlatmak zorunda kalsaydin, o zaman isin yasti asil bacim. cok sukur genede esin yaninda destekcin, seni yanliz birakmiyor  :nazar:

ezginin eksiklerini dert etme canim karinca kararinca elinden geldigince yapacaksin. cocuk kismetiyle nasibiyle dogarmis. hemde kiz evladi bereket getirirmis. ins. ezgicikte evinize bereket getirecek  :love9:

banu_fth

evet cok sukur öyle ..

:amin: :amin: :amin: :nazar: :nazar: :nazar:

bakalım bu haftada öle bıtcek bayram ıle ve kıra ödemesı fılan var magazanın ..

haftaya ancak alırız hafta sonuna dogru ben erken dogum olmasın dıye dua edıyorum mılletın derdıne bak ..

hala kımsenın haberı yoktur . herseyı var dedık .. aldık dedık ..

halbukı aldıgımız oto koltugu ıle park yatak set  :k06:  tek beın ördugum seler var kızımıza aıt .. dısardan tek bıse almadık  :k06:

tweety0555

canımcım bence esten yana coook sanslısın...ben en basından berı susmayanlardanım benım karnımda duracagına laf onların karnında dursun onalrı bozsun :toothy10:buyuktu kucuktu de demem :k06:
mesela evlendım bayamlarda ıkıncı gun sbaahtan kalkısır samsun a gelmek ıcın hemen kaynanam yada peder eeee nereye gıdıyonuz bende ben agac kogugundan cıkmadım anama babama dıyordum vazgectıler sormaktan gecen sene samsuna yanı aılemın yanına tasındık bana bayramda eee sen artık hep onların yanındasınız burada kalın dedıler bende bayram ayrı oglun kalabılır ben gıderım dedım bıttı bu bayramda bıraz geceye kaldık kalsaydınız ozlem dıyor fatıh hemen lafı dondurdu gıdıyoruz dedı.halbukı esıme ıstersen kalalım sabah gıderız teklıfınde bulundum adam yemın edıyorum bu teklıfte dumura ugradı bukadın ne dıyor dıye :toothy10: :toothy10: :toothy10:amaaa pesınden bu bır seferlık bır teklıftır pesı asla gelmez deyıerınce yok yok gıdelım deyıverdı benım cengaver :ehi:

derbeder

Alıntı yapılan: tweety0555 - 08 Kasım , 2011, 22:20:03
canımcım bence esten yana coook sanslısın...ben en basından berı susmayanlardanım benım karnımda duracagına laf onların karnında dursun onalrı bozsun :toothy10:buyuktu kucuktu de demem :k06:
mesela evlendım bayamlarda ıkıncı gun sbaahtan kalkısır samsun a gelmek ıcın hemen kaynanam yada peder eeee nereye gıdıyonuz bende ben agac kogugundan cıkmadım anama babama dıyordum vazgectıler sormaktan gecen sene samsuna yanı aılemın yanına tasındık bana bayramda eee sen artık hep onların yanındasınız burada kalın dedıler bende bayram ayrı oglun kalabılır ben gıderım dedım bıttı bu bayramda bıraz geceye kaldık kalsaydınız ozlem dıyor fatıh hemen lafı dondurdu gıdıyoruz dedı.halbukı esıme ıstersen kalalım sabah gıderız teklıfınde bulundum adam yemın edıyorum bu teklıfte dumura ugradı bukadın ne dıyor dıye :toothy10: :toothy10: :toothy10:amaaa pesınden bu bır seferlık bır teklıftır pesı asla gelmez deyıerınce yok yok gıdelım deyıverdı benım cengaver :ehi:
osssleeeemm sen tam benim kafadasinnnn  :k06:

banu_fth

Alıntı yapılan: tweety0555 - 08 Kasım , 2011, 22:20:03

:ehi: :ehi: :ehi:  supersın .. eslerımızın ısımlerı aynıymıs ..

ya şimdi ben öle içli dıslı degılım ve mesafelı durmaya calısıyorum samımı olmalarını ıstemıyorum ..
benım evıme bıle geldıklerı sayılıdır .. o yuzden öle her laflarını anlayıp hepsıne cevap verırsem onların ıstedıklerı olur.. yanı benımkı tamamen polıtıka  :-*  ;)
bız kendımız evlendık kımseden bısı ıstemeden o yuzden bıze karısamıolar ..
kendımız ettık kendımız bulduk  :k06:
esımde sagolsun bu konuda aılesını cok ıyı tanıyor ve objektıf degerlendırebılıyor . zaten karakter olarak haksızlıga gelemeyen bı ınsan ..
ve bende yalnızken bıle kötulemıorum aılesını ona ..
yasanan bı olay varsa o an konusuyoruz bıtıyo ..

yanı bız evlendıgımızden berı aılelere şunu söluyoruz : SIZI UZAKTAN SEVMEK ASKLARIN EN GUZELİİİİİİ  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:

kımse gelmez bıze bu da bızı sevındırır cunku her hareketlerı bır laf .. mumkun oldugunca uzak olmak en guzelı o yuzden laflara cevap verırsem olmaz .. samımı olurlar ıstedıklerı olur benı dedıkodu ıcıne cekmeye cok calıstılar ben aptal rolu yaptım anlamazlıga geldım   :suclu:  hiiç cvp vermedım .. kudurttum  :ehi: :ehi:

ortam farklı olsaydı yanı kacıs olmasaydı onlardan bende senın gıbı yapardım ..  :hello2:

1 senemı yenı doldurdum ılk kez kaynanama bagırdırm .. erken oldu ama ..  :suclu: 

bana laf tasımaması gerektıgını ögrenmıstır  :basardim:

senın esınınde sana saygı duyması cok guzel  :k06: :flowers: :flowers:  :nazar: :nazar:[/b][/size]

tweety0555

VALLAHI SANA HAYRAN KALDIM BEN APTAL ROLU YAPMAK GIBI BIRSEY TOBE YAPAMAM YAPIM GEREGI BANA LAF GELDIGI AN GERI CEVABI YERINI BULUR OYUZDENDE BANA DILEDIKLERI GIBI DAVRANAMAZLAR BUNA ESIMDE DAHIL :suclu:ASLINDA DOGRUSU SENIN YAPTIGIN AMA YAPIM GEREGI BENIM SUSMAM BIRAZ ZOR OLUYOR :ehi:

Balböceği

Alıntı yapılan: eylül_üm - 08 Kasım , 2011, 13:51:19
Alıntı yapılan: ßăʟßöƈεğἶ - 08 Kasım , 2011, 13:43:57

aynen öle şekerım .. kaynanama yazık oldu arada o duydu bı suru laf benden  :ehi: :ehi:
dedım bak işe geldık ıkıcı gun bayramın bugun .. bzıım böle laf uretmeye vaktımızde yok paramızda dedım mıllette vakıtte cok parada  :ehi: :ehi:
görusmek ıstemıolarsa acıkca söleyebılırler böle oyunlara gerek yok dedım  :caca:
neden sana bunu söleyenlere banane demıosun konuyu kapatmıosun dedım  :caca:
bende bı suru laf duyuyorum ama varya hepsını unutuyorum cunkı hıcbırı umrumda degıl dedım  :caca:
sana benden yana hıc bır kımsenın lafı geldımı ben agzımı acıp bıse dıomuyum dedım . bızede bısuru sey yapılıyor benden bıse duyuyormusun dedım ..  :caca:
onlarada böle sölıceksın o kımseyı agzına almıo sızde onu almayın dıyceksın dedım  :caca:
koskoca ınsanlar ayıp oluyo dedım :caca:
bak bı musterı gelsınde yemek yıyelım eve gıderken ekmek alalım dıe beklıoruz dedım ..
bızım kavgamız mucadelemız cok cook farklı şeylerle dedım..

ben dedım dıo belkı onların adetlerı farklıdır dedım dıo ..

ne farkı dedım yaa
kımse benım saygıma ahlakıma laf sölemesın kötu olur dedım  :caca:

delırttıler yuzyılın konusmasını yaptım edaa  :ehi: :ehi: :ehi: :ehi:  ne cok dolmusum meger bı anda hepsı cıkıverdı ..
Ohhhhhhhhhhhhhhhhhh! valla cok cok iyi yapmissin bosver herkes kendi soyledigi laftan utansin
Yuz verme arama sorma kiz  :caca: bak bana 2 senede ilk defa durtustuk  :ehi: taaa bastan olmasi lazimdi
sen 1 senede durtusmussun cokmu?  :toothy10: :toothy10:

banu_fth

bıttı zaten daha yuzune bakmam ...

esım bır 5 yıl daha görusmeme yasagı koyuyorum dedı..  kızada onun ısmını koycktık napıcaz bılmıyorum .

sözumuzu yemeyız heralde .. kafam karıstı ıyıce :cildir: